CERN - navsteva - boli ste/pojdete?

Pomoc pri stavbe najväčšieho urýchľovača častíc na svete v CERN

Moderátor: Moderátori

peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

CERN - navsteva - boli ste/pojdete?

Príspevok od používateľa peeticek »

Ahojte,
bol uz niekto z Vas mrknut CERN ako visitor?

http://outreach.web.cern.ch/outreach/



ak nie, neuvazujete o vylete?
prehliadka by mala byt zadara
- ale cesta by vysla dost - je to cca 1100km z BA, takze cca 40€ na benzin/os. + strava + mozno prespanie.


co myslite?
p.
PeeT
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: CERN - navsteva - boli ste/pojdete?

Príspevok od používateľa gabberattack »

Nie, ale bol som v Goddardovom centre riadenia vesmirnych letov v roku 97. Moj americky 'uncle' tam pracoval ako operator, tak ma tam vzal na jeden den. Toto si pamatam doteraz, lebo som si tam kupil jednoduchy dalekohlad a zacal moj zaujem o fyziku, vesmir a neskor aj BOINC.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: CERN - navsteva - boli ste/pojdete?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Urcite to nie je zly napad, otazka ale je ze co verejnosti ukazu - do tunela ta urcite nepustia, a teda je dobre vediet co presne sa da vidiet, a potom ohodnotit, ci to stoji za to usilie a naklady taka cesta.

Btw, ked uz ist do Svajciarska, da sa to spojit - pre privrzencov Ericha von Danikena - aj s prehliadkou Mystery Parku, ktory bol zavrety ale tento rok ho znova otvorili...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: CERN - navsteva - boli ste/pojdete?

Príspevok od používateľa Honza »

Duro Kotulic Bunta napísal:Urcite to nie je zly napad, otazka ale je ze co verejnosti ukazu - do tunela ta urcite nepustia, a teda je dobre vediet co presne sa da vidiet, a potom ohodnotit, ci to stoji za to usilie a naklady taka cesta.
Onehda jsme to pocitali s Dejvem a cenove je to snesitelne.
Mel jsem cukani tam jet na BOINC konferenci...dosti lakave. Pri vzpominkach na setkani kolem CPDN v Oxfordu je to dobra zkusenost, klidne bych do toho investoval, kdyby se nekdo pridal.
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: CERN - navsteva - boli ste/pojdete?

Príspevok od používateľa shafa »

S mym byvalym nadrizenym jsme se o tom parkrat bavili, jeli jsme nekolikrat kolem. Mel hned za Zenevou znameho Cecha-fyzika co primo na tom kolotoci delal.
Jedine jeho dojmy: haldy vychlastanejch lahvi od vina v kancelarich... Tak se ani nedivim ze se jim to tam sere :D

Jinak nejaka stanice je hned kousek za letistem, je to z auta ze silnice hezky videt. Doporucuju letet, autem je to na cca 10 hodin rychlou jizdou bez problemu, 12 hodin v klidu s prestavkama. Bezne hotely v lokalite Zeneva a okoli nejsou zrovna levne (cca 65-80 EUR/noc) a musi se to ohlidat kvuli veletrhum, byva plno.

Co se tyka nevedeckeho okoli, tak doporucuju zimni vecerni/nocni vylet do stareho mesta Zenevy, kolem vytoku z jezera a na kopec. Je to moc hezke.
Dale, pokud je pocasi OK, tak si pujcit auto a zajet do Chamonix a nechat se lanovkou vyvezt na Aiguille du Midi.
Zcela nevedecky bych rekl, ze cely Cern je v porovnani s vyhledem z du Midi... slabota. Ale chce to dobre pocasi.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: CERN - navsteva - boli ste/pojdete?

Príspevok od používateľa Palo M. »

Byvat na Slovensku, isiel by som do toho. A ked uz by som bol vo Svajciarsku na vylete, rozhodne by som sa zastavil v Museum HR Giger. Keby niekto nevedel, to je chlapik, co robil dizajn Votrelca. Je to v podstate galeria, ale je tam aj bar zariadeny prave v style Votrelca - co som videl fotky, vyzera to byt fakt cool.
vip
Príspevky: 1
Dátum registrácie: So Okt 30, 2010 8:12 pm

Re: CERN - navsteva - boli ste/pojdete?

Príspevok od používateľa vip »

Cafte vsetci fanuskovia programu LHC. SOm tu novy tak len strucne sa predstavim. Volam sa Martin a som z Topolcian. Mam 36r. a tiez ma zaujima to co aj Vas tak som rad ze som sa mohol k vam pridat. Zaujala ma tema cestovania do swajcu :) ja som tam kazdy tyzden bo tam vozim material pre urcite firmy. Aby ste mali aku taku predstavu o cenach tak ubitovanie v normalnom hotely, ziaden luxus je na noc cca 80f a strava asi takto, kafe od 3 do 6f, hoddog albo kebab cca od 6 do 9f MC donald burger od 8f do 18f cize stravu by som si urcite zabezpecil este v nemecku kde su take ceny ako u nas :). Este poprosim niekoho kto by mi mohol poradit bo mam program boinc a som pripojeny do projektu LHC no zatial som nedostal ziadnu ulohu a neviem co je v neporiadku :(

Spravu dostanem v tomto formate a v projekte ked dam aktualizovat tak mi napise uloha planovaca nevyriesena!

Viem ze to nepatri do tohoto vlakna ale nechcel som otvarat dalsie.

Dik Maťo
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: CERN - navsteva - boli ste/pojdete?

Príspevok od používateľa matob »

No projekt LHC@home má jednotky iba sporadicky.. a ktovie či ešte vôbec niekedy budú. To je otázne.
Čo je ale zaujímavejšie, že by sme šli na tímový výlet? :)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: CERN - navsteva - boli ste/pojdete?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Vitaj vip na nasom fore a v nasom teame, sme radi, ze sa objavuju novi clenovia.
K LHC - no, tento projekt je tak trochu out of date. Sice este oficialne funguje, ale jednak ma pracu len sporadicky, a druhak jeho vyznam pre vedecku komunitu je uz minimalny, udrziavaju ho skor ako zombie pre public relations.
Z toho dovodu sa - ak chces pomahat vede - jednoznacne zapoj aj do inych projektov, ktore ponukaju stabilnejsiu pracu. Ak ta zaujima fyzika, mas tu niektore velmi kvalitne projekty so stabilnou pracou - ja odporucam najma Einstein@home, hladajuci gravitacne vlny pomocou spickovych interferometrov. Ich najdenie by bolo velmi vyznamnym milnikom vo fyzike, a znamenalo by otvorenie uplne noveho okna na pozorovanie vesmiru, nie elektromagnetickeho.

Alebo si urcite najdes aj ine zaujimave projekty - napr. biologicke (boj proti rakovine atd).
Ak by si mal v niecom nejasno, napis sem, radi poradime...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď