Drupal

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Drupal

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Chcel by som ho použiť na jednu stránku ... mám síce kvantum otázok ale to si poriešim. No dajako neviem nájsť ako nahodiť to menu ako máme na stránke a nad ním tú časť s logom. Potrebujem totiž taký istý layout ako máme my.
Dík za tip a nakopnutie, možno aj dajaké rady - skúsenosti by mi helfli, hlavne ohladom bezpečnosti, či si treba dať na niečo pozor.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Drupal

Príspevok od používateľa Palo M. »

Nas web bezi na Drupal 6, tema sa vola Pixture reloaded. Farbicky sa daju menit velmi pohodlne.

Medzicasom bol vydany Drupal 7, takze ked zacinas z nuly (=nepouzivas ziadne konkretne moduly), odporucam stavat na nom. D7 ma lepsie vyriesene administrativne menu. Tema Pixture reloaded je samozrejme aj pre D7.

Tema samotna je tu: http://drupal.org/project/pixture_reloaded - odtial najdes aj linku na Adaptivetheme, od ktorej je to zavisle... A to horne menu sa vola Superfish.

Drupal je modularny system, ale v zaklade vyzera strasne (= nic tam nie je), a az vhodne moduly z toho urobia nieco rozumne pouzitelne. Takze zaciatky v Drupale byvaju tazke.
Odporucam ti skusit aj Acquia - to je komercne riesenie (nelakaj sa hned a citaj dalej) postavene na Drupale, teda to spravili hned pomerne pouzitelne. Kedze Drupal je pod open source, Acquia sa da stiahnut zadarmo. Predavaju totiz servis a nie produkt samotny (podobny biznis model ako Ubuntu). Takze si mozes (uplne legalne) stiahnut z ich stranky Acquia balik, nainstalovat si ho na lokalny server, pohrat sa s tym, zistis ake drupalovske moduly do toho zaradili a pod... No a potom si mozes postavit vlastny site, ktory bude tvoj cisty Drupal...

Kvoli bezpecnosti musis mat hlavne dobre nastaveny http server samotny a samozrejme SQL databazu :-). Vacsina bezpecnostnych chyb v Drupale a jeho moduloch sa tykala XSS a SQL-injection, takze ked je web pre vacsinu ludi read-only (teda neprihlaseni nemaju moznost pisat nejake texty, napriklad do diskusie), tak je to celkom OK (samozrejme, treba pre istotu zalohovat databazu a subory).
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Drupal

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Dik za Info, to ma nakopne. Web bude 99% read only, vlastne len správca bude mat účet.
Musím si dat ešte upgradnut php aby mi šiel 7 ale to mi na hostingu snáď urobia.
Napísať odpoveď