AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Otázky a pomoc s problémami technického charakteru ako je nastavenie proxy serveru, problém s pripojením na internet a pod.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa Kiwi »

DFI su dobre dosky, aspon pre Intel, ta pamat pojde bez problemov, ak je kompatibilna
s doskou, a ak je kvalitna mala by ist aj na 667, ak nie, tak trosku zhorsit casovanie
a mala by ten takt zvladnut, len by bolo potrebne urobit par testov na porovnanie
vykonnosti a stability. 1/533 e6 * 3 = 5.6285 e-9 1/667 e6 * 4 = 5.997 e-9, tu vidno,
ze ak zmenis casovanie z 3 pri 533 MHz na 4 pri 667 Mhz, tak este si pohorsis.
Kto chce byt presny, nech to vynasobi este dvomi.
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa miloso »

matob napísal:toto je moje riešenie, ručná výroba :wink: .. ak chceš zober to ako inšpiráciu :D
PS: káble si usporiadaj tak, aby ti nebránili prúdeniu vzduchu, t.j, keď sa pozrieš spredu cez fan, aby si videl zadný..
ja našťastie nemusím nič rezať...zda sa mi to alebo su to 8 (alebo 9) cm, lebo som si vyhliado 12 cm (kôli hluku, pričom možno zregulujem otáčky)a dozadu neskôr max 8 cm. len či to nieje veľmi hlučné
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa Kiwi »

Co je hlucne, zavisi od toho, s cim to porovnavas. Ak byvas pri hlavnej ceste,
po ktorej ti chodia kamiony a polnohosp. stroje, tak ani 80x80 fan na 3000 ot.
nie je hlucny. :) Ak vsak mas v izbe hluk na urovni 2 B, a fan v kvalitnom zdroji,
ktory je zatazeny do tych 60 %, tak uz nepocujes ten fan v zdroji, ale disk,
hlavne seek, vibracie alebo ak je disk kvalitnejsi, tak motorcek. Ak umlcis disk,
zasa nieco pocujes, napr. hodinky quartz-ky :) Ak umlcis hodinky, popracujes
na izolacii stien, stropu a podlahy, tak mas takmer idealnu miestnost na hudobne
studio a mozes zacat produkovat akusticku hudbu a spev. :)
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa matob »

no to máš šťastie že máš taký box, kde sa ti dá dať fan.. o hlučnosť sa myslím nemusíš báť, teda aspoň podľa vlastnej skúsenosti.
fan vpredu mám zapojený ako chafan(na doske máš konektor), mal by byť aj otáčkovo ovládateľný(teda ak taký kúpiš), ja
taký nemám, ide stále naplno. Vzadu mám potom neviem myslím že obe sú 12ky.. nechcem ti klamať :? ale ten vzadu
určite.. no a tento vzadu je napojený na kábel čo ide k HDD.. hm ako ti s týmto poradiť.. ja som to mal tak ako default
zapojenie od výrobcu(teraz to mám zapojené cez nejakú korekciu-čo som dostal ku novému chladiču na GPU), teda ide
na polku, to úplne stačí aby to teplo vytlačil von..
zatiaľ toľko.. spýtaj sa ak ešte dačo :)

PS: ešte k tej hlučnosti.. od výrobcu som mal nenormálne hlučný fan na GPU, doslova to vrčalo.. kúpil som nový, tiež ide
na 1/2 otáčok.. a páráda. Mám v pc 4 fan-y a keďže je dole pri nohách ani neviem že ide.. :)
PS2: tie fany by som ti odmeral ale až keď prídem v piatok domov..
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa miloso »

merať ani nemusíš podľa disket ROM-ky máš v predu tak 8cm (a vzadu asi tiež)
...
s GPU zdieľam rovnaký problém a to je už druhý, prvý (taktiež vrčal ako Saw) sa už odpiekol, a už je aj na ňom nejaký problém s káblom, dotknem sa kábla fan sa vypne, trochu potlačím a ide znovu :)
...
objednal som 12 a dve 9,2, asi dam jeden aj pred HDD,nech sa tak nežhavý :) ak sa nebudu dať zredukavať otáčky (fany napojené na dosku by sa speedfanom mali dať), použijem rezistor.
Obrázok Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa gabberattack »

Kiwi napísal:DFI su dobre dosky, aspon pre Intel, ta pamat pojde bez problemov, ak je kompatibilna
s doskou, a ak je kvalitna mala by ist aj na 667, ak nie, tak trosku zhorsit casovanie
a mala by ten takt zvladnut, len by bolo potrebne urobit par testov na porovnanie
vykonnosti a stability. 1/533 e6 * 3 = 5.6285 e-9 1/667 e6 * 4 = 5.997 e-9, tu vidno,
ze ak zmenis casovanie z 3 pri 533 MHz na 4 pri 667 Mhz, tak este si pohorsis.
Kto chce byt presny, nech to vynasobi este dvomi.

OK, tak som vzal DFI. Uvidim, ako bude ficat.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa matob »

miloso napísal:objednal som 12 a dve 9,2, asi dam jeden aj pred HDD,nech sa tak nežhavý :) ak sa nebudu dať zredukavať otáčky (fany napojené na dosku by sa speedfanom mali dať), použijem rezistor.
čo sa týka toho fanu pred HDD.. no neviem podľa mňa je to zbytočnosť.. veď keď budeš mať ten wind tunnel, teplota v bedni bude v pohode, myslím že nebude dôvod nejako zvlášť chladiť HDD. a navyše ak ti nieje ľahostajná hlučnosť PC, je zbytočné pridávať daľší fan, ktorý nieje vôbec treba. Úplne stačí keď ho očistíš od prachu a dáš ho do takého slotu že bude miesto nad aj pod ním. Káble si pozvezuj aby lepšie cirkuloval vzduch a nemáš problém.
A čo sa týka ešte toho rezistora.. no riešenie to je, len dávaj pozor aby boli všetky káble dobre izolované a na škodu by nebolo keby si všetko zletoval, nielen "pokrútil do seba" .. :) hej a snáď nemusím pripomínať že to rob pri vypnutom PC :D
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: AMD X2 5000+ vs. Intel C2D E4700

Príspevok od používateľa miloso »

jasnéé...si píšem na papier, "vypnuť comp" :) ešte vetrák na GPU musím obmedziť, bo už ma fakt serie, idem si rozpáliť pájkovačku :). To HDD, ešte uvidím ako sa zariadim
Obrázok Obrázok
Napísať odpoveď