Konečne nová mašina

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Konečne nová mašina

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Slovaci setria, nie kazdy je ochotny oferovat par sto euro rocne na elektriku pre vedu.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Konečne nová mašina

Príspevok od používateľa Kiwi »

Na cigarety, alkohol, drogy a vselijake somariny maju, ale na vedu, vzdelavanie, net, PC, nemaju.
Vedomosti na vsetkych strankach, strante sa ma! :)
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Konečne nová mašina

Príspevok od používateľa shafa »

No, doporucuju precist toto:
http://forum.boinc.cz/viewtopic.php?f=13&t=2137
Hlavne odkaz z prvniho prispevku... :(
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
_hive
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po Okt 11, 2010 1:00 am

Re: Konečne nová mašina

Príspevok od používateľa _hive »

ó boze! no offense ale pekny ignorant ten tvoj kamos.
Bohuzial som bol obdareny rovnakymi znamymi. Veru je to tak, priliz mnoho ludi sa na to pozera takto.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Konečne nová mašina

Príspevok od používateľa matob »

Kiwi napísal:Na cigarety, alkohol, drogy a vselijake somariny maju, ale na vedu, vzdelavanie, net, PC, nemaju.
Vedomosti na vsetkych strankach, strante sa ma! :)
Kiwi, ale čo čakáš... Presne takých ľudí chce a aj vychováva dnešná konzumentská spoločnosť...
Obrázok
ambroid
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut Máj 25, 2010 3:31 pm

Re: Konečne nová mašina

Príspevok od používateľa ambroid »

slavko.sk napísal:Slovaci setria, nie kazdy je ochotny oferovat par sto euro rocne na elektriku pre vedu.
Pochybujem, ze prave toto je ten padny argument, co proti tebe v takejto diskusii - preco boinc vyuzivat/preco nie - pouziju.

Vid moja babka: dostala od mojej sesternice stary notebook [jedno jadro, baterka KO, musi byt stale v sieti]. Ten bezi cely den a je na nom zapnuty Skype, "keby niekto nahodou prisiel online".
Co myslis, robil ten chudak notebook nieco kym som jej tam hodil boinc? Zral elektrinu?

Takto som tam hodil boinc, povedal jej, ze bude vyuzivat potencial toho pocitaca ked s nim ona nic nerobi [dal som aktivaciu pocitania po 1 minute] a ze bude pocitat napriklad aka je pravdepodobnost preletu toho a toho meteoritu blizko Zemi a bude pomahat vedcom.
Ona s tym uplne v pohode, absolutne ju to neobmedzuje.
Teraz ten notebook prida denne priemerne 90 [haha] kreditov do QMC/Orbitu a som spokojny.
Kiwi napísal:Na cigarety, alkohol, drogy a vselijake somariny maju, ale na vedu, vzdelavanie, net, PC, nemaju.
Ale nie.
Net/PC ma uz pomaly kazdy, o to nejde. Ide o pohodlnost. Zober si, kolko ludi pouziva automaticky nainstalovany software a absolutne ho nemeni. Kancelarie, domacnosti, nemocnice...
TIe pocitace bezia cele dni a nic sa na nich nerobi, bezia naprazdno pripadne sa do nich tuka na Worde/Facebooku.

Hypoteticka situacia:
Zober si, ze by bol BOINC automaticky NAINSTALOVANY v balicku k Windowsu a DAL by sa odinstalovat/vypnut.
Co myslis, kolko ludi by tak spravilo? I za cenu toho, ze by to bolo lacnejsie na elektrinu by sa na to vykaslali, lebo by to bolo pohodlnejsie.

Teraz je proste to uplne opacne :) Par ludi si nainstalovalo a zvysok je pohodlny a nechce sa im/nevedia/su proti [ti posledni by si odinstalovali aj v nasej hypotetickej situacii].
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Konečne nová mašina

Príspevok od používateľa gabberattack »

Par masinam to moze priamo skodit - napriklad servery, kde bezia dolezite aplikacie by som na boinc nepouzival prave kvoli zvysenemu riziku zlyhania, ktore by mohlo sposobit skodu. Je to fajn na "zahriatie masiny pred ostrym webstartom", ale trvalo by som webserver BOINCom nezatazoval.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Konečne nová mašina

Príspevok od používateľa Palo M. »

Zahriatie kazdej masiny je samozrejme uzitocne, ako som aj pisal v Slak ma ide trafit. Keby som tam nemal BOINC, chyba by sa mozno prejavila az po zarucnej dobe (tu v Cine je bezne len 6 mesiacov).
Take "urychlenie zlyhania" zatazou je teda podla mna naopak uzitocne, pretoze moze sposobit skody mensie.
Samozrejme, ze beh BOINC na 100% ma dopady na system a spomaluje ostatne veci. Preto sa v produkcnom prostredi (ked ide o peniaze) BOINC velmi nehodi (respektive moze naznacovat, ze sa niekde plytva prostriedkami, co hypermenezeri nevidia radi). Ale BOINC predsa nemusi bezat 24/7 na 100%. Da sa nastavit, aby pocital len v istych casoch (kedy sa server aj tak neda na nic vyuzit) a takisto zataz produkovana BOINCom sa da regulovat (teda vplyv BOINC na ostatne veci sa zmensi). Teraz uz dokonca pribudla volba, ze pri dosiahnuti istej zataze ne-BOINCovych aplikacii sa BOINC pozastavi. A pri (web)serveri menej vadia prechodove javy spojene s pozastavenim/opatovnym spustenim BOINC, pri desktope vadi i zriedkave sekanie.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Konečne nová mašina

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Na nieco sme este zabudli:

1. Bohuzial ale SETI@home urobilo tymto veciam trochu zlu reklamu, drviva vacsina ludi ktori dokonca aj vedia ze BOINC nie je len SETI@home si zo mna pri pive utahuju ze ci som uz nasiel UFO-nov. Ludia sa hambia a nechcu aby ti druhi na nich ukazovali ako na blaznov co nahanaju zelenych muzickov. Raz darmo, nie kazdy ma odvahu a hlavne chut vysvetlovat dookola ze uz velmi velmi velmi davno to nie je LEN S@H.

2. Kedze SETI@home a zas som pri tom istom projekte, bol zo zaciatku uzavrety projekt - mnohi polemizovali o pocitani kodov pre CIA FBI NSA a neviem pre koho este. A verte alebo neverte stale ich to drzi. Im je jedno ze je to uz davno Open Source, oni stale tvrdia ze ich pocitac nebude ratat bohvie pre koho a bohvie co = ludia su LENIVI si to nastudvoat. Ako bolo spomenute, su pohodlni.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Konečne nová mašina

Príspevok od používateľa Palo M. »

Ja si myslim, ze je za tym nieco viac, ako len lenivost. Cisto lenivy clovek by sa o tom s tebou porozpraval, zaujalo by ho to, ale potom by bol lenivy si to sam nainstalovat. A keby si prisiel a nainstaloval to za neho, tak by v klude suhlasil a bol by rad, ze nemusel nic robit. Taky by bol lenivy clovek.

Ja si myslim, ze je to inak. Ti ludia si BOINC nainstalovat nechcu. A hladaju rozne vyhovorky. Pocitanie tajnych kodov. Nicenie hardveru. Najnovsia moda: spotreba. Ale ja si myslim, ze dovod toho nechcenia je iny. OK, peniaze mozu byt pre niekoho dovod, ale pre vacsinu ludi nie, lebo nemaju pocitace s takou spotrebou, ako Kiwiho najnovsia a uz vobec nebezia 24/7 - takze tie naklady navyse su fakt male... Dnes ludia maju bezne pocitac, internet, mobil, auto... pri tom tych par supov za vyssi ucet nemoze hrat rolu. Skratka je to len velmi uzitocna vyhovorka. A ked ich nazory clovek vyvrati argumentami, aj tak sa just nepripoja...

Preco ale ludia vymyslaju naivne vyhovorky? Preco rovno nepovedia pravdu, ze nechcu pocitat (aj s dovodom)?
Tieto otazky ma bohuzial vedu k myslienkam, ktore ani nemam velmi chut rozvijat...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Konečne nová mašina

Príspevok od používateľa gabberattack »

Preco to nechcu ini neviem, ale viem preco to nechce moja sestra: "lebo jej ten boink kazi windowsy a ona potom nemoze sa dostat na fejsbuk farmvil".
...
(tu jej vysvetlujem o co ide a preco jej Flash spomaluje masinu a ako sa zasieraju windows registre, ked klikne na kazdu chobotinu na facebooku a ze na ukladanie fotiek ma disk D, ktory som jej vytvoril a nie systemovy disk C, kde jej kvoli 25 GB fotiek neostalo uz ziadne volne miesto....)
...
"nie, to nie je flashom ani windowsami, miliony ludi pouzivaju windows a flash a ukladaju si fotky kde chcu a nemaju problemy, mne to urcite nefunguje, lebo si mi tam zmenil nieco, daj mi ten hnusny boink a toho skaredeho tucniaka prec z mojho pocitaca, ja ho chcem mat taky ako ked som si ho kupila a ziadne ine veci tam nechcem."
:D

Po "miliony ludi" som uz rezignoval.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Konečne nová mašina

Príspevok od používateľa Palo M. »

Segra ta dostala. IMHO uspesne odviedla pozornost od oblasti, ktorej sa obavala a ty sa snazis argumentovat niekde inde, ako je podstata problemu. Teda nesnazis, uz si to vzdal...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Konečne nová mašina

Príspevok od používateľa marpes »

Dalsi problem vidim v tom, ze prevazna vacsina obyvatelstva sa odmieta akokolvek vzdelavat po ukonceni skoly a svoje usilie vybija na sledovani a debatovani o najroznejsich reality show, a radoby sutaziach. Teba lepsie je "plestit zraky" na akukolvek ohlupovaciu zalezitost, ako ziskat vedomost a este k tomu samostatne a nebohdaj vo svojom vlastnom volnom case a za svoje peniaze (ak ked minimalne), bez donucovania ucitelom.
Je predsa jednoduchsie, lahsie a po vsetkych strankach pohodlnejsie konzumovat "zabavu", ako nutit zavity v sivej kore k akejkolvek cinnosti.
Uz os stareho Rima predsa plati, ze narodu treba dat chlieb a hry. To staci vacsine populacie, ktpra vytvara rebricky sledovanosti ohlupovacich prostriedkov.
Nechcite niekoho nutit k vzdelavaniu a cinnostiam bez odmeny. Z priatela sa stane nie zrovna nepriatel, ale osoba, ktora sa na vas bude pozerat ako na zvrhlika, ktory je ochotny robit nieco zadarmo a naviac to este aj dotovat spotrebovanou elektrinou, ktoru on moze v pohodli vyuzit na "zabavu".
Nehovorim, ze toto je najzakladnejsi zdroj problemu, ale tento zdroj spoluvytvara.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Konečne nová mašina

Príspevok od používateľa matob »

marpes napísal:Dalsi problem vidim v tom, ze prevazna vacsina obyvatelstva sa odmieta akokolvek vzdelavat po ukonceni skoly a svoje usilie vybija na sledovani a debatovani o najroznejsich reality show, a radoby sutaziach. Teba lepsie je "plestit zraky" na akukolvek ohlupovaciu zalezitost, ako ziskat vedomost a este k tomu samostatne a nebohdaj vo svojom vlastnom volnom case a za svoje peniaze (ak ked minimalne), bez donucovania ucitelom.
Je predsa jednoduchsie, lahsie a po vsetkych strankach pohodlnejsie konzumovat "zabavu", ako nutit zavity v sivej kore k akejkolvek cinnosti.
Uz os stareho Rima predsa plati, ze narodu treba dat chlieb a hry. To staci vacsine populacie, ktpra vytvara rebricky sledovanosti ohlupovacich prostriedkov.
Nechcite niekoho nutit k vzdelavaniu a cinnostiam bez odmeny. Z priatela sa stane nie zrovna nepriatel, ale osoba, ktora sa na vas bude pozerat ako na zvrhlika, ktory je ochotny robit nieco zadarmo a naviac to este aj dotovat spotrebovanou elektrinou, ktoru on moze v pohodli vyuzit na "zabavu".
Nehovorim, ze toto je najzakladnejsi zdroj problemu, ale tento zdroj spoluvytvara.
Absolútne súhlasím
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Konečne nová mašina

Príspevok od používateľa Kiwi »

Takze musime boinc nejako dostat do biosov plaziem, konzol, LCD, mobilov, iSpadov a podobnych chobotin, kde
ked to dokopy zerie 600 W, tak to nevadi, ale ked CPU zozerie o 20 W viac, tak to uz vadi. :)
Napísať odpoveď