miniITX motherboard

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

miniITX motherboard

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Pred tyzdnom mi odisiel motherboard. A tak som bol nuteny upgradnut. Mal som nasledovne priority:

- kedze momentalne investujem stovky eur do ineho mojho konicka (biologia), nechcem platit vela za novy HW
- doma uz nechcem pocitat BOINC (staci v praci)
- nechcem nic co bude hucat

A bol som milo prekvapeny, ked som nasiel motherboard s integrovanym pasivne chladenym procesorom (Atom D510) aj integrovanou grafikou - miniITX od Intelu.
http://ark.intel.com/Product.aspx?id=42645
Ten miniaturny rozmer je perfektny, a takisto TDP - pri plnej zatazi CPU aj GPU ma TDP 19 W ! Cize plny system s HDD bude mat spotrebu okolo 20-30 W, pricom by mal bez problemu zvladat bezne veci ako filmy a webbrowser (na nic ine vlastne domace PC nevyuzivam...)

No a kedze som mal Win XP OEM (prvy aj posledny software ktory som si kedy kupil), ujovi Billovi uz nechcem dat ani cent. Po troche browsovania som sa rozhodol pre Ubuntu 10.10. Podla toho co som vybrowsoval by mal poskytovat vcelku slusnu HW podporu aj tej doske... Tak som zvedavy, ci toto rozhodnutie coskoro neolutujem.. :-)

Viem, ze vsetci tu upgraduju na turbo-super-Xjadrove zeleza ci dychberuce grafiky, ale ja sa tesim na tento tichy a ekologicky HW.. :) Len neviem co budem robit s tymi 75% prazdneho priestoru v case... (vyhadzujem prec totiz aj opticku mechaniku, ktoru som pouzil za 4 roky len 3x - pri instalacii systemu.. teraz chcem uz aj instalovat z USB..)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: miniITX motherboard

Príspevok od používateľa Kiwi »

Neviem ci to pouzijes aj na Flash videa:
http://www.anandtech.com/show/2889/4
Potom su tu este tieto vecicky a im podobne, co sa daju napajat aj v aute a daju
sa aj pripevnit na zadok LCD.
http://www.cartft.com/catalog/il/1272
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: miniITX motherboard

Príspevok od používateľa gabberattack »

Ja mám doma mini-itx home entertainment systém vo forme Late 2009 2.26 GHz Mac Mini a nemenil by som za nič iné. Nacvaknutý na 30'' TV dáva skvelý obraz a aj Boinc výkon je slušný a pritom ho pri plnej záťaži vôbec nepočuť. Mám ho zapnutý len keď som doma (cca 12 hodín denne), spotrebu má ale o dosť vyššiu - zhruba 100 Watt pri plnej záťaži Boinc, asi 15 Watt bez záťaže. V každom prípade, ked kúpiš túto dosku, skús k nej zohnať aj maličkú skrinku - je to veľká úspora miesta. Ja mám môj Mini pod stojanom na TV a vyzerá to dosť komicky, keď taká miniatúrna krabička napája takú veľkú TV. :-)

Ubuntu by Ti malo stačiť na všetko čo robíš, nezabudni si ale nahodit Ubuntu-restricted-extras balíček po inštalácii systému, to sú všetky proprietárne formáty, ktoré budeš potrebovať vrátane Flash (fuj Flash, CPU hog & no.1 reason for browser crashes). Inak by som asi šiel s 32 bit verziou, ktorá je stále 'kompatibilnejšia', keďže stále nie všetky programy sú dostupné pre 64 bit.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: miniITX motherboard

Príspevok od používateľa Palo M. »

Vitame noveho Linuxaka :mrgreen:.

Ubuntu je asi najvhodnejsie pre zaciatocnika. Ked do toho nechces velmi mastit, pouvazuj aj nad verziou 10.04. Ja pouzivam prave tu. Ta je LTS (teda 3 roky podporovane vsetky baliky, pritom LTS vychadza kazde 2 roky, teda je vzdy rok casu na upgrade).

Po mojich skusenostiach s Ubuntu som si totiz stanovil par zasad:
1. Nikdy neinstaluj novu verziu Ubuntu ihned po jej vydani. Pockaj aspon mesiac, najlepsie tri.
2. Neinstaluj "polrocne" verzie na primarny stroj, uplne ti stacia LTS.
3. Instaluj iba to, co naozaj pouzivas, vypni nepotrebnych demonov.

Podpora 10.10 skonci skor ako podpora 10.04... Neustale upgrady kazdeho pol roka su pre masticov a chaotikov. Ak mas rad rozhaseny system, reportovanie bugov, UTFG a zhananie rad na forach (tj, ak mas hafo casu), tak su polrocne verzie pre teba ako stvorene, inak su lepsie LTS. Tie "novinky" v polrocnych verziach za to rozhodne nestoja, hlavne ak chces iba browsovat...


Edit: A preco by vlastne ta masinka nemohla tiez pocitat BOINC?
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: miniITX motherboard

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja uvazujem nad podobnou masinkou + el. energia zo Slnka, takze v lete by to mohlo pocas sl. dni ist na baterku
a regulator 24/7. Uvidime aky bude vykon podobnyc masiniek v lete a ake budu ceny sl. panelov.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: miniITX motherboard

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

No chlapi, teda moj prvy dojem (po instalacii a jednom dni customizacie a pouzivania) je velmi pozitivny. Moje ocakavania boli prekonane najmenej dvojnasobne - Ubuntu je viac intuitivne a user friedly ako Windows !
Nainstaloval a scustomizoval som si vsetko co ako obycajny user (resp. moja zena, ktora doma komp hlavne vyuziva) potrebujem (Google Chrome, CheckGmail, GoogleTalk), plus par dalsich veci (nasiel som pekny ekvivalent Total Commanderu = Krusader).
Velmi za mi paci dizajn - najma tie deformacne efekty pri pohybovani oknami ma pobavili ("huspenina") :-), kam sa chyta Vista Aero. :)

A viete cim ma este prekvapil aj Microsoft? Moja OEM verzia XPciek mi sice zahlasila nieco ako "since you activated this copy of Windows your hardware has significantly altered", ale po reactivacii som dostal hlasku ze bola successful, a teda aj po totalnej zmene HW (odkedy som kupil ten komp s OEM na nom nezostala uz ani jedna komponenta bez zmeny, vratane motherboradu a HDD) mam stale validne a legalne windows... :) Lenze - Linux ma tak zaujal a potesil, ze napriek validnym windowsom ich uz nechcem pouzivat, chcem trvalo presedlat na linux (koniec koncov, podpora XP skonci tusim v 2014 a potom budem radsej uz skuseny linuxak).

Palo, s tymi LST verziami versus "polrocnymi" si ma veru zarazil, to som si pri rozhodovani nevsimol. Ak by som chcel teraz prejst na LST, musim zas vsetko zrusit a nainstalovat komplet nanovo tu LSTcku? Ci sa to da up(down)gradnut 10.10->10.04 ? Par hodin som stravil nastavovanim a instalaciou veci, takze trochu sa mi nechce to teraz vsetko rusit... A co presne sa stane s 10.10, ked bude releasnuta nova verzia? Skonci podpora, a postupne sa system zacne rozhasovat a mnozit nekompatibility a errory? A zacne sa znizovat security kvoli chybajucim patchom? Alebo sa da vydrzat do noveho LST ak nebudem instalovat nove veci ale len pouzivat existujuce?

A este jedna otazka - viem, ze Linux je velmi odolny voci virusom (jednak ich je pre linux napisanych malo, a jednak user nema defaultne superuser prava), ale predsa len - myslite, ze potrebujem antivirus?
A co antispyware? Nemoze sa stat, ze nejakym sposobom bude nejaky odchytavat hesla napr. z browsera pri internetbankingu?

K Boincu - Palo, no, vlastne nebrani mi v pusteni boincu na tomto novom HW asi nic. :) Celkom som prekvapeny vykonom tejto mini dosky a Atomu - vsetko je rychle, jednak je to asi aj Linuxom, ale aj ked som sa hral s windowsami tak sli rychlejsie ako predtym. Atom D510 je dual core s hyperthreadingom, takze sa asi budu ratat 4 WUs naraz, no, niekedy to snad vyskusam, teraz zatial riesim prioritnejsie veci.. mam v sufliku aj ultratichy nizkootackovy ventilator pre pasivne chladenia, takze to by som potom asi nahodil k tej doske (CPU je pasivne chladene, a heatsink nie je velmi velky => umerny maximalnemu TDP procesora = 13 W).

No, anyway, instalacia a prvy dojem z Ubuntu je pre mna teraz peak of the weekend, normalne mam z toho radost ako male dieta, ktore dostane darcek na vianoce... :-D
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: miniITX motherboard

Príspevok od používateľa Kiwi »

No ked uz mas Ubuntu, tak by som vyskusal cez repozitare balik stellarium, ma to katalogy do 17 m.
Co sa tyka novych verzii, staci ked mas home particiu a potom systemov mozes mat kolko chces,
od 8.10, cez 9.10, 10.04, az k 10.10, zalezi pri bootovani na ktory system kliknes, vsetky nastavenia
totiz su v home, za predokldadu, ze mas vsade tie iste app. samozrejme.
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: miniITX motherboard

Príspevok od používateľa shafa »

Duro,
dost odpovedi najdes
tady a tady.

Osvedcene je neupgradovat verzi, dokud nemusis. A pokud musis, je lepsi zazalohovat domovsky adresar a narvat kompletne novou verzi.
Ale ted koukam, ze Palo to nize napsal velmi vystizne...
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: miniITX motherboard

Príspevok od používateľa gabberattack »

Nuz, ja som presiel niekolko upgradov a veru boli s tym problemy. Asi pred rokom sa tusim menil sposob pripajania na wifi a po upgrade som proste stratil wireless. Ono sa to potom casom poriesi, ale tie nervy....

Pokial Ti vsetko funguje ako ma - nesahat, nemenit, len instaluj security updaty. Potom ked vyjde verzia 11.04 a tak po mesiaci nebudu hlasene vyrazne problemy s prechodom, mozes skusit upgradnut. Vo vacsine pripadov vsetko funguje ako ma (mne teda vsetko ostatne okrem wifi slo fajn). V kazdom pripade by Ti sucasna verzia mala vydrzat minimalne rok a potom poriesis co a ako. V kazdom pripade ak si zazalohujes data, o nic pri upgrade neprides (ja to robim tak, ze pri instalacii vytvorim rozne particie a potom pri upgrade domaci adresar nepreformatujem, ale iba systemove adresare).

To Windows XP si kludne mohol nainstalovat ako virtualnu masinu cez Virtualbox - nemusel by si restartovat masinu pre druhy system a cislo by ti asi zozralo tiez.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: miniITX motherboard

Príspevok od používateľa Palo M. »

Duro, v skratke odpovede na tvoje otazky:

1. Priamo stranka https://wiki.ubuntu.com/ hovori, ze:
Lucid Lynx - 10.04 LTS - April 29, 2010 - Supported until April 2013 (Desktop) or Supported until April 2015 (Server)
Maverick Meerkat - 10.10 - October 10, 2010 - Supported until April 2012
(next)
Natty Narwhal - 11.04 - April 2011 - Supported until October 2012
Takze standardna podpora LongTermSupport verzie je 3 roky (LTS vychadza kazde 2 roky), standardna podpora ostatnych verzii je 1.5 roka (vychadzaju kazdeho pol roka). Podpora v tomto pripade znamena, ze vychadzaju opravy balickov a system sa updatuje automaticky (standardne otravuje okno so zoznamom updatov, ale da sa to prestavit aby automaticky downloadoval alebo aj rovno updatoval, alebo len notifikoval).
To znamena, ze s 10.10 mozes frcat az do aprila 2012 s updatami a potom bez updatov (zo serverov zmiznu repozitare), na inu verziu mozes upgradnut hocikedy predtym (fakt odporucam moju radu c.1), napriklad v juni 2011 si povies, ze nahodis 11.04 - ta uz by po 2 mesiacoch mala mat vychytane najvacsie muchy a bude supportovana do oktobra 2012...
A v podstate sa da bezat nejaky cas aj bez updatov - ak mas system dobre nastaveny, zapnuty firewall, na desktope by to malo frcat. Ale vacsinou je po par rokoch prostredie uz moralne zastarale (tie XPcka su dnes uz naozaj dedusko).
... A ten firewall si zapnes cez "sudo ufw enable" z terminalu ;-) (standardne je v Ubuntu firewall totiz vypnuty).

2. Downgradnut sa teoreticky da, ale prakticky je to haluz. Neskusaj. Radsej si zazalohuj /home a urob novu instalaciu - a ked si pri povodnej instalacii dal /home do separatnej particie, tak sa dokonca mozes zaobist bez restore, vie to prezit rozumnu instalaciu noveho systemu (aj inej distribucie Linuxu), len musis dobre nastavit rozdelenie disku aby to /home prezil a root sa preinstaloval - v kazdom pripade backup je pred instalaciou vhodny "keby nieco".
Tvoje nastavenia (desktop) su prave v tvojom domacom adresari, takze standardne tiez preziju instalaciu noveho systemu, ovsem:
a) Mozes instalovat system s inym prostredim - napriklad das si miesto Ubuntu (prostredie Gnome) potom Lubuntu (zaklad systemu rovnaky, ale prostredie LXDE), alebo Kubuntu (prostredie KDE), tym padom sa pouzivaju uplne ine subory na nastavenie - musis si prostredie nastavit odznova.
b) Aj pri tom istom prostredi sa moze stat, ze je tam nejaka "major" zmena a stare nastavenie bud nebude fungovat, alebo sice fungovat nejako bude, ale nebude vyuzivat nove vlastnosti prostredia a bude to "stare skarede" a ty budes chciet "novy look & feel".

3. Co sa tyka instalacie balikov, da sa pozriet, ktore baliky mas momentalne nainstalovane, ulozit to do suboru a po reinstalacii to z command-line jednoducho znova nainstalovat vsetko jednym vrzom. No, niektore baliky mozu byt trocha zmenene (premenovane), pripadne to moze chciet dodatocne repozitare, ale to sa da tiez vyriesit kopirovanim suborov. Napriklad si pisal, ze si instaloval "Chrome" - mas to priamo stiahnute zo stranky Google (teda stiahol si odtial .deb subor a nainstaloval cez dpkg), alebo z distribucie (balik chromium-browser)? Ja pouzivam prave Chromium a teda je to ako vsetko rovno z distribucie (teda je to open-source verzia). Googlovsky instalator sice tiez prida Googlovske repozitare, aj podpisovaci kluc, ale je to cele skryte pred uzivatelom... asi preto, aby si "musel" citat a akceptovat TOS (otrava)... Ono je to v podstate jedno, ci Chrome alebo Chromium, funkcionalita je identicka, akurat logo ma ine farby (co prave tebe moze byt jedno) a verzia z distribucie moze byt viac prisposobena konkretnej situacii (prepojenost s inymi kniznicami) - az ked potrebujes preinstalovat cely system, tak prave baliky z distribucie idu jednoduchsim sposobom...

4. Co je to antivirus na Linux? Nejaky spomalovac systemu, ci co? Spomalovace systemu neinstalovat! Samozrejme malware moze byt aj na Linux, ale da sa to vyriesit aj bez molocha sediaceho v systeme a zeruceho v kuse systemove prostriedky a buzerujuceho uzivatela. Malware zatial nie je rozvinuty, ale je samozrejme mozny, ovsem na 99.9% bude sireny sociologickymi mechanizmami, nie dierami v systeme. Takze trocha rozumneho povedomia (neinstalovat zbesilo vsetko mozne, nespustat nezname veci) je lepsie riesenie ako antivirak.

Celkovo, ked uz tam mas funkcnu verziu 10.10, tak si ju tam zatil nechaj a pouzivaj a tes sa z nej. Medzicasom sa zorientujes a keby si si povedal, ze reinstall by sa hodil, budes mat zretelnejsie predstavy co od toho ocakavas.

... a inak pod linuxom sa da system a BOINC vyladit tak, aby sa kvoli BOINC nezvysovala frekvencia procesora (teda ked robi zataz len BOINC, procak je stale podtaktovany a zerie stale malo, a az ked zacnes pouzivat stroj, vytazis CPU inak a ten sa automaticky prepne na vyssiu frekvenciu - alebo len niektore jadro, podla potreby) - ked uz sme teda ekologicki, tak sa da aj takto ne-hardcorovo crunchovat.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: miniITX motherboard

Príspevok od používateľa Palo M. »

gabberattack napísal:To Windows XP si kludne mohol nainstalovat ako virtualnu masinu cez Virtualbox - nemusel by si restartovat masinu pre druhy system a cislo by ti asi zozralo tiez.
S OEM Windoze to nie je take jednoduche. Vlastne to vobec nejde. Dobre viem, co hovorim, tymto som totiz prechadzal prave minuly tyzden (a co som sa pritom nanadaval). VLK Windoze idu v pohode, ne-OEM Windoze vraj treba znova aktivovat a potom idu, no a OEM Windoze skratka nejdu, lebo su naviazane na konkretny hardver vyrobcu a virtualizovany hardver sa tvari ako iny... Skusal som VirtualBox aj VMware, pod Linuxom aj pod Windoze... nix, nada, mejo... Da sa akurat po konverzii na VM urobit repair-instalacia ne-OEM verzie a ostanu nastavenia povodneho systemu, nainstalovane aplikacie atd (tak som to nakoniec poriesil).

No, mozno idu aj "OEM z Agemu", teda Windoze pre predajcov HW, co sa sice tvaria ako OEM a su oficialne urcene na instalaciu len na novy hardver, ale nie su zadratovane na jedneho vyrobcu. Ale OEM Windoze na notasku (nabeton uz od vyrobcu) po konverzii skratka vo VM hadzu BSOD a dolietal si...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: miniITX motherboard

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Skutocna OEM verzia sa po zmene HW musi reaktvovat u M$, staci ich skontaktovat a mat nejake potvrdenie od servisaka ze to bola vymena pokazeneho komponentu za novy, alebo vlastne prehlasenie. Robim take papiere na pockanie. Urobia ti to zadarmo lebo maju zaujem aby si ostal u M$.
Ale su aj OEM verzie co nie su OEM ale VLK defakto a tam ti aktivacia prebehne online hned aj po vymene HW. Nebudem konkretizovat.
OEM co je OEM na VM neaktivujes. OEM co neni OEM na VM aktivujes.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: miniITX motherboard

Príspevok od používateľa gabberattack »

Minule som tu spominal, ako som zabil niekolko vecerov riesenim iPodu v Linuxe, co som nakoniec poriesil virtualnymi Windowsami a iTunes. Tam som prave pouzil licenciu XP Pro z nalepky co bola na notebooku a aktivovalo sa mi to bez problemov. Teraz uz neviem ci to bola OEM, alebo VLK licencia, no system som neinstaloval z recovery CD (davno stratene), ale pouzil som standardnu krabicovu verziu a len aktivoval cislom z nalepky - preslo to bez problemov.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: miniITX motherboard

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Diky moc ludkovia za rady a info - vela som sa dozvedel. Ten (oficialne v systeme zobrazeny ako OEM) windows mam teda zjavne VLK (ani som nevedel ze take nieco existuje :) ), ale anyway, ako som pisal, linux na mna urobil tak pozitivny dojem, ze som si sice nechal dual boot ale obavam sa, ze windows nenastartujem tak skoro... :)

Palo, urcite najblizsi upgrade spravim na tu dalsiu LTS verziu, co pride - dovtedy asi zostanem pri 10.10 a mozno buduci rok teda este 11.04. Nejak velmi cachrovat sa mi teraz nechce (a vlastne ani nemam cas na to), som rad, ze vsetko funguje a bezi tak ako ma, takze nechcem si to hned rozhasit kym som este newbie...
(ale inak ano - mam vsetko z distribucie (Chromium package), nic externe som neinstaloval). Antivirus si nedam, aj ked trocha ma bude skriet ci windowsovska NTFS cast disku nemoze nieco chytit aj cez Linux. Ale csaom asi aj tu poslem do vecnych elektronov a chcel by som (ak vsetko pojde v pohode) cisto linuxacky disk a system.

A este Kiwi - ano, stellarium je super, mal som aj windows verziu, a je to vyborny oft (velmi sa mi pacila aj to prepnutie na nocnu "cervenu" verziu screenu). Dik za tip, som rad, ze je aj pod linuxom...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: miniITX motherboard

Príspevok od používateľa Kiwi »

By si mohol neskor dat linky na videa, ktore este stiha a ktore uz nie, napr. 480, 720, 1080. HTML5 tu asi skoro nebude,
takze Flash, aj ked trochu opt. tu este bude zdroje CPU zrat viac ako boinc. Neviem ako je to v Chrome, ci pouzivaju
ten isty player ako FF a ako je to s akceleraciou cez GPU, ci aj na takych masinach to ide cez GPU.
Napísať odpoveď