problem s pokracovanim v rozpracovanych ulohach

Diskusia ohľadom inštalácie, riešenia problémov, nových verzií, optimalizácie atď.

Moderátor: Moderátori

delavei
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po Apr 23, 2007 5:01 pm

problem s pokracovanim v rozpracovanych ulohach

Príspevok od používateľa delavei »

ahoj vsetci.....

projekt boinc ma dost zaujal a tak som sa rozhodol don zapojit... ale ulohy ktore mi chodia, maju cas dokoncenia na mojom PC asi tak 9 hodin, a ja nemam moznost mat tak dlho zapnuty pocitac.... samozrejme, je tam moznost pauznutia a prave v tom je moj problem.... ked ulohu pozastavim a potom dam pokracovanie, zacina znova od zaciatku.... je to tak aj vtedy, ked zostanem prihlaseny na pocitaci a pauznem ulohu, a aj vtedy, ked pocitac vypnem a na druhy den zapnem..... prosiiim vas velmi, pomozte mi, alebo mi aspon povedzte v com je problem, lebo by som chcel pomahat vyskumom..... dakujem
Používateľov profilový obrázok
Zerkof12
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:51 am
Bydlisko: Senec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Zerkof12 »

ano... to sa stava, ale mohol by si uviest ktory projekt ides, lebo napriklad Sethi@home pri pauznuti pokracuje dalej, ine projekty rataju jednotku pri preruseni od zaciatku, je to vlastnost nie chyba...
Tri veci si neviem zapamatat: mena, cisla a to tretie uz neviem co...
delavei
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po Apr 23, 2007 5:01 pm

Príspevok od používateľa delavei »

robil som projekt rosetta@home... ked sa to nebude dat pauznut, tak asi z neho vela neurobim, alebo budem musiet zapnut komp hned ked dojdem zo skoly, aby som to stihol..... a ak mozem poprosit o info, ci sa da pauznut aj lhc@home a climateprediciton@home..

ale dakujem za pomoc....
Naposledy upravil/-a delavei v Ut Apr 24, 2007 6:38 pm, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Zerkof12
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:51 am
Bydlisko: Senec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Zerkof12 »

rosettu teraz nerobim, pockame ci tu nie je niekto s Rosettou abysa vyjadril...
Tri veci si neviem zapamatat: mena, cisla a to tretie uz neviem co...
delavei
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po Apr 23, 2007 5:01 pm

Príspevok od používateľa delavei »

chcel by som sa teda opytat: prisla mi 50 hodinova uloha z einstein@home a zistil som, ze ked ju prerusim (prerusil som ju v 0,8%), zacne ratat od zaciatku.... mozem to splnit len vtedy, ked mam cely cas zapnuty komp alebo je aj ina moznost???..... neuklada sa ten vypocet po nejakych castiach????
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Príspevok od používateľa Hefto99 »

V kazdej jednotke E@H (a inych projektov kde su implementovane) su zadefinovane urcite check-pointy (kontrolne body), ktore musis dosiahnut - potom sa vypocet po preruseni spusti od toho bodu.

To znamena ze ak prvy kontrolny bod je po desiatich minutach a Ty restartujes jednotku po siedmych, vypocet zacina od zaciatku. Ak sa jednotka restartuje po jedenastich minutach, vypocet zacina od prveho kontrolneho bodu a stracas len tu jednu minutu. Ak je dalsi kontrolny bod zadefinovany po 20-tich minutach a jednotka sa restartuje po 19-tich, vypocet bude pokracovat od prveho kontrolneho bodu a stratil si 9 minut...

Kontrolne body sa lisia v roznych projektoch a typoch jednotiek (niekde nie su implementovane vobec).

Vo vacsine projektov nemas moznost si pozriet kolko casu Ti zostava do najblizsieho kontrolneho bodu, myslim ze iba Climateprediction ukazuje pri zobrazeni grafiky kedy sa dosiahne najblizsi check-point.

Ak Ti pocitac bezi iba par hodin denne, potom je mozno vhodnejsie pouvazovat o inych projektoch, ktore maju kratsie jednotky.

Pozri si Honzovu tabulku narocnosti projektov a vyber si vhodny projekt.
big78
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 4:49 pm
Bydlisko: okres Levice

Príspevok od používateľa big78 »

delavei napísal:robil som projekt rosetta@home... ked sa to nebude dat pauznut, tak asi z neho vela neurobim, alebo budem musiet zapnut komp hned ked dojdem zo skoly, aby som to stihol..... a ak mozem poprosit o info, ci sa da pauznut aj lhc@home a climateprediciton@home..
Rosetta je defaultne nastavena na 3 hod. pocitania na jednu ulohu. V nastaveniach na stranke sa da nastavit dlzka vypoctu a to od 1 hod. az po 24 hod. na WU.
Mas Celeron 2,4 GHz a ak si nerobil zmeny v nastaveniach, tak vypocet jednotky by nemal prekrocit 3 hod. Po par vypocitanych ulohach by mal cas do dokoncenia ulohy ukazovat spravne.
Samozrejme Rosetta sa da pauznut. Pri zobrazeni grafiky vidis v pravo dole kolky model sa pocita. Vysledok uklada priebezne vzdy po dopocitani modelu v ulohe. Kazda uloha je specificka a pocet modelov v jednej ulohe moze byt od 1 az po niekolko desiatok. Ak sa uloha bude pocitat napr. uz 1,5 hod. a simulovat 4 model proteinu, tak po pauznuti a znovu spusteni zacne nie od prveho modelu, ale od zaciatku stvrteho. Stratis teda len cas, ktory PC pocital pri 4 modely. Zial percenta sa zacnu odratavat znovu od 0, no nemaju vplyv na dlzku vypoctu (ak si vsimnes pri dokoncovani vypoctu pauznutej ulohy, percenta uz znova ukazuju priblizne taku hodnotu ako keby si ulohu nepauzol. Asi bezia rychlesie :))

Ak chces pocitat climaprediction, tak na tvojom PC by vypocet ulohy trval priblizne 5 mesiacov, t.j.asi 3 700 hod. (pri 160-rocnom modely) a to by musel ist 24 hod 7 dni v tyzdni.
Napísať odpoveď