skusenosti s 64-bit Boincom

Diskusia ohľadom inštalácie, riešenia problémov, nových verzií, optimalizácie atď.

Moderátor: Moderátori

gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa gabberattack »

ikvar napísal:
matob napísal:Stáva sa z teba AstalaVista-fan ? :D
fan nefan... :) o to vôbec nejde. Presne to je základný problém prečo veľa ľudí odsudzuje niečo o čom nič nevie, lebo je fanúšík niečoho iného, tak to ostatné je automaticky odpad. Nevravím že Vista je geniálna, ale určite nieje zlá a stojí za výskušanie. Osobne by som sa k XP už nevrátil.
Osobne sa k Windowsom nevratim - gamesy su uz celkom fajn aj pre Mac/Linux. Ostatne programy maju ekvivalenty v non-wirusovom svete a v najhorsom pripade je Wine.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa matob »

ikvar napísal:
matob napísal:Stáva sa z teba AstalaVista-fan ? :D
fan nefan... :) o to vôbec nejde. Presne to je základný problém prečo veľa ľudí odsudzuje niečo o čom nič nevie, lebo je fanúšík niečoho iného, tak to ostatné je automaticky odpad. Nevravím že Vista je geniálna, ale určite nieje zlá a stojí za výskušanie. Osobne by som sa k XP už nevrátil.
ja som mal Vistu na booku a stále trvám na tom že je to horšia alternatíva. Keď už nemám na výber tak nech má Bill radosť ale ak by som si mal vybrať, tak XP alebo Linux. S win typu 2003 nemám skúsenosti tak to neviem.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa matob »

gabberattack napísal:Osobne sa k Windowsom nevratim - gamesy su uz celkom fajn aj pre Mac/Linux. Ostatne programy maju ekvivalenty v non-wirusovom svete a v najhorsom pripade je Wine.
Zatiaľ som mal Ubuntu iba na booku, kde mám problémy s grafikou,takže hry=0 bodov. Čo sa týka wine, nikdy sa mi nepodarilo cez to spustiť nejaký poriadny program, iba napr. Translator...
Aj keď ktovie, možno mám niečo zle nastavené..

PS: Ako to vyzerá medzi DX10 a lin-mac ??
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa gabberattack »

matob napísal:
gabberattack napísal:Osobne sa k Windowsom nevratim - gamesy su uz celkom fajn aj pre Mac/Linux. Ostatne programy maju ekvivalenty v non-wirusovom svete a v najhorsom pripade je Wine.
Zatiaľ som mal Ubuntu iba na booku, kde mám problémy s grafikou,takže hry=0 bodov. Čo sa týka wine, nikdy sa mi nepodarilo cez to spustiť nejaký poriadny program, iba napr. Translator...
Aj keď ktovie, možno mám niečo zle nastavené..

PS: Ako to vyzerá medzi DX10 a lin-mac ??
Direct 3d je cisto len vo Windows svete, mac/lin uziva openGL.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa matob »

tak potom čo s hrami ktoré bezia na direct3D? nejak sa to emuluje?
Obrázok
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa ikvar »

gabberattack napísal:Osobne sa k Windowsom nevratim - gamesy su uz celkom fajn aj pre Mac/Linux. Ostatne programy maju ekvivalenty v non-wirusovom svete a v najhorsom pripade je Wine.
Je rozdiel hra a hra, program a program. Pre hracov sa pomaly stane nepouzitelny XP, lebo nema DirectX 10... ze je par hier na linux to neznamena ze sa moze rovnat Windowsu. Takisto so softverom, ze existuje alternativa neznamena ze je lepsia. Na linuxe je nespocet alternativ, ale typicky problem opensource, nedotiahnute.

matob napísal:ja som mal Vistu na booku a stále trvám na tom že je to horšia alternatíva. Keď už nemám na výber tak nech má Bill radosť ale ak by som si mal vybrať, tak XP alebo Linux. S win typu 2003 nemám skúsenosti tak to neviem.
A dovod? Samozrejme notebook je uz nieco ine ako klasicky pocitac.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa matob »

lebo pre mna by bola Vista riešením len ak by som nevyhnutne potreboval pc na hry.
1. naco mi je vista ked grafika na notebooku mi aj tak nepodporuje dx10
2. aj keby podporovala, tak to neutiahne.. aj stare hry som hral na minime

Ak win tak XP

PS: Vista neurobi dobry dojem, ked sa konecne nastartuje, pozres na vyuzitie ram
a to je na hodnote okolo 60-70%...

.... samozrejme hovorím za seba. Nikoho nechcem od ničoho odhovárať, aj keď
som to možno tak napísal. :wink:
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa gabberattack »

matob napísal:tak potom čo s hrami ktoré bezia na direct3D? nejak sa to emuluje?
To nemyslim, hry zvycajne bezia na DirectX aj OpenGL - pokial sa teda vyvojarom chce. :o Pokial nie, tak je holt smola. Vacsinou by mala byt moznost, ci chces vyuzit na grafiku jeden, alebo druhy system. Inak ak chces si byt isty, ze Ti na Linuxe hry pobezia, porozmyslaj o tomto. Je verzia na Linux aj MAC, odpada Ti piplanie sa s WINE. Nie kazda hra ide, ale pokial je v zozname kompatibilnych, tak urcite pojde.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa gabberattack »

Ja by som moj prispevok k rozprave XP vs. Wista ukoncil jednym poznatkom z nasej domacnosti. :-)

Svagrovi odislo RAID pole na pocitaci. Nie zeby mal smejdove disky - su to dva Raptory a fungovali nadherne pri jeho sialenom vyuziti pocitaca niekolko rokov. Nastala nejaka chyba v spustani WIN XP Pro, uz ani neviem co presne - nejaky C/windows/system32/config chyba. Proste sme sa rozhodli to preinstalovat, lebo system recovery nepomohol a babrat sa mi s tym viac ako hodinu nechcelo. Nastal problem - nemame nalepku s licenciou na WIN. Mame originalne medium a mali sme aj nalepku, ale stratila sa. Boha jeho, co teraz ? Platit 250 $ sa nikomu nechce. Tak som tam dnes dal Xubuntu a cokolvek bude potrebne zo sveta Windows skusim pohladat vo svete Linux. Jediny problem co mam, je ovladac grafickej karty - je tam Radeon 9200 pre ktory ATI zhodil pred casom podporu a driver je dostupny len ako community verzia. Nefunguje to ale dobre na gigantickom monitore, ktory ma svagor, obraz sa vypina a prepina asi 2x za minutu. Idem tam dat teraz staru 4MB PCI kartu a uvidim ako to zareaguje - ak nie, budem musiet kupit novsiu grafiku s podporou od ATI. Svagor je spokojny, ze nemusi utracat prachy, ja som spokojny, lebo viem, ze na Linuxe mu ten hardware bude bezat 3x tak rychlo a mozno trochu vykonu zvysi aj na BOINC.

Obrázok
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa ikvar »

matob napísal:lebo pre mna by bola Vista riešením len ak by som nevyhnutne potreboval pc na hry.
1. naco mi je vista ked grafika na notebooku mi aj tak nepodporuje dx10
2. aj keby podporovala, tak to neutiahne.. aj stare hry som hral na minime

Ak win tak XP

PS: Vista neurobi dobry dojem, ked sa konecne nastartuje, pozres na vyuzitie ram
a to je na hodnote okolo 60-70%...

.... samozrejme hovorím za seba. Nikoho nechcem od ničoho odhovárať, aj keď
som to možno tak napísal. :wink:
Samozrejme, každý systém je na niečo dobrý, nikto nehovorí že Vista je všeliek. Toto si ľudia neuvedomujú a zbytočne na Vistu nadávajú... Keď máš slabý počítač samozrejme že si ju nedáš, takisto si neinštaloval ani XP na 386tku.

Vista vyuziva RAM takmer na 100%, to je namakaná funkcia nie nedostatok. Konečne že s tým niekto už prišiel, časom dúfajme to bude aj v ostatných OS...
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa ikvar »

gabberattack napísal:Ja by som moj prispevok k rozprave XP vs. Wista ukoncil jednym poznatkom z nasej domacnosti. :-)

Svagrovi odislo RAID pole na pocitaci. Nie zeby mal smejdove disky - su to dva Raptory a fungovali nadherne pri jeho sialenom vyuziti pocitaca niekolko rokov. Nastala nejaka chyba v spustani WIN XP Pro, uz ani neviem co presne - nejaky C/windows/system32/config chyba. Proste sme sa rozhodli to preinstalovat, lebo system recovery nepomohol a babrat sa mi s tym viac ako hodinu nechcelo. Nastal problem - nemame nalepku s licenciou na WIN. Mame originalne medium a mali sme aj nalepku, ale stratila sa. Boha jeho, co teraz ? Platit 250 $ sa nikomu nechce. Tak som tam dnes dal Xubuntu a cokolvek bude potrebne zo sveta Windows skusim pohladat vo svete Linux. Jediny problem co mam, je ovladac grafickej karty - je tam Radeon 9200 pre ktory ATI zhodil pred casom podporu a driver je dostupny len ako community verzia. Nefunguje to ale dobre na gigantickom monitore, ktory ma svagor, obraz sa vypina a prepina asi 2x za minutu. Idem tam dat teraz staru 4MB PCI kartu a uvidim ako to zareaguje - ak nie, budem musiet kupit novsiu grafiku s podporou od ATI. Svagor je spokojny, ze nemusi utracat prachy, ja som spokojny, lebo viem, ze na Linuxe mu ten hardware bude bezat 3x tak rychlo a mozno trochu vykonu zvysi aj na BOINC.
OK, a čo to má spoločné s Vistou? :wink: Keď viac menej nič nepotrebuješ robiť, stačí ti čokoľvek.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa gabberattack »

ikvar napísal:
matob napísal:lebo pre mna by bola Vista riešením len ak by som nevyhnutne potreboval pc na hry.
1. naco mi je vista ked grafika na notebooku mi aj tak nepodporuje dx10
2. aj keby podporovala, tak to neutiahne.. aj stare hry som hral na minime

Ak win tak XP

PS: Vista neurobi dobry dojem, ked sa konecne nastartuje, pozres na vyuzitie ram
a to je na hodnote okolo 60-70%...

.... samozrejme hovorím za seba. Nikoho nechcem od ničoho odhovárať, aj keď
som to možno tak napísal. :wink:
Samozrejme, každý systém je na niečo dobrý, nikto nehovorí že Vista je všeliek. Toto si ľudia neuvedomujú a zbytočne na Vistu nadávajú... Keď máš slabý počítač samozrejme že si ju nedáš, takisto si neinštaloval ani XP na 386tku.

Vista vyuziva RAM takmer na 100%, to je namakaná funkcia nie nedostatok. Konečne že s tým niekto už prišiel, časom dúfajme to bude aj v ostatných OS...

It's not a bug, it's a feature. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa gabberattack »

ikvar napísal:
gabberattack napísal:Ja by som moj prispevok k rozprave XP vs. Wista ukoncil jednym poznatkom z nasej domacnosti. :-)

Svagrovi odislo RAID pole na pocitaci. Nie zeby mal smejdove disky - su to dva Raptory a fungovali nadherne pri jeho sialenom vyuziti pocitaca niekolko rokov. Nastala nejaka chyba v spustani WIN XP Pro, uz ani neviem co presne - nejaky C/windows/system32/config chyba. Proste sme sa rozhodli to preinstalovat, lebo system recovery nepomohol a babrat sa mi s tym viac ako hodinu nechcelo. Nastal problem - nemame nalepku s licenciou na WIN. Mame originalne medium a mali sme aj nalepku, ale stratila sa. Boha jeho, co teraz ? Platit 250 $ sa nikomu nechce. Tak som tam dnes dal Xubuntu a cokolvek bude potrebne zo sveta Windows skusim pohladat vo svete Linux. Jediny problem co mam, je ovladac grafickej karty - je tam Radeon 9200 pre ktory ATI zhodil pred casom podporu a driver je dostupny len ako community verzia. Nefunguje to ale dobre na gigantickom monitore, ktory ma svagor, obraz sa vypina a prepina asi 2x za minutu. Idem tam dat teraz staru 4MB PCI kartu a uvidim ako to zareaguje - ak nie, budem musiet kupit novsiu grafiku s podporou od ATI. Svagor je spokojny, ze nemusi utracat prachy, ja som spokojny, lebo viem, ze na Linuxe mu ten hardware bude bezat 3x tak rychlo a mozno trochu vykonu zvysi aj na BOINC.
OK, a čo to má spoločné s Vistou? :wink: Keď viac menej nič nepotrebuješ robiť, stačí ti čokoľvek.
Presne tak - ked nic specificke, na co musis mat Vistu neplanujes robit, staci Ti aj stare XP, Linux, BSD, cokolvek. Tak sa mi vidi ako strata penazi kupovat si licenciu, pokial to iste a zadarmo zvladne iny system. Svagor potrebuje pracovat s Javou, ta je nezavisla na systeme.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa ikvar »

gabberattack napísal:Presne tak - ked nic specificke, na co musis mat Vistu neplanujes robit, staci Ti aj stare XP, Linux, BSD, cokolvek. Tak sa mi vidi ako strata penazi kupovat si licenciu, pokial to iste a zadarmo zvladne iny system. Svagor potrebuje pracovat s Javou, ta je nezavisla na systeme.
Uz to trochu miesate vsetko dokopy :) Ja by som to povedal tak, ze ak uz mas nainstalovany system si uplne spokojny, tak naco by si menil na cokolvek ine. Ale ak kupujes novy pc, alebo proste si v bode kedy je zmena systemu mozna, nemas zastaraly PC, Vista je najlepsie riesenie.
Samozrejme nevztahuje sa to promile pripadov kde potrebujes robit nejaku specificku ulohu a system vyberas podla nej.
Používateľov profilový obrázok
numlock
Príspevky: 113
Dátum registrácie: So Júl 05, 2008 11:06 pm

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa numlock »

- no Vista neprinasa nic nove premna, a len koli DX10 je nebudem instalovat... ajtak hier pre DX10 je malo..
- mne slo hlavne o 64bit... (Boinc a zopar dalsich progr.)
- no ale ostanem pri 32bit XP, pokial to az bude mozne... nechce sa mi preinstalovat take kvantum programov... #-o
Obrázok Q6600 @ 3600MHz , 4GB Ram , HD5850 , win7 x64
Napísať odpoveď