skusenosti s 64-bit Boincom

Diskusia ohľadom inštalácie, riešenia problémov, nových verzií, optimalizácie atď.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa Hefto99 »

ikvar napísal:... Vista je najlepsie riesenie.
malo byt asi "Vista je pre mna najlepsie riesenie" :)

Pre mnoho inych ludi je najlepsim riesenim iny OS... :) Kolko ludi tolko nazorov....
Obrázok
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa ikvar »

numlock napísal:- no Vista neprinasa nic nove premna, a len koli DX10 je nebudem instalovat... ajtak hier pre DX10 je malo..
- mne slo hlavne o 64bit... (Boinc a zopar dalsich progr.)
- no ale ostanem pri 32bit XP, pokial to az bude mozne... nechce sa mi preinstalovat take kvantum programov... #-o
Ak si s Vistou nepracoval aspon dva tyzdne tak to nemozes povedat. Minimalne by ti priniesla 64bit :) a mohol by si vyuzit vsetku RAM co mas v PC.
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa ikvar »

Hefto99 napísal:
ikvar napísal:... Vista je najlepsie riesenie.
malo byt asi "Vista je pre mna najlepsie riesenie" :)

Pre mnoho inych ludi je najlepsim riesenim iny OS... :) Kolko ludi tolko nazorov....
Vytrhnuté z kontextu... :) Napísal som tam v podstate to čo ty, len s tým že beriem v úvahu fakty... neuznávam hodnotenie podľa pocitov.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa Palo M. »

ikvar napísal:
Hefto99 napísal:
ikvar napísal:... Vista je najlepsie riesenie.
malo byt asi "Vista je pre mna najlepsie riesenie" :)
Pre mnoho inych ludi je najlepsim riesenim iny OS... :) Kolko ludi tolko nazorov....
Vytrhnuté z kontextu... :) Napísal som tam v podstate to čo ty, len s tým že beriem v úvahu fakty... neuznávam hodnotenie podľa pocitov.
V tomto pripade to z kontextu vytrhnute nebolo. Napisal si presne toto:
ikvar napísal:Ale ak kupujes novy pc, alebo proste si v bode kedy je zmena systemu mozna, nemas zastaraly PC, Vista je najlepsie riesenie.
Ja som pred par mesiacmi kupoval novy PC a Vista pre mna nebola najlepsie riesenie. Pri rozhodovani som bral v uvahu fakty a nie pocity. To jednoznacne dava za pravdu Heftovi... Nechci pocut vsetky tie konkretne fakty od ludi, co sa rozhodli pre hocico ine... radsej nechajme, ze "pre niekoho je Vista najlepsie riesenie".
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa ikvar »

Palo M. napísal:V tomto pripade to z kontextu vytrhnute nebolo. Napisal si presne toto:
ikvar napísal:Ale ak kupujes novy pc, alebo proste si v bode kedy je zmena systemu mozna, nemas zastaraly PC, Vista je najlepsie riesenie.
Ja som pred par mesiacmi kupoval novy PC a Vista pre mna nebola najlepsie riesenie. Pri rozhodovani som bral v uvahu fakty a nie pocity. To jednoznacne dava za pravdu Heftovi... Nechci pocut vsetky tie konkretne fakty od ludi, co sa rozhodli pre hocico ine... radsej nechajme, ze "pre niekoho je Vista najlepsie riesenie".
Tym ze vytrhnes z kontextu celu vetu, nie len jej cast sa nic nezmeni :wink:

OK, napíš prečo Vista nebola najlepšie riešenie pre teba.
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Ja mam doma 3 PC, na vsetkych 64-bit Linux:

- je zadarmo, s obrovskym mnozstvom SW v repozitaroch, mam tu vsetky programy ktore potrebujem\pouzivam\chcem
- jednoducha administracia systemu
- ziadne virusy, spyware, malware, adware a cojaviem ake este *ware
- Linux lepsie vyuziva systemove prostriedky
- + plno dalsich veci o detailoch mozeme diskutovat 2 dni

Skratka ja som s Linuxom spokojny a nemam jediny dovod preco by som sa mal vratit k Windowsom.

Cize Tvoj vyrok "... Vista je najlepsie riesenie." je nepravdivy, v akomkolvek kontexte si ho pouzil. Pre mna je najlepsie riesenie Linux. :)
Obrázok
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa ikvar »

Hefto99 napísal:Ja mam doma 3 PC, na vsetkych 64-bit Linux:

- je zadarmo, s obrovskym mnozstvom SW v repozitaroch, mam tu vsetky programy ktore potrebujem\pouzivam\chcem
- jednoducha administracia systemu
- ziadne virusy, spyware, malware, adware a cojaviem ake este *ware
- + plno dalsich veci o detailoch mozeme diskutovat 2 dni

Skratka ja som s Linuxom spokojny a nemam jediny dovod preco by som sa mal vratit k Windowsom.

Cize Tvoj vyrok "... Vista je najlepsie riesenie." je nepravdivy, v akomkolvek kontexte si ho pouzil. Pre mna je najlepsie riesenie Linux. :)
To su vsetko take veci ktorych sa da napisat spusta o linuxe aj windowse... a samozrejme ku kazdemu sa da napisat aj lenze... Co na tych pocitacoch naozaj robis?

Ked to co som napisal chces vidiet silou mocou po svojom a nie tak ako to bolo myslene, nieje co dalej riesit :) Mozes si to trebars dat do podpisu k forestovmu vyroku...
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa ikvar »

Palo M. napísal:Ja som pred par mesiacmi kupoval novy PC a Vista pre mna nebola najlepsie riesenie. Pri rozhodovani som bral v uvahu fakty a nie pocity. To jednoznacne dava za pravdu Heftovi... Nechci pocut vsetky tie konkretne fakty od ludi, co sa rozhodli pre hocico ine... radsej nechajme, ze "pre niekoho je Vista najlepsie riesenie".
Preco sa to cele snazite bagatelizovat, nepodstatnym, vytrhnutym kuskom vety? Este ani jeden z vas co ste sa tak brutalne pustili proti viste nedal ziadny padny dovod. Samozrejme hovorime o pocitaci vhodnom na nasadenie visty. Od zaciatku sme o nom hovorili, len vy ste tu vtisli svoj ospevovany, v praxi nepresadeny linux :mrgreen:

Palo, rad si tie fakty vypocujem. Nepisem to preto zeby som si myslel ze neexistuju, ale preto ze viem ze linux je vhodny v urcitych situaciach a napisem ti na ne "ano, presne toto je jeden z tych pripadov kde je linux the best".
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa Hefto99 »

ikvar napísal:Ked to co som napisal chces vidiet silou mocou po svojom a nie tak ako to bolo myslene, nieje co dalej riesit :) Mozes si to trebars dat do podpisu k forestovmu vyroku...
A po akom to mam vidiet ak nie po svojom? :)

My tu nediskutujeme o tom ktory OS je lepsi, ale o tom ktory je vhodnejsi. Dovolim si tvrdit, ze je to relativne a pre kazdeho je vhodnejsie nieco ine. Preco tvrdis ze pre vsetkych je najvhodnejsia Vista?

Ja som napisal argumenty preco pouzivam Linux. Napis mi prosim preco by som mal pouzivat Vistu???

Nechcem zacinat flame, ale stale tvrdim ze ak Vista vhodnejsia pre Teba, to neznamena ze musi byt vhodnejsia aj pre dalsich ludi. Kde vidis v tejto logike chybu :?: :?: :?:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa mbs »

Tieto prispevky uz naozaj nemaju privela spolocne s temou, ale plne suhlasim s Hefto99.
Skus 50 rocnej ucitelke v materskej skole nainstalovat na jej nove PC [prve v zivote] akykolvek Windows. Ak ta masina nema byt zabita antivirom/virom, spyware, malware, adware, ..., tak tam proste das Ubuntu.
Za rok co ho ma, som bol u nej iba raz - skapaty FS po vypadku elektriny - fsck nezvladala po safe boote v r/o mode ;-)
Ale pre mna je aj tak najlepsi MacOS :-)
-mbs
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa ikvar »

Hefto99 napísal:My tu nediskutujeme o tom ktory OS je lepsi, ale o tom ktory je vhodnejsi. Dovolim si tvrdit, ze je to relativne a pre kazdeho je vhodnejsie nieco ine. Preco tvrdis ze pre vsetkych je najvhodnejsia Vista?
...
Nechcem zacinat flame, ale stale tvrdim ze ak Vista vhodnejsia pre Teba, to neznamena ze musi byt vhodnejsia aj pre dalsich ludi. Kde vidis v tejto logike chybu :?: :?: :?:
Pokial si pamatam cela diskusia bola o xp / vista, tvrdil som ze vista je pri novom pc jednoznacne lepsie riesenie... vy ste tu nasilu natlacili linux. Taktiez som x krat povedal ze samozreje na niektore veci je lepsi linux...

takze asi tak...
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa ikvar »

mbs napísal:Tieto prispevky uz naozaj nemaju privela spolocne s temou, ale plne suhlasim s Hefto99.
Skus 50 rocnej ucitelke v materskej skole nainstalovat na jej nove PC [prve v zivote] akykolvek Windows. Ak ta masina nema byt zabita antivirom/virom, spyware, malware, adware, ..., tak tam proste das Ubuntu.
Za rok co ho ma, som bol u nej iba raz - skapaty FS po vypadku elektriny - fsck nezvladala po safe boote v r/o mode ;-)
Ale pre mna je aj tak najlepsi MacOS :-)
-mbs
Cize ty odporucas absolutne neschopnemu uzivatelovi dat linux? Ktoreho najvacsim problemom je prave to ze neskuseny uzivatelia s nim nedokazu pracovat?
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa Honza »

Chlapy, drzte se tematu.
Nehadejte se co je lepsi, jestli Widle nebo Linuch. Kazde umi neco a neco neumi.

Jde o to se podelit o zkusenosti se 64-bit BOINCem.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa Kiwi »

Keby tu niekto dal porovnanie napr. 20-tich projektov na 32 a 64 bit OS, tak to by som bral. :)
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: skusenosti s 64-bit Boincom

Príspevok od používateľa Hefto99 »

OK, k teme :)
Ja mam s 64-bit BOINCom dobre skusenosti:

- vo vseobecnosti nativne 64-bitove aplikacie behaju sviznejsie, to plati aj pre BOINC - je mnozstvo projektov kde 64-bitova aplikacia je ovela rychlejsia (napr. ABC@home, Cosmology, ...)
- 32-bitove aplikacie mi nerobia ziadne problemy (za predpokladu ze su nainstalovane aj 32-bitove kniznice)

jednoznacne treba ist s vyvojom dopredu a vyuzit pozitiva ktore nove technologie ponukaju.
Obrázok
Napísať odpoveď