BM ako služba

Diskusia ohľadom inštalácie, riešenia problémov, nových verzií, optimalizácie atď.

Moderátor: Moderátori

gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: BM ako služba

Príspevok od používateľa gabberattack »

Palo M. napísal:matob, ked ti bezi BOINC ako sluzba (co chces), ale zaroven sa spusta manager hned pri starte (co nechces), tak menezera odfajcis RegistryEditor-om. V HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run by si mal mat nieco ako "BOINC Manager" REG_SZ "C:\Program Files\BOINC\boincmgr.exe" /s. Pripadne to moze byt aj v HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run - mozno to zavisi od toho, ci ma mat k BOINC pristup len ten user, co to instaluje, alebo vsetci... detaily neviem, ale niekde v tychto dvoch to urcite najdes. Myslim, ze starsie verzie BOINC to pchali do Start Menu->Sartup, ale teraz to dava do registra.
Ked to z registra zmazes, service BOINC ti stale pobezi (mozes skontrolovat v Computer Management->Services) ale Manager sa sam nespusti po starte systemu...

Ze ty to chces niekomu nainstalovat na Windoze masinu, aby o tom on sam nevedel?
No a co? Polovica nasich masin bezi takto - pouzivam rychlobalicek od Honzu verziu 5.45 so zapisom do registrov a firewallu - idealne. Majitelia masin ale o tom vedia, teda sice nemaju ani tusenie co je to BOINC, ale vedia, ze tam maju nahodeny program na vyuzitie CPU v case necinnosti. Myslim, ze je to jednoduchsie, ako siahodlho vysvetlovat co to je. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: BM ako služba

Príspevok od používateľa matob »

Nie, to by ma škrelo svedomie keby som niekomu takto inštaloval boinc bez jeho vedomia.. chcem to iba pre svoje 2pc. V poslednej dobe
sa snažím minimalizovať počet startup programov, hlavne na "rodinnom" pc, aby to frčalo rýchlejšie, no a BM mi na tom pc vôbec netreba, tak som to chcel ako službu.

Ešte raz zopakujem situáciu:

-BM sa pri štarte už nespúšťa, vypol som to cez msconfig
-Windows nabehne pekne, s bežiacim boinc jadrom a počíta
-Keď otvorím BM, nabehne ikonka, no a tá tam potom už ostane
-Keď chcem zatvoriť BM, "krížikom", normálne sa zminimalizuje do tray-u.
-Keď BM zatvorím cez "file-exit" vypne sa BM, spolu s jadrom... čo nechcem, že?

--čiže.. existuje spôsob, ako zapnúť BM, čeknúť progress a vypnúť ho zas, bez vypnutia boinc-core?
Obrázok
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: BM ako služba

Príspevok od používateľa Honza »

matob napísal:--čiže.. existuje spôsob, ako zapnúť BM, čeknúť progress a vypnúť ho zas, bez vypnutia boinc-core?
Není v novém Boinc mgr. volba jestli má ukončovat výpočty?
Advaced/Options/Enable BOINC Manager exit dialog - a tam se pak říká, jak se má manager při exitu chovat.

Jinak řešením je nepoužívat BOINC Manager, ale například BOINCView :D
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: BM ako služba

Príspevok od používateľa Kiwi »

A preco ti vadi, ze ostava bezat BM ? Ved on zerie asi 3 MB RAM a to je vsetko.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: BM ako služba

Príspevok od používateľa matob »

No presne toto som hľadal !! diki moc =D>
a ten boinc view asi tiež vyskúšam.. aj keď som to už skúšal párkrát a nikdy som to nerozchodil :D

Kiwi: Začína mi to vadiť aj preto, lebo keď mám dáku robotu na pc, tak mám tendenciu klikať na BM a sledovať progress :D psycho, ja viem :shock:
Obrázok
Napísať odpoveď