BM ako služba

Diskusia ohľadom inštalácie, riešenia problémov, nových verzií, optimalizácie atď.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

BM ako služba

Príspevok od používateľa matob »

v čom sa odlišuje inštalácia BM ako služby od normálnej?
Obrázok
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: BM ako služba

Príspevok od používateľa Honza »

BM jako slu6ba nainstalovat nelze. Jako službu lze instalovat BOINC core, který pouští BOINC aplikace.
Liší se v tom, že zajistí chod BOINCu bez ohledu na stav přihlášení, neotravuje uživatele ikonou dole a tím, že neběží Manager, žere méně paměti. Nevýhodou je, že standardně nechodí screensaver BOINCu.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: BM ako služba

Príspevok od používateľa matob »

no, presne toto by som potreboval... viem ze existuje taky rychlobalik ze neni nutna instalacia a bezi boinc,
no chcel by som vediet ci neexistuje nejaky takyto rychlobalik aby to bezalo "nepovsimnuto" bez ikony atd..
Obrázok
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: BM ako služba

Príspevok od používateľa Honza »

LiborA
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St Mar 19, 2008 5:19 pm

Re: BM ako služba

Príspevok od používateľa LiborA »

Jeste doplnim Honzu, ze musis nastavit sluzbu - popis najdes zde

Jina moznost je spoustet boinc.exe zastupcem v "po spusteni" a pokud to chces mit "skryte" pro uzovatele, tak pridej parametrem -detach (tj. boinc.exe -detach)
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: BM ako služba

Príspevok od používateľa matob »

Po nainštalovaní boincu ako služby a reboote nenabehne BM, to je jasné. Ale dá sa potom BM dodatočne spustiť? (napr. odkazom na .....\boincmgr.exe)?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: BM ako služba

Príspevok od používateľa slavko.sk »

matob napísal:Po nainštalovaní boincu ako služby a reboote nenabehne BM, to je jasné. Ale dá sa potom BM dodatočne spustiť? (napr. odkazom na .....\boincmgr.exe)?
Jasne, normalka. Bezi ti iba core ale nie GUI. GUI pustis a to sa pripoji na core by defualt na lokalnom kompe.
Core = boinc.exe
GUI = boincmgr.exe
Ikona v systray = boinctray.exe
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: BM ako služba

Príspevok od používateľa matob »

squelé! toto som chcel počuť =D>
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: BM ako služba

Príspevok od používateľa matob »

no... dotešil som sa, lebo keď zapnem inštaláciu, tak možnosť "inštalovať boinc ako službu" tam vôbec nieje.. Mám dojem, že to môže mať niečo s tým, že boinc už bol na tejto mašine inštalovaný.. ale všetky boinc files som vymazal a stále nič.. any ideas? :?
Obrázok
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: BM ako služba

Príspevok od používateľa forest »

Pokud při instalaci zaškrtneš volbu Protected application execution, měl by se ti BOINC nainstalovat jako služba. Dříve to byla samostatná volba v instalaci, která z počátku prakticky ani nefungovala, nyní je to takto zamaskované a sloučené s dalšími věcmi. BOINC si ale jako službu můžeš přidat i mimo instalace ručně.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: BM ako služba

Príspevok od používateľa matob »

nepomohlo... zaskrtol som to protected execution .. ci co to je.. no a po restarte normalne nabehol BM
Edit: všimol som si že v správach BM píše že beží ako daemon.. dobre, ale ja by som chcel aby BM pri štarte nenabehol, pritom boinc core by bežal,
aby som si mohol občas otvoriť BM kvôli nastaveniam a progressu, s tým že keď ho zatvorím, neostane mi v tray.
Dá sa to? lebo spravil som takú vec.. keďže BM poslušne ignoroval to, že som zrušil možnosť "start BM at logon", zrušil som BM aj boinctray v startupe v msconfig. všetko fungovalo perfektne, kym som nespustil BM. nabehol a potom keď som ho zavrel, ostal tam. ked som stlacil "file-exit" tak vyplo komplet BM aj s jadrom.. :roll: :roll:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: BM ako služba

Príspevok od používateľa Kiwi »

Sak boinc bezi v pozadi, a ziadny manazer sa mi nikdy neobjavi, to je myslim default.
A ak ti vadia tie dva procesy navyse, tak ich ukonci a nechaj bezat len boinc, ved aj
tak vypinas PC len ked ho cistis, nie ? :) Tak je to vo WIN_7 a boinc 6.6.36.
A ked nechces ani TaskManager a Explorer, tak kilni aj tie a ostane ti bezat len
boinc a aplikacie jednotlivych projektov, ak PC nepouzivas.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: BM ako služba

Príspevok od používateľa matob »

No ved hej.. boinc beží bez BM aj boinctray, až kým neotvorím BM odkazom aby som čekol status.. potom sa už BM vypnúť nedá, iba ak tak cez task managera..
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: BM ako služba

Príspevok od používateľa Kiwi »

CIze ked zavries okno BM, tak ostava bezat ako proces ? Ci sa neda ani zavriet okno ?
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: BM ako služba

Príspevok od používateľa Palo M. »

matob, ked ti bezi BOINC ako sluzba (co chces), ale zaroven sa spusta manager hned pri starte (co nechces), tak menezera odfajcis RegistryEditor-om. V HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run by si mal mat nieco ako "BOINC Manager" REG_SZ "C:\Program Files\BOINC\boincmgr.exe" /s. Pripadne to moze byt aj v HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run - mozno to zavisi od toho, ci ma mat k BOINC pristup len ten user, co to instaluje, alebo vsetci... detaily neviem, ale niekde v tychto dvoch to urcite najdes. Myslim, ze starsie verzie BOINC to pchali do Start Menu->Sartup, ale teraz to dava do registra.
Ked to z registra zmazes, service BOINC ti stale pobezi (mozes skontrolovat v Computer Management->Services) ale Manager sa sam nespusti po starte systemu...

Ze ty to chces niekomu nainstalovat na Windoze masinu, aby o tom on sam nevedel?
Napísať odpoveď