boinc manager 6.2.18

Diskusia ohľadom inštalácie, riešenia problémov, nových verzií, optimalizácie atď.

Moderátor: Moderátori

vladosvk
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 8:07 pm
Bydlisko: Poprad, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

boinc manager 6.2.18

Príspevok od používateľa vladosvk »

zdravim pani
stiahol som najnovsiu verziu managera z http://boinc.berkeley.edu/download.php, po upgradovani sa vyskytla chybicka:

vsetky "vykonne" subory (exe, dll, zip), ktore stiahne oznaci ako error checksum, napr:

28.8.2008 17:53:48|SETI@home|Finished download of 22mr08ac.6041.7025.14.8.176
28.8.2008 17:53:48|SETI@home|[error] MD5 check failed for 22mr08ac.6041.7025.14.8.176
28.8.2008 17:53:48|SETI@home|[error] expected b8f73727a2639ee55d7dd2054ec5dd18, got 2ec53566a4d3442e9480d01b7953d900
28.8.2008 17:53:48|SETI@home|[error] Checksum or signature error for 22mr08ac.6041.7025.14.8.176
28.8.2008 17:54:04|SETI@home|Finished download of setigraphics_6.03_windows_intelx86.exe
28.8.2008 17:54:04|SETI@home|[error] Signature verification failed for setigraphics_6.03_windows_intelx86.exe
28.8.2008 17:54:04|SETI@home|[error] Checksum or signature error for setigraphics_6.03_windows_intelx86.exe


program je nainstalovany na win xp pro sp2

skusal som zatial iba SETI a Rosetta a nestiahol v poriadku ani jednu jednotku, resp programove subory.

neviete nieco o tomto probleme?

dik vlado
Prílohy
boinc.JPG
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: boinc manager 6.2.18

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja som dnes upol na 6.2.15 for Linux, bez problemov. Nemam WIN, tak nemozem vyskusat.
vladosvk
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 8:07 pm
Bydlisko: Poprad, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: boinc manager 6.2.18

Príspevok od používateľa vladosvk »

este som si vsimol, ze ked stahuje ten subor seti.......exe tak ukaze velkost suboru len asi 350kB. to sa mi zda nejak malo, tak skusim este neskor ci sa daco nezmeni a skusim aj iny pocitac...
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: boinc manager 6.2.18

Príspevok od používateľa forest »

Osobně bych doporučoval nainstalovat starou dobrou osvědčenou verzi 5.10.45. Všechny šestkové verze zatím vykazují chyby a jsou testovací, takže u těch to může dělat cokoliv. Šestková verze ti zatím nic k dobru nepřinese, takže raději nainstaluj 5.10.45 a uvidíš co ti to bude dělat s ní.
vladosvk
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 8:07 pm
Bydlisko: Poprad, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: boinc manager 6.2.18

Príspevok od používateľa vladosvk »

ahoj.

no skusal som aj tu 5.10.45 a ta to robi tiez.

na druhom PC to ide normalne, takze to vyzera, ze mam daco rozhasene v PC s cim si boinc nevie rady :(

ta 6.2.18 je oznacena ako recommended, dufam ze to nedavaju len tak od oka a maju to to odskusane, odladene.

vlado
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: boinc manager 6.2.18

Príspevok od používateľa matob »

nazdar,
skús v boinc manageri dat: pokrocilý, preferencie, využitie siete - skip image file verification
:)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: boinc manager 6.2.18

Príspevok od používateľa Palo M. »

To asi nebude sestkovou verziou. Inak z uzivatelskeho hladiska sa sestkova lisi od patkovej len v API grafickej aplikacie - napriklad Einstein aplikacia ma v6 API, cize zobrazenie grafickej aplikacie (alebo screen-savera) v BOINC 6 pojde, ale v BOINC 5 nie.
(Este sa sestkova verzia lisi aj separaciou pristupovych prav a datoveho adresara vo Windoze, co je inak dobra vec, ale bezny uzivatel to nezaregistruje.)
Hardcore cruncheri (ktori grafiku zasadne nepouzivaju, lebo je to pre nich skoda vykonu) si casto nechavaju starsie verzie kvoli stabilite a spolahlivosti. Spekulanti zase casto davaju nove verzie (castokrat testovacie). IMHO dat odporucanu verziu (pre Win momentalne 6.2.18) je v pohode. Ja sam ju mam na Windoze masine a zatial ziaden problem.

Tvoj problem moze sposobovat napriklad pripojenie k netu - mozno keby si mal UMTS a zapla sa tam nejaka kompresia, tak by ti to posahalo fajly na ceste - ale s binarkami by to robit nemalo, iba s obrazkami, videami a zvukmi... Ak mas klasicke pevne pripojenie (napr. ADSL), tak to nebude tvoj pripad.
Druha moznost by mohla byt, ze si sa stal tercom nejakeho utoku - napriklad mas virus - ked ti "kazi" vsetky spustitelne subory (exace, dll-ky a pod., lebo ich hned zaviruje ako sa ulozia na disk) a nekazi ti datove subory jednotiek a obrazky (tie virus nenakazi, lebo by sa z nich nemohol sirit dalej), moze to byt tento pripad. Screenshot vyzera, ze to ma prave taketo symptomy. Pripadne ti mohol niekto hacknut masinu a presmerovat vsetku siet cez seba a teraz ti podhadzuje malware namiesto toho, co si chcel stiahnut. Ale zatial nepanikarme.
Tretia moznost moze byt, ze antivirak robi nieco podobne, co v prdchadzajucom pripade robi virus - ovsem z inych dovodov. Mozes mat nastaveny nejaky vysoko paranoidny mod a akykolvek stiahnuty subor ti antivirak ulozi do karanteny a zablokuje akykolvek pristup k nemu. Cize ked BOINC downloadne subor a chce spocitat MD5 kontrolny sucet, antivirak nepovoli citanie suboru a teda MD5 sucet nesedi. Alebo nieco podobne...

Takze radim:
1. Skontroluj antivirakove logy, ci tam nenajdes nieco ako "zablokoval som podozrivy subor" a budu to tie BOINC-aplikacie. Ak ano, tak musis skontrolovat, ci tie stiahnute subory su dobre (falosny poplach antiviraku), alebo nie (antivirak je dobry a prave zabranuje zavireniu). Tu sa vseobecne neda radit, zavisi od antiviraku.
2. Ak vplyv antiviraku vylucime, tak skus kompletne "vycistit" pocitac od BOINC-u: odinstaluj cely BOINC, restartni pocitac, potom zmaz adresare ktore by mohol zanechat (standardne C:\Program Files\BOINC a C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\BOINC, pozor v standardnom nastaveni ich Exploder nevidi)... No a potom znova stiahni a znova nainstaluj cely BOINC a pripoj sa, co to urobi.
3. Ak to stale robi to iste, s vysokou pravdepodobnostou mas virus alebo ta niekto hackol... To je potom pruser a treba postupovat podla konkretnej situacie a zbavit sa havede...

Vela stastia...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: boinc manager 6.2.18

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Ak na druhom kompe to iste funguje tak skus urobit MD5 zo suborov na obidvoch strojoch a uvidis ci su rovnake.
Ak nie su rovnake tak mas virus.
Ak su rovnake tak antivirus ak ich mas rozne na oboch alebo rovnake, s tym sa pohraj.
Pripojenie na net by s tym nemalo mat nic spolocne, ved mu stiahne instalacnu binarku ktora ak by bola corrupted tak sa ani nespusti.
Pisem na rychlo, snad pochopitelne.
AK nic nepomoze, mas rozpadnuty filesystem = sformatovat disk, skontrolovat na chyby, vsetko nainstalovat znova.
Skusal si to na iny disk na tom istom kompe?
vladosvk
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 8:07 pm
Bydlisko: Poprad, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: boinc manager 6.2.18

Príspevok od používateľa vladosvk »

ahoj

2matob nepomohlo

2Palo M no antivirak mal v karantene jedine subor od rosetty takze to by sa dalo povedat, ze nemohol ist, ale od seti nic. boinc nebol naistalovanyv default adresaroch.

2slavko.sk ak budes mat cas tak trosku rozpis tu kontrolu md5, lebo to som este nerobil, neviem ako :( treba na to nejaky program alebo iba daco napisat do prikazoveho riadku?
vladosvk
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 8:07 pm
Bydlisko: Poprad, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: boinc manager 6.2.18

Príspevok od používateľa vladosvk »

teraz som to naistaloval a ide. vymazal som tu rosetu z karanteny. adresare ostali ako boli predtym, teda ine ako default. hadam to bolo v tej karantene...

pani dik za vas cas :) hor sa do vypoctov
bigfutus
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št Apr 26, 2007 5:39 pm
Bydlisko: Blava, ne?
Kontaktovať používateľa:

Re: boinc manager 6.2.18

Príspevok od používateľa bigfutus »

Tak ja som teraz upgradoval z 5.x.x na 6.2.19 a pri instalacii to po mne chce nejaku data zlozku. Po instalacii po mne ale chcel prihlasenie do projektu, to si ako robia srandu? A rozrobene projekty mozem zrovna zmazat lebo ich nevidim a zacal tahat nove, fakt parada a mam radost.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: boinc manager 6.2.18

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

bigfutus napísal:Tak ja som teraz upgradoval z 5.x.x na 6.2.19 a pri instalacii to po mne chce nejaku data zlozku. Po instalacii po mne ale chcel prihlasenie do projektu, to si ako robia srandu? A rozrobene projekty mozem zrovna zmazat lebo ich nevidim a zacal tahat nove, fakt parada a mam radost.
Co znamena zmazat rozrobene projekty? Jednotky alebo myslis cele konto?
Ked si prvykrat spustil novu verziu, dal si volbu ze "existing user", kde sa prihlasis do projektu pod svojim povodnym kontom?
Vzdy by malo byt na vyber ci chces zriadit nove konto/account alebo ci uz si do projektu prihlaseny a len si nainstaloval boinc manager na novy PC alebo mas novu verziu.
Ja som sestkovu verziu este neinstaloval, ale predpokladam ze tato volba tam musi byt.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
bigfutus
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št Apr 26, 2007 5:39 pm
Bydlisko: Blava, ne?
Kontaktovať používateľa:

Re: boinc manager 6.2.18

Príspevok od používateľa bigfutus »

Duro Kotulic Bunta napísal:Co znamena zmazat rozrobene projekty? Jednotky alebo myslis cele konto?
Ked si prvykrat spustil novu verziu, dal si volbu ze "existing user", kde sa prihlasis do projektu pod svojim povodnym kontom?
Vzdy by malo byt na vyber ci chces zriadit nove konto/account alebo ci uz si do projektu prihlaseny a len si nainstaloval boinc manager na novy PC alebo mas novu verziu.
Ja som sestkovu verziu este neinstaloval, ale predpokladam ze tato volba tam musi byt.
Zlozku projects, pretoze pod tym novym data adresarom si spravi novu zlozku projects. By som predpokladal ze si tam automaticky presunie rozrobene veci na spravne miesto,
ale mne to tak nespravilo. Mal som ja veru nechat iba doratat co som mal a az potom upgradovat.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: boinc manager 6.2.18

Príspevok od používateľa Honza »

BOINC V6 ma oddelene slozky pro vlastni BOINC V6 (exe, dll, locale) a pro data/aplikace projektu, logs etc.

Upgrade scenario jsem nedelal, ale podle letmeho pohledu predpokladam, ze to co zustane po oddinstalovani V5 je v podstate datovy adresar V6 (projects, slots, accounts). V Nove instalaci BOINC V6 se urci programovy adresar a odkaze se na puvodni adresar BOINC V5, kde by mohla zustat data projektu. Funguje to tak?

Jinak predpokladam, ze byla pred upgradem provedena zaloha, coz je standardni a doporucovany postup...
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: boinc manager 6.2.18

Príspevok od používateľa Palo M. »

V robote na Windozackom stroji som robil upgrade z 5-kovej verzie na 6-kovu a tiez to zblblo. Pri instalacii to niekolko minut "migrovalo datovy adresar" vysledkom coho bolo, ze rozpocitane data neboli na starom mieste ani na novom. Cize pri spusteni managera hned otravoval s pripojenim na novy projekt. Takze nasledovala odinstalacia 6-kovej verzie a obnovenie zo zalohy. Vzapati nasledoval druhy pokus, ktory bol napodiv uspesny a migracia presunula data do noveho adresara (ale bol tam mierny rozdiel - len som obnovil subory na disku, aj s binarkami, ale 5-kovy BOINC som uz naspat neinstaloval).
Potom mi bezalo niekolko 6-kovych verzii na tej masine, a neskor pri dalsom upgrade (myslim na 6.2.16, tam to bolo trocha turbulentne ked sa menilo niekolko verzii v kratkom case) mi to tiez zblblo, ale inac - napriek tomu, ze to bol upgrade z 6-kovej verzie na vyssiu 6-kovu, zacal migrovat data, co malo za nasledok kompletne zmiznutie dat. Zase odinstalovanie, restart systemu, obnovenie dat zo zalohy... a dalsi pokus o instalaciu bol uspesny. Takto mi to dvakrat zblblo na tej istej Windozackej masine, na inej Windozackej (doma) som menil verzie hore-dole a ziaden problem, na dalsej Windozackej masine (notebook) boli len 6-kove verzie, ale tiez niekolko a ziaden problem. A na Linuxoch som tiez nikdy nemusel siahnut k obnoveniu zo zalohy.

Zaloha sa brutalne vyplati. A v 6-kovej verzii na Windoze su data konecne oddelene od binarky, takze sa zalohuju ozaj len data.
Napísať odpoveď