odosielanie finished WUs

Diskusia ohľadom inštalácie, riešenia problémov, nových verzií, optimalizácie atď.

Moderátor: Moderátori

tahanko
Príspevky: 133
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:00 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

odosielanie finished WUs

Príspevok od používateľa tahanko »

caute

mam taku otazocku. nevie niekto ci sa da BM nastavit tak aby okamzite po doratani hociakej jednotky ju odoslal projektu a taktiez reportoval, tj aby bol za nu prideleny kredit alebo ako v napr. ABC zaregistrovane najdene triplety?

vopred dik
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: odosielanie finished WUs

Príspevok od používateľa Honza »

To je velmi zadouci feature, ktera se jmenuje RRI (Report Results Immediately). Velmi se hodi v momente, kdy se masina vypne, zustanou na ni pres vikend spocitane a uploadovane vysledky...a reportuje se v pondeli po deadline. V pripade Milky by se stal projekt temer nepouzitelnym...

Standardne je implementovana v BoincStudio core, tusim byla i v jinych cores (trux, Crunch3R). Jestli si dobre pamatuji historii, implementoval tuhle feature trux na mou zadost a podarilo se mi ji protlacit i pri vyvoji BoincStudio core. V UCB se tomu dlouho branili...myslim, ze posledni verze UCB ji ma, ale nezkousel jsem...bude to nejake override nastaveni.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: odosielanie finished WUs

Príspevok od používateľa Palo M. »

Sestkovy BOINC tuto funkciu ma.

Skrateny navod na spojazdnenie je:
1. V BOINC-adresari (Windoze standardne C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\BOINC) treba vytvorit/editovat subor cc_config.xml:

Kód: Vybrať všetko

<cc_config>
    <options>
        <report_results_immediately>1</report_results_immediately>
    </options>
</cc_config>
2. V BOINC-manazeri vybrat v menu "Advanced"->"Read config file".
A je to (netreba ani restartovat BOINC).

Poznamka: Toto nastavenie sa nehodi, ak pocitac nie je stale pripojeny na siet (alebo sa networking pravidelne suspenduje) kym vypocet bezi. Klasicky pripad: stroj pocita 24 hodin bez siete a za ten cas vypocita 7 vysledkov. Potom ho pripojime na siet a on zacne uploadovat vsetkych 7 vysledkov. Ale naraz moze uploadovat len 2 subory. Po uploadnuti prveho vysledku sa tento odreportuje, potom sa dokonci upload druheho a reportuje sa aj ten atd... takze v najhorsom pripade je tam az 7 scheduler requestov, co zatazuje projektovy server. Standardne by bol len jeden request.

A naopak, toto upravene nastavenie sa velmi hodi v pripade, ak je na jednej masine viac projektov, ktore sa rozne prepinaju a masina je pritom stale na sieti - lebo tam sa pri standardnom nastaveni dopocitany vysledok projektu1 uploadne, ale kedze sa pravdepodobne zacina pocitat projekt2, scheduler request na odreportovanie do projektu1 sa hned neurobi. Dalsi scheduler request na projekt1 je az omnoho neskor, ked za znova ma pocitat projekt1... co moze byt az niekolko dni.
Alebo sa to hodi, ako napisal Honza, ked sa masina vypina na dlhsi cas (napr. v praci na vikend) a za ten cas by vyprsal deadline.

Iba kvoli kreditu (cim skor odreportovat aby som cim skor dostal kredit) by som to rozhodne nenastavoval, pretoze to viac zatazuje projektovy server a okrem toho sa mi par krat stalo, ze kvoli problemom so sietovou komunikaciou zblbol BOINC-klient a neprepol dobre task (v manazeri sa tvaril, ze pocitaju 4 WU naraz, ale na procaku bezali len 3 WU a jedno jadro sa flakalo - niekedy pomohol suspend/resume a niekedy az restart BOINC-klienta).
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: odosielanie finished WUs

Príspevok od používateľa Kiwi »

Mne sa obcas stava, konkretne teraz ked pocitam len malariu, ze su vsetky jednotky
doratane, ale klient sa ani po pol hodine nepripoji a nestiahne nove, musim rucne
aktualizovat projekt, potom stiahne cca. 40 WU, vsetko ide 2 - 3 dni ok, a zrazu
to iste vsetko je doratane a nove jednotky netaha. Ale ked mu nastavim toto co pisete
vyssie, tak po kazdej WU bude kontaktovat server a to asi nebude velmi koser. :?:
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: odosielanie finished WUs

Príspevok od používateľa gabberattack »

Kiwi napísal:Mne sa obcas stava, konkretne teraz ked pocitam len malariu, ze su vsetky jednotky
doratane, ale klient sa ani po pol hodine nepripoji a nestiahne nove, musim rucne
aktualizovat projekt, potom stiahne cca. 40 WU, vsetko ide 2 - 3 dni ok, a zrazu
to iste vsetko je doratane a nove jednotky netaha. Ale ked mu nastavim toto co pisete
vyssie, tak po kazdej WU bude kontaktovat server a to asi nebude velmi koser. :?:
Kiwi, skus si nastavit jeden parameter (ak ho este nemas nastaveny) - tkzv additional work - je to v nastaveniach Computing preferences:

Network usage
Computer is connected to the Internet about every
(Leave blank or 0 if always connected.
BOINC will try to maintain at least this much work.) x days

x Ti urcuje mnozstvo prace natahanej. Napriklad ja to mam na jeden den. Hned pod tym je:

Maintain enough work for an additional
Enforced by version 5.10+ y days

Toto Ti natiahne pracu, ktora sa stiahne navyse mimo schedulera. Ja tam mam 1/2 dna.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: odosielanie finished WUs

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ne ne, to nepomaha, som tam dal 1 + 1, 2 + 2 ci 3 + 3 dni, aj ine kombinacie, nic. Siahne si tych 10 az 40 WU,
a vacsinou to ide dobre, len sem tam to ostane stat. Neviem ci to nebude tym, ze sem tam mi blbne net, t.j.
dam nacitat stranku, napr. nase forum, napise ze neexistuje, potom dam nacitat znova a uz ide, len neviem
prist na to preco to tak blbne. Odkedy udrel blesk a vymenil som modem, odvtedy to sem tam hapruje.
Mozno treba pozreit nejake logy, len neviem ake.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: odosielanie finished WUs

Príspevok od používateľa Palo M. »

Pozri do BOINC logu, ci tam nenajdes nejaky pokus o kontaktovanie projektu, ktory vyhnil - poslal sa request, ale nie je k nemu ziaden scheduler reply...
Este skus dat nastavenie 0 + 3 dni (0 akoze stale pripojeny, takze moze kontaktovat projekt hocikedy a bude stahovat zasobu na 3 dni).
A este pozri, ci nemas nejake lokalne override nastavenia (napriklad polozka Advanced->Preferences... ktoru nemam rad, lebo sa daju omylom vytvorit haluzne nastavenia).
Napísať odpoveď