BoincManager, MacOSX a sandbox

Diskusia ohľadom inštalácie, riešenia problémov, nových verzií, optimalizácie atď.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

BoincManager, MacOSX a sandbox

Príspevok od používateľa mbs »

MacOS 10.5.6, BM 6.x (momentalne 6.5 dev., lebo aj 6.2.18 to stvaral) a mam "drobny" problem na svojich Macoch.
boinc sa spusta ako daemon pri boote, ale nie cez LaunchDaemons, ale StartupItems (lebo ten prvy sa neda cez launchctl zastavit, ten druhy cez SystemStarter ano).
Konkretne, obcas tie procesy bezia ako root!

Kód: Vybrať všetko

  UID USER          RUID RUSER         GID RGID   PID  PPID NI SVUID SVGID CMD
   31 boinc_master     0 root           31    0 10157     1  0    31    31 /Applications/BOINCManager.app/Contents/Resources/boinc
   32 boinc_project   32 boinc_project  32   32 10167 10157 19    32    32 hadsm3mh_6.04_i686-apple-darwin
   32 boinc_project   32 boinc_project  32   32 10171 10167 19    32    32 /Library/Application Support/BOINC Data/projects/climateprediction.net/hadsm3mh_um_6.04_i686-apple-darwin
    0 root             0 root           31    0 23658 10157 19     0    31 minirosetta_1.54_i686-apple-darwin
    0 root             0 root           31    0 27840 10157 19     0    31 einstein_S5R5_5.01_i686-apple-darwin
    0 root             0 root           31    0 29319 10157 19     0    31 milkyway_0.16_x86_64-apple-darwin
No a samozrejme, ze potom aj tie subory patria root-ovi, ...

Kód: Vybrať všetko

-rw-rw-r--  1 root           boinc_project    12322 Jan 29 13:22 ./slots/4/chk_S_00000056_ClassicAbinitio__stage_3_iter1_7.out
-rw-rw-r--  1 root           boinc_project     8673 Jan 29 13:22 ./slots/4/chk_S_00000056_ClassicAbinitio__stage_3_iter1_7.rng.state.gz
No a moj prvy doratany CPDN WU skoncil velmi nestastne... http://climateapps2.oucs.ox.ac.uk/cpdnb ... id=7707730 vid stderr out. :cry:
I ked si nedovolim tvrdit, ze to priamo suvisi (len ma tak napadlo, ze mozno ano).
Skusal som reinstalovat BM, boinc userov (Mac_SA_Insecure.sh s naslednym Mac_SA_Secure.sh), ...
Neviem zistit, na zaklade coho sa boinc "zblazni", lebo po restarte to chvilu funguje ako ma (vid CPDN v procesoch).
Mam skusit BM 6.6.3 dev? Alebo niekde robim nieco chybne? Google mi privelmi nepomohol (ze by to niekomu blblo)...
Vopred vdaka za rady!
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: BoincManager, MacOSX a sandbox

Príspevok od používateľa Kiwi »

Pokial nemas pamate, ktore maju korekciu chyb, tak sa ani necuduj, ze ti CPDN padne.
Ak mas vsak server a FB DIMM ECC pamate a aj tak to pada, tak treba hladat, kde je problem.
Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

Re: BoincManager, MacOSX a sandbox

Príspevok od používateľa mbs »

Kiwi, dik, ale to CPDN ma "trapi" iba v kontexte zbytocneho vypoctu.
A pochybujem, ze mam ECC pamate ("blbe" iMac-y)...
Ten root access ma trapi troska viac!
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: BoincManager, MacOSX a sandbox

Príspevok od používateľa Kiwi »

No ja to spustam ./boinc -daemon pod normalnym userom.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: BoincManager, MacOSX a sandbox

Príspevok od používateľa gabberattack »

Ja mam Mac verziu 5.10.45 a bezi mi tak ako ma papierovo, vytvoreny je Boinc_master a Boinc_project, nic pod root nejde. Na 6-ku som este nesiel zatial. Skusal si starsiu verziu, ci to nieco zmeni?
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

Re: BoincManager, MacOSX a sandbox

Príspevok od používateľa mbs »

Kiwi napísal:No ja to spustam ./boinc -daemon pod normalnym userom.
ja to nechcem spustat ako normalny user, lebo po vypadku elektriny (zial, az pricastej) mam auto-reboot a nemal by mi ho kto spustis - preto daemon pri starte. ;-)
(Nie, nesedim pri masine 24 hodin denne, iba nejakych 16, ale na striedacku doma a v praci ;-))
A ak nejaky job bezal ako root, tak ani ten daemon sa nespusti (incorrect permissions). :-(
gabberattack napísal:Skusal si starsiu verziu, ci to nieco zmeni?
Nuz prave kvoli CPDN som presiel zo starej 5.8.17 na 6.2.18 - prvy pokus spustit WU bol "velmi uspesny": Permission denied
vid http://climateapps2.oucs.ox.ac.uk/cpdnb ... id=8287140
A okrem toho, obcas som zvedavy na tie graficke prezentacie vypoctov, a to v 5.8.17 (ako daemon) nebolo mozne.
1) Teraz som si teda nainstaloval BM 6.6.3 (ten scheduler ma naozaj svojrazne priority).
2) A spustam to teda uz cez LaunchDaemons, nie StartupItems, kedze nie je pravda, ze sa neda zastavit - staci mu dat unload, on urcite zastane! #-o
Ale to by nemalo mat ziaden vplyv, ved, IIRC, oba v konecnom dosledku idu cez launchd...
3) nieco na mna lezie, tak mozno pri chripke a caji pokukam zdrojaky, ze preco mi to stvara... Len mi stale vrta hlavou, preco to "chvilu" ide a potom sa to zmrsi...
Uvidim, v akom stave najdem masinku po weekende... [-o<
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: BoincManager, MacOSX a sandbox

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ale aj klienta pri starte mozes spustat pod ludovolnym userom, len to treba v tom skripte prepisat
a vytvorit manualne usera, pod ktorym bude bezat.
Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

Re: BoincManager, MacOSX a sandbox

Príspevok od používateľa mbs »

Hej, ale to tam mozem rovno nechat boinc_master.
A bezat ho trebars s argumentom -insecure - tak by boinc daemon mal ist...
Kazdopadne, cele (z mojho pohladu) je to o tom, ze to vsetkym funguje ako ma len mne nie (ja som cez google nic nenasiel).
Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

Re: BoincManager, MacOSX a sandbox

Príspevok od používateľa mbs »

mbs napísal:2) A spustam to teda uz cez LaunchDaemons, nie StartupItems, kedze nie je pravda, ze sa neda zastavit - staci mu dat unload, on urcite zastane!
Ale to by nemalo mat ziaden vplyv, ved, IIRC, oba v konecnom dosledku idu cez launchd...
Nuz, vyzera to tak, ze aj ked robim s UNIX-om asi od roku 1986, stale nic neviem... :-(
Momentalne to vyzera tak, ze je zasadny rozdiel medzi LaunchDaemons a StartupItems. Nie som si vobec isty, ale mam taky dojem...
Oba v konecnom dosledku pouziju launchd, ale cez StartupItems bezi boinc s RUID=0, cize root (co som si vobec neuvedomil!), cez LaunchDaemons bezi s RUID=31 (boinc_master). A zatial som si nevsimol ziadne problemy (na temu proces beziaci ako root)... uvidime po par dnoch. [-o<
Takze zatial vdaka vsetkym, co chceli pomoct.
Napísať odpoveď