Optimalizácia na ClimatePredictor.net

Diskusia ohľadom inštalácie, riešenia problémov, nových verzií, optimalizácie atď.

Moderátor: Moderátori

KuboF
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne Feb 22, 2009 9:52 pm

Optimalizácia na ClimatePredictor.net

Príspevok od používateľa KuboF »

Viete niekto kde sa dá zohnať optimalizácia na ClimatePredictor.net pre Linux 32-bitový? A čo ešte treba pri tom vedieť?
Díkes
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Optimalizácia na ClimatePredictor.net

Príspevok od používateľa Palo M. »

Neda sa.

Hlavne preto, ze climateprediction.net nie je open-source. A open-source nie je hlavne preto, ze velka cast kodu nebola vytvorena projektom samotnym, ale uz existovala (myslim ze vo Fortrane) a su na nu nejake licencne podmienky, ktore neumoznuju sirenie zdrojakov. A este som pred casom cital, je dost umenie vyprodukovat novu binarku aplikacie (pozliepat vsetky casti tak, aby to fungovalo).

K projektu existuje beta-projekt http://cpdnbeta.oerc.ox.ac.uk/, kde sa testuju nove verzie aplikacii (alebo aj uplne nove aplikacie)... kredity ziskane na tejto bete sa posielaju do hlavneho climateprediction.net, takze beta nevystupuje samostatne v statistikach (ale o kredity neprides). Je to vsak naozaj na testovanie: Treba citat fora, lebo niektore jednotky treba obcas zrusit (vyzyva k tomu projekt napriklad ked zisti, ze aplikacia ma chybu a v istej faze sa aj tak zruti... pripadne ak je davka jednotiek uplne chybna a vysledky nemaju zmysel). A casto sa zrutia jednotky kvoli chybe. Takisto treba sledovat svoju beziacu aplikaciu a reportovat pripadne problemy alebo hocico nezvykle (zaseknuta jednotka, prilis pomaly ci prilis rychly vypocet, cudne spravanie screensavera, zle reportovanie progresu a podobne). Samozrejme je lepsie mat vykonnejsiu masinu, aby cas testovania nebol prilis dlhy.
A kredity su nekonstantne... niekedy par dni nic a potom sa to vsetko dovali naraz.

Pred casom som CPDN-beta pocital (a teda aj sledoval forum), bolo to v case ked robili 6-kove verzia aplikacii (ine API ako verzia 5) a bolo celkom fajn sledovat to zvnutra... Ale potom som si nasiel "ine hobby" (v ramci BOINC), a tak som s CPDN-beta prestal.
Napísať odpoveď