Cakam na uvolnenie pamate

Diskusia ohľadom inštalácie, riešenia problémov, nových verzií, optimalizácie atď.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Myslim ze Intel915G vyuziva ako svoju pomat klasicku RAM ... moze sa stat ze sa pobiju s BOINC. Aj ked by sa nemali lebo pamat je protected mode ale ktovie ako si to ta grafika cez AGP riesi ... moze to byt aj HW problem zakladnej dosky. Respektive BIOS bug.
Používateľov profilový obrázok
asterion
Príspevky: 3
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 12:31 am
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa asterion »

Ako som slúbil, tak sem reportujem, že po úplnom vyčistení registrov od akejkoľvek zmienky o Boinc ( minimálne 60 rôznych záznamov), som nainštaloval boinc znovu. Použil som rýhlobalíček 5.8.16 od Honzu z čekého boinc.cz.(je tam značený ako 5.8.15, ale je to už 16). Na začiatok som rozchodil počítanie Einsteina a po cca 48 hodinách nepretržitej prevádzky spoločne s bežnou prácou, sa PC správa vysoko stabilne. Už sa neobjavili predošlé reportované problémy.
Asi tam dochádzalo k nejakej pamäťovej kolízii, možno aj prekrížením rôznych verzií Boinc-u, lebo som už niekoľko krát updatoval novšie verzie, vždy len prepísaním novou, bez odmazania starej. V starom adresári boinc bolo mnoho rôznych dll súborov, rôznych verzií a dátumov, ktoré sa v novej čistej inštalácii už nevyskytujú.

Predtím, som počítal súčasne aj seti, ale teraz som ho ešte neaktivoval. Uvažujem o nejakej seti optimalizácii pre sse2, sse3, ale ešte som sa nezorientoval dostatočne v súčasnej ponuke. Našiel som len staršie zmienky k tejto problematike.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Jo, pri upgrade plati:
0. zastavit BOINC
1. odzalohovat cely adresar
2. odinstalovat BOINC - rozratane projektu a natahane WU sa nezmazu! Ani nastavenia uctov a podobne
3. nainstalovat novu verziu
4. spustit BOINC - hned by sa mal aktivovat CPU benchmark pri zmene verzie a potom by vsetko malo ist ako pri predoslej verzii, nic netreba nastavovat.[/list]
Nexus
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Ne Mar 18, 2007 5:12 pm
Bydlisko: Pri PC alebo TV

Re: Cakam na uvolnenie pamate

Príspevok od používateľa Nexus »

Tak ja to mam konecne vyriesene! 18.1.2008 nastal ten den! Ten o ktorom som vzdy vedel ze pride, a na ktory som cakal od 22.10.2002.
Kupil som NEW PC!Obrázok

Nieje to bohvie co (len Core 2 Duo E8400 + 2GB RAM Patriot 800MHz, + HD3870, + Gigabyte P35 DS3) ale furt lepsie ako ten PIII 1200MHz +256MB RAM z 22.10.2002.

Musim povedat ze 6MB L2 Cache prekvalilo! S tou 1200-vkou s 128Kilo (tusim) sa to neda porovnat! A SSE 4.1 tiez pomohol :wink:

Vymackol som to na 3,5Ghz a RAM na 934MHz

Kód: Vybrať všetko

Measured floating point speed	3708.69 million ops/sec
Measured integer speed	7920.03 million ops/sec
Obrázok
Tak ja mam po probleme =D>

Do dopocitania sa! :)
Obrázok
Napísať odpoveď