AndroBOINC

Diskusia ohľadom inštalácie, riešenia problémov, nových verzií, optimalizácie atď.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

gabberattack napísal:a navyse Apple poskytuje aj statistiky kolko ludi si app stiahlo.
"Statistiky" poskytuje aj Android Market. Tak k dnesnemu dnu mam 1420 instalacii cez Market. A k tomu 51 downloadov z projektovej stranky (a este teoreticky hocikto moze urobit checkout zdrojaku a skompilovat si to sam, takisto sa kazdy download moze dalej sirit samostatne). Lenze neviem, kolko z toho je z SK/CZ, takze to cislo mi v tomto pripade vela nepovie. (Ma take podrobne statistiky Apple?)
Okrem ratingu dalo cez Market par ludi aj slovny komentar, k videniu napriklad tu (ostatni vidia len rozsah poctu stiahnuti, teda momentalne 1000-5000, ale ja na publisher-interface Marketu vidim presne cislo). Ale odkial su ti ludia, to uz neviem. Akurat jeden komentar je po slovensky, ale ten moc velku vypovednu hodnotu nema... celkovo ten rating a komentare a vlastne i pocet downloadov su hlavne pre uzivatelov, aby mali nejaku referenciu na aplikaciu.
Jeden komentar bol pre mna naozaj hodnotny a to: "But could you please add the resources a task needs, CPU and GPU, into the detail dialog?" (tento komentar je zrovna vidiet len na publisher stranke, nie v tych webovych portaloch).
Ale mne by sa skor hodila priama spatna vazba a hlavne dlhsia, nielen jedna (v podstate anonymna) veticka...

Ten pocet downloadov sice nie je bohvieco, ale zase podla tejto statistiky ma 59.3% aplikacii menej ako 1000 downloadov z Marketu. Takze co sa tyka popularity aplikacii, AndroBOINC je uz vlastne nadpriemerny 8).
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
H:S
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Št Feb 11, 2010 7:08 pm

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa H:S »

Zdravim,

taky mam Androida a AndroBOINC jsem instaloval brzo po tom, co se tady objevila zminka, ale porad jsem ho jeste nemohl "realne" vyzkouset - z nejakeho mne neznameho duvodu mi na notasu boinc pada na SIGSEGV (a to uz se za tu dobu vystridalo nekolik aktualizaci; moc to neresim, protoze na tehle hracce stejne boinc aktivne provozovat neplanuju), takze aktualne nemam k dispozici nic, co bych s nim vubec mohl ovladat :)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Pekny doplnok k Palovmu andromanagerovi - androclient! ;)

Zaujali ma hlavne myslienky, ze preco vobec nejaky bateriozravy boinc pouzivat na takych nizkovykonnych strojcekoch akymi smartphones su:

1. While there are currently around 500,000 computers contirbuting to BOINC projects, there is a vast estimate of 3.3 billion (3,300,000,000 !!) mobile devices in the world. Even a small fraction of that amount, cancels the inferiority of the devices by sheer numbers.

2. We intend the Boincoid users to switch on the processing at night, when their phone is charging and idle. This is indeed to save battery time for daily usage. In future versions the client will recognize the charger state, and will switch on/off automatically.

3. Mobile devices are designed much much more energy efficient than home PC's. Since battery life is a major concern, the CPU processing is optimized to require the least amount of energy possible. In grand BOINC proportions this has critical implications. It means the same amount of calculations could take a lot less energy. On one hand this means we aid the environment in wasting less electricity, on the other it means we could deploy high-density farms of these devices supporting a lot more processing power, with the same limited resources.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

Duro, ten Boincoid existoval predtym, ako som ja spravil AndroBOINC. Tiez to vtedy DA "inzeroval" na BOINC strankach.

Bohuzial sa na Boincoid neda velmi spoliehat, pretoze:
  1. Urobili to nejaki izraelski studenti v ramci nejakej sutaze a dlhsi cas sa nic nedeje. IMHO to vyhnilo pretoze ti studenti sa posunuli niekde inde a dalsi pokracovatelia projektu sa nenasli (podobne ako Reversi@Home). Len tak som chcel do toho ich kodu pozriet, ale neslo mi to ani skompilovat, tak nemalo vyznam sa v tom hrabat.
  2. Podla mna to vyhlasenie o energetickej efektivnosti je mylne. Mobilne procaky maju pokrocile skalovanie, teda vedia setrit energiu ked prave nepracuju. Akonahle vytazis CPU alebo zacnes vysielat cez wireless, zerie to baterku ako svina. A telefon sa aj znatelne zahrieva. Tieto aspekty su spominane v developerskych navodoch a videl som to aj v nejakych video prezentaciach. Dobre napisana aplikacia (ohladuplna k CPU processingu, tj. efektivny kod, i k pouzivaniu siete, tj. ako casto je wireless aktivne, plus rozdiel v spotrebe GPRS/3G/WiFi) vie usetrit omnoho viac stavy v baterke, ako displej stlmeny na minimum. Takze ako klasicky vypoctovy stroj by som typicky Android-device rozhodne nenasadzoval.
  3. Studenti to urobili zle. Spolu v jednom bloku je klient aj s ovladacou castou (zjednoduseny manager). A zda sa mi, ze aj SETI-klienta si si musel skompilovat sam (kedze CPU je zvycajne ARM, take binarky v projektoch nie su). Skratka to urobili ako monoliticky softver. Uplne opacne, ako je navrhnuty system z Berkeley (ten je sice kvalitou kodu nic moc, ale zakladna modularna filozofia manager/klient/server/web/science je navrhnuta dobre). Monoliticky system ti berie flexibilitu a aj ked je v mobilnej aplikacii dolezita kompaktnost z dovodu setrenia zdrojov, monolitickost je v pripade BOINC-u prilis velka cena.
Ak to mam zhodnotit celkovo, Boincoid je len taka studia. Ale mozno dobre, ze ho takto urobili, aspon sa da nad tym porozmyslat, ake to ma vyhody a nevyhody. Aj slepe ulicky su uzitocne. (I kdyz pravym prukopnikem slepych ulicek byl Jara Cimrman.)

Co sa tyka zapojenia Android-device do BOINC projektov, aj tam vidim moznosti, ale nie na CPU-intensive projekty (no, mozno ked ma niekto tablet, ktory vacsinu casu bezi doma zapojeny na kabel ako "digital photo frame", mozno by sa dalo aj CPU-intensive, ale takych zariadeni nebude vela, vacsinou to bude o tom, ze ludia maju mobily).
Ale! Napriklad projekt QCN (neviem ci este zije, ja som nikdy neparticipoval) - pouziva senzory na mapovanie seizmickej aktivity - a Androidie fony maju senzorov habadej. Aj GPS, takze seizmicke data mozu but doplnene o presnu polohu. Toto by bolo spickove vyuzitie telefonov a rozhodne by zozralo menej baterky ako 100%-vytazeny CPU (a ani to GPS nie je asi potrebne, pretoze poloha sa da zistit aj aproximaciou podla prijimanych sieti - nie az taka presna, ale na QCN by pravdepodobne bohato).
Dalsi BOINC-projekt, ktory ma napada, je mapovanie ludskej spolocnosti. Clovek nosi mobil so sebou, tak by teoreticky taky klient mohol raz za den reportovat, kolko kilometrov ten clovek presiel, na kolkych miestach sa clovek zdrzal dlhsie ako hodinu, atd. Sice je to trochu citliva zalezitost co sa tyka ochrany osoby, ale keby bol klient open-source a kazdy si mohol pozriet, co sa reportuje a ako a ze je to anonymne (teda len statisticke data, ktore sa nedaju spojit s konkretnou osobou), tak by sa to dalo. Mne by bolo jedno, ze sa niekto o mne dozvie, ze kazdy pracovny den sa presuvam z jedneho miesta na druhe rano, tam pobudnem a vecer sa presuvam nazad, ako daleko su tie miesta od seba atd. Uz by mi ale vadilo, keby sa dalo zistit, ktore miesta to konkretne su. Tiez by mi vadilo, keby niekto tie udaje vztahoval k mojej osobe (a zacal mi pripadne tlacit reklamu "kup si toto vozitko"). No... asi taky projekt nema velku sancu na uspech, ludia by zacali spekulovat, ze to CIA (ked spekuluju o SETI, ktore ma tiez dostupne zdrojaky)...

No ale celkovo: Pri mobilnych zariadeniach by sme sa nemali opicit po klasickych niekolkojadrovych masinach (navyse casto s GPU). Mali by sme namiesto toho vyuzit specificke veci tych mobilnych zariadeni: mobilitu, senzory, to ze zariadenie je v podstate stale pri svojom majitelovi. Nie konkurovat klasickym PC, ale ich doplnat.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Diky Palo za pekne doplnenie, nejak podrobnejsie som ten produkt nestudoval, takze si mi to zasadil pekne do kontextu.
Najma ten napad s QCN vyzera naozaj pouzitelne - malo CPU narocny a pritom so senzormi vyhovujuci (teda aspon predpokladam, ze tie gyroskopicke senzori by sa dali pouzit aj na detekciu seizmickych otrasov kym ma v noci clovek mobil polozeny niekde na nocnom stoliku - to by sa mozno dalo pouzit aj na statisticku analyzu reprodukcnych aktivit druhu Homo sapiens sapiens :-))) ).
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
mirino
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po Mar 21, 2011 5:19 pm

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa mirino »

Ahojte , nema niekto skusenosti s takouto chybou? Po instalacii AndroBoinc vidim iba styri buttony a ciernu obrazovku. klikam o 106 a nist nereaguje.Skusal som aj preinstovat aplikaciu,ale bezvysledne. Verzia Android 2.2.2
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

mirino napísal:Ahojte , nema niekto skusenosti s takouto chybou? Po instalacii AndroBoinc vidim iba styri buttony a ciernu obrazovku. klikam o 106 a nist nereaguje.Skusal som aj preinstovat aplikaciu,ale bezvysledne. Verzia Android 2.2.2
Ahoj. Nemali by tam byt 4 buttony (tlacidla), ale 4 taby (zalozky): Projects, Tasks, Transfers a Messages. A standardne, ked na tie 4 taby tukas tak by to malo reagovat asi tak, ze sa prepinaju (len jeden je aktivny). Co je same o sebe "dost slaba aplikacia", kedze obsah je standardne prazdny. Skus stlacit tlacidlo "Menu" (na telefone, nehladaj ho na displeji 8) ) a mal by si sa vyrazne posunut dalej ;-).
Rozsiahlejsi navod je na projektovej stranke AndroBOINC. Bohuzial zatial len po anglicky (nejsou lidi), takze niektori s tym mozu mat problem. Ono totiz nejde len o to, nastavit AndroBOINC klienta na telefone, ale hlavne nastavit BOINC-klienta a cestu k nemu.

Ak sa nevies vysomarit z navodu, ci uz je ti to nejasne alebo nerozumies tolko po anglicky, ozvi sa znova tu na fore a nejako to skusime rozchodit.

Inak co sa tyka jazykov, technicky nie je velky problem pridat jazykovy preklad priamo do klienta, Android platforma je na to dobre vybavena a AndroBOINC je pripraveny tiez. Ale jednak je na to potrebny cas (ako som uz pisal) a za druhe pri pohlade na statistiky pouzivania (pomerne nova vec na Android Markete) vidim, ze v USA je 32.5% pouzivatelov, v Nemecku 12.4%, v UK 7%, vo Francuzsku 5.4% a ziadna dalsia krajina nema ani 5% (Slovensko sa ani nevoslo do prvej desiatky), takze je to pomerne rozptylene a z hladiska "uzitocnosti prekladu" by sa najviac hodil asi ten nemecky (tiez su nejake komentare na Markete so ziadostou o nemecky navod), po slovensky a cesky by som preklad robil len kvoli lokalpatriotizmu... ono totiz nie je az taky velky problem ten preklad pridat do aplikacie, ale treba to aj otestovat a s tym je otrava, prepinat vsetky jazyky a pozerat, ako to na displeji vyzera. A takisto, este mienim pridat nejake veci do aplikacie (zatial je to len beta), takze este sa budu nejake veci pridavat a menit, preto ak by bol preklad uz hned teraz, neskor ho bude tiez treba upravit a doplnit...

Tak skus pozriet ten navod a daj vediet, ako si dopadol.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: AndroBOINC

Príspevok od používateľa Kiwi »

Kedze som si az nedavno kupil Android fon, tak az teraz som si stiahol AndroBoinc a vyskusal, ze to ide.
Tak som natocil dve videa ako nastavit clienta v Ubuntu a app v Androide.
Anglicka verzia ma aj slovensku stopu, ale nejako nejde, tak som tam dal anglicke titulky,
lebo mojej anglictine asi nebude kazdy rozumiet. :)
V SVK verzii nie su titulky.
ENG v. http://www.youtube.com/watch?v=Vr0Bgfz5Lcg
SVK v. http://www.youtube.com/watch?v=Tyxb1sm_QP0

Este planujem urobit verziu s WAN pristupom na verejnu IP,
ale dyndns akosi zmenilo podmienky na platene, tak to musim urobit inac.

Takze som este nahral verzie pristupu cez WAN, s nastavenim portov v routeri
a s uctom na http://www.noip.com. Potom staci pouzit ziskane meno hosta v poli IP adresy
a je to nezavisle na dynamickej zmene IP adresy po vypnuti routera.

ENG v. http://www.youtube.com/watch?v=G6BRxhaPVOM
SVKv. http://www.youtube.com/watch?v=ZtQy7Z088F8

Este som pridal dve videa pre config boinc vo Windows 7 a nastavenie MSI Afterburnera,
ktorym mozeme ovladat OC GPU alebo si pozriet aktualne vytazenie GPU memory, shaderov, core clock, fans, temperature.

ENG v. http://www.youtube.com/watch?v=772jcj9S_BI
SVK v. http://www.youtube.com/watch?v=vSLoMzWnmkc
Napísať odpoveď