Novy web? Kedy?

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Fiha, no tak musim povedat, ze som sa preklikaval asi 15 minut, a cim viac som klikal tym ciac sa mi to paci. :-)
Rozhodne omnoho prehladnejsie ako to co mame dnes.

Kedze som momentalne na vychode (nie sice az v Cine ale u svokrovcov vo Svidniku :) ) napojeny cez mobil tak mam obmedzeny cas, takze nejake komentare k negativam dam najblizsie dni alebo potom od utorka ked sa vratim domov (ak ovsem nejake negativa najdem, zatial som nenasiel :) ).

Jedna vec mi vsak hned udrela do oci - statistiky. Mame predsa velmi dobre statistiky pre team Boinc.sk od StanleyhoNR a PavlaR- presne take sa moze dat do sekcie statistiky:
http://ibs.wu.cz/bsk/

V kazdom pripade mozem za mna hned na prvy pohlad povedat - good job Palo !
=D>
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa Honza »

Vypada to na prvni pohled prehledne a hezky...chci rict: je to krok spravnym smerem. Zadna nudlicka uprostred misto webu a zadne reklamy na konci. Za takovy web se nikdo nemusi stydet.

EDIT: Koukam, ze i Duro ma podobny nazor - psali jsme ve stejny okamzik.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa gabberattack »

Palo, vyzera to velmi slubne. Az budem mat trosku casu, napisem viac.

Juraj - statistiky tam su aj ked iba link na ne v sekcii statistiky. To nie je dolezite teraz, hlavne aby web fungoval ako ma, doplni sa to po spusteni bety.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa matob »

vela projektov má RSS , nedalo by sa to prepojiť tak, že by sa novinky objavovali rovno na stránke?
Po kliknutí na jednotlivé projekty by tam mohli byť novinky, formou RSS feed.
Dá sa to realizovať?

Bolo by dobre, keby aj táto nová stránka poskytovala možnosť RSS, aby informovala o nových článkoch,
prípadne CONoch.. atd
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa Palo M. »

matob napísal:vela projektov má RSS , nedalo by sa to prepojiť tak, že by sa novinky objavovali rovno na stránke?
Po kliknutí na jednotlivé projekty by tam mohli byť novinky, formou RSS feed.
Dá sa to realizovať?

Bolo by dobre, keby aj táto nová stránka poskytovala možnosť RSS, aby informovala o nových článkoch,
prípadne CONoch.. atd
Drupal ma celkom dobru podporu RSS - v podstate ide vyrobit RSS z akehokolvek obsahu. Aj demostranka to prezentuje: V pravom boxiku "Najnovsie" je dole ikonka a ked na nu kliknes, tak mas RSS s obsahom boxiku: poslednych 10 updatovanych clankov a stranok - ale nie novinky, blogy a pod (to som tak nastavil naschval, dal by sa urobit aj mix zmiesaneho vsetkeho obsahu dokopy). Blogy maju samostatny RSS - ked v blogovom boxe kliknes na viac, hodi preview vsetkych blogov (v demoverzii existuje len 1 user, ale v preview su posledne blogy vsetkych), zase je dole ikonka na RSS feed. Takisto sa da zvolit "Blog pouzivatela XY" a potom je k dispozicii RSS s blogmi iba toho jedneho.
Na novinky je tiez samostatne RSS - ked na uvodnej stranke kliknes na "Archiv noviniek", dole je zase ikonka na RSS...
Takisto, jednotlive clanky/novinky/blogy su otagovane - takze ked si citas clanok o Orbit@Home a kliknes na tag hore, hodi ti prehlad vsetkych clankov s tagom Orbit@Home - a zas je dole ikonka, takze ked ta zaujima len specificka oblast, zase mas moznost takeho RSS. Este sa da aj nastavit, co vsetko v RSS bude - ci len nazov, alebo nazov+teaser a myslim, ze sa da aj kompletny obsah. Hlbsie som to neskumal, lebo prioritou je, ako som uz spominal, mat najskor web, kde sa "zmesti" vsetko z terajsieho plus moznost prispievania viacerymi (vsetkymi) clenmi. Ostatne pride na rad neskor, ale Drupal ponuka velke moznosti rozsiritelnosti...
V RSS sa da teda vysantit riadne. Co sa tyka noviniek z projektov, neviem ci mas na mysli nejaky "forward" z domovskych projektovych stranok, to znie zlozitejsie - a neviem, ci by to vobec bolo vhodne. Stranka by mala byt hlavne po slovensky pre "nasincov" a ako info pre novacikov. Zahltit to informaciami z projektov by mohlo uskodit. Nechal by som to skor tak, ze sa do RSS bude davat obsah len z nasej stranky - kym budu ludia pisat novinky, ktore budu prebrane (a prelozene) z projektov, bude sa dat skomponovat vhodny RSS feed. Ked teba osobne zaujimaju info z viacerych projektov a chces to mat pohromade, skus infoRSS rozsirenie do Firefoxu; tam mozes nahadzat viac feedov podla svojho vyberu...
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa matob »

Pytal som sa na to preto, lebo v opere mám integrovaný RSS feed, a teda chodia mi RSS napr z MilkyWay, AIS, Orbit.. apod.
Teda nemusím chodiť na jednotlivé stránky projektov po novinky, novinky chodia ku mne. :wink:
Preto som si myslel že by bolo zaujímavé, mať novinky z projektov tiež na stránke. Druhá vec je, že sú v anglictine.. ale to by nemusel byť problém.. kľudne by som na seba zobral zopár projektov, a ked bude niečo nové, preložím. :)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa Palo M. »

Dnes mame sobotu, o chvilu odchadzam na Revolucnu party, pridem az po polnoci a neviem, v akom stave budem zajtra... takze radsej teraz davam dalsi weekly reprt:
- Moc som za posledny tyzden nepotocil. Len mala priprava testovacieho phpBB3 (ktore ma simulovat terajsie forum pri ladeni integracie). Aspon nieco.
- Hefto sice uz dorazil do Sanghaja, ale workshop este nie je naplanovany. Nie som si isty, ze v momentalnej situacii sa ten workshop podari zrealizovat podla povodnych predstav.

Stale optimisticky predpokladam, ze do konca novembra bude funkcna beta.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa Palo M. »

Dalsi tyzden za nami, takze opat status reprt:
Tento vikend sme zorganizovali s Heftom workshop. Nedopadlo to celkom podla predstav - len 8 tretinkovych Budvarov a 2 pollitrove cierne Erdingery - fakt slabota 8). No ale teraz vazne:
  • Po skusenostiach s integraciou Drupal-u a phpBB3 sme dospeli k nazoru, ze najlepsie bude to neintegrovat :?. Zabili sme vela casu na to, aby sme zistili, ze su s tym velke problemy. Sice to principialne chodi, ale pri istych zmenach nastaveni to chodit prestane a prihlasenie je kompletne odfajcene - az tak, ze sa nemoze prihlasit ani administrator, aby napravil veci. Jediny sposob ktorym sme taku situaciu vedeli napravit je obnovenie vsetkeho zo zalohy. Takisto to ma nejake dalsie haciky - do Drupalu je modul na prepojenie s phpBB3, ale v phpBB3 nie - treba editovat/kopirovat par suborov, z coho vyplyvaju komplikacie pri update phpBB3... Pre nase potreby taketo prepojenie pokladame za nepouzitelne. Cim viac sme sa v tom vrtali, tym viac sme zistovali, ze oba systemy maju odlisnu filozofiu a prepajat ich nie je dobry napad. Takze nase odporucanie je vykaslat sa na prepojenie. Nakoniec, nie je to nic brutalne potrebne... Takze nam vychadzaju nasledujuce alternativy:
    1. Neprepajat vobec, kazdy bude mat 2 samostatne accounty a je na nom, ci si da to iste heslo alebo ine, ci si nastavi rovnaky avatar, casovu zonu a pod... Sice trocha otrava, ale nic tragicke, kedze to clovek nerobi kazdy den... Aj tak ma vacsina pravdepodobne ulozene heslo v browseri... (Toto riesenie je zaroven najjednoduchsie, kedze okrem nahodenia novej stranky netreba vobec nic.)
    2. Opustit toto phpBB3 forum a pouzivat forum integrovane v Drupale. Vyhodou by bol single-login. Nevyhodou, ze obsah tohto fora by sa asi nepodarilo preklopit do Drupalovskeho. Neviem presne ako funguje Drupalovske forum, lebo som ho vobec nezapinal, ale z toho, ako vyzera surovy Drupal odhadujem, ze phpBB3 je omnoho premakanejsie - predsa len je specializovane na forum. (Tato cesta sa mi moc nepaci, kazdu chvilu menit fora...)
    3. Skusit pouzitie OpenID. Drupal ma zabudovany modul v sebe (defaultne vypnuty), pre phpBB by mal nejaky modul existovat (aj ked momentalne len beta). Detaily nevieme, lebo sme to neskusali. Vyhodou je, ze je len jedno heslo (registracia je na lubovolnou OpenID identity providerovi, vlastne aj prihlasovanie je tam, na boinc.sk by si kazdy len nastavil, co je jeho OpenID. Vyzera to byt zaujimava myslienka - OpenID je mozne pouzit vsade, kde je to podporovane, takze cloveku staci pamatat si jedine heslo a na celom nete sa prihlasuje kde-kade. Pravdepodobne to niekedy otestujeme, ale momentalne to nie je priorita.
  • Kedze padol hlavny bod workshopu, vrhli sme sa na rozsiahlejsie testovanie stranky - zalozili sme viacerych uzivatelov s roznymi pravami a skusali rozne nastavenia. Vychytali sme par much v nastaveniach - a nasli a odskusali sme pridavne moduly, ktore su podla nas potrebne: Napriklad na editovanie jednej stranky viacerymi uzivatelmi - typicky ak projektove informacie k jednemu projektu maju na starosti dvaja uzivatelia, tak aby kazdy z nich mohol editovat danu stranku o projekte - toto standardne neslo, lebo editovat mohol len jeden autor, alebo potom privilegovani uzivatelia (ktori ale mohli editovat uplne vsetko, co nie je velmi vhodne).
  • Identifikovali sme otvorene body:
    1. Strankovanie v ramci jedneho clanku - ak je rozsiahly a nie je vhodne mat vsetko zobrazene naraz, ale zaroven je to uceleny clanok, ktory nie je vhodne "rozbit" na viac samostatnych stranok (napriklad Durov clanok o radioaktivite)
    2. Zobrazenie detailov o stranke - standardne pise pod nadpisom len autora (prvej verzie clanku) a datum (vytvorenia prvej verzie). Pridanie autora a casu poslednej modifikacie je velmi vhodne. Bohuzial ale treba editovat subory temy, co nie je uplne trivialne.
    3. Stale nie je spolocny template pre project_info typ obsahu.
    4. Vstupne filtre niekedy robia problemy, treba sa viac pohrat s nastavenim.
    5. Chcelo by to aj vizualne upravit temu - do zahlavia by sa mozno hodil nejaky obrazok (napadol ma ten Krivan) ale hlavne by sme chceli dat vyhladavaci boxik vpravo hore do zahlavia, nech nezavadzia vlavo pri navigacii.
Celkovo teda workshop nenaplnil ocakavania, ale predsa len sme nieco urobili a hlavne sme sa nieco naucili. Aj identifikovanie slepej ulicky je nejaky vysledok.

Plan do najblizsej buducnosti:
  • Vybavit otvorene body. V poradi, ako su vymenovane. Body a) - d) su realisticke v pomerne kratkom case, ale e) je asi na dlhsie...
  • Nahodit testovaciu betu, nech si vsetci mozu vyskusat aj funkcionalitu. Do konca novembra mame 2 tyzdne, snad to stihneme.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa Palo M. »

Dnes to bude kratke: Za minuly tyzden som urobil nula cela nic... Vyskytlo sa viacero neplanovanych zalezitosti, takze som vobec nebol doma a teda som sa k tomu nemohol dostat. Pravdepodobne to posunie spustenie bety. Tento tyzden pravdepodobne nestihnem pripravit vsetko na betu, takze to posuvam o tyzden... pozeram do kalendara a to bude prave Mikulasa. Tak si poriadne ocistite topanky... inak dostanete varechy a nie maskrty.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa Palo M. »

Weekly reprt trocha skôr ako obvykle:
Vďaka tomu, že som tento týždeň ochorel sa stala nepravdepodobná vec - pripravil som betaverziu (jeden a pol dňa v posteli s noťáskom vie celkom helfnúť, takže som dobehol to, čo som zameškal minulý týždeň).
Vytvoril som samostatnú tému - tam si môžete prečítať detaily a písať komentáre k stránke.

Plán na najbližšie obdobie - dať si trocha oddych 8) kým ostatní budú testovať... A prípadne sa pustiť do zdokumentovania stránky (trochu som customizoval tému, plus niektoré nastavenia súvisia s použitím modulov) - pretože doteraz som hlavne skúšal dosiahnuť podobu stránky podľa predstáv, skúšal som rôzne moduly a menil nastavenia, takže dokumentácia zatiaľ nemala význam.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa Palo M. »

Status tu uz dlhsie nebol, ale zase pocas review toho vela nebolo.

Ale aj tak som pokracoval v upravach a vylepseniach nastaveni.
  • Zapracoval som niektore pripomienky z review test2 (nie uplne vsetky, ale vacsinu z nich)
  • Vytvoril som zakladny navod na prispievanie
  • Pridal a nastavil som modul Workflow (umoznuje to priebeznu pracu na prispevku bez toho, aby bol zverejneny a tiez zamknutie prispevku po zverejneni) - IMHO velmi dobre pri mnohych prispievateloch
  • Pridal som modul Fivestar - umoznuje hodnotit clanky hviezdickami, v suvislosti s tym som pridal zoradenie podla priemerneho hodnotenia (podla mna cool)
  • Par vizualnych vylepseni, ktore som "objavil" vo Views (s "menu tabs" to vyzera prehladnejsie)
  • Pohral som sa trocha s autorskym menu a pridal redaktorsky kutik, teraz sa lahsie manazuje obsah.
V najblizsom case planujem Vianoce 8)... takze nic moc sa neudeje, po Novom Roku snad nahodime druhu (vylepsenu) betu niekde v europskych koncinach.

Co este treba urobit:
  • V IE6 to stale vyzera trocha od veci; treba opravit co sa da
  • Prelozit hlasky roznych modulov do slovenciny. Tento anglicko-slovensky mix je dost od veci (prekladat sa da aj neskor, takze toto nie je kriticke a pomoct mozu viaceri).
  • Na layout nikto nenadaval, takze rozlozenie komponentov a temu vzhladu (mierne upravena Pixture reloaded) mozeme nechat (aj tak to nie je moja parketa). Ovsem, farby sa daju menit celkom jednoducho. Teraz je to sivo-modre, take skor nenapadne, dal som to tak hlavne preto, aby sa to s nicim nebilo. Ale nemusi to tak byt vzdy. Mozno ma niekto tip na iny farebnu kombinaciu (videl na nejakej inej stranke, alebo skratka ma iba nejaku predstavu v hlave). Tu by sa dalo urobit vela. Teoreticky by sa mohlo vyrobit aj viac farebnych kombinacii, ktore by sa casom prepli (napriklad jar, leto, jesen, zima), mozno by si kazdy prihlaseny mohol vybrat vlastny farebny set z niekolkych moznosti. Je to zatial v stadiu napadu, ale moje umelecke citenie nie je nejake mohutne, takze tu su rozne podnety vitane.
  • Statistiky nie su bohvieco, ale vlastne je to rovnake ako na terajsej stranke. Jeden podpisovy obrazok timu a potom linky inde. Napadlo ma generovanie vlastnych statistik (ako je to na inych strankach), ale to by chcelo zlozitejsiu realizaciu. Aj ked vyhodou by bolo, ze potom by to pasovalo aj vizualne do nasho webu. Tu by sa mohli vsetci konkretne vyjadrit, ako by to bolo najlepsie.
  • Samozrejme, treba naplnit OBSAH. Niektore clanky som len okopiroval z terajsieho webu, ale nie vsetky. Popis projektov je zatial len velmi kratky a nacrtkovity. To sa moze doplnit neskor, ked uz nebude beta a nebude sa to automaticky resetovat. Ale niektore stranky su len tak heslovite popisane (napriklad hned na uvodnej stranke "O time BOINC.SK") a nenapadlo ma, co tam dat, aj ked nieco by tam patrilo. Tiez by bodlo, keby ste sa viaceri vyjadrili.
Este dame po Novom Roku jedno kolo betatestovania a potom by som to zosumarizoval, vybavil podla moznosti vsetky pripomienky a mozeme ist live.

Nahodenie redakcneho systemu tak, aby zobrazoval to, co terajsi web a zaroven umoznoval prispievat "sirokym masam" povazujem len za prvu fazu. Tu by sme sa nemali zastavit, ale naopak frcat dalej (napriklad Blogy som nahodil preto, lebo modul na to je uz v zakladnom Drupale, ale pridava to nieco nove, co v terajsom webe nie je). Tu je siroke pole posobnosti pre kazdeho - napady, co este hodit na stranku? Este ma napadla taka vec, ze by kazdy clen mohol o sebe vyplnit "dotaznik", kde by boli otazky ako Preco pocitam BOINC? Preco som clenom BOINC.SK? Ktory projekt je moj najoblubenejsi a preco? a podobne (nieco ako v profile uzivatela na projektoch). Potom by sa s tym dalo nieco urobit (napriklad by sme odhlasovali, ktore odpovede su fakt vyborne a tie by sme dali niekde do casti O time BOINC.SK, co by mohlo napriklad nalakat uplne novych clenov, ktori by sa v tom mozno nasli). Ale takychto napadov by mal kazdy vysypat niekolko a tie, ktore by sa zapacili viacerym, by sa mohli postupne zrealizovat, nech web dalej zije.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa gabberattack »

To s tym profilom znie ako User of the day na jednotlivych projektoch - nie zly napad. Co tam moze byt a co nie mozeme prediskutovat pocas druhej beta, ja budem mat po Novom Roku more casu napriklad.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa forest »

gabberattack napísal:To s tym profilom znie ako User of the day na jednotlivych projektoch - nie zly napad. Co tam moze byt a co nie mozeme prediskutovat pocas druhej beta, ja budem mat po Novom Roku more casu napriklad.
Podobnou rubriku máme na našem webu už rok. Dávám odkaz pro inspiraci:
http://www.czechnationalteam.cz/search. ... &rstema=23
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa Honza »

Podobnou rubriku jsme měli na CPDN již před cca 4 lety. Inspirarovala do určité míry UotD na BOINCu a poté i tu na nacionalistickém webu...

foreste, už přes půl roku tam není nic nového? Přijde mi to škoda, sám jsem takovou iniciativu podporoval.
CO třeba každý měsíc až dva jeden profil?
Nechce se mi věřit, že by byl počet osobností ze scény CZ/SK BOINCu vyčerpán...
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Novy web? Kedy?

Príspevok od používateľa forest »

Počet osobností vyčerpán rozhodně není. Bohužel je to jedna z aktivit, které jsem musel pozastavit s ohledem na práci kolemn založení občanského sdružení CNT a hlavně na subdoméně SETI. Nyní bude zase prostor se tomu více věnovat, i když se toho za poslední rok nahromadilo opravdu hodně co jsem odkládal a ještě více práce kterou chtěli udělat jiní a neudělali. Snad se tím vším do půl roku prokoušu a bude čas se vrhnout zase do práce na propagaci, nebo na informacích o některém z projektů.
Napísať odpoveď