Zlučovanie týmov

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa gabberattack »

mbs napísal:
gabberattack napísal:Heh, ja to robim podobne - skladam, pripadne upgradujem, ci opravujem ludom masiny s tym, ze namiesto $ sa dohodneme na vyuziti procaku trebars na 50% pre Rosettu.
Coooool :-)
Zase az take cool to nie je, lebo sa musim srat s Wirusmi, nastavit jednu masinu, aby bola blbovzdorna zaberie niekedy aj zopar hodin, potom vysvetlit ako ju spravne pouzivat, aby zabranili dalsiemu rozosraniu systemu, nepouzivat administratorsky ucet a neklikat na modru ikonku pismena e..... a pritom vykon tych masin v Rosette/Malarii(ta uz je mrtva pekne dlho) zase nie je az taky velky, ludia stroje pouzivaju len zopar hodin denne a preto je vysledok slaby. V poslednej dobe som zacal ako riesenie odporucat Mac (co je ale stale drahe riesenie), pripadne instalujem dual boot Win/Ubuntu. Kiez by tie masiny bezali 24/7.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa gabberattack »

mbs napísal:
miloso napísal:
matob napísal:To je sila, ako Jabĺčka v každom americkom filme a aby to bolo čo najlepšie viditeľné. Ale ja som to pozeraval pre F-14A Tomcat (česť jeho pamiatke)
:-) jablcka v kazdom "slusnom" US filme; v menej slusnych su myslim HP pripadne IBM :-)
O Jablko som sa "potkol" v r. 1994 (profesionalne - Mac OS 7.0.2 (IIRC); predtym v r. 1990 na ETHZ - Mac OS 4.x?!?) - nejak som pri nom ostal... cim to je? ;-) (hint: I hate M$ Windows ;-))
PS: Tomcat mi bolestne pripomina branecku vychovu v r. 1985 (vtedy neodvedeny zo zdravotnych dovodov): preklad plukovnika: Tomova macka :-) (ucil som sa (medzi inym) rozpoznavat [nepriatelske] lietadla podla siluety/tiena na zemi - MiG, SU, ... medzi nimi neboli ;-)) BTW, F15 bola "lietajuca rakva"? a ci F-104? ta skleroza fakt neboli! :-)
sorry for the OT... len som si "troska" zaspominal...
Ja som sa buzeracii na vojne nastastie uspesne vyhol a co som potom pocuval historky mojich spoluziakov zo skoly, tak som urobil len dobre. Armada ma len jednu vyhodu - velke mnozstvo nevyuzitych pocitacov a malo schopnych ludi, ktori ich vedia ovladat, co je zase tiez realita nasich vysokych skol a pri sucasnej urovni administracie na niektorych je priam hriech nevyuzit volnu kapacitu. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa Palo M. »

mbs napísal:BTW, F15 bola "lietajuca rakva"? a ci F-104? ta skleroza fakt neboli! :-)
sorry for the OT... len som si "troska" zaspominal...
Aka bola presna prezyvka, to neviem... ale F-104 boli dost nanic. Aj Erich Hartmann ich kritizoval hned ako ich skusil a ten o lietadlach nieco vedel... a ukazalo sa, ze mal pravdu (282 nehod, 115 mrtvych pri nebojovom nasadeni) a potom sa prevalil skandal s podplacanim... Ale to boli stare crepy, ktore su myslim uz vyradene.
F-15 su omnoho novsie stroje, ktore este stale sluzia a nejaky cas este budu, aj ked pred par rokmi sa nejaky rozpadol vo vzduchu a na cas pozastavili ich lety...
A F-14 este stale sluzia... Lenze uz nie v US, ale v Irane :lol: (Amici ich dodali este sachovi, od revolucie im stopli nahradne diely, takze uz to budu riadne rachotiny)...
Ked niektore OT su take prijemne.

Co sa tyka temy, povodna pola o zlucovani timov. Na jednej strane je sanca, ze to su prave stabilnejsi ludia a nevzdaju to po kratkom case... na druhej strane sa mi lanarenie ludi z inych timov zda neeticke... Keby sa niekto snazil odlakat ludi z nasho timu do ineho, tiez by sa nam to nepacilo.
Kazdy z nas by si mal polozit jednu otazku: "Preco som clenom BOINC.SK?" Je viac odpovedi na tuto otazku, ani jedna z nich nie je "spravnejsia" ako tie ostatne... Jedna z moznych odpovedi je aj "Vlastne ani neviem" - taki ludia mozno zmenia tim len na zaklade verbovania z ineho timu. Ale vacsina z tych, co maju stabilny RAC a viac ako 1 masinu ma pravdepodobne ine dovody byt v time. Tato otazka je snad na samostatnu temu... podla mna zaujimavu.

Co sa tyka ziskavania uplne novych clenov (ktori predtym o BOINC bud nevedeli, alebo ich to nezaujalo, ked sa niekde potkli o zmienku o nom), tak na to fakt treba vela usilia a vysledok je kolisavy... ale tato cesta je pre mna akceptovatelna. Mozno vacsina z tych ludi bude pocitat len docasne, aj to je lepsie ako nic. Co je ale dalsi pozitivny efekt: mozeme takto inspirovat vselijakych mladasov, ktori doteraz nenarazili na BOINC nie preto, ze "sa len vezu", ale preto, ze boli/su jednoducho prilis mladi (nemali vlastny pocitac a teraz maju, pripadne pocitac pouzivaju iba na skole a ked sa dozvedia o BOINCe popri tom, mozno ich to chyti).
Pre zaciatocnikov by asi bolo treba este nieco navyse, cim sme sa doteraz velmi nezaoberali. Navod na instalaciu je fajn a potrebny, ale to neudrzi pozornost cloveka, ktoreho nezaujima vypoctova technika a pocitac berie len ako nastroj na surfovanie, pozeranie fotiek, pisanie dokumentov a kalkulacko-grafator. Vedecke clanky su fajn a ja citam vsetky, ale niektore z nich su pre vacsinu dost tazke citanie... A navyse, nemame ich az tak vela. Zoberme si staru stranku boinc.sk. Kolko je tam clankov o vede? V podstate len zopar a tie sa daju precitat za aky cas? Davam tomu tyzden (maximalne dva) a novopriselec ma z webu vyharvestovane co ho zaujima... ked sa tam za dva mesiace nic neobjavi, co by ho tam drzalo, tak nema dovod chodit na web znova... A pre niektorych citatelov netreba len vysokokvalitne clanky ake pise Duro. Podstatne je mat clanky, stale nove, nech to zije. A potom pritiahneme ovela viac clenov.
Napriklad, tu na fore sa casto objavi prispevok "Zaujimavy clanok, linka bum". Ja by som si skor predstavil, ze ked sa niekto potkne o zaujimavy clanok na webe, tak nesvacne iba linku na forum, ale urobi cely clanok, kde rozoberie tu povodnu vec a da svoj nazor na to. Pripadne, ked je povodny clanok v cudzom jazyku, da aj preklad. Nemusi to byt az tak velmi vedecke, kazdy bude pisat o tom, co zaujima jeho a moze to byt aj nieco "sarlatanske", lebo sarlatani vacsinou parazituju na vede a aj o tom sa da pisat (a citat).
Je mi jasne, ze nie je velmi motivujuce robit to pre tych par citatelov, co mame teraz. Ale niekde sa zacat musi a cim viac bude clankov, tym viac bude citatelov, tym viac potencialnych prispievatelov, tym viac clankov... atd. Skratka web musi zit, inak budeme len uzka skupinka fanatikov, medzi ktorych sa casom bude coraz tazsie dostavat mlada krv.
Podla mna velky prisun noveho obsahu je dolezity, dolezitejsi ako spickova kvalita. Naco nam bude 5 vysoko kvalitnych clankov, ked nic ine nebudeme mat a precitame si ich len my tu? Radsej mat 5 kvalitnych clankov plus 200 menej kvalitnych :-), mame predsa ratingovy system, aby sme tie kvalitne odlisili od tych beznych...
Niektori ludia pridu rano do prace, zapnu browser a hned idu na stream.cz, niekto ide na sme.sk, niekto na f1.sk... Nebolo by to super, keby ludia takto hned rano chodili na boinc.sk?

Este jedna suvisiaca vec ma napadla: Kto z vas je clenom nejakych socialnych sieti? Akych? Kolko casu tam travite? Kolko mate kontaktov? To by totiz mohla byt tiez dobra forma propagacie, aspon podla toho, co som cital o socialnych sietach (nie com clenom ziadnej, podarilo sa mi slusne odmietnut uz niekolko pozvanok, kedze to je dost velky zrut casu). Preventivne som dal na stranku tlacidlo AddToAny, takze priame linkovanie clankov bude mozne. Len sa mi nepaci umiestnenie tlacidla... ale ked si mam pridat robotu s cool umiestnenim, najprv by som rad vedel, nakolko to bude uzitocne...
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa Kiwi »

Problem je len v tom, ze ako sa niekto o niecom takom ako je BOINC, Folding, GPUGrid,
ci CUDA dozvie ? Ak o niecom neviem, nemozem to napisat do vyhladavacov. Ak vsak
nieco nove v reklame pocujem, clovek je dost zvedavy tvor a vsetko nezname ho zaujima.
Pre mna nie je problem, urobit rubriku, v ktorej bude kazdy den 10, polkilobajtovych
prekladov zo vsetkych oblasti a projektov. Problem je, ze sa nemozem dostat k lekarovi,
na predpis novych okuliarov, lebo uradnici si vymysleli, ze musim priniest listok od mojho
praktickeho lekara a to je 18 km pesi, co je pre choreho cloveka vela, v takej zime, takze
musim cakat, kedy bude vhodne pocasie na bike, potom 1 den cakat u lekara a 1 den
u ocneho, dalej optika a 14 az 21 dni cakat na nove okuliare, potom 14 dni zvykanie
na nove skla, cize november az marec mam vynutenu prestavku, co nie je v mojej moci
vyriesit. Ale uradnici a zakonodarcovia, to je uz ina tema. Hlavne zabit choreho cloveka
paragrafmi.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa Palo M. »

Ved hovorim, ze socialne siete mozu byt dobra reklama, ktora nestoji vobec nic...Dalsia bezplatna moznost je vybrali.sme.sk, mojelinky.sk a podobne, ale tam uz chyba ten rozmer socialnych sieti, kde je za odporucanim vidiet konkretny clovek.
Klasicka reklama v mediach je jednoducho prilis draha, nielen v absolutnych cislach, ale aj pomerne k vysledku.

Este raz opakujem, ze samotna reklama z dlhodobeho hladiska nestaci a z jednorazoveho uz vobec nie. Treba zaujat ako tim, rozvijat komunitu, inak ludia ziskani reklamou odidu rychlejsie, ako prisli.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa Kiwi »

Keby siel napr. niekto do rozhlasu na hodinovu relaciu a vedel to dobre podat verejnosti,
tak by to pritiahlo dost ludi. Najma tych, ktori o slovach BOINC ci Grid ani nepoculi.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Palo M. napísal:Ved hovorim, ze socialne siete mozu byt dobra reklama, ktora nestoji vobec nic...Dalsia bezplatna moznost je vybrali.sme.sk, mojelinky.sk a podobne, ale tam uz chyba ten rozmer socialnych sieti, kde je za odporucanim vidiet konkretny clovek.
Klasicka reklama v mediach je jednoducho prilis draha, nielen v absolutnych cislach, ale aj pomerne k vysledku.

Este raz opakujem, ze samotna reklama z dlhodobeho hladiska nestaci a z jednorazoveho uz vobec nie. Treba zaujat ako tim, rozvijat komunitu, inak ludia ziskani reklamou odidu rychlejsie, ako prisli.
Napriklad na Facebook-u som taku prave vytvoril.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa gabberattack »

A ja som sa pripojil a poslal pozvanky dalsim 20 ludom. :-) Navyse ked si date v statuse to, co ja, kazdeho to hned zaujme, coze je to za skupinu.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlučovanie týmov

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ja pouzivam siet profesionalnych kontaktov LinkedIn. Aj tam je Boinc group :-) [uz nejaky cas]
http://www.linkedin.com/groups?gid=678497
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď