Letaky BOINC

V tomto fóre sa preberajú aktuálne témy ohľadom tímu, samotného webu, propagácie a ďaľšieho rozširovania tímu
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

aha - tak to je super.
moj zivot je. dom-robota-kaufland-dom, dom-robota-kaufland-dom, atd. :( v ramci 25minut pesi rano, 25min pesi poobede cez ruzinov, som ziaden nevidel :).

Spravil som na rychlo nieco - len prvu stranu, druhu netusim este. mrknite na to a skritizujte.. myslim ze lepsie ako nic..
http://leteckaposta.cz/981664632


Zajtra napisem sem a dufam, ze povolia umiestnenie letakov niekde - resp. daju pokyn k ich poskytovaniu ludom, co sa pristavia - bolo ich dost co som si vsimol za tu chvilu.


Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, námety a pripomienky, kontaktujte:

Mgr. Viera Haverlíková, PhD.
koordinátorka projektu FUSION EXPO na Slovensku
Fakulta matematiky, fyziky a informatiky
Univerzita Komenského v Bratislave
Mlynská dolina
842 48 Bratislava
tel. 02 / 602 95 412
e-mail: [email protected]

nebola by spica, keby tam bezala ta flash prezentacia BOINCu? :)

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

peeticek napísal:Chcem poprosit MeXa, keby sa upravil site tak, aby hned na prvej strane bolo toto spomenute. Po kliknuti na nadpis by sa novacik dostal na podstranku, kde bude mat vsetko potrebne na jednom mieste (link na stiahnutie poslednej verzie BOINC managera, info s postupom instalacie/nastavenia aflashova prezentacia co je BOINC).
To nie je az tak pre MeX-a, skor pre mna s Heftom, kedze ako redaktori robime prave taketo upravy...

Len neviem, kde na hlavnu stranku by si to chcel umiestnit. V sekcii BOINC je uz v menu Návod pre začiatočníkov a potom su tam "zviazane" v jednej knihe Návody ta flashova prezentacia a navod pre Ubuntu (v podstate hlavne screenshoty). Takze ten navod pre zaciatocnikov dost trci, keby to bolo vsetko v jednej knihe, tak by to nebolo az take viditelne...
Na uplne hlavnej stranke to nie je "vycapene" preto, ze ta stranka by sa mala z casu na cas obmienat (u nas je to ked je nejaka novinka alebo "featured" clanok), lebo ked tam ako prve bude stale ta ista flashova prezentacia a navod, po case sa to ludom okuka a bude ich cely web nudit...

Napadlo ma akurat, ze by sa mohla napisat novinka o tej prezentacii ITER (novinku moze napisat kazdy autor, teda aj ty :D), tu novinku potom mozeme zavesit ako featured na hlavnu stranku hore - a v texte novinky mozu byt priame linky na flashovku, navod pre Windoze aj navod pre Bubuntu. Tak by to bolo aj na hlavnej stranke viditelne, aj by sme sa na tom velmi nenarobili (netreba prekopavat strukturu webu, len sa vyuziju terajsie mechanizmy), no a po case, ked uz to nebude take aktualne a objavi sa novy featured clanok, tak uz tato novinka nemusi byt zvyraznena (a teda aj ozivenie webu obcasnou zmenou bude). Ale to by chcelo aj nejaky obrazok do novinky, aby to bolo zivsie (fotku z miesta, pripadne ofoteny ten bilboard). A mozno by na tej vystave aj ochotnejsie rozdavali tie nase letaky, keby vedeli, ze aj nas web o nich tiez informuje...
Kedze na tej vystave ja osobne nemozem byt, tak sa velmi nehodi, aby som to cele napisal ja... Ale mozem pomoct s vytvorenim novinky (pouzitie obrazku v novinke nie je az take trivialne, ale da sa), ked mi niekto doda material... Alebo by to mohol byt clanok (kratka reportaz z prezentacie), kde uz sa obrazky daju dat ako prilohy.

A dokedy vlastne trva ta prezentacia? Aby sme este stihli byt aktualni...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

No, ja by som este raz nadhodil otazku - je ta vystava spravny miestom na prezentaciu BOINC?
Zoberme si priklad - vsetko sa zrealizuje, budu letaky, atd, pride navstevnik, precita si, ze sa moze zapojit do vyskumu fuzie, zapoji sa, a... na ibercivise rok nedostane ani jednu WU tykajucu sa fuzie, a na EDGeS sice dostane, ale WU ktora vonkoncom nerata realne data a sluzi len na testovacie ucely... uz vyse roka bezo zmeny, lebo nie su ludia.

Podla mna BOINC nema dnes s fuziou vela spolocneho, takze by som zvazil ci vobec ist do toho.
Pred rokom bola situacia ina - EDGeS sa rozbiehal, bol tam potencial - ktory ale nevyuzili. Staci sa pozriet na datum poslednej testovacej aplikacie:
ISDEP, fusion research application, Installation time: 2 Dec 2009 13:17:52 UTC
To je mrtvola len o trochu zivsia ako druha mrtvola - LHC.
Tym ale samozrejme nechcem odradit od prezentacie - len beriem do yvahy co sa stane ked sa nejaki ludia na zaklade tej prezentacie do boincu zapoja - budu sklamani (okrem tych, ktorych nadchnu ostatne projekty).
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

Ibercivis som vyhodil odtial uplne - nechal som len EDGeS, ktory jednotky ponuka. Vsetci vieme ze to stoji za prd, ale ked si to daju dokopy s tou prezentaciou a otvoria boinc.sk, kde najdu dalsie info o inych projektoch, je vysoka pravdepodobnost, ze kliknu aj na dalsi projekt..

Druha strana bude obsahovat aj ine projekty, do ktorych sa mozu zapojit. Adsi vyhodim tych partnerov vystavy - zaberaju vela placu..

EDGeS tam chcem dat z dovodu, ze cela vystava je o fuzii a ludia ked nahodia BOINC a daju sa pripojit do porjektu, uvidia tam haffo inych - preto ta prva stranka bude o tomto projektu a hned druha ponukne ine z oblasti matematiky, astronomie, biologie..
Nechcem tam toho davat vela, aj ked z naseho pohladu je tam absolutne nic. Musime mysliet hlavne na ludi, ktori nemaju o tom paru a uz ta uvodna stranka mi pride velmi obsiahla..

p.
PeeT
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

http://leteckaposta.cz/128418709

co na to poviete?
da sa to? neni tam toho vela?

Vytlacene to vyzera celkom dobre.

Moze niekto z adminov updatnut linky na verzie BOINC managera?
stabilna verzia je 6.10.58 a na strankach v sekcii Stiahnite si su 6.4.5tky..

Verzia 6.4.5 pre Windows
Verzia 6.4.5 pre 64-bitové Windows
Verzia 6.2.18 pre Mac OS X
Verzia 6.4.5 pre 32-bitový Linux
Verzia 6.4.5 pre 64-bitový Linux

dalo by sa nastavit, aby sa po kliknuti na Stiahnite si natiahla stranka s Boinc Managerom a nie optimalizovanymi aplikaciami?
- je to kvoli pripadnym novacikom na nasom webe.

http://boinc.sk/boinc
da sa na koniec tohto textu pricapit ta Flash prezentacia od chalanov?

dik
p.
Naposledy upravil/-a peeticek v Pi Jan 07, 2011 2:14 pm, upravené celkom 1 krát.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa marpes »

statistiky uvadzaju cez 2 000 000 uzivatelov BOINC, napr dnes je to 2,101,555
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

pisal som aktivnych - 2000000 je celkovy pocet, teda aj tych, co si pred 5timi rokmi stiahli jednu WU, odovzdali a uz nepocitaju.
Neviem, ci je vhodne dat 2m cislo - aj ked, vystihuje to pocet ludi, ktori sa rozhodli zapojit sa.

Daval som to tam preto, aby som porovnal aktualny vykon BOINCu so supercompami.

alebo tam dam oboje cisla?

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Estetickú stránku nechám na odborníkov. Inak je to OK ale podľa mňa trochu veľa textu, mala by stačiť 1 A4 podľa mňa. Keď je toho veľa ľudom sa to nechce čítať. Inak OK a patrí ti pochvala.
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

Poslal som to na matfyz, uvidim aka bude reakcia.

Hej, je tam toho dost do kelu - ale ked sa zamyslim, tak je tam toho malo.. Blbe je, ze sa na to pozeram z mojho hladiska a nie z hladiska obycajneho cloveka co o tom pocuje prvy krat. Na prvu stranu som chcel dat vyslovene nieco, co je v priamom spojeni s ITERom - preto je toho viac na druhej strane.

Co navrhujete odtial vypustit?

ja som to prerabal asi 50x :) poznate to, zmazete, dopisete, zmazete, dopisete, prehadzete, zmazete, dopisete..ach.. :)

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa Palo M. »

peeticek napísal:Moze niekto z adminov updatnut linky na verzie BOINC managera?
stabilna verzia je 6.10.58 a na strankach v sekcii Stiahnite si su 6.4.5tky..

Verzia 6.4.5 pre Windows
Verzia 6.4.5 pre 64-bitové Windows
Verzia 6.2.18 pre Mac OS X
Verzia 6.4.5 pre 32-bitový Linux
Verzia 6.4.5 pre 64-bitový Linux
Toto som updatol, už sú tam linky na aktuálnu 6.10.58.
peeticek napísal:dalo by sa nastavit, aby sa po kliknuti na Stiahnite si natiahla stranka s Boinc Managerom a nie optimalizovanymi aplikaciami?
- je to kvoli pripadnym novacikom na nasom webe.
Dalo by sa to nastaviť, ale potom by neboli odnikiaľ viditeľné tie prehľady. Hlavná stránka každej sekcie je myslená ako križovatka. V prípade "Stiahnite si" je to križovatka na stiahnutie hocičoho, nielen na stiahnutie Managera.
peeticek napísal:http://boinc.sk/boinc
da sa na koniec tohto textu pricapit ta Flash prezentacia od chalanov?
Podobne ako predchádzajúci bod. Dalo by sa, ale už by to potom nebol rozdeľovník, ale jedna stránka. A v tomto prípade je navyše jeden argument na to, prečo to tam nedávať. Flashová animácia je pre veľa ľudí otravná. A keď je ešte aj so zvukom, tak o to viac. Dosť ľudí sa fakt naserie, keď na nich bez výstrahy (v tomto prípade klik na sekciu BOINC) zabliká a zahučí flash.

Ľahká dostupnosť vybraných uzlov (z tých posledných 2 bodov) je ale riešiteľná spôsobom, ktorý som tu už spomínal:
- Napíše sa článok "Výstava o ITER v Bratislave", kde rovno v teaseri bude niečo ako "Prebieha výstava (bla-bla-bla). Pre tých, ktorí sa na nej dozvedeli o BOINC a náš web navštívili aby sa o BOINC dozvedeli viac, tu máme informácie o tom, čo je BOINC a ako jednoducho začať" a dajú sa 3 priame linky (na flash, na stiahnutie managera a na návod na spojazdnenie BOINC). Do tela článku potom pár slov o výstave samotnej, čo je tam k videniu, koľko ľudí sa pristavuje, atď... a možno jedno-dve foto.
- Tento článok potom pripneme na hlavnú stránku úplne navrch. Takže každý, kto príde na web, to uvidí hneď navrchu a nemusí ani skákať po sekciách.
... pod "Napíše sa článok" som samozrejme nemyslel, že sa článok napíše sám, ale že ho niekto napíše. Najlepšie ten, čo tam bol, videl, urobil tie foto...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

Cau Pali,
dik za update linkov.

Pridal som novinku o vystave snad so vsetkymi linkami, ktore by mohol novacik potrebovat.
Upravil som aj Letak, ktory by pripadne siel na tlac - zmenil som nase logo na druhej strane, kvoli vystupnej kvalite a citatelnosti.
Taktiez som vymazal cast textu ohladne toho pulzaru.

Volal som dnes na Matfyz, v priebehu zajtraska by som mal mat prvu odozvu na navrh, tak drzte palce.
Pomaly ani nespavam, lebo kazdy den ktory cakame je stratou potencionalnych cruncherov :(.
Stale zvazujem ci tam nedat tie 2m pouzivatelov..

p.
PeeT
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

MAME ZELENU! MAME ZELENU!

Dobrý deň,
ďakujem za Váš e-mail i záujem o spoluprácu a zároveň s ospravedlňujem,
že odpovedám až dnes.
Len včera sme mali slávnostné otvorenie výstavy a tak sa dostávam k
odpovediam na poštu až teraz.
Letáky o možnosti zapojenia sa do výskumu fúzie, či iných vedeckých
projektov, poskytnutím nevyužitej
kapacity počítača môžete distribuovať v priestore výstavy, kde máme k
dispozícii stôl s informačnými materiálmi.

Čo sa obsahu letáka týka, stačí, ak tam uvediete hlavičku výstavy a
odkaz na webovú stránku www.fusionexpo.sk,
nie jednotlivých partnerov (mimochodom, nie je tam uvedený Avion).
Ohľadom počtu letákov - ako najrozumnejšie sa mi javí, keby ste mohli
dodávať po niekoľko dní (jeden týždeň)
200 farebných letákov denne. Animátori by ich priebežne dopĺňali na
informačný pult a keď zistíme, ako sa míňajú,
môžeme to upraviť.

S pozdravom

Viera Haverlíková


Idem upravit letak a sup to na tlaciaren :)
drzte palce!
p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Super,
toto vyzera slubne, daj vediet kedy to tam bude, odbehnem z roboty to tam kuknut ako to vyzera.
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa peeticek »

http://leteckaposta.cz/636133011

navrh finalnej verzie - co myslite?

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Letaky BOINC

Príspevok od používateľa MeX »

Podla mna je ten letak velmi fajn. Da sa polemizovat, ci by nebolo lepsie pouzit iny text prip. graficku upravu ale na svoj ucel to absolutne vyhovuje a staci. Ak by vysledkom malo byt co i len zopar ludi, ktori by sa pripojili do projektov tak aj tak to snad stalo za tu namahu.

EDIT: kolko mozes tych letakov vytlacit? Pisala ze 200 denne by malo stacit. To moznu byt aj tisice za tu dobu od 5.11 do 18.2. Mozno by bolo lepsie davat to tam v mensom pocte ale po cely cas vystavy.
Napísať odpoveď