Urban relax - nocne Tokyo

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Urban relax - nocne Tokyo

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Mam rad prirodu a najviac sa zrelaxujem prave v nej, ale existuje jedna vynimka - Tokyo. To mesto ma napriek tomu, ze je plne stresu, svoje caro. Ked vystupite na mrakodrap a vidite budovy a budovy skutocne az po obzor.. je to zaujimavy pohlad. Alebo ked soferujete - idete sto kilometrov, a sceneria sa vobec nemeni - nonstop budovy a mesto. Hranica medzi Chibou, Yokohamou a Tokyom v reale ziadna neexistuje - je to jedna obrovska a rozlahla megapolis s tridsiatimi piatimi milionmi obyvatelmi.

Musim povedat, ze v reale som sa nikdy pri jazde Tokyom prilis nezrelaxoval, pretoze som nemal GPS a v tej megapole sa mi zoparkrat stalo, ze som zle odbocil a potom som stravil asi polhodinu, kym som sa dostal spat na to iste miesto - v takom meste sa to lahko stane, napr. ked sa nestihnete preradit na desatpruhovej ceste. Zla odbocka a hned je 50 kilometrov navyse. Nestalo sa mi to casto, ale stacilo to na to, ze som nesoferoval s pocitom relaxu a pohody, ale bolo nutne sa sustredit. Takze najucinnejsi relax je teda pozriet si video, co aj posledne mesiace coraz castejsie s oblubou robim.. :)

Ak mate radi moderne industrialne velkomesto, ale naozaj velkomesto (nie nieco co ma milion obyvatelov), plne hightech budov a transportnych rieseni, tak odporucam tieto dve nocne videa:
jazda po dialnici: http://www.youtube.com/watch?v=yEowbmxLqEM
jazda "zeleznicou" (HD, ak si date 1080 px a fullscren, je to naozaj vystihujuce atmosferu Tokia): http://www.youtube.com/watch?feature=en ... Nka5saiVrc
(v skutocnosti to nie je zeleznica, ale automaticka suprava podobajuca sa na vlak ale nepouzivajuca kolajnice, a je bez sofera).

P.S.: viem, ze Tokyo sa v slovencine pise s makkym i, ale pripada mi to smiesne, takze pouzivam medzinarodny prepis...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Urban relax - nocne Tokyo

Príspevok od používateľa Honza »

Hezke. Mimourovnove krizovatky, plynula jizda bez semaforu, oddelena automobilova doprava od chodcu, zadne cyklobuznostezky...jen to omezeni rychlosti to v noci kazi...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Urban relax - nocne Tokyo

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Honza napísal:Hezke. Mimourovnove krizovatky, plynula jizda bez semaforu, oddelena automobilova doprava od chodcu, zadne cyklobuznostezky...jen to omezeni rychlosti to v noci kazi...
Ano, to prve video je sice trochu skreslujuce v tom, ze ten kto ho natocil si samozrejme vybral vhodnu nocnu dobu, ked je na ceste najmenej aut (podla hustoty by som to tipoval tak na tretiu hodinu rano), ale napriek tomu soferovanie v JP je naozaj prijemne - jednak efektivne, konzistentne naprojektovane a dobre znacene cesty a jednak japonski soferi su nadpriemerne ohladuplni a obozretni. A pre Tokyo to plati dvojnasobne...
Este aj najznamejsi ilegalny street-racing gang (jazdili na svojich Nissanoch po dialnici az 340 km/hod), ktory tam mali, mal tvrdu vojensku disciplinu a po prvej vaznej nehode pocas jednych 'pretekov' bol gang okamzite podla ich internych pravidiel rozpusteny, pretoze ochrana chodcov bola podla ich pravidiel dolezitejsia ako samotna existencia gangu. Takyto anomalny gang snad moze vzniknut naozaj len v JP. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď