GTX680

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

GTX680

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Už som ju šiel včera kúpiť ale ju stihli vypredať. EVGA 2GB DDR5.
Máte niekto info koľko urobí cez CUDA na takom E@H?
Lebo má spotrebu cca 190W (čo má celý komp s i7 z 3.5 na 4.5GHz) a musel by som meniť aj zdroj (môj dá len 33A na 12V tak by upgradiol Enermax Pro82+ zo 425W na 525W, ten dáva až 40A na 12V raile). A mohlo by zrátať voľačo ...
... viete si predstaviť dať 4 takéto do SLI a rátať na tom E@H???
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: GTX680

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

No tuto tematiku nesledujem, ale ten vykon by ma v ramci vseobecneho povedomia veru zaujimal tiez. Urcite to uz niekto vo svete skusil pustit na boinc. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: GTX680

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Seti apps the GTX680 about the same as the GTX580 - however the clever bit is that the GTX680 achieves this whilst consuming 20% less power.

Údajne 1 WU cca 2500 sekúnd, teraz mi robí 8800GTS časy že 4000 ... čo je cca 10.000RAC v ideálnom prípade, tá 680-ka by mala dať tým pádom 50.000RAC lebo ževraj 3WU naraz zvládne. Čo je 5 násobok kreditov a necelý 2 násobok spotreby (190W namiesto 100W).
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: GTX680

Príspevok od používateľa Kiwi »

Neviem ako to bude ratat, ale mne moja non OC GTX 570 zerie na BRPS 1.23v CUDA 100 W presne.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: GTX680

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Tú spotrebu riešili pri grafickom zaťažení, CUDA je iné a záleží aj koľko WU sa pustí. No budem experimentovať budúci týždeň, škoda že mi ju vypredali by som sa pohral teraz cez sviatky.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: GTX680

Príspevok od používateľa Kiwi »

Lenze asi pridu coskoro aj lepsie karty a neviem ci to funguje OK, lebo su problemy s drivermi, niektore projekty pisu chyby.
Asi trebanajprv viac citat recenzie a fora projektov, ako to ide, az potom kupovat. Drivery budu az o niekolko tyzdnov.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: GTX680

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Neboj, bude rátať jak najatá, pod Windows určite skôr ako pod hlinuks.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: GTX680

Príspevok od používateľa Honza »

GTX 680 má přiměřený výkon v single precission, na PG Sievingu zhruba o 1/3 více než GTX 580.

V double precission výpočtěch je výkon ubohý, tj. měnší než GTX 580, menší než 560Ti, menší než...
Je to dáno tím, že GTX 580 má 1/8 DP jednotek proti SP, kdežto GTX 680 je vykastrovaná v poměru 1/24.
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: GTX680

Príspevok od používateľa peeticek »

Tak ako sa dari s cukríkom? :)

Hod prosim nejake poznatky.. // ideal zratat z kazdeho NV projektu par uloh a hodit nam casy/kredity za ne :D

Osobne ma myslim AMD s 7xxx radou navrch, ale zas nevedia Eisnteina/gpugrid a pod.. :(

Pred nejakou dobou som zachytil info, ze CUDA bude aj na AMD vga - nemate nejake infosky?
To by ma fakt potesilo..

vdaka
p.
PeeT
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: GTX680

Príspevok od používateľa Honza »

Ty zkušenosti jsou z PrimeGridu, kde srovnáváme s GTX 580 (tu provozuji).
Na něco je lepší (PPS sieving), na něco horší (double precission výpočty, třeba GFN).
Jak si vede na ostatních projektech moc nevím...záleží na tom, v jakém poměru využívá SP/DP.
peeticek
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Pi Mar 09, 2007 12:51 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: GTX680

Príspevok od používateľa peeticek »

Otazku som zle sformuloval - smerovana bola na slavka 8-[ , ale bolo by super, keby si tu ty postol 580tku v jednotlivych projektoch a slavko za 680tku =D>

dik a este raz sorry :oops:

p.
PeeT
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: GTX680

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Od včera beží na E@H ... cca 500 kreditov každých 30 minút (WU). ALe beží v single móde, chcel by som pustiť 2-3 WU na nej. No zatiaľ sa zahrieva, beží na 700MHz a nie 1008 a už vôbec nie na 1300MHz ako sa dá pretočiť. AJj RAM mi ide na 3GHz a nie 5GHz resp. až 7GHz môže ísť. Bol som včera chlastať tak som to len nahodil ale RAC 25k vyzeráa viac ako istých, predpokladám tak 50k RAC. Ale ja nebudem rátať inflačné kredity, LEN Einsteina!!! Na iné elektriku nedám keďže ju platím zo svojho vrecka a 80€ je max. čo moja žena zvládne a to ešte nevie že stará 8800GTS bude rátať tiež.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: GTX680

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

slavko.sk napísal:Ale ja nebudem rátať inflačné kredity, LEN Einsteina!!!
Pekne!

Btw, pred nedavnom objavili dvojicu superhmotnych ciernych dier (presne detaily by som musel teraz dohladat, ale co mi neurony zaznamenali tak su to ozruty s hmotnostami cca 10 a 0.5 miliardy hmotnosti Slnka), ktore okolo seba obiehaju uz velmi blizko - obezna doba je nejakych cca 10 rokov. Vdaka vyzarovaniu gravitacnych vln sa kazdy jeden obeh skrati obezna doba o jeden mesiac! (to je experimentalne pozorovana hodnota, nielen vyratana). V najblizsich tisicoch rokoch (max do desat tisic rokov, co je z astronomickeho hladiska takmer hned) sa tieto diery spoja - a predstavte si co sa stane ked sa spoja dve take obrovske cierne diery - take gravitacne vlny by uz zaznamenal aj dnesny E@H.
A to je len vopred objaveny ukaz - nikto nevie, kde vo vesmire su podobne ozruty, ktore sa mozno spoja omnoho skor.
Je to napinave, ak by clovek letel pri takomto ukaze (za predpokladu, ze by ho nezabila radiacia alebo pohybujuca hmota v akrecnom disku), tak to by bola naozaj jedna z najuzasnejsich 'podivanych' ake sa daju vidiet...
Energie a hmotnosti v takomto systeme su tak velke, ze oproti nim je cela nasa slnecna sustava s slnecnym reaktorom a mohutnym jupiterom len doslova a do pismena zrnkom prachu oproti horskemu masivu.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: GTX680

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Juraj ty furt máš také info!!! Teraz čítam od Hawkinga - Veľký plán, dostal som pod stromček. On tiež dokáže tak ako ty priblížiť takéto úkazy bežnému človeku.
Ja proste počítam len E@H lebo mi to je najbližšie, gravitačné vlny sú HARDCORE a každá teória potrebujem overenie experimentom, to ma Stephen naučil.
Už musíme zas zájsť na pivko pokecať, veľmi sa mi páčilo v meštianskom pivovavare, bývalá Prešporská kúria, nefajčí sa tam (som normálne nefajčiar už 1 rok, 3 mesiace, 14 dní).
Duro Kotulic Bunta napísal:
slavko.sk napísal:Ale ja nebudem rátať inflačné kredity, LEN Einsteina!!!
Pekne!

Btw, pred nedavnom objavili dvojicu superhmotnych ciernych dier (presne detaily by som musel teraz dohladat, ale co mi neurony zaznamenali tak su to ozruty s hmotnostami cca 10 a 0.5 miliardy hmotnosti Slnka), ktore okolo seba obiehaju uz velmi blizko - obezna doba je nejakych cca 10 rokov. Vdaka vyzarovaniu gravitacnych vln sa kazdy jeden obeh skrati obezna doba o jeden mesiac! (to je experimentalne pozorovana hodnota, nielen vyratana). V najblizsich tisicoch rokoch (max do desat tisic rokov, co je z astronomickeho hladiska takmer hned) sa tieto diery spoja - a predstavte si co sa stane ked sa spoja dve take obrovske cierne diery - take gravitacne vlny by uz zaznamenal aj dnesny E@H.
A to je len vopred objaveny ukaz - nikto nevie, kde vo vesmire su podobne ozruty, ktore sa mozno spoja omnoho skor.
Je to napinave, ak by clovek letel pri takomto ukaze (za predpokladu, ze by ho nezabila radiacia alebo pohybujuca hmota v akrecnom disku), tak to by bola naozaj jedna z najuzasnejsich 'podivanych' ake sa daju vidiet...
Energie a hmotnosti v takomto systeme su tak velke, ze oproti nim je cela nasa slnecna sustava s slnecnym reaktorom a mohutnym jupiterom len doslova a do pismena zrnkom prachu oproti horskemu masivu.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: GTX680

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Kiwi napísal:Lenze asi pridu coskoro aj lepsie karty a neviem ci to funguje OK, lebo su problemy s drivermi, niektore projekty pisu chyby.
Asi trebanajprv viac citat recenzie a fora projektov, ako to ide, az potom kupovat. Drivery budu az o niekolko tyzdnov.
Trt makový ...
Prílohy
eah.jpg
Napísať odpoveď