Kvalitny drum'n'bass / darkstep

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Kvalitny drum'n'bass / darkstep

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Viem, ze pravdepodobne sa nikomu prilis netrafim do vkusu, ale mozno niekto (gabber? :) ) aspon ciastocne oceni nasledujucu vec tykajucu sa drum'n'bass, o ktoru sa chcem podelit, pretoze je to to najlepsie co som za poslednych 10 rokov nasiel z tohto bohuzial uz dost mainstreamoveho zanru, ktory som pred 15 rokmi este ked bol undergroundovy pocuval (pretoze mam rad komplexny ale zaroven monotonne repetitivny a nie jednoduchy rytmus), a odkedy sa stal mainstreamom tak sa zaplavil tuctovymi nenapaditmi kopirovackami a pseudoproduktmi od pseudoDJs, medzi cim je problem cokolvek zaujimave najst. A toto je podla mna vynimka, a to dokonca aj v jeho podzanri darkstep. Samozrejme aspon z mojho subjektivneho pohladu. Po asi 12 rokoch som velmi prekvapeny, ze som na nieco take narazil (hoci to uz nie je uplne nove):

Black Sun Empire: Arrakis

Samozrejme, kedze to je d'n'bass tak to treba pocut s kvalitnymi nizkofrekvencnymi reproduktormi / sluchatkami - tie vibracie prenasane troma najmensimi kostami v organizme naozaj generuju produkciu niektorych prirodzenych neurotransmiterov ako napr. endorfinov ci inych neuropeptidov... :) Pred 15-10 rokmi som pouzival d'n'b na ranne prebudzanie, teraz konecne si mozem nieco podobne ale nove pustit cestou do prace v aute... (maju vyborne cele sety)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Kvalitny drum'n'bass / darkstep

Príspevok od používateľa shafa »

To se mi libi.
Elektroniku az na vyjimecne vyjimky nemusim, toto mi ale prijde jako zajimava, podmaniva a hlavne naladotvorna hudba.
Ne ani tak depresivni, jako spis ze ve me vyvolava pocit prazdnoty, ale ne v negativnim smyslu... Zajimave.

OT:
vcera jsem tak dumal co si pustim, metal, punk, folk ani rock nejak nezabraly, tak klasiku. Ludwig - ne, Wolfgang -ne, az jsem se zase dostal na baroko a narazil jsem na tuto klasiku klasik:
http://www.youtube.com/watch?v=g65oWFMSoK0

Schvalne to zkuste, s ohulenymi repraky, stoji za to vydrzet celych 10 minut a na to i koukat. Basova slozka je dulezita, ale nesmi byt zas prilis dominantni. Masakr.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Kvalitny drum'n'bass / darkstep

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

shafa napísal:To se mi libi.
Elektroniku az na vyjimecne vyjimky nemusim, toto mi ale prijde jako zajimava, podmaniva a hlavne naladotvorna hudba.
Ne ani tak depresivni, jako spis ze ve me vyvolava pocit prazdnoty, ale ne v negativnim smyslu... Zajimave.
Pekne si to vystihol, ja asi nemam dostatocne prepojene hemisfery aby ma napadlo tak vystizne slovo. Ano, prazdnota - to je ten pocit, rovnako z dark stepu ako aj z death metalu, vlastne taka forma budhistickeho vyprazdnenia mysle, aj ked bohuzial v omnoho nizsom levely. Asi preto prilis neoblubujem sladke melodie, ktore akoze maju evokovat happiness, pretoze mi pripadaju umele a 'pomijive' (nenapada ma teraz slovensky ekvivalent toho slova). Co je vlastne v kontraste s tym, co som pisal o endorfinoch generovanych dark stepom, asi by som si mal urobit rozbor krvi.. :)
shafa napísal: baroko a narazil jsem na tuto klasiku klasik:
http://www.youtube.com/watch?v=g65oWFMSoK0
Zname ale pekne, prijemna desatminutovka, aj na pozeranie :) Najviac sa mi paci ten uplny zaciatok, jemny a kludny.
Inak kedysi davno (20 rokov dozadu) som raz pocul jednu skladbu od Cajkovskeho, bola to snad prva skladba z vaznej hudby, ktora sa mi naozaj velmi zapacila. Bohuzial nevedel som presny nazov, a nikdy som odvtedy na nu nenarazil, bola to bohuzial zjavne menej znama a malo frekventovane hrana vec. Skoda :-/
[/quote]
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď