boinc pre Ati gf karty

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

boinc pre Ati gf karty

Príspevok od používateľa 89421 »

Prave skusam rozbehnut ati karty 290 serie . Ale ziadny projekt mi nechce stahovat tasky pre ati karty.
Prestavil a prekontroloval som v nastaveniach kazdeho projektu, nic..
Restartol boinc klienta, win...etc, nic .
Podarilo sa rozbehnut len folding@home. tam ide dobre--zatial--
Ale ako pozeram tak vacsina projektov-tahunov pre ati karty je off alebo nejde..collatz,,rainbow, len pre cpu.. moo tiez nechce tahat tasky
Ani seti, a milky ..
Ide vam nieco teraz? cez ati..?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: boinc pre Ati gf karty

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Mne ide Milkyway a SETI (Astropulse). Vsetko s default aplikaciami.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: boinc pre Ati gf karty

Príspevok od používateľa 89421 »

Skusil som este reinstal boinc klienta, nepomohlo. takze mozno sa zobudi cez noc ten ich genialny produkt z berkley alebo sa zajtra prijemne posadim.. :) pri reinstale win . to vacsinou pomaha. aj z drivermi od amd to tiez nieje ktovie co..ked tam pichnem do slotu nvidia kartu a nainstalujem ovladace na 95% to vzdy hned pocita bez problemov..sice tie posledne nvidiacke blikaju obcas na cierno dufam ze coskoro daju nove wdm-ka
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: boinc pre Ati gf karty

Príspevok od používateľa Palo M. »

Mne tiež frčí MilkyWay. Ale, tak ako Hefto, mám linux (aj keď inú distribúciu) a s driverom som nemusel robiť žiadne vylomeniny (normálne z distribúcie). IMHO ale ak ti deteguje grafiku správne, tak by aj malo pýtať pre ňu robotu, od OS by to závisieť nemalo...
A klient by ti mal písať, či pýta robotu pre ATI (prípadne ATI a CPU súčasne) alebo nie... Možno tam máš zabudnutý app_info.xml, alebo vo webových nastaveniach nemáš zapnuté ATI (to prvé by ti síce reinštalácia celého OS síce vyriešila, ale je to kanón na vrabce a to druhé nevyrieši ani reinštalácia). Hlavne ak prehadzuješ Nvidiu s ATI hore-dole, tak si tam nejaké nastavenie mohol zabudnúť a klient pre ATI skrátka nepýta robotu (a ja mám ešte vo webových nastaveniach, aby pýtal robotu pre ATI ale nie pre CPU), tak to skontroluj...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: boinc pre Ati gf karty

Príspevok od používateľa 89421 »

Teraz je na tom pc cisty win 8,1 a nejde to. v nastaveniach projektu som dal cpu-nie nvgpu-nie amd-ano ..nic ine som nemenil. app info nepouzivam.

Tak som sa docital na forach ze na milky nejdu niektore ati . niekto rozbehol 280x cez amd app ale 290 nie
seti zhruba to iste co som cital na forach.. stare 7970 idu skvele

skoda ze nejde collatz..slak aby to :D
ani primegrid nema teraz ziadne tasky pre amd karty..
Takze vdaka tomuto failu som urobil taky maly vyskum -ze momentalne ziadny poriadny projekt pre nove radeony nieje..ale ak mate nejake skusenosti ..?

zatial tam nechavam folding..len na tom neviem uplne vypnut cpu..lebo na tejto novej verzi to uz nejde..je tam len moznost ked je pc v idle-nepohnete mysou-tak zapoji 10 jadier :? a ked stopnem tak stopne aj gf karty

Skoda ..zas som to prespekuloval..za tu cenu dvoch 290tiek som mal na ruke 7990..to je najj masina na computing a idu na nej vsetky projekty ako vidim... teda okrem novej 295X2 ta je ale moc draha
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: boinc pre Ati gf karty

Príspevok od používateľa Palo M. »

Nejako nerozumiem tomu, preco to nechodi. Ved to je najvyssia rada (teda nema nejake skriplovane vypoctove jednotky, ma dost pamate atd)... Takze karta by mala byt schopna jednotku vypocitat. Na forach pisu nieco take, ze BOINC klient nejako zle identifikuje kartu a potom MW server neposle jednotky (mysli si, ze GPU nepodporuje OpenCL). To znie ako riadna somarina: bud chyba v kode BOINC klienta alebo v kode/konfiguracii projektoveho servera (v ovladaci snad nebude nespravna identifikacia karty) - nechapem, naco ma BOINC kontrolovat presny typ karty, ved o to sa ma starat prave ovladac a BOINC ma maximalne zistit (od ovladaca), ze to podporuje minimalne pozadovanu verziu OpenCL (podla toho vypisu na MW fore klient pri starte najprv vypisal, ze GPU podporuje OpenCL 1.2 a neskor mu server odpovedal, ze dana grafika OpenCL nepodporuje a vypisal uplne od veci nazov karty).

Ale ak je problem len v tom, ze server neposle jednotky (a to by malo byt vidiet v logu), tak pomocou app_info.xml by sa to malo dat obist a server by jednotky poslat mal...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: boinc pre Ati gf karty

Príspevok od používateľa 89421 »

BOINC klient nejako zle identifikuje kartu a potom MW server neposle jednotky (mysli si, ze GPU nepodporuje OpenCL)...ano presne tak ako pises.
Ale podla toho ako pisu na forach to vyzera ze tiez je aj problem v projektoch a ich nastaveniach..
Ty sa vyznas lepsie v kodovani a mnoho dalsom..takze nehavam to na tebe :D
Zaujamve ze vo foldingu
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: boinc pre Ati gf karty

Príspevok od používateľa 89421 »

Vies co je sila? ze ten log sa sam os seba po par hodinach vymazal...!! zacinam verit na konspiracie :D
Nie..naozaj sa vymazal, aj ta hlaska ktora nabehla pri prvych hodinach boinc manageru ze mi neberie ten milkyway tie karty..sa vymazala a nejde nic po nej...
shaderena karte funguju skvele lebo pocita ine projekty skvele :D folding home.
inak uz som to cele vyhodil a dal tam dve nvidia 680 ky..ide to..ale je tam slaby zdroj takze to pada sem tam..moja vina..cakam na dalsi 1200I corsair :idea:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: boinc pre Ati gf karty

Príspevok od používateľa Palo M. »

Tak by si mal skusit to app_info.xml, len najprv musis odniekial vykutrat aplikacie, kniznice atd. (napriklad z klienta s ATI kartou, ktora je akozepodporovana projektom), hodit vsetky patricne subory do projektoveho adresara a az potom vyrobit app_info.xml...

Log sa sam vymazat nemohol :P.
Bud ho vymazal nejaky program, alebo sa pripadne neulozil (ci zle ulozil) subor chybou klienta.
Tiez je mozne, ze pri starte klienta sa obsah stdoutdae.txt pridal na koniec stdoutdae.old a potom sa zmazal obsah stdoutdae.txt...
No a nakoniec je mozne aj to, ze v subore vsetko je, len BOINC Manager ti nezobrazuje cely subor, ale len poslednych niekolko zaznamov (toto som dal standardne aj do AndroBOINC, pretoze tahat uplne vsetky polozky logu je niekedy sialene vela dat a na mobinom pripojeni to citit)...
V tomto by som konspiracne neteoretizoval 8), dovod bude iste prozaicky.

P.S.: Ak sa ta niekto snazi presvedcit, ze si paranoidny, tak sa v tom sprisahani pravdepodobne vezie tiez... :mrgreen:
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Napísať odpoveď