Hang drum - vynikajuci nastroj

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Hang drum - vynikajuci nastroj

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Od malicka mam velmi rad bubny a rytmus, vzdy som si frekventovane pocas dna vytukaval rukami a prstami rytmus o stol ci o seba a nahodne okolie ma dodnes za to obcas omylom povazuje za nervozneho. :-)
Najradsej som vzdy mal zapadoafricke bubny aj rytmy, kedysi som si zadovazil djembe (nespravne casto nazyvane bongo), naucil sa nan hrat, a chodil s nim do lesa a obcas do mesta na ulici (s kamaratmi freestyle cestovatelmi, ktori sa obcas zastavili v Bratislave a potrebovali si privyrobit poulicnou bubnovou a ohnovou show na dalsie cesty).
Na djembe sa da pekne vyludzovat aj vyska tonu, pripadne africania maju specialne spievajuce bubny, ktorych frekvenciu tonu flexibilne menia stlacanim napinacich spagatov nohami.

Ale to, na co som narazil dnes, ma prekvapilo - po prvy raz som pocul hang drum - svajciarsky vynalez.
Tomu hovorim spievajuci bubon!

https://www.youtube.com/watch?v=GsaTuyjS1Ic
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Hang drum - vynikajuci nastroj

Príspevok od používateľa Honza »

Setkal jsem se s tím před několika málo lety a dost mě to zaujalo.
Kromě bubnu to má prvky tibetské mísy, kterou doma občas vezmu do ruky - zajímavý přístup jak vyluzovat zvuky.
Napísať odpoveď