Chovateľské potreby pre psov a mačky – krmivo, misky, prepravky, pelechy

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Slai1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi Jan 05, 2018 10:02 am

Chovateľské potreby pre psov a mačky – krmivo, misky, prepravky, pelechy

Príspevok od používateľa Slai1 »

Chovateľské potreby pre psov a mačky – krmivo, misky, prepravky, pelechy

Chovateľské potreby



Na rozdiel od ľudí sa takmer všetky zvieratá narodili s potlačeným “systémom” reči. Vystačia si z majiteľom, ktorému spríjemňujú chvíle a ten sa im za to odvďačí všetkým potrebným, nakúpi chovateľské potreby, ktoré k životu potrebujú. Malý psík sa nemusí naučiť, ktoré z písknutí znamená “Chcem piť” a prirodzene vie, že slabší vrkot matky znamená, že jeho zuby sú príliš silné. Medzitým sa ľudské deti v príslušnom veku učia dokonca niekoľko stoviek slov denne, aby vyjadrili podobné potreby.

Obrázok
To neznamená, že reč zvieraťa je menej presná než ľudská reč (hoci pravdepodobne chýbajú abstraktné pojmy a pojem času, napr. Včely môžu s neuveriteľnou presnosťou určiť miesto, kde nájdu napr. Peľ, číslo, stav zdravia), ale rozum psa nie je “zameraný” na to, aby sa naučil cudzie slová. Je to preto, že nepotrebujú sa učiť “cudzie jazyky”. Vystačia si z majiteľom, ktorému spríjemňujú chvíle a ten sa im za to odvďačí všetkým potrebným čo k životu potrebujú.
Používateľov profilový obrázok
mbs
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Po Jún 23, 2008 11:15 am
Bydlisko: Dolný Ohaj

Re: Chovateľské potreby pre psov a mačky – krmivo, misky, prepravky, pelechy

Príspevok od používateľa mbs »

Najde sa nieco aj pre "exoticke zvieratka"? Priviezol som si nieco ako "macicku" z vyletu na Plejady, ale mina sa mi krmivo. Najradsej vsak poziera reklamy! Ale ked sa sustavne opakuju, uz jej to "lezie hore krkom". Takze vdaka aspon za tuto nadhernu zbytocnost, potesila sa ze "aha, nieco nove, to si zahryznem!". :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Chovateľské potreby pre psov a mačky – krmivo, misky, prepravky, pelechy

Príspevok od používateľa Hefto99 »

uz som ho chalana zabanoval.
Obrázok
Napísať odpoveď