Strana 1 z 1

Chovateľské potreby pre psov a mačky – krmivo, misky, prepravky, pelechy

Napísané: Po Nov 12, 2018 12:04 pm
od užívateľa Slai1
Chovateľské potreby pre psov a mačky – krmivo, misky, prepravky, pelechy

Chovateľské potrebyNa rozdiel od ľudí sa takmer všetky zvieratá narodili s potlačeným “systémom” reči. Vystačia si z majiteľom, ktorému spríjemňujú chvíle a ten sa im za to odvďačí všetkým potrebným, nakúpi chovateľské potreby, ktoré k životu potrebujú. Malý psík sa nemusí naučiť, ktoré z písknutí znamená “Chcem piť” a prirodzene vie, že slabší vrkot matky znamená, že jeho zuby sú príliš silné. Medzitým sa ľudské deti v príslušnom veku učia dokonca niekoľko stoviek slov denne, aby vyjadrili podobné potreby.

Obrázok
To neznamená, že reč zvieraťa je menej presná než ľudská reč (hoci pravdepodobne chýbajú abstraktné pojmy a pojem času, napr. Včely môžu s neuveriteľnou presnosťou určiť miesto, kde nájdu napr. Peľ, číslo, stav zdravia), ale rozum psa nie je “zameraný” na to, aby sa naučil cudzie slová. Je to preto, že nepotrebujú sa učiť “cudzie jazyky”. Vystačia si z majiteľom, ktorému spríjemňujú chvíle a ten sa im za to odvďačí všetkým potrebným čo k životu potrebujú.

Re: Chovateľské potreby pre psov a mačky – krmivo, misky, prepravky, pelechy

Napísané: Št Nov 15, 2018 6:14 pm
od užívateľa mbs
Najde sa nieco aj pre "exoticke zvieratka"? Priviezol som si nieco ako "macicku" z vyletu na Plejady, ale mina sa mi krmivo. Najradsej vsak poziera reklamy! Ale ked sa sustavne opakuju, uz jej to "lezie hore krkom". Takze vdaka aspon za tuto nadhernu zbytocnost, potesila sa ze "aha, nieco nove, to si zahryznem!". :mrgreen:

Re: Chovateľské potreby pre psov a mačky – krmivo, misky, prepravky, pelechy

Napísané: Št Nov 15, 2018 9:07 pm
od užívateľa Hefto99
uz som ho chalana zabanoval.