SONY PSP

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

SONY PSP

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Tak sme dneska kupili malehu Sony PSP (Playstation Portable), sporil na nu 2 roky a dneska nadisiel den "d".
Zrejme na tom BOINC asi nepobezi a ked tak moc toho nevyrata ale napriek tomu ak by som tu nasiel nejaku spriaznenu dusu na vymenu skusenosti a podobne tak budem len rad. Inak tie hry su celkom fajn, mam pocit ze aj ja si nejaku zahram, je to easy a celkom pekna grafika.
Najde sa tu niekto s PSP alebo PS2?
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: SONY PSP

Príspevok od používateľa Palo M. »

Celkom si sa trafil. S PSP sa prave hram teraz (necely tyzden - to je ale dobre nacasovane, co? :-)). Hram neznamena hranie hier, ale skumam (na zapozicanom), ci mame pre malu toto zariadenie zakupit - ked niekde ideme napr. autom a zacne byt nervozna, pozeranie jej oblubenych rozpravok na PSP ju moze ukludnit. Pretoze som zistil ze DVD sa daju celkom dobre skonvertovat do MP4 pre PSP, tak toto zariadenie asi bude zakupene...
slavko.sk napísal:Zrejme na tom BOINC asi nepobezi...
Tak tymto by som si nebol taky isty. Pozri sem (a odtial ta to posle sem). Vyskusal som predkompilovany balik a fakt to nabootuje a mas shell. Takze nic nestoji v ceste skompilovaniu BOINCu a nainstalovaniu :-) To by bolo asi pre fanatikov. Ale mozno neskor vyskusam, ake da benchmarky na 333MHz :-)

Inak okolo PSP je cela veda; zda sa, ze original Firmware umoznuje iba hranie original UMD diskov plus nejake vlastne video a audio subory a brouzdanie Inetu cez WiFi (cize potrebujes accesspoint, USB-WiFi alebo byt cybersquatter). BTW na tom pozicanom PSP ide len WiFi len podla 11.b.
Ale dobri ludia na nete vyrobili custom FW, takze sa daju stiahnut ripnute hry a bezat aj vlastne "homebrew" aplikacie. A zevraj (podla najnovsich neoficialnych sprav) sa chysta aj Skype pre PSP...
Skus pozriet PSPzone.sk, je tam forum a mozes citat do sytosti...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY PSP

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Super!
Jo to forum sledujem a veru bude nan Skype. Mam doma WiFi (je to moja backup linka do internetu, plus terabajtovy file server co tu mame so susedmi na filmy :lol: ) a vcera som to rozbehal no este nevyskusal lebo admin mi musi pridat MAC PSP na DNS aby mi rezolvovalo adresy. Mozem to byt vyuzitelne ked mam PC obsadene tak mozem kecat cez PSP a Skype.
Jasan vec ze CF (Custom Firmware) uz tam mam, nejaky 3.71 M33-4, neviem presne verziu, takze hier je na to stovky. Funguje to uplne super, bez problemov.
Filmy sa daju fajne konvertovat aj z DivX (PSP Video 9 vyzera na dobry soft) a dokonca bezia aj titulky ale to pre deti nie je podstatne, moj maly kuka dabovane takze pohoda.
Ja som to tiez kupil hlavne jemu do auta a podobne, ked ideme k svokrovcom 5 hodin tak mu je dlha chvila, alebo do lietadla, dovolenka a podobne a da sa s tym zabavit, staci zobrat zopar vypalenych DVD s filmami, hrami a kdekolvek (inet cafe, na hotely) si to cez USB skopnes do PSP na pamatovu kartu. Aj ta 4GB totiz nie je dost lebo ked tam das 5-6 ISO hier tak uz ti moc neostane.
No a rozmyslam nad GPS modulom, da sa zohnat za 2.400Sk, vyzera ze soft je tiez, to by bolo celkom fajn, po dialniciach to nepotrebujes, ale ked dojdes do mesta niekde v zahranici, zoberies PSP decku, spustis navigaciu a odvedie ta to tam kam treba.
To by boli zatial plany, plus nejaku klavesnicu zhanam k tomu. No a potom sa uvidi.
Zatial hry a videa pod CF, vsetko ide jak ma.
Napísať odpoveď