Zbierka na monitor pre Kiwi-ho

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Zbierka na monitor pre Kiwi-ho

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Mam to teda zrusit???
Poslem ti peniaze na ucet a vybavene.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Zbierka na monitor pre Kiwi-ho

Príspevok od používateľa Kiwi »

Nie, len vyber je vzdy viazany na konkretny cas a tazko sa rozhoduje, ak vyber
trva radove tyzdne. :) Nic sa nedeje, len sme prisli o kopu casu a tym a kopu
vedomosti. Ked pisem clanok a citam denne mesiac a 2 mesiace, tak urcite
napisem kvalitnejsi clanok, ak ide o ten 2. variant. Ja obdivujem ludi, ktori
v minulosti mali revolucne myslienky a aj ich zrelizovali, lebo dnes, v casoch
Tbitoveho netu stale realizacia nejakej myslienky naraza na casove bariery.
Ja casto pomaham inym, ked vidim nejake cislo uctu na nete alebo v TV,
zial nemozem prispievat viac ako sumou 100 Sk, ale aj z tej sumy, este
banky stiahnu za prevody nemale poplatky. A pri poplatkoch zo zahranicia,
je to este horsie. Nie je tu system, v ktorom by sa dalo pomahat efektivne, nie len
v ramci jednej krajiny, ale v ramci celeho sveta, aby aspon 99.9 % vyzbieranych
prostriedkov islo skutocne na pomoc a nie napr. len 80 ci 70 a zbytok na reziu.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Zbierka na monitor pre Kiwi-ho

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Vcera som bol v robote od 8-ej rano do 10-ej vecer, za pocitacom, na telefone, bez obeda, ledva som stihol WC.
Sorry. Nemozem za to ze nejaky egzot nevie nakablovat blade enclosure a na L2 urovni potom interny switch routuje virtual lan 562 a 563 na zaklade MAC adresy a zlych arp tabuliek z coho sa zblaznili NW load balancery a core secure network kde su vsetky databazove clustrovane package je dole co inak povedane znamena dopad na cca 500.000 zamestnancov ktori cely den nemozu robit.
Zbierka sa vyhlasila a este po 2 tyzdnoch sa nasli opozdilci co chceli prispiet.
Fakt sorry ale aj ja zivim seba a svoju rodinu a mrzi ma ze som sa na toto vobec dal v dobrej viere usetrit lebo nikto nevedel kolko penazi sa vyberie a neviem to ani teraz lebo ked niekomu poslem ze ma poslat 1524Sk a posle 1500Sk a potom pisem ako cesky zandar ze kto to poslal aby som to mohol zaevidovat.
Ak display nebude v pondelok poslem ti peniaze, cislo tvojho uctu mam.
Este raz sorry, ale zacinam mat pocit ze na BOINC.SK ked sa nieco neurobi okamzite tak ako keby sa ani neurobilo.
Ospravedlnujem sa vsetkym, sorry. Myslel som ze je to dobry napad a bude z toho osoh, skoda ze sa tak nestalo.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Zbierka na monitor pre Kiwi-ho

Príspevok od používateľa gabberattack »

slavko.sk napísal:Vcera som bol v robote od 8-ej rano do 10-ej vecer, za pocitacom, na telefone, bez obeda, ledva som stihol WC.
Sorry. Nemozem za to ze nejaky egzot nevie nakablovat blade enclosure a na L2 urovni potom interny switch routuje virtual lan 562 a 563 na zaklade MAC adresy a zlych arp tabuliek z coho sa zblaznili NW load balancery a core secure network kde su vsetky databazove clustrovane package je dole co inak povedane znamena dopad na cca 500.000 zamestnancov ktori cely den nemozu robit.
Zbierka sa vyhlasila a este po 2 tyzdnoch sa nasli opozdilci co chceli prispiet.
Fakt sorry ale aj ja zivim seba a svoju rodinu a mrzi ma ze som sa na toto vobec dal v dobrej viere usetrit lebo nikto nevedel kolko penazi sa vyberie a neviem to ani teraz lebo ked niekomu poslem ze ma poslat 1524Sk a posle 1500Sk a potom pisem ako cesky zandar ze kto to poslal aby som to mohol zaevidovat.
Ak display nebude v pondelok poslem ti peniaze, cislo tvojho uctu mam.
Este raz sorry, ale zacinam mat pocit ze na BOINC.SK ked sa nieco neurobi okamzite tak ako keby sa ani neurobilo.
Ospravedlnujem sa vsetkym, sorry. Myslel som ze je to dobry napad a bude z toho osoh, skoda ze sa tak nestalo.
Slavko, beriem to tak, ze si mal tazky den. Vzdy sa nieco najde, co dokaze skazit naladu. Ja sa este raz ospravedlnujem za omyl, lebo som to neprevadzal osobne. Kvoli vysokym poplatkom zo zahranicia som zvolil poslat peniaze cez kamarata. To ze chlapik v banke nedal spravu pre prijemcu uz je problem VUB. To ze moj znamy poslal o par korun menej je uz ina vec, ale spravil co sa dalo. Pokial ide o to, co s peniazmi spravit - uz sme sa vsetci dohodli, ze za to kupime monotor a nevidim dovod to menit. Mozno pripadne zmenit typ monitora za taky, ktory je na sklade. Povodny navrh predsa bol akykolvek dobry monitor a to ze tento nie je na sklade je proste iba smola a ukazka neschopnosti predajcu. Peniaze cash by som preposlal Kiwimu az by vsetci prispievatelia s tym suhlasili, aby nevznikli zbytocne problemy. Zase technologia obrazoviek sa nemeni az tak rapidne.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Zbierka na monitor pre Kiwi-ho

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Uz som sa vyjadril, povodne som chcel za to minimum co budeme mat zohnat to najlepsie a teraz vyzeram ako blbec. Nic ine mi z toho nevychadza. Bohuzial kym sa 14 ludi dohodne cez forum a nesedia spolu za jednym stolom tak to chvilu trva. Plus ja do skladu pristup nemam, musim pockat kym sa pojde pre tovar a donesu mi ho. Ta cena je za to ze to par dni az tyzdnov trva.
Kaslat na to, poucil som sa, snad budem v pondelok.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Zbierka na monitor pre Kiwi-ho

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Chlapi, myslim, ze kvoli par dnom/tyzdnom sa nic nestane.

Slavko, mysim, ze si zasluzi podakovanie ze si sa podujal cele toto organizovat, vybrat monitor, uskutocnit a vykomunikovat prevody, atd - to vsetko ti zabralo dost casu a ukrojilo ti ho to s casu pre tvoju rodinu. My sme prispeli len peniazmi, ty si prispel aj tymto navyse.

Kiwi, to, ze za par tyzdnov je lepsie vybrat si novy - sorry, tie dva ci tri tyzdne co to trva je mizivych. Co sa nad tym vzrusujes? Mne osobne nijak nevadi, ak od marca nenapises ziadny clanok lebo budes rubat drevo a rylovat zahradu - ja som ti na monitor prispel pretoze mam rad ludi ktorych zaujimaju veci o vesmire a svete okolo nas, a chcel som aby si si mohol pohodlne citat a ziskavat vedomosti o tom co ta bavi. Neberiem to ako investiciu do editora ci spisovatela clankov. A nie som asi sam - Gabbeattack a asi aj ini maju podobny predpokladam pristup... Samozrejme budem rad a potesim sa ak nieco napises, ale to je pre mna len by-product.

Takze klidek, nikam sa netreba ponahlat, tes sa na moitor a neber nic ako zavazok...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Zbierka na monitor pre Kiwi-ho

Príspevok od používateľa Kiwi »

Nemas sa co ospravedlnovat, ved ty si urobil najviac a to ze ti nedodali display za 2 - 3 dni,
nie je tvoja chyba. Hovorim nic sa nedeje. Ja som pisal z mojho pohladu, ze teraz mam
cas, lebo sa vonku neda nic robit, tak mozem citat, ale ja sa musim postarat o seba sam,
lebo nikto mi neda moznost ani cestovat ani pracovat, a medzi ludmi je taky nazor,
ze invalidi nemaju pravo ani na teplo ani na jedlo ani na WC ani na kupelnu atd. :)
Tak ked nemam pravo cestovat, studovat a potom pracovat, tak ako mozem prezit ?
Ked ti da poistovna 1710 Sk plneho invalidneho (1995), tak myslis, ze z toho v 107 rocnom
dome urobis podlahy, vymenis okna, urobis topenie, WC, kupelnu, kupis kuchynsku
linku aby si mal aspon zakladne veci na prezitie ? A este ked mas depresie, ako prezijes
bez komunikacie ? A ked mas dalsie diagnozy, ktore sa ovplynuju spatnou vazbou,
ako si kupis lieky a skla do okluliarov, ked jedno sklo stoji od 2200 do 5200 Sk ?
A ked to menis kazde 3 mesiace ? :) Kto vymyslel zakony s pevnymi sumami a koeficietmi,
ked choroba sa neriadi ani zakonmi ani koeficietmi ? :) Dnes velmi malo ludi mysli aj
na tych najslabsich. A kto zaraba 15000 nedokaze pochopit, co je to vyzit z dochodku.
Slovensko to nie je len BA, BB a KE, ale aj vychodna cast, kde su ceny potravin najvyssie,
hlavne ked tu nie je ani jeden super ci hypermarket, ale len male obchodiky, kde su
ceny oproti cenam v hypermarketoch o 20 az 45 % vyssie. Kto nezazil co je to hlad,
smad a mraz na svojej kozi, nevie co je to. Lebo citat o tom, a citit -25 *C na vlastnej
kozi, ked je clovek hladny, lebo nema na trochu sosovice alebo ked ma v izbe 5 *C,
( lebo plyn je drahy a drevo z vlastneho pozemku, kvoli ochrane prirody a vtakov,
pouzit nemoze ) je nieco diametralne odlisne. Zakony vlastneho statu zabijaju chorych
ludi a zdravi sa na to len prizeraju. :)
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Zbierka na monitor pre Kiwi-ho

Príspevok od používateľa Kiwi »

Pozrite si radsej toto: :lol: http://www.multimedia.cz/pf2008/ :lol:
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Zbierka na monitor pre Kiwi-ho

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Display mam vedla seba, zbehlo sa to dneska velmi rychlo, volal mi chlapik zo skladu ze ten Samsung nie je tak som prijal rozhodnutie ze som zobral Nec LCD2470WVX, mal by to byt ten co bol v povodnej ponuke hned za tym Samsungom co sme sa rozhodli. Je to tento display, cena 11276.


Bohuzial sa uz nestihne dopravit k tebe Kiwi na vikend, chcem ho aj zapnut a potestovat ci je v poriadku ale hned v pondelok ho poslem.

Ok? Ak ok, posli mi na SS adresu kam to mam v pondelok zaslat.
Prílohy
DSC00191.JPG
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Zbierka na monitor pre Kiwi-ho

Príspevok od používateľa forest »

Já tu mám v práci 3 NECky (v češtině tohle zní fakt dobře) LCD24WMCX a naprostá spokojenost. Ono možná nebylo odvěci při tom výběru zohlednit i možný termín dodání, ale je to poučení pro příští podobnou akci.
Jsem zvědav jak s ním bude Kiwi se svými problémy spokojený. Přeji mu aby se mu na tom dělalo lépe než na tom současném a to nechť dělá cokoliv.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Zbierka na monitor pre Kiwi-ho

Príspevok od používateľa slavko.sk »

forest napísal:Já tu mám v práci 3 NECky (v češtině tohle zní fakt dobře) LCD24WMCX a naprostá spokojenost. Ono možná nebylo odvěci při tom výběru zohlednit i možný termín dodání, ale je to poučení pro příští podobnou akci.
Jsem zvědav jak s ním bude Kiwi se svými problémy spokojený. Přeji mu aby se mu na tom dělalo lépe než na tom současném a to nechť dělá cokoliv.
WMCX stoji skoro 2 krat tolko ako tento typ.
Doba dodania mohla byt od 1 tyzdna az do nekonecna, ako som uz pisal, neviem to ovplyvnit kedy z tej firmy "pojdu na nakup" a kupia aj veci ktore objednavam ja. Vacsinou je 2 tyzdne ale teraz bol dotycny na dovolenke tak to bol dvojnasobok.
Snad bude spokojnost, ja ho dneska nahodim a dam vediet.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Zbierka na monitor pre Kiwi-ho

Príspevok od používateľa forest »

slavko.sk napísal: WMCX stoji skoro 2 krat tolko ako tento typ.
Aha, to jsem se nekoukal, já si to do práce jen vymyslel a živitel jej koupil rovnou všem :lol:
Není to ale 2x tolik, co jsem koukal tak je to cca 40% při ceně v normálním netovém obchode v ČR. Neberu velkosklad, tam by ten rozdíl byl možná ještě méně. Má to docela plus že má v sobě i repráčky a to zvukově dost solidní, ale to je zde OT.

Tím zohledněním termínu dodání jsem myslel vybírat z toho co je ve velkoskladech přímo na skladě. To je pak k odběru hned. Takhle většinou vybírám díly do práce já, protože to chci hned. Dám si filtr jen toho co mají na skladě a z toho vyberu a objednám. Nu nic, to už je stejně jedno, hlavně aby to sloužilo účelu pro který se ta akce dělala.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Zbierka na monitor pre Kiwi-ho

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Mysim, ze termin dodania tu bol naozaj druhorady. Ved keby nebolo Gabberattackovho napadu a realizacie zbierky, nebol by monitor ziadny, resp. Kiwi by si ho kupil sam mozno za rok.
Takze ja si myslim, ze to cele prebehlo dobre a efektivne (pri zohladneni vsetkych pre a proti).
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Zbierka na monitor pre Kiwi-ho

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Duro Kotulic Bunta napísal:Mysim, ze termin dodania tu bol naozaj druhorady. Ved keby nebolo Gabberattackovho napadu a realizacie zbierky, nebol by monitor ziadny, resp. Kiwi by si ho kupil sam mozno za rok.
Takze ja si myslim, ze to cele prebehlo dobre a efektivne (pri zohladneni vsetkych pre a proti).
A monitor funguje skvele, len pre mna je trochu velky, neviem si nan zvyknut a mozno ho mam aj velmi blizko.
Momentalne ziaden odideny pixel, pokial ma oci neklamu.
Zatial to vsetko vyzera ze ho v pondelok poslem, snad vydrzi takto skvelo fungovat aspon 10 rokov.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Zbierka na monitor pre Kiwi-ho

Príspevok od používateľa Kiwi »

Monitor vymenis, ale oci nie :)
Naposledy upravil/-a Kiwi v Pi Feb 22, 2008 9:51 am, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď