Preco je kazdy, kto pocita BOINC dobry clovek :) ?

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Preco je kazdy, kto pocita BOINC dobry clovek :) ?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

No uploadnut 4 x 350MB nie je len tak ... nasledny traffic z toho FTP by asi tiez len tak niekoho nepotesil.
Takze je to kus aj technicky problem podla mna.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Preco je kazdy, kto pocita BOINC dobry clovek :) ?

Príspevok od používateľa Kiwi »

No mozes to dat napr. na rapidshare alebo ine podobne servery, lenze oni
teraz maju nejake problemy so sudnou mocou. :)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Preco je kazdy, kto pocita BOINC dobry clovek :) ?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

No ano ale to treba rozdelit na 200MB kusy a podobne ... ale ano, da sa.
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Preco je kazdy, kto pocita BOINC dobry clovek :) ?

Príspevok od používateľa MeX »

Ak by niekto potreboval nieco uploadnut teda FTP server s loginom a viac-menej neobmedzenym trafficom a miestom tak nech sa mi ozve mailom alebo SS. Samozrejme len legalne veci :)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Preco je kazdy, kto pocita BOINC dobry clovek :) ?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

MeX napísal:Ak by niekto potreboval nieco uploadnut teda FTP server s loginom a viac-menej neobmedzenym trafficom a miestom tak nech sa mi ozve mailom alebo SS. Samozrejme len legalne veci :)
Praveze 4-dielny serial BBC ktory siel na CT2 a medzitym uz aj na STV2 nahraty z telky asi 2 krat legalny obsah nie je ... ale nemam problem to uploadnut, ma to 2.4GB. No trafic neviem aky to vygeneruje ak si to stiahne zo 5-10 ludi.
Teoreticky by som to mohol prekompresovat na mensie rozlisenie a trosku ubrat kvalitu, mozno na 1/2 by sa to dalo stlacit pri rozumnej kvalite.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Preco je kazdy, kto pocita BOINC dobry clovek :) ?

Príspevok od používateľa gabberattack »

slavko.sk napísal:
MeX napísal:Ak by niekto potreboval nieco uploadnut teda FTP server s loginom a viac-menej neobmedzenym trafficom a miestom tak nech sa mi ozve mailom alebo SS. Samozrejme len legalne veci :)
Praveze 4-dielny serial BBC ktory siel na CT2 a medzitym uz aj na STV2 nahraty z telky asi 2 krat legalny obsah nie je ... ale nemam problem to uploadnut, ma to 2.4GB. No trafic neviem aky to vygeneruje ak si to stiahne zo 5-10 ludi.
Teoreticky by som to mohol prekompresovat na mensie rozlisenie a trosku ubrat kvalitu, mozno na 1/2 by sa to dalo stlacit pri rozumnej kvalite.
Co je nelegalne na programe, ktory bol zakupeny STV a odvysielany? Keby som si ten program nahral doma, tak by to bolo tiez nelegalne? Rozumie niekto tymto legislativnym veciam? Podla mna ak to negrabujes z DVD, tak by to malo byt ok.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Preco je kazdy, kto pocita BOINC dobry clovek :) ?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Nahravanie doma legalne u nas je. Ale sirenie tejto nahravky uz nie. Ako je to u vas,
neviem. :)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Preco je kazdy, kto pocita BOINC dobry clovek :) ?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

To je ten rozdiel. Ak si to nahras doma a kukas doma tak je to ok.
Ale sirenie takejto nahravky alebo jej casti uz pripustne nie je.
Ja ale netvrdim ze som to nahraval ja osobne a ze som to ziskal legalne ;)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Preco je kazdy, kto pocita BOINC dobry clovek :) ?

Príspevok od používateľa Palo M. »

Odkial to mate, ze sirenie nahravky z TV alebo radia nie je dovolene? Je na to nejaky konkretny zakon alebo tak?
Na DVD je explicitne spomenutych X-veci, ktore sa s nim nesmu robit... ale pred programom v TV alebo radiu nic take nie je.
Ak by chcel niekto povedzme spenazit to, co nahral v TV, potom je to ina vec (zivnost, dane a tak), ale ked si nieco nahram sam v TV a potom to dam zadarmo inym ludom k dispozicii, co je na tom protizakonne?

No ono je to aj tak jedno, aj tak to maju (takmer) vsetci na haku... Ale keby distribucne spolocnosti neboli take nenazrane, nebolo by tolko piratov.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Preco je kazdy, kto pocita BOINC dobry clovek :) ?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Na zaver kazdeho programu v telke je nieco take ako copyright ... to pojednava aj o takychto veciach.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Preco je kazdy, kto pocita BOINC dobry clovek :) ?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Tak preco su mnohe DVD rekordery blokovane, ked nieco nahravas ? :)
S TV kartou nahras vsetko, s DVD rec. niektore veci nenahras.
Ja mam napr. problem ked pisem nejaky clanok na wiki a potrebujem
tam len nejaky ilustracny obrazok a uz je problem, ak nie je v databaze
povolenych, t.j. ak nespada pod povolene licencie. A tu naraza poznanie
a obrovsky problem, lebo zatial je dostupne len pre tych, co na to maju.
No zda sa mi scestne, ze informacie mozu mat len "vyvoleni". :)
Hlavna myslienka wiki je:
“Imagine a world in which every single person on the planet is given free access
to the sum of all human knowledge. That’s what we’re doing.”
– Wikipedia founder Jimbo Wales [1]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Preco je kazdy, kto pocita BOINC dobry clovek :) ?

Príspevok od používateľa Palo M. »

DVD rekordery nepoznam, ale asi su niektore blokovane lebo vyrobca je ***[autocenzurovane] - osobne toto povazujem za klamanie zakaznika. Mozno to maju osetrene pravne, ale nie moralne. Zatial DVD rekorder nastastie nepotrebujem, takze toto neriesim.

Jedna vec je autorstvo. Vydavat sa za autora niecoho, co som nevytvoril je zakazane. A okrem toho vysoko nemoralne... hmm, teda v Europe. V Cine (a aj inde) sa na veci pozera inac, no ale to je na inu debatu.

Ale co sa tyka sirenia: DVD je medium... a iba ak je na nom spomenute, ze je zakazane ho dalej sirit, tak je jeho sirenie protizakonne. Ked si sam vyrobim vlastne DVD (napr. z dovolenky) a do titulkov dam, ze sirenie je povolene, tak ho moze hocikto kopirovat kolko chce a je to legalne.
No a vysielanie v TV je vlastne vykricanie informacie do sveta. A na nahranom programe svieti logo televizie, takze uz to aj tak nie je celkom to originalne dielo, ale je pozmenene... tak preco by sa nan vztahovali prava originalneho diela? Okrem toho, co je zaciatok programu a co koniec, co mozem dalej sirit a co nie? TV-noviny? Reklamy? BTW: reklamy su aj uprostred filmu, a titulky s pripadnym copyrightom (ktory byva neurcity "vsetky prava vyhradene" - snad si nevyhradili aj pravo na zhliadnutie, to by som porusil zakon pri pozerani programu, ale dozvedel by som sa to az po dopozerani - lenze neznalost zakona neospravedlnuje) su az na konci - tak na co sa vlastne tie titulky vztahuju? Ako divak vie, co si moze nahrat a sirit dalej legalne, a co uz dalej sirit nemoze?
A dalej, povedzme nahram z TV pre svoju osobnu potrebu nejaku rozpravku, povedzme No pockaj! alebo Perinbabu. Pozeram to so svojou dcerou - OK, je to stale pre osobnu potrebu. Ale ked pridu na navstevu znami a pustim to aj ich detom, je to uz sirenie (nelegalne?)?
Mozno tie otazky zneju infantilne, ale prave deti (ktore su este nezatazene predsudkami) sa vedia opytat velmi vystizne a dostat aj dospelych do pomykova otazkami.

Je jasne, ze distribucne spolocnosti (tj. vo vacsine pripadov ani nie autori diela!) sa tvaria, ze akekolvek sirenie je nelegalne - "Bububu, kupte si radsej nase originalne DVD za skvelu cenu len x.xxx,- Sk". No ale prachy su prachy, ze ano...

Mozno je nakoniec dobre, ze su aj taki nenazranci, kym o nich vieme a uvedomujeme si to, tak mozeme nieco proti tomu robit... napriklad pocitat BOINC bez naroku na odmenu. Alebo prispiet k vyvoju open-source.
Mozno nemozeme kazdy o sebe povedat "som dobry clovek" (ehm, kto si bez viny, hod kamenom), ale aspon mozeme povedat "v niecom som lepsi ako mnoho inych".
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Preco je kazdy, kto pocita BOINC dobry clovek :) ?

Príspevok od používateľa MeX »

Kiwi napísal:Hlavna myslienka wiki je:
“Imagine a world in which every single person on the planet is given free access
to the sum of all human knowledge. That’s what we’re doing.”
– Wikipedia founder Jimbo Wales [1]
Podla mna je toto jedna z najkrajsich myslienok vobec. A je dobre, ze nezostalo len pri myslienke..
Napísať odpoveď