Megadestrukcia Zeme

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Megadestrukcia Zeme

Príspevok od používateľa Honza »

Kouknul jsem se zatim pouze na "Are you ready" 1-3. Dvojku je mozne preskocit, neni informacne hodnotna.

Z pohledu teorie by bylo mozne urcit, kdy bude mozne experimentalne overit tato tvrzeni na amaterske urovni, tj. pokud neni k dispozici high-end vybaveni.
Tak jako tak, brzy se dockame rozhreseni.

O poznani realnejsi a zajimavejsi na reseni mi v posledni dobe prisel clanek Eating Fossil Fuels.
dava do souvislosti zcela zname veci (peak oil, neobnovitelne zdroje atp.) a populacni problem. Klicovym tematem je zemedelstvi - jeho zvysujici se energeticke naroky, snizujici se zasoby vody, hnojiv i dostupne orne pudy a stale rozstouci populace. Vycisluje take stav populace, kdy by bylo mozne udrzet rovnovahu. Z tohoto pohledu by byly udalosti z Are you ready vcelku resenim. Sorry za cerny humor...
Nosna mi tam prisla myslenka, kdy drive bylo zemedelstvi solarni: lide jedli rostliny a nebo zvirata (ktera jedla rosliny), ale vsechno bylo ziveno ze Slunce. Nyni je zemedelstvi brutalne dotovano zakonzervovanou folisni energii. Je to realny problem, dlouhodobe evidentne neudrzitelny a tohoto pohledu beru Niribu jako jedno z reseni.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Megadestrukcia Zeme

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

O Nibiru sa uz napisalo tolko, ze je skoda reci nieco vseobecne rozpitvavat.
Skor konkretizuj co ta tam zaujalo a co si myslis ze nema protiargument.
Pretoze predstavy zastancov Nibiru su este amaterskejsie a naivnejsie ako predstavy konspiratorov tvrdiacich ze USA na Mesiaci neboli.

Najhrubsou logickou chybou Nibiristov je to, ze nemaju ani sajnu o nebeskej mechanike, ktora riadi pohyb telies. Na jednej strane tvrdia, ze prichod Nibiru prevrati zemsku os. Cize obrovsky dopad na Zem. To ma tu chybu, ze prevratenie Zemskej osi by neprezila ziadna civilizacia, vymrelo by mozno 99% druhov zivocichov, pretoze prevratenie zemskej osi to nie je len silne zemetrasnie, tsunami a sopky, to by bola destrukcia omnoho vacsieho zrna, nielen nejake "zastavene slnko na tri dni", ale vymazane ludstvo z povrchu Zeme.
Horsim nedostatkom vsak je, ze ak by sa teleso tak hmotne ze je schopne prevratit zemsku os priblizovalo kazdych 3600 rokov, nebolo by v ziadnom pripad emozne, aby drahy planet v slnecnej sustave boli tak stabilne ako su - a preukazatelne su uz najmenej niekolko miliard rokov. POcitacove simulacie a takisto experimentalne dokazy z povrchu inych telies nasej sustavy vylucuju, aby dnesne usporiadanie a drahy planet boli mozne ak by sme tu mali votrelca , ktory kazdych 3600 rokov pribehne do vnutornej slnecnejs ustavy a vsetko to tu rozhadze.

Takze totalny protiklad - na jednej strane ohromne zmeny (ovela vacie ako su realne kedze, zjavne ludstvo zije viac ako 3600 rokov), a zaroven ziadna zmena v drahach planet. Je to ako deti ktore sa hraju z gulickami a cislami hore dole ako im to vyhovuje.

Skus si stiahnut software na simulaciu drah objektov slnecnej sustavy - ORSA. Ten isty software ide vyuzivat Orbit@home, a je to velmi dobry software. No a pusti do strdu slnecnej sustavy teleso s parametrami Nibiru - slnecna suatava sa ti uplne rozhadze uz za par obehov Nibiru - kazdy obeh bude brutalnym kopancom do drah Zeme, za desat tisic rokov by sme tu mali rok trvajuci 200 dni, potom 400 dni, vzdialenost by kolisala tak, ze uz za puhych 100 tisic rokov by vyhynulo vsetko okrem bakterii.

Za existenciu slnecnej sustavy by Nibiru mala uskutocnit viac ako milion obehov, milion brutalnych kopancov. Ako by sa mohol vyvinut zivot v sustave trpiacej tak ohromnou nestabilitou?

Jendoducho kazdy kto ma zdravcy rozum a aspon zakladnu znalost nebeskej mechaniky a zmysel pre kvantitu cisiel, musi pochopit ze taky nezmysel ako je to, co tvrdia zastanci panety X, je proti vsekym fyzikalnym a logickym zakonom.

Je samozrejme mozne, ze v Kuiperovom pase existuje neobjavene teleso mozno aj hmotnejsie ako Zem. Ovsem na zaklade toho ako dnesna slnecna sustava vyzera, a toho co vdaka znalosti Zeme a dalsich telies vieme o jej minulosti, nikdy sa nemoze priblizovat do vnutornej slnecnej sustavy, takze niet o com diskutovat. Je to bajka ktorej veria ludia ktori nemaju dostatok informacii ci snahy ci schopnosti na to, aby vedeli ohodnotit ze je to nesmysel, ze ak by to bola pravda, tak by sme tu uz davno neboli a vlastne sa ani nevyvinuli.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Megadestrukcia Zeme

Príspevok od používateľa Kiwi »

Sekty, hluposti a senzacie rastu v USA ako huby po dazdi. :lol:
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Megadestrukcia Zeme

Príspevok od používateľa MeX »

Tak nieco take som ocakaval, chcel som aby som tuto otazku "vyriesil" skor ako to nieco iny spomenie... rovnako ako tie bajky ze Americania neboli na Mesciaci...
tahanko
Príspevky: 133
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:00 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Megadestrukcia Zeme

Príspevok od používateľa tahanko »

ked uz sa bavime o amikoch na mesiaci: http://kecy.roumen.cz/roumingShow.php?f ... ovacku.jpg :D pekna reklama :)
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Megadestrukcia Zeme

Príspevok od používateľa matob »

MeX napísal:Tak nieco take som ocakaval, chcel som aby som tuto otazku "vyriesil" skor ako to nieco iny spomenie... rovnako ako tie bajky ze Americania neboli na Mesciaci...
sory, asi niesom v obraze, no videl som par foto.. atd.. ale vsetci vyzeráte byť presvedčený že tam USA boli.. teda ako to je? nechce sa niekomu mi to objasniť?
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Megadestrukcia Zeme

Príspevok od používateľa gabberattack »

matob napísal:
MeX napísal:Tak nieco take som ocakaval, chcel som aby som tuto otazku "vyriesil" skor ako to nieco iny spomenie... rovnako ako tie bajky ze Americania neboli na Mesciaci...
sory, asi niesom v obraze, no videl som par foto.. atd.. ale vsetci vyzeráte byť presvedčený že tam USA boli.. teda ako to je? nechce sa niekomu mi to objasniť?
Skus si precitat tu.
dalsi zaujimavy zdroj.
a tu je nejake video
a dalsie obrazky
no a nakoniec tato stranka.

Hadam to staci. :-) No a teraz mi dajte niekto nejake fundovane videa o tom, ze to bolo nafilmovane na pusti v Arizone. :-)

P.S.: este jeden zdroj.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Megadestrukcia Zeme

Príspevok od používateľa matob »

pre mna je najzaujímavejšia táto foto:
http://www.hq.nasa.gov/office/pao/Histo ... s/5869.jpg

teda kto mi vysvetlí, že pod pristávacím modulom nieje absolútne narušený povrch a navyše "nohy" , konkrétne tá zlatá fólia sú úplne čisté a navyše niesú vôbec zaryté do mesačného povrchu...?? :idea:

- - no v tom poslednom zdroji to vysvetluje, ale aj tak sa mi nezdá že by bol povrch pod modulom -absolútne- neporušený a fólie na nohách -absolútne- čisté...
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Megadestrukcia Zeme

Príspevok od používateľa Kiwi »

Vsak ked to pristava, tak myslis, ze z tej mesacnej horniny, tam nieco zostane ? :)
Taky prach, ako je na Mesiaci, nikde na zemi nie je, takze staci ho dat po mikroskop
a vidis, ze to nie je zo zeme, lebo na Mesiaci nie je erozia.
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Megadestrukcia Zeme

Príspevok od používateľa matob »

Kiwi napísal:Vsak ked to pristava, tak myslis, ze z tej mesacnej horniny, tam nieco zostane ?
sory neviem presne čo tým myslíš.. ved o to ide ze keby pristávali, bol by pod modulom kráter. aj ked podľa jedného vysvetlenia nebolo potrebné vyvinúť plný ťah pri pristávaní a tým sa nevytvoril kráter.. ale že by ostal prachový povrch pod modulom po pristátí úplne neporušený, to je dosť divné nie?

A ešte chcem upresniť, že niesom zástancom ani jednej z teórii, ved predsa mesačné vzorky existujú atd
no myslím si že aj keď tam boli, prečo tam chodiť prestali? niečo za tým bude... :shock:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Megadestrukcia Zeme

Príspevok od používateľa Kiwi »

No urcite neklesali 10 hodin rychlostou 0.001 m/s, to by prach zostal neporuseny,
ale ten prach je tak jenmy, ze len maly zavan "vetra" by ho rozviril.
Prestali tam chodit, lebo technika vtedy nebola ani na 60 % bezpecna,
tak si to nemohli ani z ekonomickych ani z politickych dovodov dovolit.

http://en.wikipedia.org/wiki/Regolith

http://en.wikipedia.org/wiki/Apollo_program
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Megadestrukcia Zeme

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

No ja na tej fotke vobec nevidim povrch pod modulom - tam je tien a podexponovna cast, takze neviem odkial vyplyva, zeby bol povrch pod modulom absolutne neporuseny. Tepelna folia je cista, pretoze mesacny prach ma uplne inu strukturu ako prach na Zemi, takze si pristatie na povchu mesiaca netreba predstavovat ako pad do sto milionov rokov neupratovanej zaprasenej kniznice. :-)
A ak mas na mysli povrch, ktory je osvetleny slnkom a teda ho aj vidiet, tak ten vobec nie je pod modulom ale vo vzdialenosti kde uz trysky motora vonkoncom nesposobia nejake velke "cmuhy". Btw, posobenie plynov z trysiek vo vakuu (ktore je na povrchu Mesiaca) je znacne ine ako ked startuje raketa na Zemi kde je atmosfera, takze plyny ovplyvnia teren len v bezprostrednej blizkosti trysky (vo vakuu sa hustota tryskaujucich plynov prudko znizuje po opusteni spalovacej komory, omnoho rychlejsie ako v atmosfere).

Ja som o najfrekventovanejsie vyskytujucich sa mylnych nazoroch o pristati na Mesiaci pred cca dvoma rokmi napisal clanok, kde su vyvracane tieto a ine nespravne nazory. Clanok vysiel v 21.stoleti, a rad by som ho zverejnil na webe boinc.sk, pretoze si myslim ze to nezaujima len mna, a navyse nie vsetci si mozu citat stranky v EN,a vela ludi stale nevie ake nezmysly produkuju zastanci natacania v Area 51.

S redakciou skusim vybavit uverejnenie na nasom webe, nemyslim, ze by mali namietky.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Megadestrukcia Zeme

Príspevok od používateľa Kiwi »

Zaujimave by bolo vidiet nejaku simulaciu, ako vyzera zvireny prach pri urcitom
tlaku a rychlosti plynov z trysiek, v prostredi s urcitym vakuom a urcitou gravitaciou. :)
Samo, ze by sa dali menit aj vlastnosti prachu, napr. hustota, tvar a struktura povrchu ...
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Megadestrukcia Zeme

Príspevok od používateľa forest »

matob napísal: A ešte chcem upresniť, že niesom zástancom ani jednej z teórii, ved predsa mesačné vzorky existujú atd
no myslím si že aj keď tam boli, prečo tam chodiť prestali? niečo za tým bude... :shock:
Taky nejsem přesvědčený ani o jednom, ale horniny mohla dopravit nějaká sonda, to v té době bylo jistě méně technicky proveditelné.
Spíše než otázka zda tam byli, by mě zajímalo když tomu tak bylo, proč nyní škrtají kde se dá aby měli prachy na návrat, posílají tam průzkumné sondy, plánují nové stroje a to vše hlavně pro to aby ve vrátili kde už byli za zlomek těch peněz a s minimálním průzkumem ?
To je to co se mně na tom nezdá. Ano, chápu že základna na měsíci s těžbou a využitím měsíční horniny na kdeco je napadne je lákavé, ale proč raději nehledat nové výzvy a hledat nepoznané, než se vydávat někam kde to lidstvu moc nepřinese? Proč raději nepostaví za ty prachy vesmírný výtah a nesníží náklady na cesty do vesmíru na minimum atd....

Durův článek jsem kdysi četl když vyšel. Je dobrý, čtivý, ale dost jednostranný. Je psaný s přesvědčením že tam amíci byli, alespoň tento dojem ve mě zanechal, aniž bych si přesně vybavil proč, je to přecijen už hodně dlouho. Někde na půdě to číslo ale mám.
Napísať odpoveď