Notebook

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Notebook

Príspevok od používateľa miloso »

aj tak si myslím, že 60°C je prakticky prehrievanie :D
.
neviem neviem, možno budem musieť obmedzovať aj 2Ghz
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Notebook

Príspevok od používateľa matob »

neporovnavaj teploty desktopu a laptopu.
v desktope by bolo 60st. veľa, lenže tam je plno miesta
tam sa to môže pekne chladiť, ale v laptope...

Tak ti poviem na prednáške, keď som mal book na
baterke-vtedy boinc nebezi, a polozeny na nohach, sa
mi teplota takcitak vysplhala k 50-ke.

... a čo sa týka obmedzovania rýchlosti cpu, nieje nič jednoduhšie
vo Win je super tool: notebook hardware control - tam nastavíš všetko aj voltage
v Lin je to komplikovanejšie a menej prepracované, ale ide
1.86GHz vie obmedziť až na 798Mhz... podľa záťaže automaticky samozrejme...
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa gabberattack »

miloso napísal:to gabberattack: výkon zvýšený o 2x0,13...to nie je také hrozné ma napadlo ked som ho videl za rovnakú cenu...Teplota, presne pre to to som sa to pýtal, aj ked som to neuviedol, počúvaj gabberattack, ty mi čítaš myšlienky? :? a ide my o ""vysoký"" RAC, :) chápeš tie úvodzovky...tá teplota bude určite závisieť aj od kvality NB
.
len o 4 stovky...je možné mať poriadný stroj za 13 222SKK/438,89€ (zákonné duálne zobrazovanie)?...ja myslím že nie...
.
na záver, aké procesory máte Vy, ktorý vravia že sa NB neprehrieva?
Ja som mal isty cas iBook G4 na 1,2 GHz a ten sa neprehrieval pri behu na 100% ani po par tyzdnoch (pri pouziti podlozky) - ale to bola Apple masina s premakanym chladenim. Notebooky sa budu vzdy prehrievat, s tym nic nenarobis. Kup si nejaku teplovodivu podlozku - ta by mala pomoct znizit teplotu o par stupnov - napriklad tato znizila teplotu na spominanom iBooku o 6 stupnov, co fakticky poriesilo problemy s castym zapinanim vetraku a masina sa drzala na hranici 55-56 C pri 100% zatazi. Vetrak sa spustal na vysoke otacky pri dosiahnuti 58 stupnov. Ako je robene chladenie na notebookoch co spominas neviem. Pozri sa na technicke parametre procesorov pre spominane dve masiny - ak maju rovnaky tepelny vykon, nemal by s tym byt problem. Problem je len sa zorientovat v parametroch - Intel uvadza priemerny vykon, pokial AMD maximalny dosiahnutelny - preto aj je tazko porovnat vyzarovanie medzi tymito vyrobcami.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Notebook

Príspevok od používateľa matob »

mne sa zapína do vysokých otáčok až pri okolo 70st..
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Notebook

Príspevok od používateľa miloso »

Na mysli som mal obmedzenie využitia CPU BOINCom a nie fyzické obmedzenie, ale v poho, zle som sa vyjadril :) Na 50% vezmem ten výkonnejší aj pre o 90GB väčší HDD, neskôr sa rozhodnem...
Obrázok Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa gabberattack »

miloso napísal:Na mysli som mal obmedzenie využitia CPU BOINCom a nie fyzické obmedzenie, ale v poho, zle som sa vyjadril :) Na 50% vezmem ten výkonnejší aj pre o 90GB väčší HDD, neskôr sa rozhodnem...
Jasne tie percenta si otestuj. Nastav si trebars pre HOME 90%, pre SCHOOL 80% a pre WORK 70% a otestuj teploty a hlucnost (zapinanie vetraku). Az to aj na 70% bude hlucne, zmen to na 60, 50, 40. Az sa dostanes na hranicu ked sa vetrak nespusta na vysoke otacky, mozes potom prejst na jednotky percent - trebars 52, 54, 56 % - opat menis v nastaveniach home, school, work a updatujes manualne manazera, aby zmenil hodnoty. Pozor na jednu vec - masiny nepracuju systemom stale vyuzitie procesora na trebars 55%! Masina funguje na zaklade priemeru - teda spusti procak na maximalny vykon a postupne ubera a pribera. Takze celkovy graf vyuzitia CPU bude vyzerat ako sinusoida s maximom 100% a minimom okolo 1-5% (vzdy tam bude viac ako 0, lebo ostatne programy a system vezmu zopar %). Priemer poto bude vychadzat na tu nastavenu hodnotu a preto to chce trosku piplania sa s nastavenim, aby si vystihol kedy teplota procesora bude dlhodobo tesne pod hranicou zapinania vetraku.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Notebook

Príspevok od používateľa matob »

nepoškodí to nejak procesor, ak je nastavené automatic voltage control a teda, pri
nastavení BM využitia CPU povedzme na 50% bude vkuse meniť aj frekvenciu a napätie
hore dole hore dole...
mne sa to nezdalo zdravé :?
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa gabberattack »

matob napísal:nepoškodí to nejak procesor, ak je nastavené automatic voltage control a teda, pri
nastavení BM využitia CPU povedzme na 50% bude vkuse meniť aj frekvenciu a napätie
hore dole hore dole...
mne sa to nezdalo zdravé :?
Nevidim dovod na zmenu frekvencie a napatia - to sa meni v biose manualnym pretaktovanim a ostava stabilne +/- 0.5%, nie zvysenim/znizenim zataze. Jediny dovod na zmenu by mohol byt pri pouziti automatickeho podtaktovania (AMD Cool n' Quiet), ale pokial toto vypnes, nemalo by nic menit.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Notebook

Príspevok od používateľa matob »

gabberattack napísal:
matob napísal:nepoškodí to nejak procesor, ak je nastavené automatic voltage control a teda, pri
nastavení BM využitia CPU povedzme na 50% bude vkuse meniť aj frekvenciu a napätie
hore dole hore dole...
mne sa to nezdalo zdravé :?
Nevidim dovod na zmenu frekvencie a napatia - to sa meni v biose manualnym pretaktovanim a ostava stabilne +/- 0.5%, nie zvysenim/znizenim zataze. Jediny dovod na zmenu by mohol byt pri pouziti automatickeho podtaktovania (AMD Cool n' Quiet), ale pokial toto vypnes, nemalo by nic menit.
No veď o to ide, že ak použijem nejakú takúto utilitu, tam by som to musel stále vypínať a zapínať, lebo keby bol notebook
na baterke-boinc nebezi a vtedy je ziaduca utilita na autom. menenie frekv. aj napätia, z dôvodu úspory bat. lifetime. avšak akonáhle zapojíš adaptér, boinc naskocí s 50% využitím procesory a využitie bude skákať 100-0-100-0 a vtedy by som musel spomínanú utilitu vypnúť. Raz na to zabudnem a celú noc mi bude skákať napätie aj frekvencia a ...
Obrázok
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa forest »

gabberattack napísal:
miloso napísal:Na mysli som mal obmedzenie využitia CPU BOINCom a nie fyzické obmedzenie, ale v poho, zle som sa vyjadril :) Na 50% vezmem ten výkonnejší aj pre o 90GB väčší HDD, neskôr sa rozhodnem...
Jasne tie percenta si otestuj. Nastav si trebars pre HOME 90%, pre SCHOOL 80% a pre WORK 70% a otestuj teploty a hlucnost (zapinanie vetraku). Az to aj na 70% bude hlucne, zmen to na 60, 50, 40. Az sa dostanes na hranicu ked sa vetrak nespusta na vysoke otacky, mozes potom prejst na jednotky percent - trebars 52, 54, 56 % - opat menis v nastaveniach home, school, work a updatujes manualne manazera, aby zmenil hodnoty. Pozor na jednu vec - masiny nepracuju systemom stale vyuzitie procesora na trebars 55%! Masina funguje na zaklade priemeru - teda spusti procak na maximalny vykon a postupne ubera a pribera. Takze celkovy graf vyuzitia CPU bude vyzerat ako sinusoida s maximom 100% a minimom okolo 1-5% (vzdy tam bude viac ako 0, lebo ostatne programy a system vezmu zopar %). Priemer poto bude vychadzat na tu nastavenu hodnotu a preto to chce trosku piplania sa s nastavenim, aby si vystihol kedy teplota procesora bude dlhodobo tesne pod hranicou zapinania vetraku.
Již hodně dlouho (cca 2 roky) je tahle funkce procentuelního nastavení vytížení CPU přímo v klientovi BM, takže není potřeba složitě nastavovat globální profil na netu a aktualizovat nastavení v BM, stači si s tím jen pohrát na daném noteboooku, či PC. Určitě to bude rychlejší jen přenastavovat ty % v klientovi, jelikož tohle nastavení bude jak předpokládám individuelní, nikoliv globální na vícero strojů.
Ale jinak s postupem plně souhlasím.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa gabberattack »

matob napísal:
gabberattack napísal:
matob napísal:nepoškodí to nejak procesor, ak je nastavené automatic voltage control a teda, pri
nastavení BM využitia CPU povedzme na 50% bude vkuse meniť aj frekvenciu a napätie
hore dole hore dole...
mne sa to nezdalo zdravé :?
Nevidim dovod na zmenu frekvencie a napatia - to sa meni v biose manualnym pretaktovanim a ostava stabilne +/- 0.5%, nie zvysenim/znizenim zataze. Jediny dovod na zmenu by mohol byt pri pouziti automatickeho podtaktovania (AMD Cool n' Quiet), ale pokial toto vypnes, nemalo by nic menit.
No veď o to ide, že ak použijem nejakú takúto utilitu, tam by som to musel stále vypínať a zapínať, lebo keby bol notebook
na baterke-boinc nebezi a vtedy je ziaduca utilita na autom. menenie frekv. aj napätia, z dôvodu úspory bat. lifetime. avšak akonáhle zapojíš adaptér, boinc naskocí s 50% využitím procesory a využitie bude skákať 100-0-100-0 a vtedy by som musel spomínanú utilitu vypnúť. Raz na to zabudnem a celú noc mi bude skákať napätie aj frekvencia a ...
Potom uz mam len jedinu moznost - spustat boinc manualne. Tym sa vyhnes spominanym problemom.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Notebook

Príspevok od používateľa miloso »

Nakoniec vyberám
http://www.qcomp.sk/shopping/product_de ... dp=bg95562
http://www.zdomu.sk/fsc-amilo-pi2530-in ... 33516.html
http://www.qcomp.sk/shopping/product_de ... p=C4004486 ak by sa dalo dohodnuť na cene bez OS, alebo vezmem a sformátujem disk tak padá záruka?

Pocítil by som rozdiel medzi T5*** a T7***?

EDIT: tak beriem ASUS už len nájsť výhodnú cenu
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa Kiwi »

Dufam, ze si objednavas book len zo shopov, ktore velmi dobre poznas, ci uz sam alebo z referencii inych.
Lebo su tisice obchodov, ktore ako sidlo maju byt, a potom nebudes mat ani book ani peniaze, alebo
pri akejkolvek chybe bude reklamacia trvat mesiace. Cize nie vzdy je naj sa orientovat podla ceny,
ale podla kvality sluzieb, ktora je v tej cene zahrnuta.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa gabberattack »

Kiwi napísal:Dufam, ze si objednavas book len zo shopov, ktore velmi dobre poznas, ci uz sam alebo z referencii inych.
Lebo su tisice obchodov, ktore ako sidlo maju byt, a potom nebudes mat ani book ani peniaze, alebo
pri akejkolvek chybe bude reklamacia trvat mesiace. Cize nie vzdy je naj sa orientovat podla ceny,
ale podla kvality sluzieb, ktora je v tej cene zahrnuta.
To je fakt, obe tie webstranky co si nam tu skopiroval vyzeraju dost divne. Este to Qcomp ako-tak ujde - uvadzaju, ze maju aj servis v Kosiciach. Ale to ZdomuSK je fakt bieda.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Re: Notebook

Príspevok od používateľa miloso »

čoho sa mám báť? zaplatím dobierku, keď rozbalím a uvidím čo kuriér doniesol, a reklamácie fungujú v ASUSe na princípe (asi všade): prídu vezmú opravia donesú - len netuším, koľko to môže trvať a v kamenných obchodoch to tiež musia poslať do CZ.
.
ano qcompu verím...alebo http://bibo.sk/?page=viewProd&prodID=97 ... dkat=false tu som už raz kupoval
Obrázok Obrázok
Napísať odpoveď