Notebook

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Co sa tyka toho naklonu tak v tom moze byt kus pravdy, tie loziska predsla len asi trpia ked nie su vodorovne alebo zvislo. Otazka je ako velmi.
No ak je to pravda tak 800.000 mojich kolegov v celej firme na NB v doking station a v naklone asi 15 stupnov ... cca 40 hodin tyzdenne.
Moj je nakloneny furt lebo mam este aj pridavnu baterku zo spodu a je pravda ze som asi po 2 rokoch menil disk.

Co sa tyka podlozky tak Zalman.
Osobne som pouzival podpivniky (4-5 kusov) ale uz na NB nebezim BOINC bo uz ma 3,5 roka a som rad ze funguje. Snad v novembri vyfasujem novy, bud dajaky athlon alebo i5 mi pride, som zvedavy.
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Notebook

Príspevok od používateľa shafa »

Tak tohle mi neni jasny. Pokud lozisko zvladne radialni i axialni zatizeni, proc by mu mela vadit kombinace?
Ta pak dela to, ze zatizeni do kazde osy je nizsi, nez pri striktne axialnim, resp. radialnim.
Nebo se pletu? Tribolog sice nejsem, ale...
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Notebook

Príspevok od používateľa gabberattack »

matob napísal:S novým notebookom pre mňa nastal čas riešiť chladiacu podložku... čo poviete?
http://www.alza.sk/coolermaster-x-lite- ... 183478.htm
http://www.alza.sk/chladici-podlozka-po ... d71734.htm

Máte niekto niečo podobné?
Za tie prachy by som fakt bral radsej iLap. Moja sestra ma nieco podobne ako ten Zalman pod jej HP Pavilion, ono to fungovalo dobre asi 3 mesiace, potom zacal vrcat jeden ventilator, potom druhy - prefukol som ich WD 40 (zasral som pritom cely spodok podlozky, lebo srauby na ventilator boli napevno zaliate plastikom a neslo to odmontovat), zase to bolo dobre par mesiacov a potom sa do toho zamotali vlasy ked ich ventilatory nasali odspodu zo stola ci coho a uz ani WD 40 nepomohol, musel som to manualne cistit (opat debilny pristup), tak som to napustil 90% liehom a zapalil. :-) Teraz to funguje fajn, len sem tam zavrci jeden ventilator.

Fakt neviem, preco sa vyrabaju notebooky z nizkoteplovodiveho plastu (teda chapem - je to lacne) - ja by som iny ako aluminiovy notebook nebral.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Notebook

Príspevok od používateľa Palo M. »

shafa napísal:Tak tohle mi neni jasny. Pokud lozisko zvladne radialni i axialni zatizeni, proc by mu mela vadit kombinace?
Ta pak dela to, ze zatizeni do kazde osy je nizsi, nez pri striktne axialnim, resp. radialnim.
Nebo se pletu? Tribolog sice nejsem, ale...
Ci je to 100% pravda, to neviem. Pisal som "vraj".
Cital som o tom pri recenzii nejakej tuzingovej skrine, kde boli disky naklonene mozno o 45 stupnov, akoze je to cool. V diskusii sa tym ludia zaoberali, ze to moze znizit ich zivotnost. Ja som si to predstavoval asi tak, ze nejake opotrebenie lozisk sa deje vzdy, ale je to planovane na celu zivotnost disku a pri "kolmom" ulozeni je to opotrebenie rovnomerne rozlozene, kym pri "sikmom" ulozeni je opotrebovanie sustredene len na urcite miesta a tie sa tak opotrebuju viac. Ale mozno je to opotrebovanie take male, ze je to nepodstatne... Ale pre istotu by som si sikmu podlozku nekupoval :).
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Napísať odpoveď