Ubuntu Support

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa shafa »

No, to jsem uz byl nacatej po 2 letech Ubuntu opet zkusit, ale koukam ze do stability WinXP se asi nikdy nedostane.
Dost skoda...
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

No aj na druhej masine prebehol update bez problemov. Ani jeden z CPDN modelov
nepadol, co ma tesi.
No neviem co si niekto predstavuje pod stabilitou, ale ked ma clovek rock-stable
PC hardver, tak Ubuntu mi za 4 roky pouzivania nepadlo nikdy. Samo ze padaju
rozne rozsirenia ci pluginy napr. do FF, ale to je problem Adobe a ich Flash-u
a podobnych veci.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa gabberattack »

shafa napísal:No, to jsem uz byl nacatej po 2 letech Ubuntu opet zkusit, ale koukam ze do stability WinXP se asi nikdy nedostane.
Dost skoda...
Ja mam s Ubuntu len pozitivne skusenosti, len teraz mi trosku prvykrat zblblo, funguje ale starsie jadro, takze teraz bezim na starsom jadre, kym sa to vykrystalizuje. Este sa tomu povenujem az budem mat chvilku casu. Som chytil nejaku chripku ci co a ledva vidim na monitor....
Ked si to porovnam s utrpenim, co som mal s Wirusmi, tak je to luxus. :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Gabber, v tychto dnoch by si sa mal Mexicanom vyhybat :wink:
Zelam skore uzdravenie!
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

Na chripku je najlepsi oddych, tak relaxuj, na Wirusy Ubuntu a na Ubuntu ASUS doska. :)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Palo M. »

Kiwi napísal:NO mne tie drivery z Ubuntu s nVidia kartami este nikdy nenabehli, nech som robil,
a odklikoval neviem co, do vyssieho rezimu ako 640x480 alebo 800x600 som sa nedostal.
S Intel GPU to ide ok. ATI nemam. Takze jedine vychodisko je skript z nVidia driverom.
Ale samozrejme, ze je aj ine vychodisko - skompilovat to "Debian way", teda vyrobit .deb balik a ten potom nainstalovat cez dpkg... jedna obrovska vyhoda: ten balik sa da neskor (napriklad ked je novsie jadro) odinstalovat a nezostane po nom uplne nic, skratka cista roboticka. Na kompilaciu sa najlepsie hodi balik nvidia-kernel-source, ktory uz je debianizovany, aj ked z nvidiackej stranky sa vacsinou daju stiahnut novsie verzie (otazka je, ci je vobec ta najnovsia verzia potrebna, mne doteraz stacila vzdy ta distribucna). Ale ak sa dobre pamatam, aj ten balik z nvidiackej stranky sa da neinstalovat a len rozbalit zdrojak - a potom mozes kompilovat...
Samozrejme, ze ten skript z nvidiackej stranky zafunguje a kernelovsky driver dohodi do aktualneho jadra - ale kedze to ide mimo distribucneho balickoveho systemu, po case to moze zanechat "duchov" - ked sa jadro updatne na novsiu verziu a chces odstranit stare jadro, nvidiacke subory ti tam zostanu a treba ich zmazat manualne, inak tam zostanu hnit... nieze by to nejako vadilo, ale bordel v systeme ja osobne nemam rad.
shafa napísal:No, to jsem uz byl nacatej po 2 letech Ubuntu opet zkusit, ale koukam ze do stability WinXP se asi nikdy nedostane.
Dost skoda...
System ako taky je stabilny a dovolim si tvrdit, ze omnoho stabilnejsi, ako WinXP. Problemy mozu byt s pociatocnou instalaciou (niektory HW nie je podporovany vyrobcom - drivery su len pre Windoze a dokumentacia jednoducho nie je - potom je tazke nieco riesit), zorientovanim sa v systeme (kde co ako nastavit) a potom (zda sa mi ze obzvlast v Ubuntu) s prechodom na novu verziu... Ale to prechod z WinXP na JehoVistu tiez nie je bohvieco...
Ja som pred casom nainstaloval na prastary IBM Thinkpad 600X Xubuntu 8.04, vyladil som to na tych mohutnych 192MB a 533MHz co to ma (skompiloval som minimalisticke jadro a rozchodil PCMCIA WiFi adapter, kedze to nema ani wired sietovku) a bezi to tam tak doteraz - neupgradoval som ani na 8.10, ani na 9.04 a nebudem ani na nic ine - 8.04 je LTS (Long Term Support) a ked tomu skonci podpora, tak uz s vysokou pravdepodobnostou ten notsek aj tak ziadnu podporu nebude potrebovat...
To Windoze su ina kava - clovek ich nejako nainstaluje a zaberaju hned po starte povedzme 200M RAM... a 2G adresar \Windows... a otvorenie Excelovskeho suboru trva nejaky cas. No a postupom casu, ako sa stahuju tie automaticke updaty, tak velkost \Windows rastie a rastie, po starte to zrazu zabera 450M RAM a ten Excel startuje akosi dlhsie... A potom clovek znova urobi cisty reinstall a zase ide z 200M (no mozno trochu viac, lebo v novej instalacke uz je zintegrovany aj najnovsi servicepack) a tak stale dokola. Niektori udajne reinstaluju kazde 3 mesiace... Mne osobne sa to az tak stabilne nezda, ak nam pravda nejde o stabilny rast narokov systemu...

Ja osobne "skusit si Ubuntu" nepokladam za dobry napad - ak uz ma clovek vyladene Windoze podla seba a je tam perfektne zorientovany a ked skusi Ubuntu (alebo hocijaky iny Linux), tak sa mu tie Windoze musia zdat lepsie. Ja sam som mal na desktopovej masine asi 2 roky dualny boot a "skusal" som Kubuntu tak, ze som ho takmer nepouzival a vacsinu casu som bol vo Windoze... Ani som nemal chut sa tam babrat s nastaveniami - skusil som, aha funguje to, pekne, no ale teraz dost bolo hrania, ideme naspat do Windoze, lebo tam mam maily v Thunderbirde a bookmarky vo Firefoxe a nastavenu sambu zo servera a rozohrate hry... atd. Aj ked je v podstate jedno, odkial citam toto forum, je lepsie mat veci pohromade, tak som zotrvacnostou zostaval pri Windoze... Az s novou masinou som sa rozhodol, ze hlavne bude Kubuntu a vsetko som premigroval tam...
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa shafa »

Palo:
jasne, rozumime si.
Potiz je v tom, jak jsem uz nekde psal, ze par lidi co v linu delaji cely zivot, proste mi nebyli schopni ani po dlouhe dobe Ubuntu (uznevimjakeverze) zprovoznit tak aby bylo stabilni a nehaprovalo (nijak vyjimecny HW nemam). Tim rozhodne na linux nenadavam, na druhou stranu je moje osobni zkusenost s Ubuntu po cca 1-2 letech neustaleho ladeni vesmes spatna. Bohuzel me to stalo nekolik stovek veceru stravenych vesmes zbytecne, presneji receno bez primeho uzitku. Co mi snad fungovalo + - dobre byl Debian, ale ten zas neni na novoty.
Takze asi tak, vic o tom psat nebudu, neni treba.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

No odkedy mam 9.04, tak idu 4 jadra len na 50 % vykonu, setriace funkcie mam v BIOS-e vypnute,
a ked spusti FF 3.0.10, tak jedno cele jadro ide nan, hoci ukazuje 1 % vykonu a ostatne
idu max. na 50 az 60 %. Bezi mi tam CPDN cm3, 2 - sm3 a jedno abc.
Tiez vam to robi ? Kernel je 2.6.28-11-generic 64-bit SMP, GNU C lib 2.9
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa forest »

9.04 64-bit čistá instalace, jede úplně bez problémů a prakticky mně zbavila posledního menšího problému, který jsem měl na verzi 8.10.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

NO asi som nieco zle nastavil v BM. Ale menil som len zapis na disk z 300 sec. na 600.
Dal som to spat a uz to zatazuje vsetky jadra na 100 %.

Figu. Zas to ide len na 3 jadra. Tak neviem kde je problem.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Kiwi napísal:NO asi som nieco zle nastavil v BM. Ale menil som len zapis na disk z 300 sec. na 600.
Dal som to spat a uz to zatazuje vsetky jadra na 100 %.

Figu. Zas to ide len na 3 jadra. Tak neviem kde je problem.
Tipnem si - ze by v operacnom systeme?
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

No hej, ale kde ? V ktorej kniznici ci module ?
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa matob »

Skúšal si meniť frequency scalling governor?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa Kiwi »

Skalovanie frekvencie mam vypnute aj v BIOS-e aj v Ubuntu. Teraz napr. mam PG na
troch jadrach, zrazu to dalo asi na 2 min. na vsetky styri a potom znova jedno vyplo.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Ubuntu Support

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Kiwi napísal:No hej, ale kde ? V ktorej kniznici ci module ?
V kernele akiste alebo v dajakom module.
Napísať odpoveď