nebesky ukaz

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

tahanko
Príspevky: 133
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:00 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

nebesky ukaz

Príspevok od používateľa tahanko »

ahojte

potreboval by som pomoct s nebeskym ukazom ktory som videl vcera vecer cca 19:40 v Kosiciach. objekt svetelny ako jupiter (teraz co ho vidno) smeroval zo smeru juho-juho-zapad na severo-severo-vychod. iridium to pravdepodobne nebolo (to robi zablesky ked sa nemylim) a ani na http://www.heavens-above.com/ som ho nenasiel z mojej pozicie a o danom case. da sa to niekde zistit? zeby satelit alebo iss?

dik za pomoc
w1k
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So Mar 28, 2009 9:17 am
Bydlisko: martin

Re: nebesky ukaz

Príspevok od používateľa w1k »

urcite druzica
atari 800xe, 64kb ram, q-meg 4.3, sio2pc, sio2sd
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: nebesky ukaz

Príspevok od používateľa matob »

Ja som to videl tiež... bolo to dosť veľké na satelit.. a ISS teraz neletela.. ťažko povedať čo to bolo.
Na UFO to šlo príliš pomaly :D
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: nebesky ukaz

Príspevok od používateľa gabberattack »

Mozno to bol lampion ako pisali pred casom v SME.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: nebesky ukaz

Príspevok od používateľa matob »

It´s a bird! It´s a plane! No-it´s............. weather baloon !!!
:D :D :D
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: nebesky ukaz

Príspevok od používateľa Palo M. »

Podla mna je to takmer jasne: bolo to UFO. Aspon pre nas.
Podla popisu to nevyzera na opticky ukaz, ale na lietajuci objekt. Flying Object uz mame. Nikto ho (zatial) neidentifikoval. Takze je Unidentified... A je to. UFO :-).

A vlastne pojem "ufoni" je logicky nezmysel... Akonahle by totiz nejaky mimozemsky lietajuci stroj pristal a vystupili by z neho "ufoni", uz by to prestal byt "neidentifikovany lietajuci objekt" a zmenil by sa na "lietajuci objekt identifikovany ako mimozemsky stroj".
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: nebesky ukaz

Príspevok od používateľa slavko.sk »

To su cinske modlitebne balony. Je to maly teplovzdusny balonik z papiera pod ktorym svieti sviecka alebo kahancek a ohrieva zduch.
Ked vosk dohori tak zhasne a prestane ho vidno. Vyzeralo to presne tak ako si pisal ale sa to hybalo skoro tak rychlo ako ISS a potom to zastalo a zmizlo.
Videl som to v BA pred par tyzdnami tiez, asi bolo nejake obdobie a miestny cinania sa zabavali.
Prílohy
W020050617545712960146.jpg
W020050617545712960146.jpg (25.31 KiB) 9500 zobrazení
dango
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut Jan 27, 2009 10:57 pm
Bydlisko: Poprad / Kosice

Re: nebesky ukaz

Príspevok od používateľa dango »

slavko, s tymi balonmi sme sa zabavali aj my,

je to na principe pepa, sviecku by hned sfuklo :)

hori to asi 15 min, z toho zhruba 5 min sa nahrieva vzduch, aby to dokazalo same letiet. zohnali sme to za 1 euro
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: nebesky ukaz

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

ludia to pouzivaju na svadbach, prave kolega mi hovoril ze minuly vikend bol na svadbe kde to pustali vo velkom...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: nebesky ukaz

Príspevok od používateľa Palo M. »

Tak o tomto som tu pocul prvy raz v zivote... a ani som to tu nevidel. Odpaluju ohnostroje a delobuchy, aby zahnali zlych duchov (to su mili zli duchovia, ked ich odplasi hurhaj, nie?). Tradicne palia papierove "peniaze" (su to len imitacie), tym ich akoze posielaju svojim predkom na druhy svet... najnovsie uz palia aj papierove domceky, auta telefony... No ale kazdy sme nejaky. Ale o takychto balonoch som fakt v zivote nepocul.
Opytal som sa manzelky a ta ze tiez o nicom takom nevie.
Ale nedal som sa odbit a otravoval som, tak sa ona opytala dalej. A zevraj to pouzivaju na Taiwane. Ale len na cinskeho Valentina, co je tusim niekedy v auguste.

Okrem toho, ze je to dalsi z cinskych infantilnych nezmyslov, sa mi to zda brutalne nebezpecne. Ved ked to vyleti, je to uplne mimo kontroly a ked to nahodou svacne na nieco horlave, tak to moze sposobit poziar. A hlavne v lete. Cinanom je to mozno jedno s ich zaplavenymi ryzovymi polickami, ale dostat sa to v lete do dozretej psenice, tak je pruser ako hrom. Mne sa to zda nebezpecnejsie ako klasicky ohnostroj, lebo ten sa aspon da poslat rozumnym smerom a leti to tam...
dango
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut Jan 27, 2009 10:57 pm
Bydlisko: Poprad / Kosice

Re: nebesky ukaz

Príspevok od používateľa dango »

nasiel som stranku, kde sa to da objednat

http://www.kubiak.sk/darcek/eshop/0/0/5 ... mpion-1-ks


ale 6,5E je riadna palka... my sme to mali od partizanov za 1E za kus..
vladokiller
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po Dec 14, 2009 10:43 pm

Re: nebesky ukaz

Príspevok od používateľa vladokiller »

Ahoj všetci..včera 14.12 okolo 21 30 mohlo byť,v Košiciach..na sídlisku Podhradová...som si bol vonku zapáliť cigaretu ...keď som náhodne spozoroval objekt ktorý sa po čistej bezmračnej oblohe nápadne pohyboval pričom som si v prvej chvíli myslel že je to dopravne lietadlo...zanechávalo to za sebou dymovú čiaru-stopu ako z lietadla ale hned sa mi to prestalo pozdávať pretože tá stopa bola o dosť väčšia ako vidíme bežne cez ďen a svetlo o ktorom som si myslel že to su pozične svetlá lietadla ...neblikali ako bežne stroboskop+ farba...skôr to vyzeralo akoby to horelo...to ma hneď napadlo že asi padá lietadlo..a potom som si uvedomil že to nemôže byť lietadlo...lebo to išlo príliš velkou rýchlosťou na dopravné lietadlo....tento objekt letel zo severozápadu...na juhovýchod...trvalo to celé len chvýlku...akurát čo som si to všimol a porozmýšlal čo to môže byť a už to išlo za horizont..Ako parádny zážitok...ako z filmu... akurát že si to nikdo iný nevšimol a ja by som rád vedel čo to bolo....ak ste to tiež vydeli dajte prosím vedieť na [email protected]...
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: nebesky ukaz

Príspevok od používateľa Kiwi »

Treba na mesiac prestat fajcit, kupit mobil a nabuduce nasnimat alebo aspon odfotit, prip. si pozriet
magnitudu bolidov, naucit sa nejake hviezdicky do +4. mag, potom uz len staci zapamatat si od ktorej
hviezdicky to letelo a kde prestalo, aku to zanechalo stopu a mozeme ist hladat meteorit.
Pravdepodobne to bol nejaky pomaly meteor.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: nebesky ukaz

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

No, myslim ze ani s najrychlejsim mobilom priamo v ruke meteor neodfotis.. to sa zadari leda ak nahodou web kamere..

ale je to dobra myslienka - ak to trvalo len par SEKUND tak to mohol byt pomaly meteor, navyse este mozno ak letel pod nizkym uhlom voci povrchu Zeme a voci pozorovtelovi tak znadliva rychlost na oblohe nemusela byt velka...

Trvalo to len par sekund? Nespecifikoval si...
Uz zrnko o velkosti par gramov dokaze vytvorit svietiacu stopu o jasnosti Venuse a viac, a moze mat aj farbu...
a kazdy jasnejsi metero zanechava za sebou vo vzduchu stopu (ktoru vidiet este aj niekolko minut), tvorenu ionizovanymi molekulami a na nich skondenzovanou parou...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď