Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucate?

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucat

Príspevok od používateľa Honza »

Není to zrovna můj žánr, ale myslím, že obě hlavní postavy hrají dobře, má to jednoduchý, ale konzistentní scénář.
Přispívá i dobrý střih - trochu mi to připomínalo Requiem for a Dream, kde se time lapse video účinně používalo pro evokování bad trip a také progress závislosti/psychických poruch.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucat

Príspevok od používateľa Honza »

Z lonska jsem nasel Predestination na motivy Roberta A. Heinleina
Zakladni myslenka je dobra, mozna to mohlo mit lepsi gradovani a ma to pomalejsi rozjezd...i kdyz zalezi podle nalady a film neni celkove o moc delsi, nez by musel byt.
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucate?

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Pre fanusikov sci-fi odporucam serial Black Mirror

Je to serial o negativnych strankach sucasnych a buducich technologii a vyborne nastavuje zrkadlo nasej spolocnosti. Jednotlive diely su na sebe uplne nezavisle, kazdy z nich rozprava uplne iny pribeh o tom, ako technologie vedia negativne ovplyvnit myslenie a konanie ludi. Pomerne jednoduche dejove a charakterove linie prinasaju pomerne dost vela psychologie a priestoru na zamyslenie... Mne sa serial paci, odporucam.

Cely serial sa da v nemcine streamovat tu:
kinox.to .. v anglictine je tam k dispozicii iba par dielov
Obrázok
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucate?

Príspevok od používateľa Honza »

Díky za tip, vyzkouším (v angličtině).

Náhodou jsem potrefil na Roswell.
Řekněme, že patří mezi ty méně náročné seriály, ale každopádně koukatelné, má to vybudovanou atmosféru i napětí, myslím dobré herecké obsazení, slušné dialogy a není to uměle nastavované (3 série je tak akorát).
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucate?

Príspevok od používateľa Honza »

Tedy, Black Mirror rozhodně doporučuji.

Dějově, charakterově a na úrovni dialogů záměrně jednoduché, přímočaré a nekomplikované, o to lépe buduje hloubku a dává prostor k přemýšlení.
Například tím, že na začátku dílu často nevíte, o co jde, kam to bude směřovat ani jak to dopadne...a poselství vyplyne.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucate?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ano, Black Mirror je velmi dobry, hoci kvalita kolise od dielu k dielu (niektore boli poslabsie). Ale to je riziko serialov s nezavislymi dielmi. V kazdom pripade po dlhych rokoch ma mnohe serialy velmi zaujali, a zda sa mi, ze zacinaju byt kvalitnejsie nez filmy. Malo filmov ma totiz posledne roky potesilo (prave naopak, a uplny klinec do rakvy priniesol Alien Covenant s absurditami hrubeho zrna, o ktorych sa radsej ani nebudem zmienovat, uz len zo slusnosti k (uz asi zial senilnejucemu) Ridley Scottovi), zato serialov hned viacero - postavy su castokrat vykreslene emocionalne aj racionalne reaslistickejsie a uveritelnejsie (OK, serialy maju vyhodu dostatku casu), su premyslenejsie, dejovo konzistentnejsie (tu nevidim dovod, preco filmy zaostavaju, nemaju na kvalitneho scenaristu?). Krasny priklad - Breaking Bad (hoci to vobec nie je sci-fi), ktory ma uplne nadchol, a to pritom mal vsetky predpoklady k tomu, aby sa mi nepacil (krimi, non-scifi a dlhy time consuming serial). Velmi sa mi pacil aj WestWorld (to uz sci fi je, aj ked nie prilis hard). Takisto ma prekvapili Stranger Things, mal som k tomu despekt, ocakaval som nejaku naivnu zlataninu pre teenagerov (nieco ako The 100, ktoreho amatersky prvy diel ma ihned odpudil), ale mylil som sa - kvalitny scifi/horror serial pre dospelych, nenechajte sa zmylit teenagerskymi hlavnymi postavami.
No ale aby som nebol uplne neobjektivny - dva filmy sa mi predsa len pacili za posledne obdobie - uplne najviac ma zaujal francuzsky Raw (niekto ho radi medzi horory, hoci podla mna nie je nic hororove na konzumacii ludskeho masa, ide skor o vcelku zaujimavu psychologicku studiu mierne anomalneho vyvoja mladej dievciny :) ). Druhym bol scifi s priserne otrepanou temou (loopovanie casu), ale spracovany sposobom, ktory ma nenudil a nepovazoval som to za stratu casu - ARQ, medzi ostatnymi filmami sa u mna vynima putavym spracovanim a slusnou logikou.

No, po dlhsom case som nieco napisal na forum, tak snad to ma hlavu a patu. Caute zatial. :-)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucate?

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Nedavno ma zaujal film Passengers, v lietadle som si ho pozrel hned 2x :-)
Odhliadnuc od zopar fyzikalnych/technickych nezmyslov sa mi film celkom pacil:

- Zaujimavy pribeh
- Nechyba humor
- Nieco z psychologie (moralna dilema)
- Vyborne vizualne efekty
- Pekna herecka
- Rozhovory s Arthurom :-)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucate?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Passengers bol veru zvlastny film - bol to vlastne vysoko romaticky film zasadeny do scifi prostredia, a napriek tomu bol velmi dobry a prijemny na sledovanie. Teda aspon ja nemam rad romanticke filmy, ale toto bola vynimka, ktora sa mi pacila. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď