Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucate?

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucat

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

ludi_slovakia napísal:Ja sice skor ficim na scifi serialoch, ale mozno by sa ti pacil The Descent
Diky za tip Ludi, The Descent som videl este pred piatimi rokmi, a je to dobry film, ALE vadila mi na nom jedna dolezita vec - a sice hlavna idea je absolutne nerealisticka. Mam na mysli tych zmutovanych hominidov zijucich v jaskyni, ktore pritom boli nosnou myslienkou celeho filmu - take zivocichy by sa nikdy v takych podmienkach evolucne nemohli vyvinut.
Takze tento inak velmi pekne zrezirovany a v podstate aj scenaristicky dobry film povazujem kvoli tejto zavaznej nelogickosti za nepresvedcivy, asi ako rozpravka pre deti. Ja mam rad scifi ktore ma viac sci ako fi. :-)
A inak pacila sa mi na nom viac EU koncovka, nie US, ktora nerealisticky dopadla happy endom.

Inak pri pozerani Pandorum som si spomenul presne na Descent, pretoze tie zmutovane hominidy boli dost podobne - avsak v Pandorum ich vyvoj pekne vysvetlili a logicky zdovodnili.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucat

Príspevok od používateľa Honza »

Na tento popud jsem vcera zkouknul Event Horizon a uz se tesim na Panrodum, abych mel srovnani...diky za tipy..
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucat

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Tak dnes som si pozrel dalsi sci-fi, a musim povedat ze tento sa zaradil medzi mojich top 5.
Velmi nezvycajny film, a vynimocne zaujimavy - ziadne akcie, cely film je prakticky o rozhovore odchadzajuceho profesora so svojimi kolegami - a veruze velmi zaujimaveho rozhovoru, ktory bol naozaj dobre logicky premysleny, a ktory ma pohltil a nenudil (profesor sa priznal, ze zije uz od doby kamennej).
Ak mate radi sci-fi, ktory prinuti cloveka trocha premyslat, tak vysoko odporucam.
The Man from Earth (2007)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucat

Príspevok od používateľa gabberattack »

Duro Kotulic Bunta napísal:
ludi_slovakia napísal:Ja sice skor ficim na scifi serialoch, ale mozno by sa ti pacil The Descent
Diky za tip Ludi, The Descent som videl este pred piatimi rokmi, a je to dobry film, ALE vadila mi na nom jedna dolezita vec - a sice hlavna idea je absolutne nerealisticka. Mam na mysli tych zmutovanych hominidov zijucich v jaskyni, ktore pritom boli nosnou myslienkou celeho filmu - take zivocichy by sa nikdy v takych podmienkach evolucne nemohli vyvinut.
Takze tento inak velmi pekne zrezirovany a v podstate aj scenaristicky dobry film povazujem kvoli tejto zavaznej nelogickosti za nepresvedcivy, asi ako rozpravka pre deti. Ja mam rad scifi ktore ma viac sci ako fi. :-)
A inak pacila sa mi na nom viac EU koncovka, nie US, ktora nerealisticky dopadla happy endom.

Inak pri pozerani Pandorum som si spomenul presne na Descent, pretoze tie zmutovane hominidy boli dost podobne - avsak v Pandorum ich vyvoj pekne vysvetlili a logicky zdovodnili.
Juraj, akurat som to dopozeral, no mozno som nieco zmeskal a nejako mi nedosli detaily ako ti homoidi vznikli tam - mohol by si mi to trosku objasnit?
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucat

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

gabberattack napísal:Juraj, akurat som to dopozeral, no mozno som nieco zmeskal a nejako mi nedosli detaily ako ti homoidi vznikli tam - mohol by si mi to trosku objasnit?
Ti hominidi vznikli z prvych ludi, ktori sa prebrali z hybernacie po "pristati" lode. Mali specialne enzymy napomahajuce/urychlujuce evoluciu, aby sa osadnici rychlejsie prisposobili podmienkam na cielovej planete. No ale kedze vdaka dostojnikovi trpiacemu Pandorum efektom ostali viac ako devatsto rokov uvazneni na lodi, tak namiesto planete sa prisposobili zivotu na lodi, s nedostatkom potravy, a teda sa z nich stali cruel hunters prisposobeni tme.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucat

Príspevok od používateľa gabberattack »

Duro Kotulic Bunta napísal:
gabberattack napísal:Juraj, akurat som to dopozeral, no mozno som nieco zmeskal a nejako mi nedosli detaily ako ti homoidi vznikli tam - mohol by si mi to trosku objasnit?
Ti hominidi vznikli z prvych ludi, ktori sa prebrali z hybernacie po "pristati" lode. Mali specialne enzymy napomahajuce/urychlujuce evoluciu, aby sa osadnici rychlejsie prisposobili podmienkam na cielovej planete. No ale kedze vdaka dostojnikovi trpiacemu Pandorum efektom ostali viac ako devatsto rokov uvazneni na lodi, tak namiesto planete sa prisposobili zivotu na lodi, s nedostatkom potravy, a teda sa z nich stali cruel hunters prisposobeni tme.
Aha, tak to mi uniklo - tych 900 rokov. Viem ze tam boli nejaky cas, ale to cislo som si nevsimol. Povodne som myslel, ze mutacie vznikli posobenim nuklearneho reaktora, vedla ktoreho sa ti homoidi ubytovali, ale to asi tym mutaciam len napomohlo.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucat

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja odporucam jeden scifi film, kde vsetci ludia robia to, co ich bavi, vsetci su spokojni a navzajom si pomahaju,
uz niekolko storoci nebol ziadny prac. uraz ani dop. nehoda, lebo vsetky stroje, ak sa v ich blizkosti nachadza
ziva bytost, prechadzaju do rezimu ochrany zdravia, ovladame vsetky interakcie a mame energie viac ako kvazar. :)
Jednotlive narody a nabozenstva si vazia ine spolocenstva. Vieme opravit vsetky bytosti, aby mali plnohodnotny
zivot, podla svojich predstav.

Len mi teraz vypadlo ako sa ten film volal.
Používateľov profilový obrázok
ludi_slovakia
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So Feb 19, 2011 6:19 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucat

Príspevok od používateľa ludi_slovakia »

Duro Kotulic Bunta napísal: Diky za tip Ludi, The Descent som videl este pred piatimi rokmi, a je to dobry film, ALE vadila mi na nom jedna dolezita vec - a sice hlavna idea je absolutne nerealisticka. Mam na mysli tych zmutovanych hominidov zijucich v jaskyni, ktore pritom boli nosnou myslienkou celeho filmu - take zivocichy by sa nikdy v takych podmienkach evolucne nemohli vyvinut.
Takze tento inak velmi pekne zrezirovany a v podstate aj scenaristicky dobry film povazujem kvoli tejto zavaznej nelogickosti za nepresvedcivy, asi ako rozpravka pre deti. Ja mam rad scifi ktore ma viac sci ako fi. :-)
Tazko trafit tvoj vkus, pretoze sa nepozeram na scifi tak ako ty, ale skusim este nejake typy :) Napriklad Dragonfly ( 2002) , K-PAX ( 2001), Sunshine ( 2007), Moebius ( 1996) alebo Forbidden Planet ( 1956). Mozno ta nieco oslovi :)
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucat

Príspevok od používateľa gabberattack »

Dragonfly je zaujimavy film, ale tam az tak o sci-fi nejde, skor je zamerany na nabozenstvo a duchov. Ostatne som nevidel zatial.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
ludi_slovakia
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So Feb 19, 2011 6:19 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucat

Príspevok od používateľa ludi_slovakia »

gabberattack napísal:Dragonfly je zaujimavy film, ale tam az tak o sci-fi nejde, skor je zamerany na nabozenstvo a duchov. Ostatne som nevidel zatial.
V podstate mas pravdu, je to skor mysteriozne ako scifi, ale byva to oznacovane ako scifi. Ja ked napriklad poviem scifi tak myslim vacsinou filmy odohravajuce sa vo vesmire alebo v buducnosti. Napriklad Descent u mna nebol scifi ale horor. Aj preto som dala typy ake som dala je to taka zmes, pretoze jeden ma rad filmy ktore sa odohravaju vo vesmire a skor ho fascinuju nove technologie ( ako mna) , iny zas ma rad pschychologicke ci mysteriozne scifi a dalsi ako Duro katastroficke scifi . Napriklad aj K-PAX by som v mojom ponimani nebrala ako ciste scifi ( aj ked su tam prvky toho zanru) . Ale niekoho moze oslovit. Pre Dura by bol priatelny myslim Sunshine a Forbidden Planet.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucat

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Diku Ludi za tipy, nieco z toho si urcite pozriem.
Sunshine som videl - zaujimavo a dobre zacinajuci film sa v polke zrazu uplne zmenil, a z dobre rozohratej scifi sa stal obycajny psychologicky da sa povedat az tuctovo predpovedatelny thriller, ta zmena zanru ma teda dost negativne prekvapila a film som dopozeral s tym, ze autor asi nevedel ze co ma vlastne natocit. Ale to je samozrejme moj nazor, poznam ludi ktorym sa ten film pacil.

K tej celkovej debate - ano, aj ja si predstavujem ako to ciste a prave sci-fi film odohravajuci sa vo vesmire, napriek tomu ale sa mi pacia samozrejme aj ine odrody sci-fi, napr. jeden z najlepsich "nevesmirnych" sci-fi ake som kedy videl bol Butterfly effect ktory mi odporucil prave v tomto threade Hefto99 (ten film zacinal dost nudne a demotivujuco, ale velmi rychlo sa z neho stal prekvapujuco kvalitny film).
Katastrocke filmy mam rad preto, lebo po ich vzhliadnuti sa vzdu pozriem na nas svet s tym, ze ako sa vlastne mame dobre (bohuzial, dobrych katastrocickych filmov je velmi malo). To je velmi kompatibilne s mojim vseobecnym pohladom na svet - 90% ludstva sa ma horsie ako my, v 95% historie by sme si zili horsie ako dnes, 99.999% percenta objemu vesmiru by nas tamojsimi prebiehajucimi prirodnymi dejmi zabilo, atd. Sme proste velmi zranitelne struktury hmoty a mozme byt radi ze vobec ten nas zhluk atomov co nas tvori existuje.
Takze pre mna je (dobry) katastroficky film len pretavenie pozitivnej reality do dvojhodinovej podivanej...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucat

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Votrelec.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucat

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

slavko.sk napísal:Votrelec.
Moj #1 film, nadherne logicky premysleny, vyborne sfilmovany, ziadne zbytocne efekty (paci sa mi ze v celom filme votrelca vlastne ledva ukazu), v tej dobe originalny, no proste #1.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucat

Príspevok od používateľa Honza »

Ano, Vetrelec, prvni dil, na DVD jsem shledl s alternativni zvukovou stopou...minimalisticka hudba, sproste super.

Ten Butterfly effect je jeste 2. a 3. dil? Stoji to za to? No zkusim.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Ake sci-fi / katastroficke filmy (nie serialy) odporucat

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Honza napísal:Ten Butterfly effect je jeste 2. a 3. dil? Stoji to za to? No zkusim.
Podla imdb hodnotenia a komentarov je to velmi zle, neodvazil som sa zatial riskovat premrhanie casu..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď