Google Wave - používate ?

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Google Wave - používate ?

Príspevok od používateľa Kiwi »

dango
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut Jan 27, 2009 10:57 pm
Bydlisko: Poprad / Kosice

Re: Google Wave - používate ?

Príspevok od používateľa dango »

odmietam akekolvek sluzby googlu, okrem primarnej a tou je vyhladavanie.... mali by sa ludia zamysliet
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Google Wave - používate ?

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

dango napísal:odmietam akekolvek sluzby googlu, okrem primarnej a tou je vyhladavanie.... mali by sa ludia zamysliet
A to uz preco? Bojovnik proti globalizacii?
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Google Wave - používate ?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja si myslim, ze ked je nieco verejne, tak to netreba kryptovat. :D Cize ked budu vsetky informacie
verejne, netreba zlozite systemy na ich utajenie. A ci google vie nieco o mne.... Ved to vie aj provider,
tak je mi to 15.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Google Wave - používate ?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Kiwi napísal:Ja si myslim, ze ked je nieco verejne, tak to netreba kryptovat. :D Cize ked budu vsetky informacie
verejne, netreba zlozite systemy na ich utajenie. A ci google vie nieco o mne.... Ved to vie aj provider,
tak je mi to 15.
Podla mna tvoj provider na to nema ludi ani technologie na rozdiel od Google.
To je podla mna ten rozdiel.
Skoro vsetci bojujete a vadi vam nadvlada M$ ale v pripade Google nema nikto problemy. Podla je v tomto ohlade Google dneska uz nebezpecnejsi ako M$. Osobne tiez pouzivam Google len na search, plus nejaky ten mailbox ked sa niekde registrujem a nechcem tam dal mail na moju domenu.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Google Wave - používate ?

Príspevok od používateľa Palo M. »

Google vie o tebe viac, ako ty sam. Facebook takisto.
Vela ludi mi na to hovorilo, ze "no a co, preco by som ich ja zaujimal", ale to je len naivna predstava.
Po prve: Zneuzitie za ucelom marketingu. S masineriou, psychologickymi teoriami, brutalnou databankou atd sa da vyuzit analyza spravania na webe za ucelom zistenia naozaj ucinnej reklamy. A takej sa potom clovek velmi tazko brani a raz za cas zakupi nejaku somarinu, ktoru vlastne vobec nepotrebuje. O peniae ide az v prvom rade.
Po druhe: Tajne sluzby. Samozrejme, udaje o mne tajne sluzby absolutne nezaujimaju, ked som len jeden z davu - az do momentu, ked moja osoba zacne byt pre tajne sluzby zaujimava. Niezeby mali nieco proti mne. Ale nejakou nahodou mozem poznat niekoho, kto je pre nich zaujimavy velmi... a odo mna by napriklad chceli, aby som nanho donasal. V tom pripade sa im moze hodit hocico, aby ma presvedcili k spolupraci.
Po tretie: Organizovany zlocin. Taki isti hajzli ako tajne sluzby.

To, ze som paranoidny, este neznamena, ze po mne nejdu.

P.S.: M$ su obycajni fuseri, preto sa im ani ten zber udajov nedari. Ale chceli by... Lenze M$ ma na triku este ine svinstva, typicky je to ukradnutie napadu niekoho ineho, zapatentovanie a potom zaloba na vsetkych, co ten napad pouzivaju... a preto maju vsetci M$ tak "radi".
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Google Wave - používate ?

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Palo M. napísal:P.S.: M$ su obycajni fuseri, preto sa im ani ten zber udajov nedari. Ale chceli by... Lenze M$ ma na triku este ine svinstva, typicky je to ukradnutie napadu niekoho ineho, zapatentovanie a potom zaloba na vsetkych, co ten napad pouzivaju... a preto maju vsetci M$ tak "radi".
Ano to suhlasim s tebou a mam voci tomu vyhrady ale myslim si ze je to mensie svinstvo ako Google style = search a este aj v ich browsery a este aj na ich operacnom systeme. To je to iste ako M$ + IE + MSN + Desktop Search kombinacia. Taky Google Desktop alebo iny desktop je super zdroj informacii o tvojej masine a dobrovolne ho mnohi nechaju prehladat cely tvoj disk. Aj ked na pozadi bez nasho vedia vohvie co bezi.
Preto si myslim ze je najlepsie tieto veci kombinovat a nepouzivat pokope - nedovolit napr. ActiveX po IE aby sa sparal v tvojom OS na disku.
dango
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut Jan 27, 2009 10:57 pm
Bydlisko: Poprad / Kosice

Re: Google Wave - používate ?

Príspevok od používateľa dango »

kiwi, ked ti to je jedno. tak nam tu naskenuj aj tvoj rodny list, porob pristupy k tvojmu bankovemu uctu, vyzdielaj vsetky data v pc atd...

a co hovoris na toto?


Section 11.1 of the Terms of Service governing Google Wave is replaced in its entirety by:

"Google does not claim any ownership in any of the content, including any text, data, information, images, photographs, music, sound, video, or other material, that you upload, transmit or store in your Google Wave account.

http://wave.google.com/help/wave/legal_notices.html

a je rozdiel dat tvoje os.udaje napr. providerovi alebo dobrovolne *** googlu. internet bol o anonymite. teraz sa to otocilo o 180 stupnov. preco???


alebo toto

http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/googl ... dns-server

neviem, ako si vyargumentuju ze "nemaju zaujem zbierat requesty o stranky" ale je to cisto len o rychlosti? to by ma velmi zaujimalo
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Google Wave - používate ?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja to myslim tak, ze ak ta napr. odsudia ako nevinneho na trest smrti, tak je tazsie dokazat
nevinu, ak je vacsina informacii cryptovana ci utajena, ako ked su vsetky verejne. Potom
mas viac dokazov o svojej nevine. Ak ta zbavia svojpravnosti, tak ti je ucet ci obcianka na dve veci. :D
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Google Wave - používate ?

Príspevok od používateľa Honza »

Kiwi napísal:Ja to myslim tak, ze ak ta napr. odsudia ako nevinneho na trest smrti, tak je tazsie dokazat nevinu, ak je vacsina informacii cryptovana ci utajena, ako ked su vsetky verejne. Potom
mas viac dokazov o svojej nevine.
To je ta zvracenost a otoceni o 180 stupnu - dokazovat svoji nevinu? :shock:
Kiwi napísal:Ak ta zbavia svojpravnosti, tak ti je ucet ci obcianka na dve veci. :D
Takze kdyz se vedle "ubytovali" bezdomovci a v opilosti to tam zapalili, schodili to ne zenskou, ktera (ne)mela papirty na hlavu a lidi kolemmeli smulu.
To take neni resenim...
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Google Wave - používate ?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ked ta komunisti odsudili na 20 rokov basy, za to co si neurobil ?
Alebo ta odpojili od elektriny, lebo sa im to hodilo ? Ako potom dokazat nieco,
co je vyfabulovane ? Nedokazujes svoju nevinu ? :D
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Google Wave - používate ?

Príspevok od používateľa Palo M. »

Kiwi, teraz si uz dost mimo. Komunisti snad kazdeho sudili za to, ze nieco urobil. Vo vela pripadoch to samozrejme bolo formalne obvinenie z uplne niecoho ineho, ako bol skutocny dovod. Skratka kto chce psa bit, palicu si najde. Ale nepocul som este, ze by nejaky sudruh u nas len tak zapichol prst do telefonneho zoznamu a zahlasil "Tak tohoto odsudime a popravime".
Akonahle sa niekto snazi o zmenu spolocenskeho rezimu, musi pocitat s tym, ze rezim sa bude branit a to vacsinou velmi, velmi tvrdo. Potom uz ide naozaj o zivot. Ak sa rezim vobec nebrani, alebo nie je pritom dost tvrdy, tak ten rezim s vysokou pravdepodobnostou padne. No a niektorym ludom stoji za to riskovat svoj zivot v nadeji na zmenu rezimu a niektorym nie.
Okrem toho, dnes to v tomto smere nie je inak, ako to bolo za totaca.
No a samozrejme este je tu zneuzitie moci na osobne ucely - bolo za totaca, je aj teraz. Znova ziaden rozdiel. Ludia sa zmenou rezimu nestali lepsimi, su to taki isti hajzli... akurat si teraz musia inym sposobom zabezpecit, aby im to prechadzalo.

A teraz sup k povodnej teme: Google Wave. Ked ta niekto potrebuje vyuzit, zneuzit, alebo rovno zostrelit, tak hocico osobne, co sa o tebe dozvie, moze pouzit proti tebe. A tebe bude potom to, co si o sebe zverejnil, aj tak placu pitne.
Ked zverejnis kopie svojich dokladov a cislo uctu k tomu, tak sa nemozes cudovat, ze ti niekto ten ucet vybieli.
Ked niekomu umoznis vypracovat si na teba podrobny psychologicky profil osobnosti, tak sa nemozes cudovat, ked ta potom vmanipuluje tam, kam potrebuje.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Google Wave - používate ?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Presne tak ako pises to robili, vybrali si kohokolvek a musel dokazt nevinu, niekedy sa to tahalo roky
a ak mal clovek stastie, tak prezil, ja som to stastie mal, inac by som tu teraz nepisal.
Ako si niekto vypracuje profil osobnosti, ak nevie, co je moje skutocne ja a co je hrana identita ?
Ako zisti, ci moj ucet nie je podvrh, aby som prave takeho cloveka, ci skupinu ludi nachytal, chytil,
odsudil a navrhol im vhodnu psychiatricku liecbu, aby uz podobne veci nikdy nekonali ?
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Google Wave - používate ?

Príspevok od používateľa Palo M. »

Kiwi napísal:Presne tak ako pises to robili, vybrali si kohokolvek a musel dokazt nevinu, niekedy sa to tahalo roky
a ak mal clovek stastie, tak prezil, ja som to stastie mal, inac by som tu teraz nepisal.
Zadarmo ani kura nehrabe, tak co potom sudruh... Nejaky dovod vzdy mali.
Monster-procesy, kedy islo o zivot, boli v 50-tych rokoch. Ani pocas normalizacie uz o zivot neslo. Jedna vec je dokazovanie viny/neviny na sude a druha vec je psychicky natlak pri vysetrovani, mam taky pocit ze tu miesas tieto rozne veci dohromady.
Prezumpciu viny si tiez nevymysleli komancovia... Bol napriklad taky film so Jeanom Gabinom a Alainom Delonom, myslim ze sa volal Dvaja muzi v meste.
Kiwi napísal:Ako si niekto vypracuje profil osobnosti, ak nevie, co je moje skutocne ja a co je hrana identita ?
Profil cloveka sa predsa nevypracovava tak, ze si precitam zivotopis, kde ten clovek sam o sebe tvrdi, ze je taky a onaky a zozeriem to aj s chlpami... ani tym, ze mu dam vyplnit anketu... ale napriklad tak, ze mesiac monitorujem jeho odpadkove kose a analyzujem, co som tam nasiel. To, ze sa clovek na niekoho hra, sa da predsa tiez zistit a kedze to na nete robi spusta ludi, je to vlastne tiez same o sebe zaujimava informacia.
Kontrolna otazka: "Mal inspektor Colombo manzelku?"
Kiwi napísal:Ako zisti, ci moj ucet nie je podvrh, aby som prave takeho cloveka, ci skupinu ludi nachytal, chytil,
odsudil a navrhol im vhodnu psychiatricku liecbu, aby uz podobne veci nikdy nekonali ?
Tu si zjavne nepochopil, co dango naznacoval: Ty si zacal s extremom, nech su vsetky informacie verejne. Lenze niektore informacie apriori verejne byt nesmu.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Google Wave - používate ?

Príspevok od používateľa Kiwi »

Praveze vsetko by bolo verejene, kolko mas na ucte, kolko si zarobil, za co atd. Vtedy by bol iny
svet a inac by boli ludia odmenovani. To ze ma niekto 60 000 € a niekto 6 000 za tu istu pracu
s tym istym vzdelanim predsa nie je spravodlive. Podobne nie je spravodlive, ked niekto robi
zo seba charizmatickeho cloveka, pritom len ukradol peniaze od inych, vdaka nespravodlivemu
systemu odmenovania a este sa tvari, ze on pomaha ludom, ktorych predtym dekady okradal. :D
Napísať odpoveď