Nenazrany W7

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Nenazrany W7

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Akoze dneska som konecne dokupil 2x1GB Corsair Dominator 1066 DDR2 5-5-5-15.
To iste som uz mal v masine, takze som mal 2GB a teraz mam 4GB. Bezi na cca 1090MHz kedze som zdvihol procak z 2,5 na 2,8 cca ... Q9300.
Pred dnesnym upgrade mi brali W7 cca 1GB po boote + FF + BOINC + 4xE@H.
Po dnesnom upgrade na 4GB mi beru W7 1,8GB po boote + FF + BOINC + 4xE@H.
Akoze pred upgrade som mal 1GB free a teraz mam 2,2GB free co je pokrok ale aj tak ... asi som mal kupit 2x2GB.
Dodam dolezite info: Windows 7 x64 Enterprise full bez nejakych orezani, nech bezi vsetko co ma!
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Nenazrany W7

Príspevok od používateľa Honza »

System cache?

Jinak pameti neni nikdy dost. Do pomocnych serveru v praci na Core i-7 jsem dal 12GB, do HP serveru asi budu davat 4+16 - at je misto pro virtualizace.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Nenazrany W7

Príspevok od používateľa Kiwi »

Prioritou je velkost az potom rychlost. Cize radsej 6 alebo 8 GB pomalej, ako 4 rychlej.
Medzi 4-4-4-11 @ 800 a 5-5-5-18 @ 1100 je rozdiel v rychlosti pod 1 %.
Ja som tiez musel dopupit lebo COsmo berie 800 x 4 = 3.2 len pre seba + cca. 300 MB mi berie Ubuntu.
Zial ( vdaka ) vlastnost WIn je zabrat vsetko na cache, takze ak tam das 12 ci 24, aj tak vsetko zozere. :)
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Nenazrany W7

Príspevok od používateľa shafa »

No, to uz se dost psalo cca pred rokem, ze na "rozumnou praci" s W7 64bit je potreba 8GB RAM. Hlavne pri spousteni vice 32bit aplikaci.
Tyto zpravy se snazim brat s rezervou, protoze slova "rozumna", "prace", "normalni" a "bezny" jsou dost mezi PC magory dost relativni.
Nicmene to asi opravdu bude, ze W7/32bit 4GB a W7/64bit 8GB.
On i Dejv nedavno psal, zu mu 4GB na W7 nestaci.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Nenazrany W7

Príspevok od používateľa slavko.sk »

No ja mam 4GB na W7 x64 a teraz to funga. A to mi berie E@H cca 240MB (4x80).
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Nenazrany W7

Príspevok od používateľa Palo M. »

Na to sa treba pozerat z druhej strany:
Bezi mi komp subjektivne akosi pomalsie ako predtym? Ak ano - pozriem na zaplnenie pamate, ci neswapuje nadmerne a tak. Ak usudim, ze to bude pamatou, tak dokupujem pamat... Inak pamat dokupovat netreba.

Lebo ist na to opacne, to sa clovek akurat tak zhrozi. Nebudem predsa nervozny z toho, ze mi nejaky TaskManager ukazuje nejake cudesne cisla. Hlavne pri Windozoch, kde je pomerne dobre skryte, kolko pamate je kde zozranej. A takisto FF i Chrome zeru pamat podla toho, kolko je v systeme.

A extremne vela pamate (na danu situaciu) by mohlo komp dokonca spomalit (pretoze OS musi tu pamat spravovat, robit s velkou cache a podobne), aj ked by to samozrejme nebolo take badatelne, ako spomalenie pri swapovani z dovodu nedostatku pamate.

Ked vidim W7 + FF + 4*E@H, na to musi bohate stacit aj 2G... Ja mam v robote WinXP a 1G (2 jadra) a v podstate by to pamatovo stacilo nielen na BOINC, ale aj na moju robotu i zabavu (vacsina ozajstnej roboty sa deje na Linuxe alebo Solarise, vo Win je akurat Exceed na zobrazovanie X okien)... stacilo by, keby nie McAfee spomalovac (ten zerie suverenne najviac pamate!) a M$ LookOut! Bohuzial tieto dve zmrdiveci absolutne nemam sancu vyhodit... takze so skripanim zubov som musel pre tento komp disablovat niektore WCG podprojekty, ktore su pamatovo narocnejsie.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Nenazrany W7

Príspevok od používateľa Kiwi »

Hej, ale si predstav, ze niekto ma rad Cosmo, ma 6 jadrak + HT, to je 800x12 = 9600 MB.
Nejake 1 G na system a 12 GB je fuc. :)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Nenazrany W7

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Ale ved mne je to vsetko jasne, len som chcel ilustrovat na konkretnom pripade.
A ak to bude citat niekto menej znaly tak pochopi ze 4GB pre W7 x64 treba.
System je rychlejsi ako na 2GB kedze to vela veci nacachovanych.
Napísať odpoveď