Nový notebook

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Nový notebook

Príspevok od používateľa matob »

Zdravím komunitu počtárov z ďalekej Kréty :) Som tu na pracovnej dovolenke a mysľou mi prebehlo, že za zarobené si kúpim notebook. Neviem však aký bude doň najlepší procesor. Premýšľam nad core i5, konkrétne niečo podobné: http://ark.intel.com/Product.aspx?id=43537
Prípadne mi skúste navrhnúť nejaké alternatívy.

Chcel by som dať do toho cca 600-700 €

Vopred ďakujem za reakcie :)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

No, bohuzial posledny rok vobec nemam prehlad o HW novinkach, takze snad poradia ostatni..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa Honza »

Je to moderni CPU s rozumnou spotřebou, myslím že dobrá volba.
(s mobilním segmentem nemám tolik zkušeností, spíše klasické desktopy a servery)
Používateľov profilový obrázok
numlock
Príspevky: 113
Dátum registrácie: So Júl 05, 2008 11:06 pm

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa numlock »

Nemam velky prehlad, ale nieco som nasiel:

http://www.alza.sk/msi-cx620-014xcz-d156161.htm (680 € s DPH)

Ono zavisi načo je NB pouzivany, ake mas poziadavky..
Obrázok Q6600 @ 3600MHz , 4GB Ram , HD5850 , win7 x64
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa matob »

Vďaka za tip, presne ten som zvažoval :)
Niesom si len celkom istý, ako je to s hyperthreadingom pri týchto procesoroch. Viem že sú to dvojjadrá, ale so zapnutým HT sú 4? U všetkých modelov, alebo len u vyšších?

No a ten notebook by som chcel samozrejme na boinc.. no a aby to občas utiahlo aj nejakú tú hru. Bežnú prácu nespomínam, pretože na to by mi stačil akýkoľvek notebook :)
To MSI vyzerá veľmi dobre, len si nie som istý, či to má DDR3 pamäte, ale zrejme áno.

Ešte jedna vec. Aký veľký výkonový rozdiel je medzi i5 430M a napríklad 520 ?
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa gabberattack »

toto mi vyskocilo ako prva vec, ked som dal do google:

Be aware of the CX620 MSI , nice laptop but you'll have serious trouble
to install the ATI catalyst on for instance UBUNTU 10.4 i have tried everyting for 10 days now , without any result....

http://ubuntuaddict.com/kubuntu-msi-cx6 ... ntu-lucid/
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa matob »

No, na toto si teda budem musieť tiež dať pozor :/
Do pozornosti sa mi dostal tento: http://www.alza.sk/toshiba-satellite-l5 ... 151307.htm
Má niekto skúsenosti s Toshibami?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa Kiwi »

Asus a Toshiba maju najnizsiu poruchovost ako po 2-och, tak aj po troch rokoch.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa gabberattack »

Pri tej Toshibe uz platis aj za operacny system, co je 80 Euro len tak vyhodene do vzduchu. Skusim pozriet nejake slovenske shopy, co tam maju zaujimave, ja by som za software nevyhadzoval prachy, to radsej kupit lepsi hardware. Ak mas nejaku staru masinu s Wirus licenciou, mozes si to radsej cez Virtualbox sprevadzkovat bez platenia.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa gabberattack »

Inak, preco prave corei5? Podla tohoto clanku:

http://www.pcgameshardware.com/aid,7024 ... w/Reviews/

jediny rozdiel medzi i3 a i5 je v moznosti "turbo mode", ktora Ti je akurat tak na 2 veci, rozdiel vo frekvenciach medzi high end i3 a low end i5 je do 10%, cena je vsak takmer dvojnasobna. Podla mna je to len marketing Intelu, aby zarobil. Ja by som siel do i3 (turboboost pri Boincu nevyuzijes) s lepsou grafikou (vyuzijes pri hrách aj Boincu).
EDIT:
Pozeral som detailnejsie rozdiel medzi Corei3 350M a Corei5 430M: maju uplne rovnake parametre, len i5 ma navyse tu funkciu turbo b(lb)oost o ktorej som sa uz vyjadril. Za tuto "funkciu" si Intel pyta zhruba 40 euro navyse.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa Palo M. »

No, ja po mojich skusenostiach s HW uz hovorim len tolko, ze si treba kupit taku masinu, aby tam dobre bezal OS a aplikacie co clovek pouziva. A to plati obzvlast pre notebooky. Management procesora (pri notebooku dolezite kvoli setreniu baterky), vstavanych periferii ako WiFi, kamera, grafika.
Ty pouzivas myslim Ubuntu. Ale ked to ma s konkretnym hardverom problem, potom clovek iba nadava a zapasi s tym a aj tak mu to nechodi poriadne. Ja som napriklad na zeninom starsom notasku chcel rozbehnut live Ubuntu 10.04 a vobec sa to nerozbehlo. Az po laborovani a vypnuti ACPI to nabootovalo - buggy BIOS, casty problem notaskov. Potom prepinanie rezimov procesora asi velmi dobre nefunguje...
Takze by som ti skor odporucil zistit si najprv na forach, ktori vyrobcovia sa kamaratia s novym Ubuntu a az potom vyberat konkretny model. Support stranka konkretneho modelu tiez ukazuje, ci vyrobca poskytuje drivery pre rozne systemy, alebo len pre jeden...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa gabberattack »

Presne ako pise Palo, kompatibilita je urcite dolezitejsia, ako nabuchane specifikacie, ktore su pri nefunkcnosti aj tak k nicomu. Porovnaj si modely, ktore sa Ti budu pozdavat s databazou:

http://www.linlap.com/
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa Hefto99 »

Suhlasim s tym co napisali chalani: treba sa pohrabat v recenziach a uzivatelskych poznatkoch na webe, s ohladom na to co chces pouzivat.

Uz som chcel napisat ze som velmi spokojny s Lenovom Thinkpad T400 (bezi mi tam pekne Linux aj Boinc), ale dnes mi na potvoru odisla grafika (Intel) -
obraz kazdych 5 sekund nechutne preblikuje, takze sa s tym velmi neda pracovat. Zajtra ma prist servisak, takze uvidime co s tym spravi.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa matob »

Vau, ďakujem že sa mi takto venujete chalani :)
- čo sa týka operačného systému, momentálne fungujem na win7, lebo ubuntu má s týmto notebook večne nejaký problém. Ak to bude chodiť budem len rád, ak nie tak sa pre to nezbláznim.
- samozrejme, ten notebook by som chcel bez OS.. ale neviem či niekde nájdem taký kompromis. Snáď niekde po známosti z veľkoskladu alebo podobne. Zatiaľ len sledujem a porovnávam zostavy. Takčitak mi chýba ešte jedna výplata aby som si ho mohol kúpiť :P
- a ten rozdiel medzi i3 a i5 ma zarazil.. idem si to teraz trochu naštudovať ... mám hodku a pol voľno :)
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
matob
Príspevky: 934
Dátum registrácie: Št Dec 13, 2007 11:16 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Nový notebook

Príspevok od používateľa matob »

Ak sa nič dramatické na trhu nestane nič dramatické, kým sa vrátim, vyhral tento: http://www.alza.sk/toshiba-satellite-l6 ... 176117.htm
Jedna vec.. máte niekto skúsenosti s tým rozlíšením 1366x768 ? nevyzerá to veľmi pretiahnuto? teraz mám 1280x800
Obrázok
Napísať odpoveď