Vírus napadal jadrovú elektráreň

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Vírus napadal jadrovú elektráreň

Príspevok od používateľa Kiwi »

Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Vírus napadal jadrovú elektráreň

Príspevok od používateľa Honza »

Trochu stara zprava, "novinari" spali.

Kdo by chtel vedet neco neme bulvarniho a vice o tom, jak se siri, tak doporucuji W32.Stuxnet Installation Details

Urcite bude diosti spekulaci o tom, kdo za utokem stoji.
A take komu se to hodi do kramu - typicky USA, aby mohli lepe kontrolovat internet (ze se virus siri po USB je z politickeho hlediska nedulezite)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Vírus napadal jadrovú elektráreň

Príspevok od používateľa Palo M. »

Netreba ani moc spekulovat, kazdemu je jasne, ze za tym stoji nemenovana blizkovychodna krajina... Ta ma na to aj vedomosti, aj prostriedky, aj motivaciu.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Vírus napadal jadrovú elektráreň

Príspevok od používateľa Palo M. »

To nie je nic zvlastne. Skor je prekvapujuce, ze az doteraz bolo mozne poskytovat verejne komunikacne sluzby (cez internet), kde zakonne odpocuvanie nie je technicky mozne. Pri tradicnych komunikacnych sluzbach ma totiz poskytovatel ako jednu z podmienok prevadzkovania sluzieb, ze su odpocuvatelne zakonnymi autoritami...
Ine staty sa im mozu na to vyprdnut a USA potom mozu len vydierat velke firmy, ktore robia biznis v USA. To sa asi Americania naucili od cinskych sudruhov...
To strasenie "tenoristami" je ale fakt uz zufale, kedze tie naozaj nebezpecne skupiny (a kazdy si sem moze dosadit koho chce) pouzivaju vlastne zabezpecenie komunikacie a nespoliehaju sa na to, ze verejne linky su bezpecne... Takze to bude zase len na monitorovanie nepohodlnych politickych sil a nechcenej ekonomickej konkurencie...
Toto bude len dalsi klincek do rakvy svetoveho liderstva USA. Uz ich je tam vela, ale este sa aj vela zmesti. Len to asi este dlho potrva, kym ina velka krajina zacne profitovat z tych istych principov, ktore vyniesli hore USA (ochrana majetku a podnikania, minimum zasahovania statu)... principov, ktore si Americania postupne sami nicia. Moj tajny tip na vitaza je Brazilia.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Vírus napadal jadrovú elektráreň

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Prakticka otazka ... SSL je odpocuvatelne?
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Vírus napadal jadrovú elektráreň

Príspevok od používateľa Palo M. »

slavko.sk napísal:Prakticka otazka ... SSL je odpocuvatelne?
Ked uz si dal prakticku otazku, tak teoreticky :mrgreen: ano. Napriklad ak ma niekto zle nastaveny server, vid tuto (je mozny MITM utok).
Ked je aj kanal samotny riadne zakamenovany, da sa odpocuvat inak - napriklad to co sa snazi presadit US government, ze verejna sluzba pojde cez bod, kde to bude desifrovane a k dispozicii pre odpocuvacie autority. Pripadne sa nabura jedno z koncovych zariadeni (hacknu masinu tebe, alebo druhej strane komunikacie). Alebo ti budu monitorovat EM-vyzarovanie z tvojho stroja (ak nemas tienenu miestnost, co doma asi nemas)...
Mysliet si "ja mam SSL, tak ma nemozu odpocuvat" je falosny pocit bezpecnosti.

Ide ale o to, ze Big-boss-tenorista moze poslat svojmu pikolikovi-tenoristovi detaine instrukcie co, kedy a kde ma robit a moze to (pomerne jednoducho) zakodovat tak, ze to nikto iny nema sancu odkodovat. Dokonca sa to da zariadit tak, ze ked poznaju a detailne sleduju len toho pikolika a nevedia, kde je big-boss, tak moze byt sprava pikolikovi dorucena tak, ze si ani nevsimnu, ze nejaka sprava isla... Takze cely "boj proti tenoru" je jeden velky bulsit.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Napísať odpoveď