Trance music

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Trance music

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Po asi desiatich rokoch som sa opat trochu poobzeral po jednom z u mna pomerne opominanych zanrov - trance music (vzdy som z elektronickej branze pocuval skor hard techno alebo drum'n'base, az na jedno obdobie v roku 2000).
A narazil som na milu intepretku - Sylver a jej zaujimavy vytvor
http://www.youtube.com/watch?v=q6zNX9Bc7zc

Texty ma standardne adolescentne/pubertalne (laska, nevera a podobne emocionalne hluposti), ale ja pocuvam hudbu a za text si dosadzam svoje "flying in the Universe" veci.

Nemate niekto nejake tipy na zaujimavu trance hudbu? Lebo pocuvat len tak na slepo je strata casu - tento tip na Sylver som dostal od kolegu v praci..
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Trance music

Príspevok od používateľa Honza »

Sylver znam - tak pred 10 lety jsem si poustel pri DTP nocnich seancich, dky do rana mel byt hotovy zlom casopisu.
Doporucuji zkusit jako Chances, tak Little Things.
Kdyby to melo mit prvky popu a pritom pomalejsi, doporucim Chicane (Behind the Sun, Easy to Assemble).

Zkus Armin van Buuren - a state of trance, snad budou k dispozici radiove zaznamy. Napriklad episode 184 z 2005-02-17 si rad pustim i dnes.
Na BBC Radio 1 doporucuji Essential Mix, kde predstavuji ruzne DJs. Booka Shade, Boc Sinclair (rok 2006).
Tyhle mixy jsou dobre, s Dejvem jsme si to pousteli na cestach...
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trance music

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Diky Honzo za tipy, tesim sa ked si ich vypocujem, je to teraz prijemne znovuozivenie mojho repertoaru..
Rano cestou do roboty mam uz na USBcku moj "personal dreaming mix" - par melodic death metalovych piesni od Amon Amartu (to je dreaming o krutej realite minulosti), a potom zopar trance piesni od Sylver (to je dreaming pozitivne). Velmi sa mi paci takato jednota protikladov, preberie ma to a zaroven pozitivne naladi... ale nechcem sa opakovat, mozno som uz moje mixy tohto tipu tu na fore spominal...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trance music

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Vzdy som povazoval africke rytmy hrane okolo ohna za analogiu techno/house a stroboskopov, a hru na bubny za prakticke analogove techno.
Ale tento chlapec dotiahol analogove techno/house do dokonalosti - velmi ma to pobavilo, vynikajuce, hrat analogovy house na industrialnom odpade :-D
https://www.youtube.com/watch?v=-0gED3rn2Tc

-----------------
A dalsi vynikajuci analogovy raver:
https://www.youtube.com/watch?v=tLK5dQigHMM
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Trance music

Príspevok od používateľa Honza »

Tak to je borec
+1
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Trance music

Príspevok od používateľa gabberattack »

Moj dobry kamarat Smrtan mi dal ok na postnutie jeho muzicky z casov davnych (minule tisicrocie), mozete si to stiahnut a popocuvat, je to rok 1997. :D
Prílohy
03-Free...to the Stars.mp3.zip
(13.55 MiB) 328 stiahnutí
02-Fire and Water.mp3.zip
(9.43 MiB) 345 stiahnutí
01-Prophecies of Sorrow.mp3.zip
(14.66 MiB) 332 stiahnutí
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trance music

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Gabber, cakal som, ze to bude nejake gabber alebo trance rytmicke.. a ono skor chill out :)
Pokludne, prijemne, backgroundove.
Diky za obohatenie. :)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Trance music

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ked uz gabber ozivil tento starsi thread, hodi sa do neho jedna pre mna potesujuca vec - kedze sa mi vzdy extremne pacila kombinacia elektroniky a metalu, tak posledne dni mam na youtube zaloopovanu nasledovnu prijemnu trance skladbu, netradicne vsak s metalovymi growling-vokalmi:

Parasite of God - Through Sorrows

Btw, bol som tento tyzden na koncerte (iba tretikrat v zivote na akomkolvek koncerte :) ) Die Antwoord, a musim pvoedat, ze to bol vydareny a posobivy koncert, ponali to najma trance-rave stylom, pacil sa mi viac nez koncert Depeche Mode (kde bolo tolko ludi na tak velkom priestranstve, ze som i tak de facto Davida Gahana videl iba ako malu postavicku na vzdialenom podiu a potom na velkoplosnych monitoroch), aj ako death metalovi Amon Amarth (ktori boli v krytom malom klube, takze tam bol rachot ako na .. deathmetalovom koncerte :) ... a navyse horuco a smrad. takze ovela lepsi zazitok je pocuvat ich na kvalitnych sluchadlach doma), kdezto tento koncert bol tak akurat - dobry vzduch, rachot v ramci zdravotnych limitov, juhoafricki blondaci kusok od cloveka, takze sa dala vychutnat nielen atmosfera (co je koniec koncov hlavnym ucelom koncertov vo vseobecnosti), ale i hudba.

Moja naoblubnejsia skladba od Antwoordov -
I fink you freeky
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď