Chaos vo svete

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Myslel som, ze demokraticke staty neutocia na cudzi nezavisly stat na zaklade amaterskych videi, ktore akoze ukazuju boje v Benghazi.
Keby som bol na mieste povstalcov, tak po vyhlaseni primeria zo strany Kaddafiho podpalujem a palim ako sa len da, urobim co najviac dymu, nafilmujem nicnehovoriace video na ktorom hlavne budem filmovat strielajucich kolegov, nejaky ten ohen a budem triast kamerou a nieco zbesilo kricat.
To potom poslem kamaratom z Al-Dzaziri, a na zaklade toho potom demokraticke krajiny zacnu bombardovat regularnu vladu.

Tomu hovorim demokracia ako ma byt.
Pouzit satelitne analyzy? Ale kdeze, staci amaterske video, naco su nam satelity a spionazne lietadla - tie totiz s najvacsou pravdepodobnostou zistili, ze Kaddafi naozaj za posledne dva dni neposlal do vzduchu ani jednu stihacku, no ale to predsa nemozu zverejnit.

Uvidime, mozno sa proaktivnym francuzom zacnu po takejto destabilizacii Libye hrnut zastupy africkych emigrantov, nech maju popri tych 5% moslimov v krajine este viac, pokial mozno nevzdelanych nelibyjcanov...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa shafa »

Kdo chce psa bit, hul si vzdycky najde.
Kdo chce lepsi kseft s ropou, zleho diktatora si vzdycky najde ;-)

Nebyt v Libyi ropa, myslim si, ze vetsina lidi na zemekouli by ani nevedela, ze Libye, natoz nejake povstani v ni existuje. Povstalci maji sanci se po intervenci cizich zemi dostat k moci, napakovat sebe i sve zname. Intervenujici zeme s nimi rady uzavrou vyhodne smlouvy na dodavku ropy.
Svrzeni rezimu je tedy vyhodne "pro vsechny", nebo ne?

A ze prijde verbez do Evropy? Koho to zajima... lidi co o tomto rozhoduji se to netyka, ti ziji v jinem svete,... hlavne ze naskacou nuly na konte.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa Palo M. »

Mne od tej cudnej rezolucie BR vrta hlavou len jedna vec: Za co to Rusi a Cinania "vytrejdovali"?
Ono sa to asi casom dozvieme, ale medzicasom bude vela mrtvych v Libyi a tym to uz bude jedno...

A preco sa mi zda ta rezolucia cudna?
Citam si prave z originalu. Hned bod cislo 1: "Demands the immediate establishment of a cease-fire and a complete end to violence and all attacks against, and abuses of, civilians;" Z toho mi vyplyva, ze prvy civilista poskodeny utokom povedzme francuzskej stihacky znamena, ze Francuzsko porusilo tento bod. A to je bod cislo jeden, na zaciatok sa vzdy dava to najdolezitejsie.
Bod cislo 6: "Decides to establish a ban on all flights in the airspace of the Libyan Arab Jamahiriya in order to help protect civilians;" znamena, ze prve lietadlo v Libyjskom vzdusnom priestore (nehovori sa o tom, ake, takze aj britske ci francuzske!) porusuje tento bod rezolucie. A podla mna aj Tomahawky, lebo to su tiez "lety". To nie su humanitarne lety (o tych hovori bod 7) ani nevyhnutne prostriedky na vynucovanie bodu 6 (o tom zase hovori bod 8 ).

Ta rezolucia je paskvil kvoli tomu, ze od WW2 sa vzdy bojuje tak, ze sa znici (civilna) infrastruktura ako prva a potom sa terorizuje civilne obyvatelstvo neustalym psychickym natlakom, ked vsade padaju bomby. Tak aka je to potom ochrana civilneho obyvatelstva?

Navyse, po prvej medialnej masazi sa zacalo objavovat viac sprav z Libye a uz zacinalo byt jasne, ze to s tymi "masakrami neozbrojenych demonstrantov" a "bombardovanim civilistov" je z velkej casti vymysel (a mozno je to vymyslene cele). A uz vela nechybalo a bol by tam pokoj. A do toho pride takato scestna rezolucia davajuca pravo pouzit akekolvek prostriedky a teda aj bombardovat...
Nehovorim, ze o Libyi nemala byt ziadna rezolucia, ale lepsie by sa mi zdalo napriklad zastavenie bojov a prichod medzinarodnych vysetrovatelov, co by zistili ako sa to povodne zomlelo a ake boli obete a kto bol za ne zodpovedny. To uz teraz nezisti nikto - pretoze vsetko bude rozbombardovane a ludia budu mrtvi...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa gabberattack »

Palo M. napísal:Mne od tej cudnej rezolucie BR vrta hlavou len jedna vec: Za co to Rusi a Cinania "vytrejdovali"?
Ono sa to asi casom dozvieme, ale medzicasom bude vela mrtvych v Libyi a tym to uz bude jedno...

A preco sa mi zda ta rezolucia cudna?
Citam si prave z originalu. Hned bod cislo 1: "Demands the immediate establishment of a cease-fire and a complete end to violence and all attacks against, and abuses of, civilians;" Z toho mi vyplyva, ze prvy civilista poskodeny utokom povedzme francuzskej stihacky znamena, ze Francuzsko porusilo tento bod. A to je bod cislo jeden, na zaciatok sa vzdy dava to najdolezitejsie.
Bod cislo 6: "Decides to establish a ban on all flights in the airspace of the Libyan Arab Jamahiriya in order to help protect civilians;" znamena, ze prve lietadlo v Libyjskom vzdusnom priestore (nehovori sa o tom, ake, takze aj britske ci francuzske!) porusuje tento bod rezolucie. A podla mna aj Tomahawky, lebo to su tiez "lety". To nie su humanitarne lety (o tych hovori bod 7) ani nevyhnutne prostriedky na vynucovanie bodu 6 (o tom zase hovori bod 8 ).

Ta rezolucia je paskvil kvoli tomu, ze od WW2 sa vzdy bojuje tak, ze sa znici (civilna) infrastruktura ako prva a potom sa terorizuje civilne obyvatelstvo neustalym psychickym natlakom, ked vsade padaju bomby. Tak aka je to potom ochrana civilneho obyvatelstva?

Navyse, po prvej medialnej masazi sa zacalo objavovat viac sprav z Libye a uz zacinalo byt jasne, ze to s tymi "masakrami neozbrojenych demonstrantov" a "bombardovanim civilistov" je z velkej casti vymysel (a mozno je to vymyslene cele). A uz vela nechybalo a bol by tam pokoj. A do toho pride takato scestna rezolucia davajuca pravo pouzit akekolvek prostriedky a teda aj bombardovat...
Nehovorim, ze o Libyi nemala byt ziadna rezolucia, ale lepsie by sa mi zdalo napriklad zastavenie bojov a prichod medzinarodnych vysetrovatelov, co by zistili ako sa to povodne zomlelo a ake boli obete a kto bol za ne zodpovedny. To uz teraz nezisti nikto - pretoze vsetko bude rozbombardovane a ludia budu mrtvi...
Tu sa mi pripomina stare zname:

Obrázok
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa gabberattack »

-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

tak vystizny humor, az je smutny...;)

Btw, vselijaki Hassani vesaju Reutersu a BBC stale rovnake hrozostrasne bachorky o kaddafim (momentalne zevraj pouzivajucom ludi ako stity), a tie media im to stale uverejnuju. Naozaj je demokracia zalozena na zakladnom predpoklade, ze z bezneho cloveka treba robit (a castokrat aj uspesne vyrobit) tupeho konzumenta?
Asi by som sa mal odstahovat niekde do Papuy novej guinei, pretoze na tento vysmech zdraveho rozumu sa pozerat, no na to naozaj treba pevny zaludok, to je uplne porovnatelne s pokryteckymi ideologickymi mozgotlakmi o boji za svetovymier pod kridlami velkeho brata CCCP...
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
H:S
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Št Feb 11, 2010 7:08 pm

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa H:S »

Nevim, jestli je vhodne takhle zlehcovat danou situaci, ale objevilo se dalsi z mnoha autentickych videi, po jehoz shlednuti uz je jasne, proc se nam za kazdou cenu snazila media celou dobu predhazovat prekroucene informace o tom, co se vlastne na miste skutecne deje :))
http://www.youtube.com/watch?v=URZN9HoOxcw
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa shafa »

If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa Palo M. »

Duro Kotulic Bunta napísal:Asi by som sa mal odstahovat niekde do Papuy novej guinei, pretoze na tento vysmech zdraveho rozumu sa pozerat, no na to naozaj treba pevny zaludok, to je uplne porovnatelne s pokryteckymi ideologickymi mozgotlakmi o boji za svetovymier pod kridlami velkeho brata CCCP...
Neveril by si, ale v mojom predoslom prispevku som povodne napisal na koniec nieco take ako "Neviete, kedy zacnu predavat letenky na Mars?". Potom som to zmazal este pred uverejnenim... ale tiez by som sa najradsej odstahoval niekam, kde sa neklame na vsetkych frontoch.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Už to sere aj mňa. A najviac ma sere bezletová zóna = vyvolený môžu lietať a bombardovať čo sa im zachce. Toto už kde sme? A zas ide o ropu. Akože toto je totálne v piči. Sorry za výraz.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa Palo M. »

No... mna najviac vytaca to pokrytectvo.
Z rychlosti toho utoku po rezolucii OSN je jasne, ze ti piati co zacali utocit prvi, to uz mali pripravene dlho dopredu. A zautocili by aj bez rezolucie OSN, tak ako v druhej vojne v Iraku (resp. by sa zasa vyhovarali, ze nejaka ina rezolucia vyzyva na bla-bla-bla a teda vlastne akokeby mandat maju).

Na jednej strane si Kaddafi zasluzil dostat poriadne po hlave a koledoval si... Bulharske sestricky, jeho podareny syncek Hannibal vo Svajciarsku, jeho reci o tom ze do 50 rokov ovladnu Europu bez pouzitia zbrani... takze pred celym tym konfliktom to bol smerom k Europe pekny... no, povedzme kvietok.

Ale na strane druhej, kto teraz na celu tuto kampan doplati viac? Rozhodne viac ti bezni ludia, ktori nemozu ani za sestricky, ani za Hannibala... tym tam teraz vsetko vybuchuje a len im za to nakoniec pride ucet, ktory budu musiet zaplatit... teda ti, co to preziju. A toto je teda omnoho dolezitejsie, ako dat Kaddafimu po papuli...

Takisto ma teraz dostala do kolien BR, ked Libya poziadala o naliehave zasadanie a oni sa na to uplne vybodli! Uz ich nezaujima, ci Kaddafi ma nejake hmotne dokazy o novych skutocnostiach, nezaujima ich ani, ci nahodou nenavrhuje nejake riesenie, ktore by usetrilo zivoty... Teraz je naliehavejsie bombardovat a nicit. Grc...

Politika, hlavne ta medzinarodna, bola vzdy plna svinstva a pokrytectva. Ale akosi to zostavalo skryte pred beznymi ludmi a boli to len take "hry mocnych". Ako v tom videu, co sem hodil gabber. Ale v poslednych rokoch to nabralo iny rozmer. Vsetci to klamstvo uz vidia, bije to do oci. Napriklad tzv. "bezletova zona". Vacsina ludi si asi myslela, ze je to nieco ako vo Fukushime, ze zakazu lietadlam lietat. A ono nie. Vola sa to sice rovnako, ale v pripade Libye to znamena "okamzite znicenie radarov, PVO, letisk, a vobec akejkolvek infrastruktury, a akejkolvek budovy, lebo vsade moze byt nieco, co by niekedy teoreticky snad mohlo porusit bezletovu zonu". Rusi a Cinania si toho museli byt vedomi, ked nevetovali taketo znenie rezolucie - aj ked teraz akoze vyjadruju polutovanie.
A ide sa dalej, klamarom to nielenze prechadza, ale aj prinasa uspech. Bohovsky priklad pre mladych, kultura klamania a podrazactva, destrukcie a smrti... To neskonci dobre v ludskej spolocnosti, toto smrdi orwellovskym 1984...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Myslim, ze si to pekne zhrnul Palo.

OSN tymto stratila akykolvek kredit objektivity, a pripomina mi to situaciu s papezom a cirkvou - nieco, co povodne malo plnit ulohu moralneho a objektivneho korektora, sa zvrhlo na pseudosvatuskarenie a korupciu (Rusko & Cina - "my vam to nezablokujeme = umoznime schvalit, a vy nam za to nieco date"). Priklad s neoverovanim dodrziavania primeria Libyou (aj ked Libya pritom priamo ziadala prichod medzinarodnych pozorovatelov, ktori by potvrdili, ze mier porusuju povstalci) a ignorancia k ziadosti o zvolanie zasadania BR OSN je nazornou ukazkou toho, ze v BR OSN vobec nejde o civilistov ani o co najhumannejsie riesenie celej krizy, ale o nieco ine.

Nebezpecne na tom je, ze obycajni ludia z "nevyvolenych" krajin citili a budu citit pocit bezmocnosti. Ako sa branit proti neprekonatelnej masinerii zapadnych mocnosti, ktore co si zmyslia, to aj dosiahnu kdekolvek na svete? Nemaju sancu, ziadnu, ani cely jeden stat typu Kaddafi so svojou armadou nema ziadnu sancu pri strete zoci voci. A preto zostava z ich pohladu jedina moznost ako aspon ciastocne potrestat tieto arogantne staty - teroristicky utok.

Podla mna pocit bezmocnosti pri potlacani vlastnych kulturnych a politickych charakteristik bola a je hlavnou motivaciou teroristov. Viem sa velmi dobre vcitit do ich pocitov, a necudujem sa, ak dospeju do patologickeho stavu, ked su schopni zabit seba aj dalsich co najviac ludi, len aby aspon ciastocne potrestali tieto staty. Bezmocni ludia sa spravaju ako besni psy - stratia moralny usudok, idu cez mrtvoly.

Ale pricinou nie su oni, ani ich nabozenstvo, pricinou je klietka do ktorej ich dostali zapadne staty. No ale ved za kontrolu regionov a zdrojov ropy to riziko pre zapadne staty predsa stoji, coze tych zopar tisicov ludi co pomrelo pri teroristickych utokoch.

V tejto suvislosti ma zaujal aj jeden jav - udajny samozvrazedny utok libyjskeho pilota. Ak to je pravda, je to zaujimava indicia - hovori totiz, kto stoji za celymi tymito nepokojmi, a sice islamisticki extremisti. Pilot kriciac "Allahu akbar" zvrhol bomby na kaddafiho kasarne a napalil to do bunkra - "Allahu akbar" kricali v amoku podla ciernych skriniek samozrejme aj tipci par sekund pre koliziou s WTC.
Zaujimave, ze nikto zo zapadnych generalov zda sa nekomentuje tuto akciu, a zaujimave, ze nikto nekomentoval ani to, ze v sobotu rano este letelo uz v bezletovej zone libyjske povstalecke lietadlo (ktore kaddafiho sily potom zostrelili), bez toho, zeby ho zapadne lietadla poslali k zemi.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Čistý Zeitgeist je toto. Ani netreba komentár. Tak ako som pred rokom na cene akcií nemenovanej firmy tvrdil že kríza pominula tak teraz tvrdím že kríza ani nebola a bolo to tak vymyslené ako tieto veci. Celé je to hra mocných, studená vojna neskončila len sa to teraz inak volá, vojna proti terorizmu.
Používateľov profilový obrázok
H:S
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Št Feb 11, 2010 7:08 pm

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa H:S »

Cele tohle tema tak nejak prubezne sleduju jen pasivne, protoze me popravde nikdy prilis do hloubky ani politika a ani arabske zeme nezajimaly, neznam tak podstatne "detaily" a nemam moc cim prispet; zbyva mi tedy jen "nasavat informace" a zasnout nad tim, jak se tohle v dnesnim "modernim svete volneho sireni informaci" muze vubec dit; stale vic mam pocit, ze ony volne sirene informace jsou opravdu vsechny jen k dokonalosti dovedenou iluzi.

Rikate tady o spouste veci, jak jsou do oci bijici a jak je to ci ono ocividne. Ano, mezi lidma kteri o tom maji prehled zrejme jo (a asi je tech lidi vic nez driv), ale pokud bych si to treba ja tady od vas trochu neprebral na zaklade zde zminenych informaci, pravdepodobne bych si ani neuvedomil, ze je neco spatne.
Muj pripad je nezajem, v posledni dobe hlavne obecny nezajem o zpravodajstvi, zkratka bych tomu nebyl ochotny venovat dost casu na to, abych si vubec vsiml nejakych podrobnosti.

Vetsina ostatnich lidi asi dopadne podobne jako ja a take nic nezpozoruje, ale pricina asi bude ve zpusobu sdeleni informace - bezletova zona muze byt tak na zacatku tak zamotana do kontextu jinych veci, ze jeji obrana bombardovanim nasimi letadly muze znit naprosto v poradku, staci kdyz to hlasatel rekne v jedne vete a dostatecne plynule prejde na druhou, nez si clovek staci uvedomit, ze na tom neco vazne nesedi.
Stejne tak se da spousta neoverenych informaci a polopravd podat ve tvaru "zrejme dojde k ...", "pravdepodobne to znamena ...", lidi to stejne vezmou jako hotovou vec, "vzdyt to rikali v televizi".

Media tim padem uplne nelzou, maji zajimavejsi zpravodajstvi a jako vedlejsi efekt je vetsina lidi naprosto desinformovanych. Veri tomu, ze co se deje je spravne - jsou prece z civilizovane zeme ktera chce mir, ne valku. Mno ale myslim ze opet jenom opakuju co uz zde bylo o mediich za posledni tyden na ruznych mistech receno vicekrat.
Zkratka, kdyby to bylo skutecne pro vsechny tak pruhledne, neverim ze by nejak verejnost nezareagovala..


Otazkou je - kdyz zareaguje, zmeni se neco? Vezmeme si, kdyby bylo opravdu velke procento lidi situaci znechuceno stejne jako lide tady na foru. Da se o tom dale diskutovat a nadavat, jasne, ale je vubec mozne tuhle masinerii nejak zastavit?
Pokusy o "zverejneni pravdy" na nejakych vedlejsich informacnich kanalech by byly stejne snadno kontrovany desinformacemi, ktere by velmi podkopaly duveryhodnost jakesi "zle teorie o valce". Nedovedu si taky predstavit, ze by se to odvazila zverejnit nejaka televize, coz je ale asi jedina moznost, jak to dostat do siroke verejnosti a neco tak zmenit.

Pokud jsou media a nase vlady opravdu odrazem nasi spolecnosti, asi jsme narazili na novy sver vyvoje lidstva. Oboji ma podstatny vliv na nazory prevladajici mezi lidma a z takto ovlivnenych lidi je pak rekrutovana dalsi generace novinaru a politiku. Takova neprijemna zpetna vazba. Proto mi pripada, ze zmenit mysleni lidi je "beznym vyvojem k lepsimu" nejspis nemozne, tim padem i zastavit tuhle zapadni masinerii nevypada realne.
Vetsina lidi to ani zkratka neresi; chce si jen v klidu prozit ten svuj vlastni zivot a pripadne zajistit rozumne podminky pro sve deti, politiku nechavaji politikum. Politikum, kterym jde ale IMHO o to same - rekl bych ze vetsina jejich velkych idealu o zodpovednosti a tvorbe lepsi spolecnosti casto konci s prvni vyplatou.

Ja osobne, jak jsem uz naznacil vyse, to vice mene resim skoro uplnou ignoraci medii. Pripada mi zbytecne ztracet tim cas, kdyz na tom stejne nic nezmenim.
Ne, ze bych nemohl, verim ze je mozne v kazdem "oboru" alespon neco dokazat, ale pro realny vysledek bych tomu musel obetovat vekery svuj cas a ten bych radeji vyuzil na z meho pohledu hodnotnejsi cinnost.

Utect je zajimava alternativa, ale asi neni kde. "Vyhrat" tenhle boj se zda taky marne. Jedina moznost co vidim ja je tedy pohybovat se mezi dvema extremy: a) ignorovat vse a v podstate netusit co se stalo ve vedlejsim meste, nebo b) pracne ziskavat nezkreslene informace a kazit si naladu tim, co se ve skutecnosti deje. Ani jedna moznost ale neni zrovna vyhra, takze zalezi na kazdem, jak si je namicha dohromady podle vlastnich preferenci..


Kazdopadne diky vsem za informace a poznatky zde shromazdene; dalsi dilecek do puzzle skutecneho sveta.
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa shafa »

Ono kdyz se podivas, jak to vypada na lokalni urovni, tak na globalni to lepsi byt nemuze...
Bez ohledu na politicke nazory a postoje se mi celkem libi toto video:
http://www.youtube.com/watch?v=CtzQDantj6A

H:S
kdyz chces trochu prokouknout pod poklicku, tak je nejlepsi cist, cist, cist, ne noviny, ale knihy o historii, vladnuti, studene valce, atd. Dnes to neni nic noveho, historie se furt opakuje, akurat jsou zde sdelovaci prostredky, ktere ucelove matou.
Celkem dobre a i zabavne je mrknout na britsky serial "Jiste pane ministre" a "Jiste pane premiere". Kdyz si uvedomis, z ceho si britove delali legraci pred 30 lety a plati to i dnes... nekdy az k placi.
Kdyz koukas na TV, tak nekdy zavri oci a jen poslouchej ty kecy - je to pak uplne neco jine. Proto je lepsi radio, na to se lepe soustredi a zacichas levarnu.
Hezky a ctivy roman, ktery trosku pomuze otevrit oci, je treba od Gravese - Ja Claudius. Zase o historii, ktera se opakuje.
Taky se obcas hodi omrknout "extremisticke, nekorektni, zavadejici" a jine servery. Ne proto, ze by snad na nich byla pravda a nic nez pravda, ale ze napisou to, co bezna media nemaji zajem zverejnovat. A je toho dost.

Slavko:
projizdim ruzne zeme v Evrope a ptam se obcas lidi ve fabrikach co a jak - vysledek je asi takovy, ze mi pripada, ze CR (a asi i SR) recesi pocitly asi nejmene. Vsude jinde, kde jsem byl to lidi cca od roku 2008 celkem dost poznali. Kde byla prace, tak tam najednou neni a kde lidi nechteli delat nocni smeny a narocnou praci, tam najednou makaj...
Naposledy upravil/-a shafa v Št Mar 24, 2011 11:01 pm, upravené celkom 1 krát.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Napísať odpoveď