Chaos vo svete

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Hefto99
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 11:59 pm
Bydlisko: Zürich, Schweiz

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa Hefto99 »

89421 napísal:Ak treba niekde ist a presvedcit sa o pravde
Dokazem zo dna na den sadnut do lietadla a potom lokalnymi prepravcami a presvedcit sa..ak treba....
No dobre - aj do lietadla si sadol a na Ukrainu letel, aj po rusky vies, v com sa teda presne ostatni mylia? Lebo to som sa z tvojich prispevkov akosi nedozvedel. Konstatovanie ze ostatne prispevky su mimo ma pre mna informacnu hodnotu 0, kedze nie je podporene ziadnymi argumentami. To ze vies po rusky, ani to ze "o korupci a nasilnostiach si pocul od svojich ludi", informacnu hodnotu tvojich prispevkov nezvysuje.

Myslim ze tato tema tu vobec nie je horuca, len tu musis diskutovat inac ako na sme.sk.... :wink:
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

1. 89421, prosim nediskutuj sposobom sebavyzdvihovania a zhadzovania ostatnych. Je to prizemne, a taka diskusia bez argumentov nikam nepovedie. Ja tiez viem po rusky, pracoval som vo vyspelom kapitalistickom state, v Rusku a dokonca aj na Ukrajine, mam teda priamu skusenost z oboch stran a viem ziskat data z roznych stran (a napr. porovnat mieru propagandy v nasich, zapadnych aj ruskych mediach), ale nebudem to tu pouzivat ako argument, kedze je to teraz len malo relevantne, omnoho relevantnejsie su fakty o aktualnej situacii, nie o tom kto kedy kde bol a cim ohuruje inych.

2. skus radsej odpovdat na jednu zakladnu otazku - preco zapad podporil protiustavny nasilny prevrat v suverennom state s demokraticky zvolenou hlavou statu? Argument, ze vlada bola skorumpovana, je nevalidny, kedze to z hladiska demokracie (ktoru zapadne krajiny proklamuju) neopravnuje podporit fyzicku likvidaciu jedincov. A ze policajti potlacali maidan protesterov? To by sme ale potom mohli obvinit aj Ronalda Reagana za to, ze krvavo (zastreleny student, desiatky zranenych, stovky uvaznenych) potlacil lavicove protesty v univerzitnom meste Berkeley
Bloody Thursday
Preco vtedajsi guverner Kalifornie Ronald Reagan mohol nariadit strielat ostrou municiou do protestujucich? Pravom akej demokracie mohli byt zastreleni a zraneni studenti? Mal vtedy ZSSR sposobit a podporit statny prevrat v USA za evidentne nasilne potlacanie ludskych prav a demokracie? Preco platia dvojake metre pre rozne krajiny?
Pozerajme sa na veci v kontexte dejin a aktualnych udalosti, nie z emocionalnej stranky averzie k ruskej mentalite, prehliadajuc evidentne pokrytectvo zapadnej 'demokracie'.

Rusko nie je ziadna demokraticka krajina, ale aspon sa na nu nehra tak, ako to robia zapadne staty.

3. radsej prispejem linkom na sice nie uplne cerstvy, ale plne aktualny a velmi zaujimavy clanok v prestiznom americkom politologickom casopise:
http://www.foreignaffairs.com/articles/ ... ests-fault
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa Palo M. »

Duro Kotulic Bunta napísal:...potlacil lavicove protesty v univerzitnom meste Berkeley Bloody Thursday
Uff, to je teda dost drsne citanie (doteraz som o tom nevedel). Ale presne ako ma byt: datumy, mena, pocty ludi, chronologia - teda fakty, nie nejake dojmy ci nalepkovanie. Plus na wikipedii je moznost namietat clanok ako nie neutralny (a tento namietnuty nie je). Keby takto vyzerali clanky v novinach...
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa gabberattack »

Ja len pridam nieco na odlahcenie…. nemecky s anglickymi titulkami. Hadam vsetci porozumeju.

http://youtu.be/jSOfQ7tgTLg
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa 89421 »

Duro Kotulic Bunta napísal:1. 89421, prosim nediskutuj sposobom sebavyzdvihovania a zhadzovania ostatnych. Je to prizemne, a taka diskusia bez argumentov nikam nepovedie. Ja tiez viem po rusky, pracoval som vo vyspelom kapitalistickom state, v Rusku a dokonca aj na Ukrajine, mam teda priamu skusenost z oboch stran a viem ziskat data z roznych stran (a napr. porovnat mieru propagandy v nasich, zapadnych aj ruskych mediach), ale nebudem to tu pouzivat ako argument, kedze je to teraz len malo relevantne, omnoho relevantnejsie su fakty o aktualnej situacii, nie o tom kto kedy kde bol a cim ohuruje inych.

2. skus radsej odpovdat na jednu zakladnu otazku - preco zapad podporil protiustavny nasilny prevrat v suverennom state s demokraticky zvolenou hlavou statu? Argument, ze vlada bola skorumpovana, je nevalidny, kedze to z hladiska demokracie (ktoru zapadne krajiny proklamuju) neopravnuje podporit fyzicku likvidaciu jedincov. A ze policajti potlacali maidan protesterov? To by sme ale potom mohli obvinit aj Ronalda Reagana za to, ze krvavo (zastreleny student, desiatky zranenych, stovky uvaznenych) potlacil lavicove protesty v univerzitnom meste Berkeley
Bloody Thursday
Preco vtedajsi guverner Kalifornie Ronald Reagan mohol nariadit strielat ostrou municiou do protestujucich? Pravom akej demokracie mohli byt zastreleni a zraneni studenti? Mal vtedy ZSSR sposobit a podporit statny prevrat v USA za evidentne nasilne potlacanie ludskych prav a demokracie? Preco platia dvojake metre pre rozne krajiny?
Pozerajme sa na veci v kontexte dejin a aktualnych udalosti, nie z emocionalnej stranky averzie k ruskej mentalite, prehliadajuc evidentne pokrytectvo zapadnej 'demokracie'.

Rusko nie je ziadna demokraticka krajina, ale aspon sa na nu nehra tak, ako to robia zapadne staty.

3. radsej prispejem linkom na sice nie uplne cerstvy, ale plne aktualny a velmi zaujimavy clanok v prestiznom americkom politologickom casopise:
http://www.foreignaffairs.com/articles/ ... ests-fault

ruska mentalita- http://en.wikipedia.org/wiki/Victor_Erofeyev

slovensk amentalita dam ti sem milion odkazov na zlodejinu ..taky paska ti nic nehovori? svinstva smeru ti nic nehovoria??? asi by som mal ukazat svetu ako slovensky vedec uznava rusko..

ak mas aspon nejaky kus moralky v sebe tak to nemozs uznavat ten prorusky rezim.
ma desiatky znamych co sa uchytili v usa a malkokto nadava.. ved len CEO INTELU je brian krzanich ..
v rusku by ho zabili..
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa 89421 »

preco myslis ze slovensky team boinc ma tak malo dobrovolnikov..lebo boli vychovavany v materializme celych 45 rokov..pomahat je tabu vdaka vstiepovanej ruskej mentalite cele tie roky.
to bude ale na inu temu, urobim o tom nejaky clanok. mam dokazy a aj skusenosti..len si pozri boinc statistiky..slovensko je na chvoste
a my vieme preco..peniaze niesu dovod..slovaci su bohaty v bankach-vklady
ale pomoct..nikto
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa 89421 »

co mam ja z amerikou..mi sem nedavaj blbosti na ospravedlnenei vlastnej slabosti..
ja ti tu davam len fakty. preco nemame aspon taky vykon aako CNT team.. odpoviem ti -cesi neisu tak prorusky. :D
vsade kde je proruske zmyslanie-sa to nazyva mentalita -je boinc na bode mrazu =D>
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa Palo M. »

Tebe sa nieco stalo, 89421? Nejaka osobna kriza, problemy v rodine, v praci? Uraz? Choroba?

Pretoze tie tri prispevky co si sem nasypal v kratkom case su plne frustracie a negativizmu, nie su vecne, akurat plne vselijakych cudesnych konstrukcii. Ako uz bolo poznamenane, chyba nadhlad.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Ahoj 89421, priznam sa, som celkom zaskoceny agresivitou a negativitou tvojich poslednych prispevkov. Pozri, pre mna je vesmir velka sustava 10^85 castic, z ktorych Zem a tenka vrstva na jej povrchu obsahuje len absolutne mizivy zlomok tychto castic. Navyse, je statisticky vysoko pravdepodobne, ze dokonca ani najzlozitejsie organizovana cast z nich (nesuca inteligenciu) nie je vo vesmire ojedinela. Cize totally negligible.
Kedze k tym molekulam patrim a som nuteny medzi nimi a s nimi existovat, tak bohuzial mam aj nejaky nazor na sposob ich organizacie. (hoci najradsej by som sa vydal na jednosmernu vypravu kozmickou lodou, nieco typu Tau Zero od Andersona, a nikdy sa na Zem uz nemusel vratit). Ale tieto nazory su uplne zanedbatelne voci majestatnosti celemu vesmiru.
Nehnevaj sa teda, ale kvoli tak nedolezitej veci akou je organizacia spolocenstva vytvaraneho jedincami druhu Homo sapiens, sa nechcem zapajat do emocionalnej a poloracionalnej diskusie o tom, ci je lepsie A alebo B. Navyse, ked ani A ani B nie je dobre. :)

Takze klud prosim, dvakrat sa nadychni, pozri sa z okna niekde na les, povedz si, ze nieco ako stromy su tu uz 400 milionov rokov a este tu nieco podobne zhruba dalsich 600 milionov rokov bude, zatialco ludia tu su len par stotisic rokov a mozno uz o par stotisic rokov tu nebudu uz ziadni, a zrazu vsetky tie zabomysie vojny medzi A a B krajinami stratia na vyzname. A emociach. Nieco zanedbatelne a docasne predsa nestoji ani za pohnutie brvou.

Have a nice day.

p.s.: ovela uzitocnejsie nez spory o socioekonomickopolitickom systeme a od trivialit oslobodzujuce je zamyslenie sa nad pozorovatelnym versus celym vesmirom, napr. http://en.wikipedia.org/wiki/Observable_universe
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
89421
Príspevky: 128
Dátum registrácie: St Aug 08, 2012 8:29 pm

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa 89421 »

Spravny nazor..Ale ikedy ho uz clovek straca. Ked to vidim okolo seba. Zbytocne som to tu riesil. Beriem vsetko spat s ospravedlnenim. :wink:

Skor ma trapi ze nas team poporuje coraz menej ludi.Co je dlhodobejsi problem.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Chaos vo svete

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

89421 napísal:Spravny nazor..Ale ikedy ho uz clovek straca. Ked to vidim okolo seba. Zbytocne som to tu riesil. Beriem vsetko spat s ospravedlnenim. :wink:

Skor ma trapi ze nas team poporuje coraz menej ludi.Co je dlhodobejsi problem.
V pohode, diky sa ustretovu/uvedomelu reakciu. Kazdeho obcas zmoze nespokojnost so systemom, v ktorom je nuteny zit, to je prirodzene. Ale je dobre, ak je to len sekundardne (aj v ramci zachovania vlastneho zdravia :) ).

S tou ucastou bude nezanedbatelnym faktorom aj socialna situacia v krajine - pocet pocitacov, cena energie, prijem obyvatelstva.

Z toho vyplyva aj jeden z dolezitych faktorov - pripojenost a vseobecna aktivit apocitacov. Pred casom robili trivialny prieskum casovej zavislosti pripojenia k internetu podla krajin - US, JP a EU boli aktivne i pocas lokalnej noci, vo vychodnej Europe a inych castiach sveta sa v noci coraz viac vsetko vypinalo... Korelacia toho prieskumu s aktivitou v BOINC nie je nahodna.

As shown in the animation below, some parts of the world have stable, continually active IPs, with less than 5 percent change over the course of a day (areas in white), whereas in Asia, Eastern Europe, and South America, IP activity increases during the day and decreases during the night (areas in red or blue).

http://www.youtube.com/watch?v=HHAumsoMG3E&t=0m47s

Zdroj: http://www.slate.com/blogs/future_tense ... es_in.html
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Napísať odpoveď