Kiwiho problemy

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Kiwiho problemy

Príspevok od používateľa Palo M. »

Toto vlakno zakladam kvoli tomu, ze uz ma fakt nebavi sledovat, ako tu Kiwi zahlcuje vsetky mozne temy debatou o svojich osobnych problemoch a nakoniec sa tam zacne debatovat hlavne o nom, potom sa tam zacneme vzajomne hadat - a v poslednom case uz to sklza az k urazkam.
Kedze sa opakovane vraciame k tomu istemu, je nerealisticke mysliet si, ze to len tak naraz prestane.

Preto prosim osobne Kiwiho problemy diskutovat prave tu v tejto teme: je na to vyslovene urcena a kazdemu, kto ju navstivi je to jasne (a kto nema chut take veci citat, ten si tuto temu skratka nebude pozerat).

Zaroven by som poprosil moderatorov, aby ine temy priebezne cistili a ked sa tam objavia opat reci o Kiwiho osobnych zalezitostiach (ci narazky na ne), aby patricne prispevky presunuli sem a debata moze pokracovat tu (samozrejme, ak to bude diskutujucich stale bavit).
Tiez prosim ostatnych, aby sa zamysleli nad svojimi prispevkami v case ich pisania a radsej neodpovedali na off-topic prispevky, ale tie off-topic namiesto toho nahlasili moderatorom (cez "vykricnik" - aspon v ciernej teme je to vykricnik) - cim sa zminimalizuje praca pre moderatorov na tych, ktori si nevedia/nechcu uvedomit, co svojim prispevkom sposobia.
Chce to len trocha strpenia, nereagovat na off-topic hned, ale ho najskor nahlasit a reagovat nan az po presunuti sem.

Takisto, ak ma niekto pocit, ze existuje iny "off-topic evergreen" ktory odvadza pozornost od inych tem, nech zalozi specificke vlakno aj pren (ak take zatial neexistuje) a mozeme postupovat podobnym sposobom aj v inych zalezitostiach.
Dufam, ze takymto pristupom udrzime nase forum ciste a prehladne a zaroven kazdy dostane moznost vyjadrit sa aj k takymto temam.
Aby bolo jasne: toto nie je nic osobne proti Kiwimu, ide mi o zachovanie kvality nasho diskusneho fora.

Dakujem za pochopenie.

EDIT (2012-02-22): Tema bola premenovana na "Kiwiho problemy" z povodneho nazvu "Kiwiho osobne problemy"
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Kiwi »

To nie su Kiwiho osobne problemy, ale problem spolocnosti, ktora sa odmieta postarat o chorych ludi,
dokonca ich vytlaca mimo spolocnosti, len preto, ze ich problemy nechce resp. nevie pochopit. :)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Palo M. »

Citujem par prispevkov:
Kiwi napísal:A ja vas prosim, bez zbytocnych urazok, racte si najprv nastudovat fyz. a chemiu a az potom sa navazajte
do choreho cloveka, co vsetko moze robit a nerobi,...
(tu)
Kiwi napísal:Ja uz nemam trpezlivost 30 rokov niekoho presviedcat o faktoch, ale skusim inak.
Kedze som isiel na dochodok po troch rokoch na vyske, mal som odsuhlasny...
(tu)
Kiwi napísal:Kde ty vlastne zijes ? V BA ? Sak prid na vychod SVK...
...Davas kazdy polrok 2 x 400 € na okuliare ? Nedavas...
(tu)
Kiwi napísal:Mam v Blave kamosku, ona mi pomaha, ked nemam ako ziskat potraviny, ak by si byval v Petrzalke,
tak by som ju po tie letaky poslal, staci 2 ks, len ona ma podobnu diagnozu ako ja a tazko sa jej pohybuje
medzi ludmi, hoci ma zdrave nohy aj ruky, nemoze cestovat vlakom, ako si to niektori myslia. :)
(tu)

Bud priamo popis tvojich osobnych problemov, alebo jednoznacne narazky na ne. Podla mna je to vsetko "tocenie o tom istom" (a podla reakcii dalsich clenov fora si dovolim tvrdit, ze aj pre ostatnych). Tvoje prispevky totiz smeruju do oblasti, kde mas problemy ty sam. Nespominam si, ze by si popisoval problemy ludi trpiacich ALS ci nanizmom, hluchonemych alebo transsexualov.
Ak popises svoj konkretny zavazny problem, ale bez mien, datumov a cisel, to este neznamena, ze je to zavazny problem spolocnosti. Je to stale tvoj osobny problem, ktory sa iba ty snazis zovseobecnit na celu spolocnost... A uz sme ta tu viaceri upozornovali, ze my to tak nevidime, ze tvoje obvinovanie celej spolocnosti je len tvoj subjektivny pohlad - takze opat tvoj osobny problem. Moze sa ti to nepacit, mozes s tym dokonca i nesuhlasit, ale to je asi tak vsetko, co proti tomu mozes robit.

Kludne si tuto temu interne nazyvaj "Kiwiho osobne problemy a podobne problemy zdravotne postihnutych ludi, ich pohlad na spolocnost a pohlad spolocnosti na nich". Mne sa to ale zda prilis dlhe na nazov temy, tak som pouzil len to najpodstatnejsie, prvotnu pricinu, ktora stoji za mnohymi off-topic prispevkami.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Honza »

Palo, dekuji za tento thread a vysvetleni k nemu.

Kiwi u me uz nejakou dobu figuruje na ignore liste a je to uleva. Pokud vsak nekdo cituje/polemizuje/reaguje na Kiwiho off-topic v jinak zajimavych threadech, ve vysledku pak prestavam cist i takove thready...a ve finale prestavam cist forum.
Naposledy upravil/-a Honza v Ne Feb 27, 2011 4:24 pm, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ked ja mam nejaky problem, napr. upalovanie psychicky chorych na hranici, tak je to moj problem, lebo mna upalia,
ale sucasne to nie je moj problem, lebo si ho nesposobujem ja, ale mi ho sposobuje spolocnost. :)

Tak uz konecne zacnite rozmyslat, predtym mez nieco napisete, lebo vyzerate jak 5-rocne decka, co
si myslia, ze ked myslia svojim mozgom tak ako myslia, tak ze je to moralne a spravneň.

Lenze tie decka raz dospeju a niektore z nich budu schopne korigovat svoje spravanie, a niektore budu
silou mocou tvrdit, ze zabijanie chorych na hranici je moralne a spravne. :)

Hranica = stigma.

Ked cloveka upaluju na hranici, mas odvahu vsetkym vysvetlit, ze sa mylia a ze ten clovek za nic nemoze,
ze za to mozu ich hlupe a vymlete mozgy ? :)

Alebo budes na strane tych, co upaluju ?

Ako sa spravaju ludia v pracovnom kolektive k ludom, ktori sa liecia na psychiatrii ?
Dokaz, ze k vsetkym sa spravaju, tak ako kaze moralka. Chcem vidiet aspon 10000
dokazov, ze si psychicky chorych v prac. kolektivoch vazia a davaju im rovnaku pracu a placu,
ako zdravemu, ak chory je schopny urobit danu robotu dosledne a rychlejsie ako ini.
shafa
Príspevky: 391
Dátum registrácie: So Nov 08, 2008 1:11 am

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa shafa »

Opravdu dobrou spolecnost clovek potka asi az v nebi. Je nesmysl toto ocekavat na Zemi.
Do te doby to holt musis nejak prezit a doufat, ze se do nebe dostanes. Jinac to budes mit zrejme jeste horsi nez na Zemi.
Nevim co vic k tomu dodat.
If someone asked me to choose between Metallica and Megadeth, I would say SLAYER...
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Kiwi »

Hej, lenze takych ludi je 975000000 a preco by mali zbytocne trpiet, ked je mozne vynajst lepsie lieciva
a je mozne zmenit spravanie vacsiny ? :)
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Palo M. »

Kiwi napísal:Chcem vidiet aspon 10000
dokazov, ze si psychicky chorych v prac. kolektivoch vazia a davaju im rovnaku pracu a placu,
ako zdravemu, ak chory je schopny urobit danu robotu dosledne a rychlejsie ako ini.
Ja chcem vidiet aspon jedneho psychicky choreho, ktory si tu robotu urobi dosledne a rovnako dobre ako zdravy.
Mozes zacat v nasom time...

Asi si to neuvedomujes, ale vyzeras teraz ako zanedbany Cigan z Lunika 9 s flasou rumu v ruke a transparentom "My chceme pracu"...

Pozri Kiwi, spolocnost ani nepotrebuje, aby chori prispievali rovnako ako zdravi. Chori dnes dostanu od spolocnosti viac, ako do nej dodaju, to je fakt. A ja s tym nemam ziaden problem a myslim, ze ani vacsina ludi (vsetci?) tu na fore s tym problem nema.
Ale na druhej strane od tych chorych ocakavam trocha respektu a pochopenia. Spolocnost dokaze davat iba podla svojej kapacity. Ak je vyprodukovany maly nadbytok, chorym sa pochopitelne dostane menej. Ak je chorych prilis vela, prerozdeli sa to medzi viacerych a zase je na jedneho menej. Ak je pomoc prilis stedra, pritahuje to podvodnikov ktori system zneuzivaju - a teda opat nejake peniaze "idu inam" a chori maju menej.
Tym, ze budes iba nekonstruktivne bedakat, situaciu nezmenis, akurat naseries tych, co ti celu show platia - lebo si budu coraz castejsie klast otazku, ci to naozaj stoji za to, podporovat ludi ktori si tu pomoc nevazia a este sa aj do mna obuvaju.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Kiwi napísal:... je mozne zmenit spravanie vacsiny ? :)
To by si si musel zalozit cirkev a pracovat na tom par sto rokov.
Ale toto je BOINC, takze si kus mimo.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Honza »

Kiwi napísal:... je mozne zmenit spravanie vacsiny ? :)
Ano, ale clovek musi zacit u sebe.
A mozna neni tak podstatne, co se komu v zivote prihodi ci jak se k nemu ostatni chovani, ale jak se k tomu postavi :idea:
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ono sa zda, ze chorym ide vela, no v skutocnosti to ide do ruk firiem a individui, ktori sa tvaria, ze ako im na zdravi
zalezi, lenze oni beru od 2500 do 15000 €, za to, ze nieco robia pre chorych a chory dostane lieky za 50 € a 250 € dochodku,
ktory aj tak ide len na jedlo, lieky a teplo.

Tak preco neznizime marze u tychto veci, preco by niekto nemohol nieco urobit pre mna tiez za 300 € :).

Preco nedat na lieky, jedlo a teplo 0 % DPH ?

Preco nazakazat alkohol, cigarety a nezdrave jedla, aleboto povolit pod podmienkou, ze ked sa k sebe
spravam ako psych. chory, ale sa neliecim, ze si to zaplatim sam, ved na to mam a este si nicim zdravie,
este sa ako hulvat spravam k postihnutym, tak co od inych chcem, ked si na vsetko stacim sam ? :)

A potom pride jedna nehoda, manzelka a deti sa na mna vyseru, spolocnost sa na mna vyserie, mal som
plat 5000 € a teraz som na voziku pred Tescom a zobrem na rozok a vozik :) Tak to velakrat chodi,
lebo ked clovek strati zdravie, tak sa cela rodina aj spolocnost nan vyserie, hoci predtym sa mu kazdy pchal
do zadku, ked mal peniaze a postaveni v tej "spolocnosti" :)

http://www.youtube.com/watch?v=3V1hXhX26Gw
http://www.youtube.com/watch?v=h1tMrwvbosw

A takto to vyzera s desiatkami neziaducich ucinkov. Preco vela psychicky chorych neberie lieky podla
predpisu a ma tendenciu uplne lieky vysadit ?

No lebo maju kopu neziaducich ucinkov, takze je cloveku po podani lieku ovela horsie ako ked ho neberie.
A neverte tomu co je tam napisane, ze neziaduce ucinky sa zmiernia resp. uplne vymiznu po ur. case.

Take iste co do poctu aj intenzity su neziaduce ucinky, prve 3. dni, aj 5, 10 ci 15 rokov neskor, kazdy okamih,
ked sa zvysi koncentracia lieciva v krvi a prenikne aj do CNS, ak sa tam dostane.

Takze to iste vracanie a dusenie mate 1.,2. aj 45667. den, to iste busenie srdca, to iste sucho v ustach, ci hypersalivaciu,
takze vam nerozumeju, ked nieco v obchode ci lekarni chcete atd.

A ked idete na ocne, tak prve co vam povedia listok a 10 €. :) Lenze ked idete na cestnu spravu a podate na nich
trstne oznamenie, ze cesta nie je zjazdna od novembra do aprila, a nemozete sa po ten blby listok dostat, tak
musite trpietnovember, december, januar, februar, marec, april, + 3 tyzdne na objednanie skiel, takze ste po tejto
torture tam, kde ste boli a znova nemate skla take, ake potrebujete, lebo sa medzitym hodnota sf. D zmenila
a musite si vsetko zaplatit odznova. :)

Takze ked niekto odomna chce aby som pisal, musim najprv moct citat. A ked nikto na svete nechce resp. nevie
zariadit, aby som mohol citat /dlhsie ako 15 min. denne/, tak by sa mal snazit pochopit, ze to zatial nejde,
napriek max. snahe, aby to islo. Pojde to az vtedy, ked budeme mat vzdelanych ludi, ktori budu vediet efektivne
pomahat, a nie hucat do vetra a kricat na auto "zastav", ked je auto zozbehnute a nereaguje na "zastav",
lebo nema receptory na "zastav". Darmo budeme kricat, auto pojde po najnizsej moznej energetickej trajektorii,
a nezastavi, kym nenarazi alebo neznici prekazku, az spadne do ciernej diery a vyjde v inom svete. :)
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ako ja vnimam realitu okolo seba:
http://gizmodo.com/#!5748691/so-uh-what-is-reality
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Kiwi napísal:Takze ked niekto odomna chce aby som pisal, musim najprv moct citat. A ked nikto na svete nechce resp. nevie
zariadit, aby som mohol citat /dlhsie ako 15 min. denne/, tak by sa mal snazit pochopit, ze to zatial nejde,
napriek max. snahe, aby to islo.
Toto sa mi na tebe paci. Tu na fore stravis kazdy den nie 15 minut ale hodiny a co si uz napisal prispevkov, nie len sem lebo pises aj inde, keby sme ten text dali dokopy, zahambil by si aj A. Dumasa, urcite. Ale je mile ako dokazes vsetko zdovodnit len nie root cause. Uz viem odkial sa to ucia politici, ved ty si ich velky ucitel.
No offense pls.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Palo M. »

slavko.sk napísal:
Kiwi napísal:Takze ked niekto odomna chce aby som pisal, musim najprv moct citat. A ked nikto na svete nechce resp. nevie
zariadit, aby som mohol citat /dlhsie ako 15 min. denne/, tak by sa mal snazit pochopit, ze to zatial nejde,
napriek max. snahe, aby to islo.
Toto sa mi na tebe paci. Tu na fore stravis kazdy den nie 15 minut ale hodiny a co si uz napisal prispevkov, nie len sem lebo pises aj inde, keby sme ten text dali dokopy, zahambil by si aj A. Dumasa, urcite. Ale je mile ako dokazes vsetko zdovodnit len nie root cause. Uz viem odkial sa to ucia politici, ved ty si ich velky ucitel.
No offense pls.
Tusim mi zacina dochadzat, ako to vlastne je. Kiwi tu sam vyhlasil, ze ak ma nieco zmysluplne napisat, tak musi najprv vela citat a to sa mu neda kvoli zdraviu. OK, berieme to. Ale sucasne je tu fakt, ze Kiwi toho popisal na fore az-az. Takze by mal straasne vela predtym precitat (podla vlastneho odovodnenia). Ale to sa mu neda, tak ma to vedie k zaveru, ze tu na fore Kiwi len vela pise, ale necita poriadne, co pisu ini (ci uz tu na fore, alebo inde na nete k danej problematike)... Takze vlastne je uplne logicke, ze Kiwiho prispevky su casto od veci, pretoze nesplnil zakladnu poziadavku (najprv citat, potom pisat)...
A je teda vysoko pravdepodobne, ze si Kiwi poriadne neprecita ani tento moj prispevok, ani Slavkov prispevok vyssie - ale zato tu urcite nieco napise.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Palo M. napísal:
slavko.sk napísal:
Kiwi napísal:Takze ked niekto odomna chce aby som pisal, musim najprv moct citat. A ked nikto na svete nechce resp. nevie
zariadit, aby som mohol citat /dlhsie ako 15 min. denne/, tak by sa mal snazit pochopit, ze to zatial nejde,
napriek max. snahe, aby to islo.
Toto sa mi na tebe paci. Tu na fore stravis kazdy den nie 15 minut ale hodiny a co si uz napisal prispevkov, nie len sem lebo pises aj inde, keby sme ten text dali dokopy, zahambil by si aj A. Dumasa, urcite. Ale je mile ako dokazes vsetko zdovodnit len nie root cause. Uz viem odkial sa to ucia politici, ved ty si ich velky ucitel.
No offense pls.
Tusim mi zacina dochadzat, ako to vlastne je. Kiwi tu sam vyhlasil, ze ak ma nieco zmysluplne napisat, tak musi najprv vela citat a to sa mu neda kvoli zdraviu. OK, berieme to. Ale sucasne je tu fakt, ze Kiwi toho popisal na fore az-az. Takze by mal straasne vela predtym precitat (podla vlastneho odovodnenia). Ale to sa mu neda, tak ma to vedie k zaveru, ze tu na fore Kiwi len vela pise, ale necita poriadne, co pisu ini (ci uz tu na fore, alebo inde na nete k danej problematike)... Takze vlastne je uplne logicke, ze Kiwiho prispevky su casto od veci, pretoze nesplnil zakladnu poziadavku (najprv citat, potom pisat)...
A je teda vysoko pravdepodobne, ze si Kiwi poriadne neprecita ani tento moj prispevok, ani Slavkov prispevok vyssie - ale zato tu urcite nieco napise.
BINGO! =D> =D> =D>
Napísať odpoveď