Kiwiho problemy

Diskusia nezaraditeľná ani do jednej z kategórií

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Kiwi »

No nie je to tak ako pisete, lebo sa navzajom nechapeme. Ale ked v aprili budem mat okuliare a nezhorsi sa
mi zrak do novembra a v novembri zozeniem niekoho, kto bude varit a prijladat do ohna, tak budem moct
zacat pisat, ak mi lekar nezvysi davku cez Vianoce a budem sa moct sustradit na pisany aj citany text
a sucasne budem moct fokusovat oci, tak ako u zdraveho cloveka.

Sucasne bude musiet fungovat net, modem, PC, monitory a nesmu mi tpnut ruky a musia ustupit
bolesti hlavy, dusenie a neschopnost dychat, ono sa dost tazko pise o niecom, ak lapate po dychu. :)

Lenze toto vsetko by chcelo trochu vedomosti z fyziky a chemie a potom by clovek videl realitu inak,
z pohladu aky ma ten druhy. :)

Je zaujimave, ze zdravi, ktori dokazu kontrolovat svoje spravanie, chcu to iste od choreho, ktori tuto
vlastnost nema. :)
http://cs.wikipedia.org/wiki/Afektivn%C3%AD_poruchy
http://www.drugs.com/sfx/risperdal-side-effects.html
http://bipolar-disorder.emedtv.com/sero ... fects.html

Takze pomozu u mna len vyssie davky liekov, co sposobi, ze zomru dvaja ludia, alebo pokoze
edukacia vacssiny, co potencialne povedia k novej molekule, k odstaneniu mojich problemov
a k zaradeniu do prac. procesu, s rizikom recidivy och.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Ale ved my od teba nic neziadame. Len mi je divne ze stale mas 300 roznych ale aby si pisal clanky k veci ALE na fore vypisujes romany. Mas obavy ci ti pojde HW ale furt daco spekulujes a mas n-krat spickovejsie vybavenie ako vacsina z nas.
Ja chodim do roboty a po veceroch, nociach a vikendoch taham vlastnu firmu, nemam asi ani kedy prdnut ale ani netvrdim ze nieco napisem. Ked som mal cas, napisal som, teraz ho nemam a tak skoro mat ani nebudem.
Kazdy to chape a chapali by sme aj teba keby nebolo tych ALE a potom zas ALE. ALE inak je to ok, zas aj takato debatu patri k timu, sme clonovai timu a toto je miesto kam to patri. Nepatri to ale do diskusii o inych veciach.
Ja si myslim ze sa velmi dobre chapeme.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Kiwi »

Predstav si, ze si zdravy, urobis si vodicak, skolu, mas MD alebo Bc., Ph. D. atd., mas rodinu, deti, pracu,
kupis si dom, auto.
Zrazu zistis/zistia ze si chory a musis brat lieky, a este zistis ze nevies ocami zaostrit.
Ides na ocne daju, ti okuliare na citanie aj dialku.

Prides domov, ale zistis, ze to nefunguje, lebo to nema so okuliarmi nic spolocne,
lebo ty vies zaostrit oci, ale len na par zlomkov sekundy, potom rel. dlhsi cas nevidis.
Podobne s videnim do dialky.

Ako budes pracovat, ked tvoja praca sa tyka citania a pisania ?
Ako budes riadit auto, ked nevidis do dialky, stale, len sem tam ?

Manzelka ti zacne vycitat, sak mas skolu, mas vodicak, spolocne sme kupili auto a ty nechces jazdit :)
Vyhovaras sa, a nechces pracovat a ja aj nase deti nemame co sme mali predtym :)

Ergo, ak sme vsetci na svete taki blbi, ze nevieme vyrobit jeden liek, ktory by nemal take vedlajsie ucinky,
tak potom musime cakat, kedy sa objavi clovek, co to urobit chce a vie. :)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Palo, diky za tento thread, vyborny napad - dal som si vdaka tomu Kiwiho prec z ignore listu, pretoze verim, ze nebude uz zaplavovat ostatne thready off topicmi k jeho problemu. Ak to tak nebude, ignore list obnovim.

Z mojho pohladu je to - okrem toho co som napisal pred par dnami - tak, ze Kiwiho choroba moze postihnut kazdeho, ved to vidim sam v mojej rodine.
Kiwi je vsak "vynimocny" v tom, ze na rozdiel od vacsiny chorych svoju zlost obratil proti spolocnosti, ktora mu pritom pomaha ovela viac ako by mu pomohla kedykolvek v minulosti (v 99% minulosti by uz asi davno zomrel alebo by ho zabili - to myslim vazne, nie cynicky).
A navyse k tomu posledne mesiace pridal nezmyselne otravovanie kazdeho threadu - to je to, co ostatnych nahnevalo. Vybijat si zlost tu na fore, to je naozaj mimo. Nikto nic od Kiwiho nechce, len to, aby nebol agresivny a aby neosocoval a nekonstruktivne nepisal do uplne nesuvisiacich threadov svoje subjektivne obvinenia spolocnosti.

Navyse - a to je dolezity aspekt - Kiwi, vzdy vymenovavas aka obrovska zhoda nahod (funkcny hardware, zakurene v dome, zaostrenie oci, sustredenie mysle...) musi nastat aby si mohol nieco pisat a citat. Lenze tym si len sam sebe odporujes, pretoze na zaklade toho, kolko si tu toho na fore uz napisal a musel si predtym tolko nacitat a napozerat, je uplne jasne, ze ta zhoda okolnosti nastava v ovela vacsom pripade ako u nas. My ostatni totiz chodime do prace a mnohi sa aj musime sa starat o rodinu - to nam zaberie tolko casu, ze z volneho casu nam ostatnym zostane ovela menej ako tebe z toho volneho dna.
Tvoje riesenie kurenia, okuliarov, zdravotnych problemov atd ti zjavne zaberie menej casu ako nam praca a rodina - dokazom su kvanta nacitaneho a napisaneho materialu len na tomto samotnom fore, kde jednoznacne vedies v aktivite.
Takze reci o tom, ako nevidis, ako ta choroba zvazuje su sice pravdive, ale z nadhladu su len vyhovorkou, ktoru tu pouzivas z mne neznamenho dovodu (chces aby sme ta lutovali?). Si inteligentny clovek, mal by si chapat, ze na zaklade vysledkov vo forme priepevkov tu na fore mas viac volneho casu a citas a pises ovela viac ako vacsina z nas
.

Uvedom si to este raz Kiwi - tvoja choroba ta zvazuje v aktivite menej ako nas praca a rodina. Takze uverime ti ze naozaj nemozes citat a pisat az vtedy ked nebudes pisat kvanta prispevkov sem na forum plnych odkazov na precitane veci a podobne.
Lebo inak sa takou argumentaciou zosmiesnujes, na zaklade coho som ti ja prestal verit a prestal som si ta vazit - pred par rokmi si mal moju uctu za tvoj boj s chorobou, ktoru poznam na svoje rodine, ale posledne mesiace tento boj vdaka tvojim negativnym povahovym vlastnostiam - nie vdaka chorobe - zacinas viest nespravnym sposobom, sposobom, pri ktorom je pre mna problem ti verit a si ta nadalej vazit.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ale je zjavne, ze zase nerozumies tomu co pises, lebo si si neprecital tie linky, co som postol.
Tam je presne popisane, ako sa sprava spolocnost, ktora nema dostatocne vzdelanie, k takto
chorym ludom.

Ergo, co si teraz napisal, by bolo dobre aj dokazat struktne formulovanou hypotezou, ktora by sa
dala step by step overit.

Lenze v jednom kroku prides na to, ze to ci si napisal, nie je v skutocnosti tak, ako sa to javi tebe
a aj ostatnym, z tvojho resp. ich pohladu. :)

To ze niekto nieco chape ako hnev ci zlost, este neznamena, ze to bolo aj takto pisane. :)

To ako keby sa ucitel zlostil, ze jeho ziak nechape pocitanie s cardinalnymi cislami.
A darmo budes stale dookola vysvetlovat niekomu, kto nevidi rozdiel v kardinalite mnozin,
ze tam platia ine pravidla, podobne darmo budes niekomu vysvetlovat dosledky VTR
ci spravanie EBC kondenzatu blizko ab. 0. :)

Takze najprv treba vidiet realitu spravne a az potom pisat, lebo teraz vidno, ze nechapes ako
funguje na fyz. urovni ludsky mozog a ani sa to nesnazis pochopit, ale este hladas vyhovorky,
preco to chapat nechces a nemusis. :) To uz je na vedca dost blba vlastnost.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

K tomu hnevu/nehnevu - ak ty napr. napises, ze "na webe mame prd", a ze "spolocnost su fasisti", tak musis mat naozaj nenapravitelne chybne neurony na to, aby si nechapal, ze je to agresivne a nahnevane spravanie. Ak to nezmenis, tak budes odpisany clovek, no offence pls.

Myslim ze som sa ti uz dost navysvetloval ako funguje spolocnost, a za to, ze ty ju obvinujes zo svojho probleemu ja nemozem - ak tento hnev na spolocnost sposobuje tvoja choroba, tak si odpisany nepouzitelny nador na spolocnosti, ktory treba nechat napospas svojmu osudu, bez ohladu aku inu pridanu hodnotu to spolocnosti moze zobrat. Nevydarne experimenty prirody nemusia prezit, o tom je evolucia, pokial ich pozitiva prevladaju nad negativami.

A k tomu vedcovi - ja vidim realitu na zaklade experimentu, ktory si mi poskytol. A ten experiment hovori jednoznacne - zacakl si byt agresivny a utocny. Ja robim jasny zaver z jasnych priznakov, nie je na tom nic nevedecke. Ked dam niekomu facku, mozem cakat ze ju dostanem naspat, v tom nie je ziadna veda. Nebudem hlupo pozadovat od toho, komu tu facku dam, aby si nastudoval bunkovu strukturu koze, nervove zakoncenia a podobnem, aby chapal, ze preco ho to bolelo a aka postupnost svalovych impulzov viedla moju ruku k tomu, ze tu facku dostal. Nebud egocentrik a nepozaduj aby ostatni chapali preco si agresivny a patologicky - v prvom rade sa nespravaj agresivne tak ako si sa tak nespraval prve dva roky na tomto fore.
Ak si medzicasom zmenil lieky, skus nasadit znova tie co si mal predtym, ak nemali extremne horsie side effect ako tie sucasne.
Pred dvoma rokmi sa s tebou dalo normalne diskutovat, intelektualne si fungoval uplne normalne. Dnes si len matny odvar svojej minulosti. Nie choroba, ale tvoja povaha sposobuje ze si zacal byt agresivny - mylim sa? Agresivita a utocne spravanie je choroba? Lebo v tom pripade budeme musiet zacat chapat aj Hitlera a Stalina - ved aj oni vlastne boli iba chori, resp. nemali dostatocne vyvinutu istu cast mozgu, takze mali pravo vrazdit lebo ludstvo im nedalo vhodne lieky ci operaciu... Je tvoja agresivita dosledkom narusenej rovnovahy neurotransmiterov ci atrofiou synapsii v casti mozgu zodpovednej za socialne spravanie? (ktorej existencia sa predpoklada na zaklade experimentov).

Este je tu jedna alternativa - tvoja agresivita a hnev je dosledkom zufalstva. Viem si predtavit, ze ak mam chorobu, ktorej aka-taka liecba/udrziavanie na uzde je mozna len s neprijemnymi side effects, tak sa po case mozem stat zufaly, a zacat okolo seba kopat ako zurivy pes. V tom pripade ale ide tvoje zufalstvo opat nespravnym smerom - preco ho vybijas na nas, ktori ti s tym nijako nemozeme pomoct. Urobis si nepriatelov aj tam, kde si bol akceptovany a vazeny. Nenic si okolo seba mosty, to je uz cisto tvoja zodpovenost, bezohladu na akukolvek chorobu.
Bud rad, ze existuju aspon lieky, ktore pred 200 rokmi neexistovali, a skoncil by si rovno .. zle.
Alebo sa daj zmrazit a rozmraz sa o 200 rokov, ked uz ta fasisticka spolocnost objavi lieky lepsie. Jednoducho ja tiez nebudem agresivny za to, ze napr. dostanem rakovinu a spolocnost mi da iba lieky, z ktorych budem mat extremnu nauseu, vypadaju mi vlasy a aj tak s 50% pravdepodobnostou nakoniec zomriem. Zamysli sa nad tym.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja si vazim teba, aj tvoje clanky na webe, aj ja chcem napisat taky clanok a aj sa snazim.
Ale sucasne tvrdim, ze na "webe mame prd" z hladiska popisu toho, co jednotlive
projekty robia, napr. AQUA, GPU Grid, WCG, Rosetta, atd.

Mame tam len pekne popisany EAH a MW. Aj to by sa dalo este doslednejsie a nazornejsie,
nie len obrazkami, grafmi a textom.

A k ostatnemu len tolko, ze to nie je tak, ako si to predstavujes, keby si mal taky mozog,
ako mam ja, presne taky, stretol presne takych ludi, ako som stretol ja, a v presne takom
prostredi ako ja, a bral by si take lieky a mal taku manifestaciu fyz. dejov na mojom tele/mojom spravani,
tak by si veci videl inak a bolo by to uplne v zhode s realitou, dokonca by sa to dalo aj presne
namerat a vyrobit presne taky klon a zopakovat experiment, a zase by sa nameralo "to iste".

Len netreba meranim do toho systemu zasahovat, to je jedna z podmienok, nesmieme sa pozerat,
ako to je, lebo inac ten experiment "vyrusime" z jeho povodneho retazca pricin a dosledkov.

Tak urob taky experimnet a potom uvidis, co zatial ani netusis, lebo keby si to tusil, nepises to co pises. :)

Keby som sa spraval ako hulvat a egoista, tak by som facky vracal a nikdy by som sa nedostal
do stavu, aky mam teraz, do ktoreho sa dostanu len ludia, ktori facky nevracali, az ich spolocnost
"zdravych inteligentov" takmer zabila. Nastastie ziju aj nefasisti, ktori vedia ako pomahat. :)

A ked to iste robila sprosta spolocnost v minulosti, tak treba to iste robit s chorymi aj teraz, hej ? :)
Ergo, chyby treba stale dookola opakovat, hoci dnes vieme, ze take spravanie je nemoralne ?
Co su toto za detinske argumnety.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Spravaj sa tak ako si sa spraval pred dvoma rokmi a vsetci ta budeme akceptovat. My sme pristup k tebe nezmenili, to ty si zmenil pristup k nam, tak sa nad tym zamysli, kde lezi problem.
Detinsky argument? Ja som napisal, ze bud rad, ze su lieky ake su, nie ze to ma byt tak ako bolo pred 200 rokmi. Bud rad a nezlosti sa.
A radsej nic nepis ked necitas/nerozmyslas nad tym co ti clovek pise. Zjavne nie je splnena podmienka funkcny HW+oci+mozog, takze chod si radsej oddychnut a nemusis mi odpisovat hned za 10 minut, lebo tu bude 20 prispevkov ktore na seba nenadvazuju, resp. nadvazuju uplne nekonzistentne a nelogicky.
Naozaj mam ine uzitocnejsie veci ako natahovat sa s tebou nad zakladnymi vecami, ze ked sa spravas utocne nikto ta nebude akceptovat aj keby si mal potvrdenie od najmimozemskejsieho a najobjektivnejsieo doktora v Galaxii o tom, ze si chory.

Bud zas tym Kiwim, ktory konstruktivne nieco podebatil, obcas bol sice trochu iny a obcas bolo mierne narocnejsie sledovat jeho myslienkove procesy, ale nebolo v nom nic negativne. Vedel si to pred par rokmi, neviem preco by si to nemal vediet teraz. Mozno ale uz nechces...
Naposledy upravil/-a Duro Kotulic Bunta v Ut Mar 08, 2011 6:34 pm, upravené celkom 1 krát.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Kiwi »

Lenze ty furt nechapes priciny a dosledky. Ak niekto len prijima facky a postupy od "inteligentov", ktori argumentuju tak,
ako ich ich ucitelia na vyske naucili, tak "mozog" sa sam, nie z vlastnej agitacie, vlastnou volou, ale sam " ako vlastnost systemu"
zacne spravat depresivne a vtedy to "ako tebe", nevadi.

Lenze ked je mozog uz v koncoch a po 6 rokoch depresie "vidi", ze sa blizi koniec, tak sa prepne do manie, aby prezil,
lebo nema inu moznost, ako tlaku a presile hlupakov odolat.

A vtedy to uz naraz zacne vsetkym vadit, lebo je manicky. :) Jake detinske, ze ? Jake farizejstvo, ze ?
Predtym sa mu smeju a ignoruju ho a teraz v manii, naraz aky zaujem.

A potom liecba, lieky 1. volby, zastarale liecebne metody aj lieky, kde benifit liecby je minimalny
a doriadenie zdravia cloveka, vdaka nez. ucinkom neakceptovatelne.

Tak zase pisem, ked nevies o com pisem, lebo si to nevies vysvetlit, lebo nechapes ako to funguje,
tak nepis, lebo zase len strielas vedla.

Daj si 2000 mg valproatu sodneho, daj si quatiapin v takej davke, aby si nemohol hltat ani sliny a dychat
a skus pisat clanok, citat alebo sa sustredit na pis. ci cit. text. :)

Ked toto dokazes, si potvrdenim toho, ze na teba tieto latky neucinkuju a si Boh :)

Ja Boh nie som a neviem tie nez. ucinky volou potlacit, tak mi daj radu, ako to urobit, ak mas o tom sajnu.
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

1. Zaujimave, ze si Boh ked napriek slintaniu mozes pisat tony prispevkov sem na forum (dnes si uz sem popisal tolko ako na stvrtku clanku, ostatni to podla mna ani nestihaju citat) - a uz zas tocime dokola - tvoje argumenty vysvetluju vzdy len polovicku tvojho spravania, tej druhej polovicke odporuju. Mal by si sa stretnut aspon so zopar ludmi s rakovinou, ktory vracaju a maju krce po chemoterapeutikach, to by ti velmi prospelo, a nielen vracaju, ale maju aj mnohe ine - ovela menej neprijemne - side effects, ako napr. plesen v ustach:
Obrázok
(zdroj: Oral side effect of chemotherapy)
Tak co - lepsie slintat ako vracat a mat plesen, nie?

Pripadne by si sa mohol stretnut so zopar ludmi z Afriky, kde nemaju co jest a zomrieraju od hladu.
Hned by sa ti zdali tie slintacie lieky ovela lepsie. To, ze zijes lepsie ako 80% populacie ta zjavne netrapi, lebo chces zit lepsie ako 95% populacie.
Pozri sa napr. na toto dieta, ktore sa podvyzivene plazilo k potrave, ale sa uz nedoplazilo a zozral ho ten sup, lebo fotograf ho nechal tak - uz je ti lepsie? Tie slintacie lieky vlastne nie su az take zle, nie? Bud rad ze zijes..
Obrázok

2. Neviem preco by som (hovorim za seba, neviem ako ostatni) ja mal tu na fore znasat tvoju maniu. Ja nepotrebujem byt trestany za tvoje problemy, ktore v nijakom pripade nemozem vyriesit.

Tymto sa pre mna konci tato opat nekonstruktiva a dokola sa tociaca sa diskusia. Najskor povies A, potom ti to clovek logicky vyvrati, ty na to zareagujes tvrdenim B, ktorym ale odporujes svojmu tvrdeniu A, pripadje ktore nijak nesuvisi s mojim argumentom. To je diskuia pre blaznov - dakujem neprosim. Daj si lieky, a radsej slintaj ako pisat manicke blbosti.
A za to, ze spolocnost nema ine ako slintacie lieky, nas tu netrestaj. My za to nemozeme ani ti ich nevyvinieme. A nie preto ze by sme boli fasisti.
Naposledy upravil/-a Duro Kotulic Bunta v Št Mar 03, 2011 11:25 pm, upravené celkom 1 krát.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Kiwi »

No aj nedokonane / dokonane samovrazdy na videach nie su to najlepsie co moze cloveka stretnut. :)
Tiez vrazdy ludi, o ktorych si ini mysleli, ze sa tak spravaju naschval, ergo vedome a dobrovolne.

Je zaujimave, ze ludia, ktori nerozumeju problemom v oblasti psychiatrie, sa sami zaskatulkuju presne tam,
kam sa zaskatulkovali ini, ktori sa zmohli akurat na: "si simulant, hypochonder, kazis nam dochazku, prestan s tym" :)))))))))))))))))))))))))
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Palo M. »

Chlapi, vydýchame sa!!!
Pekne zhlboka, zapojíme aj bránicu: Náááádych... a výýýdych.
A ešte raz a znova zhlboka: Nááádych... a výýýdych.
Dobre, zatiaľ stačí.

A teraz to celé skúsime trocha inak:

Kiwi, na teba mám jednu zásadnú otázku: Čo vlastne od nás chceš?
Lebo ja fakt už neviem, čo svojimi príspevkami v poslednom čase sleduješ. Môžem iba povedať, čo si nimi v reále dosiahol - ale to už tu povedali viacerí, takže to nebudem opakovať.

Tak sa prosím zamysli, otázka je myslím stručná, jasná a priama. A teraz skús ty stručne, jasne a priamo prezentovať, čo od nás chceš.
Obrázok
---
Obrázok
"Ostatně, kdybych si měl vybrat pořadí Mac OS X, Windows, Linux, tak to bude: Linux, Mac OS X, sebevražda, Windows." (úryvok z internetovej diskusie)
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Kiwi »

Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

Kiwi napísal:Toto: http://www.dusevnezdravie.sk
Dakujeme za "strucnu" a "absolutne vystiznu" odpoved.
Venovali sme ti nie 2%, ale 20% svojej pozornosti, a ty si sa nam po 2 rokoch odvdacil urazkami a utokmi.
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Re: Kiwiho osobne problemy

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja tu nehovorim o tych dvoch percentach, lebo tie dve percenta nikoho neurobia stastnym.
Bez pochopenia a pomoci spolocnosti, chory clovek nenajde uplatnenie, to je problem.

A to ze niekto na seba vztahuje veci, ktore patria tym, ktori sa nespravaju korektne,
to je vztahovacnost. Ak ja vseobecne kritizujem ludi, podla svojej skusenosti, ako aj
podla skusenosti postihnutych ludi, s ktorymi komunikujem o ich problemoch a niekto
to aplikuje na seba, je to nieco podobne, ako ked ucitel ci knaz nieco/niekoho kritizuje,
ale akosi ti, ktorych kritizuje, nie su tam, kde sa o nich prave hovori.

Ergo, ak sa snazim niekomu vysvetlit, ze veci vidi podla svojej skusenosti, ale skutocnost
je uplne ina, tak samozrejme, ze budem povazovany za attackera, hoci len chranim svoje
zdravie a zdravie ludi, u ktorych by k expresii genov, ktore maju nemuselo dojst, ak by
sa k nim ludia nespravali tak, ako sa spravaju bezne.

Ak sa raz choroba manifestuje, uz je tazko zabranit recidive, hoci sa o to pacient aj lekar snazia,
lebo tu vstupuju do hry premenne, ktore ani lekar ani pacient nevedia predikovat ani eradikovat.
Napísať odpoveď