Zdochol pes...

Ak máte akékoľvek pripomienky, názory, kritiku a pod.ohľadom nového fóra - toto je to správne miesto kam s nimi.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kiwi »

Mne sa paci nieco take:
like_this
Len keby tam este bola pridana podmnienka,
aby sa mi stranka upravila podla rozlisenia,
od 800x600 do 1920x1200.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marpes »

MeX napísal: Svojho casu sme sa dohodli na tom, ze jednotlivi ludia si zoberu na strarost konkretne projekty, a ono to aj ciastocne funguje na fore, dobre by to bolo nejak "institucionalizovat" aby kazdy vedel ze na co sa ma (moze) zamerat, samozrejme na dobrovolnej baze :)).
Davam k dispozicii pre uvedenie na http://www.boinc.sk preklady stranok CPDN, spolu s prekladom clanku o procese planovania klienta.
Pripadne pozadovane upravy som schopny vykonat a dodat *.html na pripomienkovanie.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kiwi »

V podstate pri pripajani noveho ucastnika do BOINC,
je dolezite si spomenut, ake problemy riesil kazdy z nas.
Len to treba robit v kontexte toho, ze sa zapajaju
aj uzivatelia, ktori nikdy neprogramovali stealth virusy
v assembleri, alebo nerobia pre firmy, ktore odhaluju
bezpecnostne diery v OS. Ale kazdeho uzivatela, zaujima
bezpecnost toho, co mu na jeho compe bezi. Keby sa
viac popisalo o rizikach, rieseni problemov bezpecnosti,
tak urcite by sa zapokilo viac ludi. Tiez by bolo vhodne
prezentovat realne vysledky projektov, napr. ako to robi
WCG, ci ako to vidno v CPDN.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

marpes napísal:
MeX napísal: Svojho casu sme sa dohodli na tom, ze jednotlivi ludia si zoberu na strarost konkretne projekty, a ono to aj ciastocne funguje na fore, dobre by to bolo nejak "institucionalizovat" aby kazdy vedel ze na co sa ma (moze) zamerat, samozrejme na dobrovolnej baze :)).
Davam k dispozicii pre uvedenie na http://www.boinc.sk preklady stranok CPDN, spolu s prekladom clanku o procese planovania klienta.
Pripadne pozadovane upravy som schopny vykonat a dodat *.html na pripomienkovanie.
Dovolil som si to presunut sem http://forum.boinc.sk/viewtopic.php?t=230 tato diskusia je skor o webe. Prosim pokracovat v diskusii na tvoj prispevok na novom mieste.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marpes »

To Kiwi"
V Pravidlách a zásadách prakticky kazedeho projektu je uvedene napr. ak v CPDN:

Je bezpečné prevádzkovať climateprediction.net?

Kedykoľvek keď načítate program cez internet, máte šancu: program by mohol mať nebezpečné chyby, alebo server by mohol byť napadnutý. climateprediction.net vynaložil úsilie pre minimalizovanie tohto rizika. Aplikácie sú starostlivo testované. Servery sú za firewall a sú konfigurované pre vysokú bezpečnosť. K zaisteniu bezpečnosti načítania programu, všetky vykonateľné súbory sú digitálne podpísané na zabezpečenom počítači nepripojeného k internetu.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marpes »

Duro Kotulic Bunta napísal:Lebo mna naozaj rozcarovaol, ze aj ked som prelozil kompletny einsteinathome web, nenasiel sa nikto kto by to dokazal pretavit do subdomeny. MeX na to nemal/nema cas, ale to nemoze byt dovod aby sa nieco z 75% uz urobene nakoniec neuskutocnilo. Je to skoda.
Duro, ak chces, posli mi ten material na prevod do html. Nemam sice cas na rozdavanie, ale na uzitocnu pracu sa nejaky najde...
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

marpes napísal:
Duro Kotulic Bunta napísal:Lebo mna naozaj rozcarovaol, ze aj ked som prelozil kompletny einsteinathome web, nenasiel sa nikto kto by to dokazal pretavit do subdomeny. MeX na to nemal/nema cas, ale to nemoze byt dovod aby sa nieco z 75% uz urobene nakoniec neuskutocnilo. Je to skoda.
Duro, ak chces, posli mi ten material na prevod do html. Nemam sice cas na rozdavanie, ale na uzitocnu pracu sa nejaky najde...
Upps, sorry, ten prispevok ktory je tu citovany s einsteinathome web-om som nejak prehliadol v zaplave tych menej dolezitych. Nepamatam si, ako to vtedy skoncilo a v com bol problem, ale ak je to naozaj hotove, fakt nevidim problem to spravit. A ak tam aj nejaky problem je, vyriesime..
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

Celkovo tento thread sa zmenil na diskusiu o webe a time ako takom, takze by bolo asi vhodne ho presunut (?).
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

Kiwi napísal:V podstate pri pripajani noveho ucastnika do BOINC,
je dolezite si spomenut, ake problemy riesil kazdy z nas.
Len to treba robit v kontexte toho, ze sa zapajaju
aj uzivatelia, ktori nikdy neprogramovali stealth virusy
v assembleri, alebo nerobia pre firmy, ktore odhaluju
bezpecnostne diery v OS. Ale kazdeho uzivatela, zaujima
bezpecnost toho, co mu na jeho compe bezi. Keby sa
viac popisalo o rizikach, rieseni problemov bezpecnosti,
tak urcite by sa zapokilo viac ludi. Tiez by bolo vhodne
prezentovat realne vysledky projektov, napr. ako to robi
WCG, ci ako to vidno v CPDN.
Co sa tyka bezpecnosti, hned na hlavnej stranke je snad naozaj neprehliadnutelny odkaz na prezentaciu vo flashi, kde je ak si dobre pamatam aj cast ohladom toho, ci je BOINC ako taky bezpecny a myslim ze hlavne "famy" su tam jasne okomentovane. Zaroven uz len to, ze sa niekto o takom nezmysle ako pocitanie pre NSA a ine trojpismenkove skratky vobec na nejakom fore zmieni nepridava na serioznosti, pretoze sa hned najde x jedincov, ktori to zacnu rozpitvavat do nekonecna.

Znovu, uz sa opakujem, jedno su dobre napady, druha vec je realizacia.
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabberattack »

MeX napísal:
forest napísal:Nevím proč jsem zde nazýván rozbíječem CNT, protože o to se postarali jiní, kteří se prsili argumenty jak je potřeba sdílet přístupy k týmu a pak po oddělení od CNT se na celou správu svého nového týmu úplně vykašlali. V podstatě nešlo ani o žádné rozbití, šlo jen o odloučení několika členů, kteří si založili svůj tructým. To že nešáhnou na web je normální, v podstatě nikdo z lidí co na něm něco dělali už tam není, tedy hlavně já a Honza.
U vás je situace jiná, jelikož lidé co na webu dělali jsou zde nadále a je škoda že v tom nepokračují.

Zakládat další thread o tom co a jak by se mělo zlepšit když se dosud neřeší thread který už tu je o vylepšeních na fóru, je myslím zbytečné. Připomíná mně to řeči dejvidka, který vždy jen psal že nemá na nic čas a nechť mu s tím někdo laskavě pomůže. Za rok prakticky žádná aktivita pro web, to už není moc obhajitelné a to platí jak pro boinc.cz, tak pro boinc.sk.

Duro píše že nejsem diplomat, to opravdu nejsem. Když vidím chyby, tak to říkám na rovinu. Hodně lidem to vadí, ale já nemám čas na nějaké hry a slovíčkaření, jsem zvyklý věci řešit a upozorňovat na chyby když na ně narazím. Je to prostě moje nátura a to nehodlám na netu měnit.

Kritiků současného stavu už je zde několik, ale ten špatnej jsem tu pořád jen já, na to si asi budu muset zvyknout, asi uroním slzu. Jsem rád že zde alespoň začala trochu aktivita a o to jediné mně šlo. Nehodlám zde hrát žádné hry s nějakými jinými úmysly jak mně furt někdo zde předhazuje.
Asi je zbytocne cokolvek komentovat s ohladom na vyvoj, ktory vsetci pozname a ako to dopadlo.

Existuje napr. toto:

http://www.boinc.sk/?art=todo

Myslis, ze sa niekto niekedy k tomu po tom, ako to vzniklo vyjadril? Rozhodne ano. Bohuzial, viac-menej nic z toho nebolo zrealizovane az na ulohy, ktore som si dal ja sam.

Napr. niekto spominal prehlad projektov. Taka stranka existuje:

http://www.boinc.sk/?art=projekt

Priznavam, ze je neprehladna pretoze uz je moc dlha, vela veci je neaktualnych atd. ale je taky problem zobrat ten text a poslat mail v zmysle: Treba toto nahradit tymto. Hotovo. Nemusis vediet ziadne HTML, linky doplnim sam. Nic technicke na to netreba.

Takto by som mohol pokracovat. Politicke reci typu "potrebujeme vola, ktory povedie stado" ja osobne nemusim. Ak sa mas politicke ambicie skus si zalozit politicku stranu, tam sa da realizovat. Viac k tomu nemam co dodat.

Spolu s Kiwi robime na navode na BOINC, zatial mam Linux a Mac, do konca roka dodam Windows a Solaris (nemam masinu s win, takze musim ju najskor niekde zohnat). :-)
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

gabber ... na windows navod uz na stranke je, podla mna by ho stacilo updatnut ale ak ho chcete urobit "from scratch" tak pohoda.
Inak mali by sme niekde pisat co kto robi aby nerobili 2 ludia to iste, ja som sa tiez chystal vrhnut na navod na Windows klienta.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa forest »

Doufám že se vám všechno co zde čtu podaří zrealizovat dle plánů. I přes agresi vůči mé osobě (která vychází z dezinformovanosti)) od některých zde píšících si myslím že se mně podařilo to zde probudit k činnosti jak jsem chtěl. Ty úvodní výmluvy že nikdo nemá žádný čas a že není kdo by to dělal se najednou už navyskytují a jak to tak vypadá čas na práci i chuť která byla kdysi je zpět.
Jen se nebojte, až zde zase zdechne pes a začně zapáchat, tak začnu zase s rejpáním. Jen doufám že to nebude moc brzo, mám taky svou práci :wink:

Jen s tou nepřehledností našeho CNT webu mně to pořád rejpá v hlavě a rád bych konkrétní připomínky i třeba návrhy na zlepšení, pokud to nebyly jen plané urážilivé řeči. Předem za konstruktivní připomínky díky.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kiwi »

No dnes som 1. klikol na ten http://www.czechnat..........,
a ten web vyzera, jak to vodne chladenie :)
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

forest napísal:Doufám že se vám všechno co zde čtu podaří zrealizovat dle plánů. I přes agresi vůči mé osobě (která vychází z dezinformovanosti)) od některých zde píšících
Preco nie si konkretny ale iba zahmlievas skutosnosti?
NIKDY sa k nicomu konkretne nevyjadris a ked tak klames lebo podavas nespravne informacie, tu je priklad a prosim ta aby si sa k tomu vyjadril:

Dna 24.11. si napisal v teme BSKstats:
Tak pánové, vaše RAC je sice stále kolem 71.000, ale nějak se propadáte.
Vaše současná pozice má číslo 47 dle celkového kreditu a 46 dle RAC.

Preco si bral do uvahy len jeden projekt a to SETI@home?

Preco si nebral dlhodobejsi vysledok ale rozdiel medzi 2 dnami?

Chces mi povedat ze tento graf:
http://www.allprojectstats.com/usergrap ... eam=30297] znamena "Tak pánové, vaše RAC je sice stále kolem 71.000, ale nějak se propadáte. Vaše současná pozice má číslo 47 dle celkového kreditu a 46 dle RAC."
To mi chces stale tvrdit ze nezavadzas?
Momentalne mame v SETI@home rekordny RAC aky sme nikdy predtym nemali.

Uz mi prosim ta odpovedz na fakty lebo zatial si mi na ziadne konkretne neodpovedal a len zahmlievas a manipulujes.

Nie, nedam ti pokoj, bavi ma to.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa forest »

Ten odkaz mně nějak nefunguje, takže nevím nač se odkazuješ. Reagoval jsem na příspěvek předemnou z 29.září od Zerkofa12, kde psal toto:
Zerkof12 napísal:Takze pani, dnes je to uz RAC 71k+ v S@H co je cca 34 miesto

Gratulujeme si


=D>
Jen jsem tam uvedl stav současný, co je na tom špatně? Uvedl jsem tam v té době zřejmá fakta:
forest napísal:Tak pánové, vaše RAC je sice stále kolem 71.000, ale nějak se propadáte.
Vaše současná pozice má číslo 47 dle celkového kreditu a 46 dle RAC.
Co se ti na tom proboha nezdá?

Nikde nemlžím. Na urážky se moc konkrétně odpovídat nedá. Když se zeptáš konkrétně, tak ti konkrétně bez problémů odpovím. Ale na mou konkrétní otázku stran zde tebou zmíněné nepřehlednosti webu CNT jsi naopak neodpověděl ty.
slavko.sk napísal:
forest napísal:Doufám že se vám všechno co zde čtu podaří zrealizovat dle plánů. I přes agresi vůči mé osobě (která vychází z dezinformovanosti)) od některých zde píšících
Preco nie si konkretny ale iba zahmlievas skutosnosti?
NIKDY sa k nicomu konkretne nevyjadris a ked tak klames lebo podavas nespravne informacie, tu je priklad a prosim ta aby si sa k tomu vyjadril:
Jako příklad jsi si tedy nevybral moc správně, protože v tom příspěvku jsem psal pravdivý stav v ten den.
Nevím jak mám být konkrétnější, než že označím ty řeči o přivlastnění si CNT jako pomluvy, které jsou šířeny záměrně proti mé osobě a nemají pravdivého opodstatnění. Je logické kde a proč tyhle řeči vznikly, ale nechápu že tomu i lidé na slovensku věří a dokonce si podle toho dělají o mě obrázek, místo aby se dívali na to, co dělám pro propagaci DC projektů a jak si vede náš tým. Myslíš že kdyby to byla pravda, že by těch víc jak 5000 členů bylo v našem týmu? Že by tolik lidí přešlo na nový web, nové fórum a makali pro týmový web jako nikdy předtím? Stačí se kouknout na tu elitu (jak se nazývali když se od CNT trhli) co za ten rok dokázala. Na webu nová ani čárka, fórum je mrtvé, výkon týmu se za rok nepohnul a táhne ho z 1/3 jeden člověk a pomluvy těchto lidí bereš za své? Možná jste v Beskydech spolešně zachlastali a padli si do oka, ale nechápu že věříš tomu, co ti u pivka někdo nakecá.

Jak říkám znovu, vše co se dělo je popsáno v tomto článku:
http://www.czechnationalteam.cz/view.ph ... 2006120008
a bylo by mrháním času který raději věnuji jinde to popisovat znovu. pokud se ti některá z ve článku uvedených věcí zdá nepravdivá, tak na ni poukaž a já ti na to odpovím, ale všeobecných pomlouvačných nepodložených řečí už bylo myslím dost a nikam to nevede.

Odkazováním lidí na fórum boinc.cz je jen mlžením, protože nikdo kdo se toho neúčastnil se v tom nevyzná, je to rozházené po mnoha threadech a kusé úryvky si může z té rozsáhlé roční debaty poskládat každý jak mu bude vyhovovat, protože možná 1/4 fóra o ničem jiném nebyla a nejsem si ani zpětně jistý, zda to tam vůbec všechno co se dělo je. Hromada toho se řešila po ICQ a mailech a myslím si že nikdo nevěnuje pár týdnů opravdovému studování všecho co je alespň na tom fóru. Pokud máš konkrétní otázku na to jak jsem to shrnul do článku, rád ji zodpovím, ale jak jsem taky již psal, ani Ford, ani Honza, a ani další členové co se toho účastnili v něm nenašli žádnou faktickou věc, která by byla nepravdivá, nebo na ni alespoň za celý rok neupozornili.

Osobně jsem si myslel že je ta celá záležitost dávno uzavřená, ale jak tak koukám, tak v lidech na slovensku je to stále aktuální, což nechápu, o vás přeci nešlo.
slavko.sk napísal: Nie, nedam ti pokoj, bavi ma to.
Pokud tě baví šířit nevraživost vašim fórem, tak je to s tebou ještě horší než jsem za těch posledních pár dní zjistil. Já takovou atmosféru nikdy nevyhledával.

Tvrdíte že žádného leadera nemáte, ale dle toho jak se zde chováš a jak zde vystupuje Max, tak mně připadá že právě vy dva máte v týmu vedoucí úlohu, nebo se pletu?
Napísať odpoveď