Zdochol pes...

Ak máte akékoľvek pripomienky, názory, kritiku a pod.ohľadom nového fóra - toto je to správne miesto kam s nimi.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

ikvar napísal:Podla mna kiwi teraz zatal do cierneho... ponuka sa, ma vela casu dokaze pomoct. Kto mu vsak da nieco na robotu? Kto to da na web? Kto zabezpeci aby vykonana praca vobec mala nejaky zmysel a nebol to len nejaky clanok ktory zapadne prachom a precita ho dokopy 10 ludi?

Ja som tiez ochotny prilozit ruku k dielu, ale len v pripade ze to bude mat zmysel.
Takze kym nie je novy dizajn tak to podla teba nema zmysel? Len ci to spravne chapem. Alebo ako to mam chapat, please vysvetli co podla teba znamena konkretne "mat zmysel".
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Príspevok od používateľa ikvar »

Ma, nema... urcite niekomu pomoze, ale keby sa dali do poriadku veci ktore treba dat do poriadku malo by to uplne iny dopad.

Ale stale si hovoris svoje a nechces pochopit moju pointu. Nejde o dizajn, ale o web ako celok.
Web v momentalnom stave novych uzivatelov skor zmatie a odradi. Mimochodom neviem ci som spominal, ale poslal som na web zopar novacikov ktory vypadali na to ze by sa do boinc zapojili. Predtym som im len par vetami povedal o co ide a nech si pozru boinc.sk. Na druhy den prisli za mnou a musel som im vsetko povysvetlovat sam, lebo z webu sa nevedeli "vysomarit". Mozno si niekto povie ze su blby... mozno naozaj su, ale kazdy ma doma delo pc.

Kriteria ktore by mal splnat boinc web a nesplna:
1. Musi posobit seriozne. Vacsina novacikov ma obavy ze cely boinc je podvod a namiesto liekov sa rataju "kody pre cia a bomby pre alkaidu". Momentalny web vypada ako keby to presne tak bolo :)
2. Musi byt prehladny. Premyslena struktura, viditelne a pristupne potrebne informacie.
3. Budovanie komunity. Momentalne je forum, to nestaci. Forum musi byt prepojene s webom. Zaregistrovany uzivatelia spolocny pre web aj pre forum. Tu sa da toho vymysliet vela. Vysledok je zivot na webe a vela aktivnych clenov. Momentalne do fora pise par ludi.
4. Samozrejme musia byt na webe vsetky potrebne informacie - zoznam projektov, download, navody na instalaciu a pripojenie do projektov. Netreba ziadne romany, staci ku kazdemu projektu dvoma vetami.
5. Vsetky informacie musia byt 100% aktualne. Inak lepsie keby neboli. Co sa da dosiahnut len CMS systemom v ktorom sa da lahko zaktualizovat akakolvek info behom par sekund. Jasne ze teraz sa do toho nikomu nechce, ked tych par udajov v clanku by som upravil za minutu, ale najskor to musim zistit s kym to dohodnut, potom upravit, odoslat, on to musi nahodit... vyskytne sa tam nebodaj nejaka chyba a zase odznovu...

Zatial asi tolko, urcite je toho viacej. Snazil som sa nacrtnut len zopar bodov co ma v rychlosti napadlo.
horvy
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:40 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

praca

Príspevok od používateľa horvy »

vsetko co sa tu spomina je pravda suhlasim s tym ale ako moze pomoct clovek ako ja ktory nikdy nerobil s webom - mozno nejake zakladiky ale nie je to nic moc. a zase len prekladat clanky spravit fotografie alebo screeny - to mozno niekoho zaujme na prvy pohlad ale s mojich vlastnych skusenosti co som sa snazil nahovorit ludi aby sa pripojili tak je jedno ci je na webe aktualny popis projektu alebo stary par rokov - malokto sa prida lebo nevie ako na to.
aj ked mu to podate ako na tanieri vzdy ma nejake proti az vas to nakoniec omrzi a nechate to tak - lebo vysvetlovat vsetko do strasne velkych podrobnosti je niekedy na hlavu - mam take skusenosti ze som spravil postup pre pripojenie screeny preberali sme krok za krokom a nic nakoniec cloveka to prestalo bavit a to sme pri tom stravili asi 2 hodky.
a inac k tym pocitaniam a projektom - ved tych projektov je neurekom a myslim si ze vacsina ludi zacne aj tak preferovat tych najznamejsich - climate einstein malariu mozno rosetu sem tam niekto setiho a lhc.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

System

Príspevok od používateľa Kiwi »

Preco sa nevytvori taky system, aky ma napr. wikipedia,
alebo aspon spojenie webu boinc.sk a fora, alebo nejak
inak, aby kazdy mohol vytvorit clanok a nahrat ho,
vytvori sa system redaktorov, ktori to upravia resp.
opravia, alebo sa to tu na fore skritizuje, autor bud
opravi clanok, alebo sa clanok napr. bez opravy do
urciteho casu pre vyrazne nedostatky, ktore nesplnaju
pozadovany standard kvality vymaze. Nemyslim si, ze
tak ziskame desiatky pisatelov clankov, ale apon par ano.

pre :horvyho

Ak niekto chce pocitat BOINC, musi najma chciet.
Ak clovek nechce, tak nedvihne ani slamku.
Ak chce, pohne aj celym vesmírom.
Tak je to so vsetkym v zivote. :) Zial sme taki, aki sme.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa forest »

ikvar napísal: Forest, prehladny profi web je zaklad. CNT ma na webe kopu super informacii a clankov ale cele je to jeden velky neporiadok :wink: Takze tiez ziadna slava.
Můžeš mně prosímtě vysvětlit v čem spatřuješ ten nepořádek?
Nikdo mně nic ani nenaznačoval a takovéhle názory se moc hodí, takže kdyby jsi to rozebral, budu ti moc vděčný a pokusím se připomínky i zapracovat, pokud budou opravdu k lepšímu.

Třeba si z toho něco vezmou i tvůrci boinc.sk webu, ale jak to tak sleduji, tak ten kdo to někdy uplácal už tu asi není a nikdo se do rekonstrukce pouštět nechce.
Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Príspevok od používateľa Palo M. »

Ufff, tak to sa nam teda rozbehlo...

A som sa dozvedel veci, co som doteraz ani nevedel.

Forest zavrtal do timu vseobecne a zacal tocit o lidrovi a vela ludi mu za to dalo vyzrat (ja tiez :wink:), lebo nam sa tim zda OK. Ale so strankami timu to az tak dobre nevyzera.

Tak podme si to rozpitvat:
Kazdemu je jasne, ze o stranky sa starat treba. Ak je taky maintenance dobre rozbehnuty, nezozerie vela casu, ale hlavne to treba robit pravidelne.
Jedna vec je administracia samotneho webu. Druha vec je obsah webu.
- Administraciu by mala robit len 1 osoba (a 1 dalsia ako backup ked hlavnemu administratorovi padne na ulici na hlavu tehla). Ak by to malo robit viac ludi, mohol by vzniknut chaos.
- Naplnanie/update obsahu webu by naopak nemala robit 1 osoba. Lebo pri obsiahlejsom webe toto zerie vela casu. Ked to robi viac ludi, pekne sa to rozlozi.
- Vzhlad webu je u mna az na poslednom mieste. Staci flexibilita - moznost menit vzhlad bez brutalnych narokov na cas.

Momentalne je web boinc.sk monoliticky a vsetko stoji a pada na tych par ludoch, ktori maju administratorsky pristup. Ked ti nemaju cas (a take obdobia obcas nastanu u kazdeho), tak vsetko hnije. A takisto, malokoho bavi pisat clanky cez prostrednika, ked vie ze sa da publikovat pohodlne on-line.

Takze ak sa maju veci rozhybat, treba najprv identifikovat co je podstatne a to treba spravit na zaciatku aj ked to je casovo narocne. IMHO jednoznacne nainstalovat nejaky CMS. Je to kusisko roboty pre administratora ale bez redakcneho systemu sa skratka nikam nepohneme. Nie je jednoduche vybrat dobry CMS, ale konecne rozhodnutie by som nechal na administratora - koniec koncov, on ho musi nainstalovat a on sa potom priebezne musi on starat, updatovat a zalohovat. Pozor, tato vec je povinna - kus roboty na zaciatku a potom priebezne udrziavanie.
Ked bude CMS nainstalovany, potom vsetci clenovia timu mozu zacat s vytvaranim obsahu. Napriklad prepis+aktualizacia clankov zo stareho webu - s tym sa uz administrator zdrzovat nemusi. Takisto aj vzhlad CMS nemusi administrator sam vytvorit a priebezne sa moze doladit (pripadne mat viac vzhladov). Zacal by som viac-menej s defaultnym skinom (vyroba vlastneho vie zozrat vela casu) - vylepsenie skinu mozu poskytnut prave ti, co su nespokojni so vzhladom. Obsah uz bude potom na ostatnych. Kazdy, kto bude nespokojny s urovnou/mnozstvom clankov, nebude pindat ale sa zoberie a pekne nejaky clanok sam napise. Tu sa prave administratorovi vrati jeho cas, lebo bude musiet robit uz len cisto technicke veci.

:idea: IMHO by sa mal teraz administrator nastvat (radsej na foresta ako na mna 8)), naplanovat si to casovo a nahodit novy system. Aspon zaklad. Ak si ani na to naplanovanie nenajde cas povedzme do konca roka (a myslim tohto roka), tak si pravdepodobne nenajde cas nikdy (a raz zacas sa tu zase otvori tato tema a vsetci budu svorne pindat na to, aku mame o nicom stranku)... A nerozumiem, ako moze administratora robit niekto, kto dlhodobo nema cas - Co ked rupne hardver, stranku naburaju hackeri alebo povoden zaplavi serverovnu alebo cojaviemco - to ako admin povie nestiham, sorry, alebo co?

:!: Takze tymto sa pridavam k taboru nespokojnych (so strankou http://www.boinc.sk) a vyzyvam admina, aby sa vyjadril k tejto teme. Bude nova stranka (s redakcnym systemom), alebo nebude? Ked bude, aky je plan?

Len na doplnenie ... nie som admin aj ked mam nejake tie admin prava. Ale admin znamena fyzicky pristup k masine, vlastnitvo domeny, routing, hosting a podobne.
borgcube
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 11:49 pm
Bydlisko: Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa borgcube »

forest napísal:
ikvar napísal: Forest, prehladny profi web je zaklad. CNT ma na webe kopu super informacii a clankov ale cele je to jeden velky neporiadok :wink: Takze tiez ziadna slava.
Můžeš mně prosímtě vysvětlit v čem spatřuješ ten nepořádek?
Nikdo mně nic ani nenaznačoval a takovéhle názory se moc hodí, takže kdyby jsi to rozebral, budu ti moc vděčný a pokusím se připomínky i zapracovat, pokud budou opravdu k lepšímu.

Třeba si z toho něco vezmou i tvůrci boinc.sk webu, ale jak to tak sleduji, tak ten kdo to někdy uplácal už tu asi není a nikdo se do rekonstrukce pouštět nechce.
no pozrel som si stranku CNT a hned co mi vadilo, ze clanky nie su na uvodnej stranke chronologicky zoradene.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa forest »

To opravdu nejsou, jsou řazené pro nové čitatele dle priorit a tedy aby na úvodní stránce našly především úvod do BOINC, základní návody a podobné věci.

Pro listování na našem webu je tam jak kolonka hledej, tak hlavně v hlavním nenu hned první tlačítko seznam rubrik, kde jsou všechny články přehledně rozškatulkované. Nový čtenář potřebuje hned na prvních místech mít úvodní informace a né poslední uveřejněný článek a po dlouhém listování narazit na to nejzákladnější, to by mohlo spoustu lidí odradit.
Používateľov profilový obrázok
miloso
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Pi Jún 01, 2007 9:21 pm

Príspevok od používateľa miloso »

po pár mesiacoch som sa rozhodol že si prečítam, či nie je niečo nové. a že tu narazím pána dokonalého. objavil som BOINC v QUARK-u, šiel som na boinc.sk, stiahol som čo bolo treba, nainštaloval podľa slovenského návodu, prečítal stručne o projektoch. tak v čom je problém? počítam, pomaly ale počítam.

čo sa týka stránky, áno, nieje najlepšia, ale s tým ja nič nespravím, lebo neviem ako. ano, stránka si určite vyžaduje zmenu. pre mňa je aj tak prioritou počítať WU, kedže nesom platný na nič iné a som rád, že sú tu ľudia, ktori robia aj to málo navyše.
Obrázok Obrázok
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

slavko.sk napísal:
ikvar napísal:Podla mna kiwi teraz zatal do cierneho... ponuka sa, ma vela casu dokaze pomoct. Kto mu vsak da nieco na robotu? Kto to da na web? Kto zabezpeci aby vykonana praca vobec mala nejaky zmysel a nebol to len nejaky clanok ktory zapadne prachom a precita ho dokopy 10 ludi?

Ja som tiez ochotny prilozit ruku k dielu, ale len v pripade ze to bude mat zmysel.
Ty si necital co som pisal? Ja ti to dam k dispozicii a potom to uverejnim.
A tento clanok http://www.boinc.sk/?art=projekt&uid=:
Vytvoril: MeX [6. október 2005] / Upravené: [20. september 2007] / Počet zobrazení: [20322]
Bol zobrazeny 20322 krat, a to asi nebolo od 10 ludi.
Co sa tyka dizajnu stranky a uprav fora to je mimo mna ale som si isty ze aktualizovany clanok sa lahko da ci do noveho dizajnu alebo na tento stary.
Ale ja to tu uz poznam a som si na 99,9% isty ze tie dva clanky ostanu na mne aby som ich aktualizoval na vianoce. Zatial sa nikto neponukol ...
[edit] sorry, gabber sa ponukol.[/edit]
ja napr. akurat napriklad dokoncujem preklad k flashovej prezentacii, lepsie ako agitacia by bola konkretna praca, ak by ju aj niekto spravil
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

forest napísal:Nevím proč jsem zde nazýván rozbíječem CNT, protože o to se postarali jiní, kteří se prsili argumenty jak je potřeba sdílet přístupy k týmu a pak po oddělení od CNT se na celou správu svého nového týmu úplně vykašlali. V podstatě nešlo ani o žádné rozbití, šlo jen o odloučení několika členů, kteří si založili svůj tructým. To že nešáhnou na web je normální, v podstatě nikdo z lidí co na něm něco dělali už tam není, tedy hlavně já a Honza.
U vás je situace jiná, jelikož lidé co na webu dělali jsou zde nadále a je škoda že v tom nepokračují.

Zakládat další thread o tom co a jak by se mělo zlepšit když se dosud neřeší thread který už tu je o vylepšeních na fóru, je myslím zbytečné. Připomíná mně to řeči dejvidka, který vždy jen psal že nemá na nic čas a nechť mu s tím někdo laskavě pomůže. Za rok prakticky žádná aktivita pro web, to už není moc obhajitelné a to platí jak pro boinc.cz, tak pro boinc.sk.

Duro píše že nejsem diplomat, to opravdu nejsem. Když vidím chyby, tak to říkám na rovinu. Hodně lidem to vadí, ale já nemám čas na nějaké hry a slovíčkaření, jsem zvyklý věci řešit a upozorňovat na chyby když na ně narazím. Je to prostě moje nátura a to nehodlám na netu měnit.

Kritiků současného stavu už je zde několik, ale ten špatnej jsem tu pořád jen já, na to si asi budu muset zvyknout, asi uroním slzu. Jsem rád že zde alespoň začala trochu aktivita a o to jediné mně šlo. Nehodlám zde hrát žádné hry s nějakými jinými úmysly jak mně furt někdo zde předhazuje.
Asi je zbytocne cokolvek komentovat s ohladom na vyvoj, ktory vsetci pozname a ako to dopadlo.

Existuje napr. toto:

http://www.boinc.sk/?art=todo

Myslis, ze sa niekto niekedy k tomu po tom, ako to vzniklo vyjadril? Rozhodne ano. Bohuzial, viac-menej nic z toho nebolo zrealizovane az na ulohy, ktore som si dal ja sam.

Napr. niekto spominal prehlad projektov. Taka stranka existuje:

http://www.boinc.sk/?art=projekt

Priznavam, ze je neprehladna pretoze uz je moc dlha, vela veci je neaktualnych atd. ale je taky problem zobrat ten text a poslat mail v zmysle: Treba toto nahradit tymto. Hotovo. Nemusis vediet ziadne HTML, linky doplnim sam. Nic technicke na to netreba.

Takto by som mohol pokracovat. Politicke reci typu "potrebujeme vola, ktory povedie stado" ja osobne nemusim. Ak sa mas politicke ambicie skus si zalozit politicku stranu, tam sa da realizovat. Viac k tomu nemam co dodat.
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

A este na margo napadov: ja sa nebranim napadom. Len ich treba realizovat. Z technickeho pohladu som uz povedal, ze sa mi moze ozvat ktokolvek a vyjdem mu maximalne v ustrety.
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

Palo M. napísal: ...

:idea: IMHO by sa mal teraz administrator nastvat (radsej na foresta ako na mna 8)), naplanovat si to casovo a nahodit novy system. Aspon zaklad. Ak si ani na to naplanovanie nenajde cas povedzme do konca roka (a myslim tohto roka), tak si pravdepodobne nenajde cas nikdy (a raz zacas sa tu zase otvori tato tema a vsetci budu svorne pindat na to, aku mame o nicom stranku)... A nerozumiem, ako moze administratora robit niekto, kto dlhodobo nema cas - Co ked rupne hardver, stranku naburaju hackeri alebo povoden zaplavi serverovnu alebo cojaviemco - to ako admin povie nestiham, sorry, alebo co?

:!: Takze tymto sa pridavam k taboru nespokojnych (so strankou http://www.boinc.sk) a vyzyvam admina, aby sa vyjadril k tejto teme. Bude nova stranka (s redakcnym systemom), alebo nebude? Ked bude, aky je plan?

Len na doplnenie ... nie som admin aj ked mam nejake tie admin prava. Ale admin znamena fyzicky pristup k masine, vlastnitvo domeny, routing, hosting a podobne.
Nieco uplne ine je hardware, backup, hack, povodne :) atd. To nema so samotnym "projektom" boinc.sk nic spolocne. Recovery celeho webu vratatne fora je minutova zalezitost hned po pripojeni backupu. To by som fakt neriesil. Rovnako by som neriesil routing, to je uz asi fakt out-of-scope :).

Domena je OK, "vlastnim" ju ja. Webhosting je "zdarma", kedze bezi na jednom zo serverov, ktore nielen spravujem ale su aj fyzicky moje. Medzicasom prebehol aj presun na PHP 5.x, co bolo svojho casu trosku problem s riesenim WiKi, kedze novsie verzie chcu 5.x. Atd, atd.

Suhlasim s tym, ze sucasny "CMS" je zastaraly. Ano je. Je. Na druhej strane JE funckny a aj keby ziadny nebol, kedze uplne povodne som si ho spravil sam pre seba aby som mohol jednuchsie updatovat web bez manualnej editacie suborov (PHP, HTML), nic nebrani nikomu na posielanie "patchov" textov. Jediny, kto niekedy poslal (viacero) takychto patch je Slavko a Duro. Snad som na nikoho nezabudol, ak ano, prosim o opravu.

Do konca roka bude novy CMS. Uvidime, ci to bude mat zmysel. Verim ze ano. Kazdopadne je nutne aktualizovat more textu, navody, popisy projektov, niektore nemaju popis vobec alebo len velmi strucny atd. To je tiez kopa roboty.

Svojho casu sme sa dohodli na tom, ze jednotlivi ludia si zoberu na strarost konkretne projekty, a ono to aj ciastocne funguje na fore, dobre by to bolo nejak "institucionalizovat" aby kazdy vedel ze na co sa ma (moze) zamerat, samozrejme na dobrovolnej baze :)).
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: System

Príspevok od používateľa MeX »

Kiwi napísal:Preco sa nevytvori taky system, aky ma napr. wikipedia,
alebo aspon spojenie webu boinc.sk a fora, alebo nejak
inak, aby kazdy mohol vytvorit clanok a nahrat ho,
vytvori sa system redaktorov, ktori to upravia resp.
opravia, alebo sa to tu na fore skritizuje, autor bud
opravi clanok, alebo sa clanok napr. bez opravy do
urciteho casu pre vyrazne nedostatky, ktore nesplnaju
pozadovany standard kvality vymaze. Nemyslim si, ze
tak ziskame desiatky pisatelov clankov, ale apon par ano.
To je filozoficka otazka. Ak to pritiahnem za vlasy tak wiki je tiez vlastne CMS, ale ineho typu. Ja osobne som viac zastanca "klasickeho" CMS. Rovnako to tu uz padlo, ze by mohla byt aj wiki aj CMS s tym, ze Wiki by bolo take nejake prieskovisko, kde by sa obsah pripravoval a neskor pouzil v ostrej verzii na webe a vkladal cez CMS. Na wiki by mal pristup kazdy, na vkladanie do CMS ludi, ktori o to poziadaju.
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

ikvar napísal: Kriteria ktore by mal splnat boinc web a nesplna:
1. Musi posobit seriozne. Vacsina novacikov ma obavy ze cely boinc je podvod a namiesto liekov sa rataju "kody pre cia a bomby pre alkaidu". Momentalny web vypada ako keby to presne tak bolo :)
Tvoje nazory Ti neberiem, ale nesuhlasim s nimi, rovnako ako nesuhlasim s tym co si myslis o vyzore webu. Rozhodne to nie je uzasne ale rovnako nezdielam nazor, ze je to az take zle ako pises. Rovnako celkom nerozumiem tomu smajliku na konci, ako to bolo myslene.
ikvar napísal: 2. Musi byt prehladny. Premyslena struktura, viditelne a pristupne potrebne informacie.
Vsetko co pises je pravda. Rovnako ale je aj pravda to, ze je to tak vseobecne, ze to nikomu v nicom nepomoze. Napr. "premyslena struktura" - OK, navrhni nejaku, ludia Ti budu vdacni.
ikvar napísal: 3. Budovanie komunity. Momentalne je forum, to nestaci. Forum musi byt prepojene s webom. Zaregistrovany uzivatelia spolocny pre web aj pre forum. Tu sa da toho vymysliet vela. Vysledok je zivot na webe a vela aktivnych clenov. Momentalne do fora pise par ludi.
Co konkretne? Poitna je jasna ale ta pridana hodnota?
ikvar napísal: 4. Samozrejme musia byt na webe vsetky potrebne informacie - zoznam projektov, download, navody na instalaciu a pripojenie do projektov. Netreba ziadne romany, staci ku kazdemu projektu dvoma vetami.
Toto vsetko predsa existuje. Len to treba zaktualizovat, doplnit a upravit na pozadovanu uroven. Alebo si myslel este nieco dalsie?
ikvar napísal: 5. Vsetky informacie musia byt 100% aktualne. Inak lepsie keby neboli. Co sa da dosiahnut len CMS systemom v ktorom sa da lahko zaktualizovat akakolvek info behom par sekund. Jasne ze teraz sa do toho nikomu nechce, ked tych par udajov v clanku by som upravil za minutu, ale najskor to musim zistit s kym to dohodnut, potom upravit, odoslat, on to musi nahodit... vyskytne sa tam nebodaj nejaka chyba a zase odznovu...
Trosku manipulativne. Zistit, koho kontaktovat je otazka 2s? 3s? Skopirovat text, upravit ho a poslat je rovnako jednuducha zalezitost. Jasne ze vo WISIWYG editore je to krajsie, farebnejsie a neviem ake este ale to nie je dovod na to nespravit nieco pre to co pises. Nahodenie je rovnako otazka minut. Aj po novom si myslim, ze to bude musiet "niekto" korigovat a upravovat, minimalne po stranke technickej (moc velke obrazky, fonty, rozbite CSS, linkovanie, ...).
ikvar napísal: Zatial asi tolko, urcite je toho viacej. Snazil som sa nacrtnut len zopar bodov co ma v rychlosti napadlo.
Urcite by bolo fajn konkretizovat tieto veci, su to rozumne napady len strasne, ehm nekonkretne (??). Dnes som akurat videl taky (ze vraj) vyrok Einsteina, tusim to mal niekto ako signaturu, ze:

"Vize bez implementace je halucinace" (alebo nieco v tom zmysle).
Napísať odpoveď