Zdochol pes...

Ak máte akékoľvek pripomienky, názory, kritiku a pod.ohľadom nového fóra - toto je to správne miesto kam s nimi.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Palo M.
Príspevky: 1200
Dátum registrácie: Po Feb 12, 2007 2:53 am
Bydlisko: Shanghai, China

Príspevok od používateľa Palo M. »

forest napísal:To že nemáte nikoho kdo by vás vedl je smutné
To je mi luto, ze sme ta tym zarmutili. Lenze ked my sme prave kvoli tomu veseli, kvoli comu si ty smutny...

Zoberme to pozitivne: Aspon niekomu je teraz veselo, horsie by bolo keby sme boli smutni vsetci 8)
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Príspevok od používateľa ikvar »

Zasli ste uplne mimo temu. Preco som to zacal? Ano, lebo boinc.sk je komplet mrtvy projekt. Par prispevkov denne vo fore od skalnych boincakov nic nezmeni :(

Kolko bolo slubov o novom webe? Nic sa neudialo a momentalne je web v takom stave ze skor skodi ako pomaha. Nechcem kritizovat, kto na nom pracoval odviedol kus prace, lenze od vzniku boinc platformy web stagnuje. Je cas sa pohnut, ak administrator nezvlada mal by to predat niekomu kto stym dokaze nieco spravit.

Pozor, nechodte na mna stym ze sa mozem zapojit aj ja. To je sice pravda ale prvy krok je na adminovi. Treba nahodit poriadny dizajn, cms a forum. Spravit zakladne sekcie. Potom uz pojde vsetko ako po masle, najdu sa ludia na pisanie clankov aj novinek.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

ikvar: s tym co si napisal vo vacsej miere suhlasim ale:
1. Mame nove forum ktore je podla mna celkom ok az na mensie kozmeticke nedostatky.
2. Ak chce niekto uverejnit na stranke clanok tak v tom nevidim ziadny problem. Nech mi ho posle, najlepsie v HTML alebo plain text, aj s obrazkami a ja ho vypublikujem.
3. Ak chce niekto nektory clanok updatnut tak ani to nie je problem, poslem mu ho mailom a po update ho uverejnim spat.
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Príspevok od používateľa ikvar »

Ano, to je fajn, ale... zakladom su novy uzivatelia a tym clanok nepomoze. Ked pride novy potencialny "boincak" potrebuje prehladny web so zakladnymi info, aby rychlo pochopil a zapojil sa.

Forum je celkom fajn. Ale vsetci dobre vieme ze al zaciatocnika neoslovi web na forum sa vykasle.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa forest »

slavko.sk napísal:ikvar: s tym co si napisal vo vacsej miere suhlasim ale:
1. Mame nove forum ktore je podla mna celkom ok az na mensie kozmeticke nedostatky.
2. Ak chce niekto uverejnit na stranke clanok tak v tom nevidim ziadny problem. Nech mi ho posle, najlepsie v HTML alebo plain text, aj s obrazkami a ja ho vypublikujem.
3. Ak chce niekto nektory clanok updatnut tak ani to nie je problem, poslem mu ho mailom a po update ho uverejnim spat.
Promiň že zase rejpu já, ale ikvar prakticky napsal podobné věci jako já.
1. Nejsou to ani tak kosmetické nedostatky, jako základní funkční věci které nefungují a která ani po více než půlročním upozornění od Honzy nikdo neopravil.
2. Opět se přidávám k názoru Ikvara. Pokud nic nedelá admin, leader, či kdo to tu založil a vede (ikdyž tvrdíte že nikdo), tak se nikdo nepřidá. Prostě jaké vedení takový tým a to se pak není čemu divit že nikdo nic nedělá.
3. Proč je neaktualizují samotní autoři, umřeli snad? Přecijen ti se ve svých článcích budou orientovat nejlépe a vědí kde a co upravit, aby to mělo opět stejný rukopis. Ale samosebou se do toho může se souhlasem autora vrhnout i někdo jiný, to není na škodu.
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

ikvar napísal:Ano, to je fajn, ale... zakladom su novy uzivatelia a tym clanok nepomoze. Ked pride novy potencialny "boincak" potrebuje prehladny web so zakladnymi info, aby rychlo pochopil a zapojil sa.

Forum je celkom fajn. Ale vsetci dobre vieme ze al zaciatocnika neoslovi web na forum sa vykasle.
Nehnevaj sa ale toto su len reci. Na prvej stranke su tieto clanky:
Ako nastaviť Boinc View 1.4
Úvaha o budúcnosti gravitačnej fyziky
Návod na účasť v BOINC pre začiatočníkov
Akoze podla mna super pre kazdeho novacika. Predsa alen si myslim ze ti ide o moderny dizajn a stranka sa ti uz okukala.
Co sa tyka aktualnosti clankov, zober ktorykolvek a aktualizuj, treba pre to aj nieco urobit. Ale ja viem kolko to vyzaduje casu a je to nieco ine ako len pisat na fore co sa ti nepaci.
Ani mas do urcitej mery pravdu, ale ked pride na lamanie chleba ze kto to REALNE urobi tak potom tu citame:
- nech sa admin vyjadri, on musi zacat
- autori clankoch nech ich updatnu
PRECO nikto neurobi nic sam od seba a potom sa mozeme bavit.
Asi sa nepamatas ako som na tomto webe zacal ja. Sam od seba som napisal zopar clankov, zacal som prispievat do fora sam od seba a radit ludom. Ale iniciativa vysla odomna a nezacal som frflanim a poukazovanim na niekoho chyby. To iste Juraj, prisiel s clankami, prispevkami a podobne.
Neber to v zlom ale toto je realita.
Ako som uz napisal, akykolvek moj clanok ti dam k dispozicii aby si ho aktualizoval a ked napises svoj vlastny tak bude zaradeny medzi clanky.
Tento Návod na účasť v BOINC pre začiatočníkov by urcite potreboval update, ides na to?
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Príspevok od používateľa ikvar »

Neaktualny clanok o ucasti v BOINCe pre zaciatocnikov ktory je niekde na konci stranky nikomu nepomoze, lebo zaciatocnik sa k nemu ani neprepracuje.

Keby sa dal do poriadku web, netreba ziadne siahodlhe clanky, staci naplnit zopar jednoduchych sekcii niekolkymi vetami. Bohuzial to ma pod palcom admin. Vsak nemame ani len logo a navrhy boli. Posledne loga odvodene od noveho oficialneho boinc loga boli dobre. Lenze co s toho??
Boinc.sk potrebuje nieco uplne ine ako clanky a potom... potom budu clanky super vec, pre ludi ktorych to hlbsie zaujima.
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Príspevok od používateľa ikvar »

Prepac forest, nevsimol som si tvoju poznamku, suhlasim s tym co si napisal. Ak nebude aktivny leader, nikdy sa veci nerozhybu.

Moze pribudnut par clankov, mozu sa aktualizovat stare ale to je vsetko. Nezlepsi to web ako celok, neprilaka novych uzivatelov, nepomoze tym co uz aj chcu ale potrebuju jednoducho zasvetit...
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Kiwi

Príspevok od používateľa Kiwi »

Brani tu niekto niekomu vytvorit novy web ?
Ved ak je konkurencia, ludia sa priklonia k
lepsiemu, a stary upadne do zabudnutia.
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Príspevok od používateľa ikvar »

Novy web... novy team... idealne by bolo spojit tie co uz existuju do jednoho, nie robit dalsie :)
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kiwi »

Ja mam kopu casu, obmedzuje ma len zdravotny
stav. Ale nemam know-how, lebo som webove stranky
nikdy nerobil. Estetika mi cudzia nie je. Keby mi
niekto poslal link, kde si o tom mozem precitat,
co na to v Linuxe potrebujem, tak by nebol problem
zacat nieco robit.
Alebo spustme generetor nahodnych cisel, na koho
ukaze, ten nech robi, a ostatni budu kritizovat :lol:
PavolR
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:23 pm
Bydlisko: BOINC.SK
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PavolR »

forest napísal:Promiň že zase rejpu já, ale ikvar prakticky napsal podobné věci jako já.
1. Nejsou to ani tak kosmetické nedostatky, jako základní funkční věci které nefungují a která ani po více než půlročním upozornění od Honzy nikdo neopravil.
2. Opět se přidávám k názoru Ikvara. Pokud nic nedelá admin, leader, či kdo to tu založil a vede (ikdyž tvrdíte že nikdo), tak se nikdo nepřidá. Prostě jaké vedení takový tým a to se pak není čemu divit že nikdo nic nedělá.
3. Proč je neaktualizují samotní autoři, umřeli snad? Přecijen ti se ve svých článcích budou orientovat nejlépe a vědí kde a co upravit, aby to mělo opět stejný rukopis. Ale samosebou se do toho může se souhlasem autora vrhnout i někdo jiný, to není na škodu.
Asi zacinam byt alergicky, ked vidim, ze tu pise nejaky forest. Jednoho som poznal a jedine co sposobil bolo rozbitie CNT. Pise, ako keby sa nic nedialo, ale pritom jednoducho si privlastnil cele CNT. Nech si pise svoje mudrosti o nasom foru, o nasom webu ciernou kriedou do komina. Prajem uspesny den.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Príspevok od používateľa ikvar »

Prapac PavolR ale to co si napisal bol cisto nekonstruktivny, nepriatelsky komentar :(

Co urobil/neurobil forest je vec o ktorej sa tu nehovori. Faktom ostava ze sa vyjadril, aspon podla mna rozumne k veci.
PavolR
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:23 pm
Bydlisko: BOINC.SK
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PavolR »

ikvar napísal:Prapac PavolR ale to co si napisal bol cisto nekonstruktivny, nepriatelsky komentar :(

Co urobil/neurobil forest je vec o ktorej sa tu nehovori. Faktom ostava ze sa vyjadril, aspon podla mna rozumne k veci.
Ano mas pravdu, mam velmi nepekne skusenosti prave s forestom. To, co som napisal, bolo este dost konstruktivne a priatelske. A nechcem ani pisat, ake praktiky pouzival. Prave preto si myslim, ze si to tu vyriesime sami. Bez foresta. Prajem krasny den. :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa forest »

Nic špatného jsem nikdy neudělal. To že si některé věci různí lidé různě vysvětlují a převyprávějí za to já nemůžu a řešit to ani nechci.
Sem jsem přišel pomoct a né kydat o blbostech co jedna paní povídala.

Nechápu proč je zde návrh na nový web. Spíše si myslím že začátkem by měla být rekonstrukce toho stávajícího.

1. Aktualizace článků a posunutí návodů na první pozice.
2. Místo té obrovské statistiky, dlouhého úvodního text a pak novinek, by měl být obsáhlý článek o tom co BOINC je, popis základních projektů atd., pak články s návody na zapojení, BM, nastavení účtu a podobné důležité věci a až nakonec další články.
3.Seznam projektů je další věc co by byla potřeba dodělat, už dlouho na to nikdo nesáhnul a spousta projektů nemá popis a i jich tam řada schází.

Tak tím bych asi začal být váma.
Napísať odpoveď