Zdochol pes...

Ak máte akékoľvek pripomienky, názory, kritiku a pod.ohľadom nového fóra - toto je to správne miesto kam s nimi.

Moderátor: Moderátori

ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Zdochol pes...

Príspevok od používateľa ikvar »

Je to len mnou alebo na boinc.sk uz po 10x "zdochol pes"? :cry:
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

asi dovolenky ;)
Používateľov profilový obrázok
Duro Kotulic Bunta
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: St Feb 07, 2007 3:00 pm
Bydlisko: Stupava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Duro Kotulic Bunta »

No, alebo aj extremne mnozstvo roboty :-)
It is by logic that we prove, but by intuition that we discover. [J.H. Poincaré, mathematician]
A man who knows how to be alone is never lonely. [Osho]
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa forest »

Řekl bych že nejen tady zdechl, ale jediné opravdu žijící fórum o DC projektech v ČeskoSlovensku je na stránkách CNT.

Je to škoda že podobná fóra umírají, ale je to hlavně o lidech v daných týmech a nemálo také o jejich vedení.

Jsem si řekl nedávno že se po více než roce kouknu co se u vás děje nového a bylo mně z toho smutno.

Jednak pročíst celé vaše fórum, je otázka jen několika hodin a s dohnáním časové prodlevy v tom co je za tu dobu nového na webu, to byla otázka chvilky.

Co se to u vás stalo? Dříve tak aktivní tým, lidé ochotní vrazit svůj čas do propagace a návodům pro nováčky a nyní takové mrtvo :?

Jako leadera týmu by mě ty důvody opravdu zajímaly.Na boinc.cz se ptát nemusím, tam přístup vedení k práci na webu i fóru znám moc dobře a nedivím se že to tam dopadá, tak jak to dopadá, ale u vašeho týmu mě to dost zaráží a je mně z toho smutno.

Už se mně ozvali i dvá lidé z nově vznikajících týmů u vás se žádostí o pomoc při rozjetí velkého Slovenského týmu, což bylo právě to, proč jsem se rozhodl zjistit co se u vás děje.

Neberte to nějak špatně, prostě jen zájem leadera jiného týmu o to co se u vás děje.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Honza »

forest napísal:Je to škoda že podobná fóra umírají, ale je to hlavnì o lidech v daných týmech a nemálo také o jejich vedení.
Admina tady nepotkas, jak je mesic dlouhy.
Sveho casu jsem chtel pomoci rozjet web, vylepsit forum, ale Admin se k tomu nemel a spise jsem dostal dojem, ze se i brani tomu, aby neprisel o nejake vysadni postaveni.
U me o nej uz davno prisel a navic jsem uz dosti ztratil chut se v tomto smeru nejak angazovat.
forest napísal:Už se mnì ozvali i dvá lidé z novì vznikajících týmù u vás se žádostí o pomoc pøi rozjetí velkého Slovenského týmu, což bylo právì to, proè jsem se rozhodl zjistit co se u vás dìje.
Hmm, zajimave.

Ve statistikach je viditelnejsi pouze BOINC.SK a mozna tak dalsich 10 aktivnich tymu (pocitam ty, ktere maji vykon alespon 1k/day, coz je jeden sotva prumerny PC).
Spise nez aby vzniknul novy velky tym bych videl lepsi, kdyby se probudil boinc.sk. A jelikoz to ma malou pravdepodobnost na uspech, tak aby se umoznilo tem, kteri maji chut a cas, aby se na vytvareni a pripadne vedeni tymu podileli.
Neni zadna ostuda, pokud leader tymu odstoupi a preda zezlo dalsim - zivot je zmena, mohou se menit priority a je pochopitelne, ze nekdo uz nema na svuj konicek cas.

Na otazku "co se deje" jsem sice odpovedel "co se nedeje" - vidim to spise jako "co by se mohlo/melo dit".

Dovoluji si k tomu mluvit treba z toho duvodu, ze - zatim - delam boinc.sk 10% vykonu. Slovo akcionare? :lol:
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa forest »

Díky za vyjádření alespoň jednomu členovi týmu, ikdyž jsem čekal větší odezvu a alespoň nějaké vysvětlení z vedení týmu.

Chápu to podobně jako Honza. Pokud leader týmu na to kašle, tak by neměl být brzdou rozvoje týmu, ale někomu to celé předat, tedy myšleno nějakému stálému členovi, který se třeba na práci na webu nějak podílí a ví že na to bude mít čas trochu tým oživit.

Myslím si že vznik nového týmu na Slovensku je nyní velice reálný pokud je to tady tak jak to sleduji, protože lidi přejdou někam kde se něco děje a kde si alespoň na fóru přečtou co je nového, než aby se koukali jak to oč celou dobu usilovali chátrá a jde do kytek.

Podobná situace byla kdysi v ČR na Seti@Home. V té době jsem toho začal mít plné zuby a založil svůj tým. Trvalo to několik měsíců a hodiny tvrdé dřiny, ale za těch pár měsíců se dostal do TOP 100 na světě a nyní je 4 v BOINC. Není to o jednom člověku, to v žádném případě, ale když tým nežije, těžko něčeho může dosáhnout.

Vedení týmu si musí uvědomit, že to že nemají čas a na druhou stranu nedají prostor někomu aby je mohl zastoupit, může tým úplně položit. Neříkám že některý z těch lidí co mě oslovili na to má, to se zatím netroufám hodnotit, ale alespoň se snaží něco dělat, uvidíme jak dlouho jim to vydrží a jaký budou mít úspěch. Je to běh na hóóódně dlouhou trať a musí si každý zvážit, zda pro to bude mít i v budoucnu dostatek času a nebo bude jen kybicovat ostatní že mu nikdo nepomůže a sám nic nedělat.

Nu třeba to alespoň někoho osloví co jsem zde napsal, chtěl jsem jen aby se tu lidi probudili a vzpoměli si na staré dobré časy DC projektů, kdy to v různých debatách opravdu žilo.
PavolR
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:23 pm
Bydlisko: BOINC.SK
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PavolR »

forest napísal:Díky za vyjádření alespoň jednomu členovi týmu, ikdyž jsem čekal větší odezvu a alespoň nějaké vysvětlení z vedení týmu.

Chápu to podobně jako Honza. Pokud leader týmu na to kašle, tak by neměl být brzdou rozvoje týmu, ale někomu to celé předat, tedy myšleno nějakému stálému členovi, který se třeba na práci na webu nějak podílí a ví že na to bude mít čas trochu tým oživit.

Myslím si že vznik nového týmu na Slovensku je nyní velice reálný pokud je to tady tak jak to sleduji, protože lidi přejdou někam kde se něco děje a kde si alespoň na fóru přečtou co je nového, než aby se koukali jak to oč celou dobu usilovali chátrá a jde do kytek.
Foreste, myslim ze nemas vobec pravdu. Preco by sme sa mali rozdelovat ako vy v Cesku. Pokial viem BOINC je Otvorená infraštruktúra pre sieťové výpočty z Berkeley, softvérová platforma pre distrubuované výpočty využívajúca dobrovoľne poskytnuté počítačové zdroje. A tu sme vsetci dobrovolne a nie pod nejakym tlakom. Bohuzial situacia je taka, ze vsetci mame malo casu. Ja osobne kazdy den sledujem statistiky a davam informacie nielen pre BOINC.sk, ale i pre vase CNT, ako i boinc.cz. A robim to dobrovolne v pozadi, a nie preto aby som vynikal. Ked sa pozriem na Vase forum, tak tam je taktiez maximalne aktivnych ludi tak 10, z coho mas iba Ty 2573 prispevkov ako vsetci dohromady. Prajem krasny vecer.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
gabberattack
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:35 am
Bydlisko: Mooresville, NC
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabberattack »

Ja som zamestnany asi 23 hodin denne, takze za tu jedinu hodinku volna co mam, vela toho nespravim. Predpokladam, ze koncom decembra, ako ludia nebudu taki uhnani sa aj diskusia u nas viac rozbehne. Mne momentalne hori skuskove, o dva tyzdne mam prakticke.
-gabberattack-
Keep The Panic!

...a Windows Vista
padá na Mesiaci
6x pomalšie!
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa forest »

PavolR napísal:Foreste, myslim ze nemas vobec pravdu. Preco by sme sa mali rozdelovat ako vy v Cesku.
Jak jsem psal, ti pánové jsou teprve na začátku a ukáže se jak to myslí moc vážně. Svou pomoc jsem jim nabídnul, stejně jako před několika lety tomuto týmu, který ji nikdy nevyužil.

Situace v ČR byla v roce 2002 kdy jsem zakládal tým podobná. Několik velkých týmů, několik obrovských týmů, ale v nich mrtvo a tak lidi rádi přešli někam, kde to žilo a kde se pro lidi něco dělalo. Jde jen o to, zda se někdo takový na Slovensku najde. Osobně si myslím že to nereálné v žádném případě není.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa forest »

gabberattack napísal:Ja som zamestnany asi 23 hodin denne, takze za tu jedinu hodinku volna co mam, vela toho nespravim. Predpokladam, ze koncom decembra, ako ludia nebudu taki uhnani sa aj diskusia u nas viac rozbehne. Mne momentalne hori skuskove, o dva tyzdne mam prakticke.
Zaměstnaný jsem taky, k tomu ještě si prakticky sám už 3 roky rekonstruuji barák a další minimálně rok to ještě bude trvat, k tomu mám ženu a dvě malé děti (2,5 roku a 11 měsíců), které mně zaberou spoustu času, ale to vše neznamená že bych si nenašel každý den chvilku na tým.

Je to jen o prioritách lidí do čeho vloží ten zbytek času co mají každý den. V týmu máte 900 členů a pochybuji že každý pracuje 23hodin denně jako ty :wink:
Používateľov profilový obrázok
Zerkof12
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 1:51 am
Bydlisko: Senec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Zerkof12 »

Hm... Ano je pravda, ze tu zdochol pes, ale iba ciastocne. Jednoducho pri rozbiehani, zmene niecoho atd sa ludia angazuju a akonahle sa situacia "stabilizuje" a vsetko zabehne naspat do spravnych kolaji, tak sa zda ze zdochol pes. Proste ti, ktori su tu uz dlhsie, si vedia rady so vsetkym sami, pripadne veci ktore nevedia (alebo novi), alebo chcu info k nejakej teme, si proste tieto "vyguglia"...

U mna sa napriklad dost zmenila praca a jednoducho nemam cas sem co i len chodit. Ale snazim sa udrzat uroven vykonu (RAC). S pridavanim/odoberanim strojov robim nieco kazdy tyzden...

K tym inym teamom. Ano SR ma viacero teamov, v ktorych su ozaj "silni jedinci". Ale to je asi tak vsetko. Nevies si predstavit kolko casu som investoval do kontaktovania mnohych ludi zo SR posobiacich v inych teamoch so ziadostami aby presli ku nam ako najsilnejsieho teamu, dikonca telefonovanim atd. Ako keby som hrach na stenu hadzal...

A este posledna vec : Na zmenu teamu treba DOVOD a osobu, ktora by to "obehala a zariadila", rozumej takeho teba Forest :lol:

A ak by bol skutocne nejaky zavazny problem, ktory by bolo treba urgentne riesit, tak ludia (nasi leaderi) maju na seba mobily a sukromne emaily...

A to, ze forum by sa dalo "vysperkovat" resp. co to este dorobit je pravda, ale to by bolo ozaj treba, keby bol velky "traffic". Mne zhodou okolnosti tento "default" uplne staci a vyhovuje.
Tri veci si neviem zapamatat: mena, cisla a to tretie uz neviem co...
Používateľov profilový obrázok
slavko.sk
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 3:42 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa slavko.sk »

Forest, si znamy provokater a my sa tu vyprovokovat nedame.
Mame to co mame a komu sa nepaci nech sem nechodi. Podla mna BOINC nie je o tom ze aku ma tim namakanu stranku a kolko 1000 funkcii ma forum. Ja to o ludoch a o ochote pripojit cim viac kompov k projektom a venovat sa ich.
Nejake vykecavanie na fore tu nikdy nebolo v mode.
Pokial niekto potrebuje pomoc tak sa mu poskytne. Mam desiatky ludi v ICQ prave odtialto ktorim som pomohol.
A tebe ze sa nikto neozval ... si znama firma.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kiwi »

Forum je o zdielani skusenosti a agitovani novych participantov.
Ked tu niekto novy napise, urcite mu tu vsetci radi poradia,
niekedy aj v ramci minut. Kto chce moze byt este aktivnejsi,
moze sem prispriet kratkym clankom, moze napisat svoju
viziu, naozaj ak vsekto ide ok, tak vacsinou niet o com
diskutovat. Ved primarne su fora na riesenie problemov.
horvy
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:40 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

suhlasim

Príspevok od používateľa horvy »

ako vravel slavko a kiwi - forum je o pomoci a mne napriklad vela dalo toto forum a taktiez slavka som velakrat popripade mexa otravoval s vecami, s ktorymi mi nemuseli pomoct ale pomohli a to je to spravne. podla mna plnit forum vselicim moznym len preto aby to tu vypadalo ze to tu naramne super zije - si myslim ze je to blbost lebo je tu toho potom zbytocne vela a straca sa prehlad. a myslim si tiez, ze novi ludia ak vidia desiatky stranok s topicmi tak radsej odidu ako ked je ich tu menej ale k veci
Obrázok
PavolR
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:23 pm
Bydlisko: BOINC.SK
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PavolR »

forest napísal:
PavolR napísal:Foreste, myslim ze nemas vobec pravdu. Preco by sme sa mali rozdelovat ako vy v Cesku.
Jak jsem psal, ti pánové jsou teprve na začátku a ukáže se jak to myslí moc vážně. Svou pomoc jsem jim nabídnul, stejně jako před několika lety tomuto týmu, který ji nikdy nevyužil.

Situace v ČR byla v roce 2002 kdy jsem zakládal tým podobná. Několik velkých týmů, několik obrovských týmů, ale v nich mrtvo a tak lidi rádi přešli někam, kde to žilo a kde se pro lidi něco dělalo. Jde jen o to, zda se někdo takový na Slovensku najde. Osobně si myslím že to nereálné v žádném případě není.
Takze, Foreste, o Tvoju pomoc tu nikto nestoji. Ked chces sem prispievat, prispievaj, ale nemiesaj sa do nasho fora. Mam smutne skusenosti, ze si mi na Tvojom foru editoval moj prvy prispevok, bez mojho vedomia, lebo sa Ti nepacil. Takze skutocne sa venuj svojmu foru a nestaraj sa o toto forum. Prajem krasnu noc. :)
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď