Povodna stranka www.boinc.sk

Ak máte akékoľvek pripomienky, názory, kritiku a pod.ohľadom nového fóra - toto je to správne miesto kam s nimi.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

forest napísal: Asi se zase slavkovi zpění krev v žilách, ale co třeba redakční systém phpRS co používáme na CNT webu?
...
phpRS nema nic z toho, o com je diskusia nizsie. Prosim reaguj k teme.
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

ikvar napísal:Ja som uz davno navrhoval napr: http://communityserver.org/
Instalacia a nastavenie zaberie par hodin, je tam vsetko co potrebujeme. Bohuzial sa to stretlo s neporozumenim a prislubom vlastneho lepsieho csm systemu ktory sa bude vyvijat nasledujucich 150 rokov...
Este k tomu communityserver.org: uz sme sa o tom bavili, a znovu opakujem, ze sa jedna o komercnu zalezitost, kde free verzia napr. umoznuje vytvorit iba 15 diskusnych for, 10 fotogalerii, vie to handlovat len do 250 suborov atd. a to nechcem vediet, ake dalsie skryte obmedzenia by sa este v tom nasli. Dalsia vec je ze to chce Windows Server a .NET.
ikvar
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Št Feb 08, 2007 10:21 am

Príspevok od používateľa ikvar »

Sirka stranky:
Chapem ze je to docasne riesenie, len nechapem jeho zmysel kedze ma same zapory. Samozrejme mi je jasny percentualny podiel rozlisenia 800x600, ale to bola len jedna cast problematickych uzivatelov.

CMS:
Palo, dobre spravenz CMS nahodis a nastavis za par hodin. Samozrejme nebude to dokonale, treba vytvorit a nahodit vlastny dizajn, pripadne zopar veci upravit aby dokonale vyhovoval potrebam. Ale aj bez tychto detailnych uprav by to bolo daleko lepsie ako momentalny stav.

CommunityServer som pozeral davnejsie a nezda sa mi zeby boli obmedzenia az take hrozne. Keby to bolo inac namakane urcite by sa nasli ludia ktory by boli ochotny sa na to aj zlozit.
CommunityServer bol len ako priklad, je mnoho dalsich ktore by mohli vyhovovat...

Kazdopadne ak sa planuje nieco spustit do konca roka to je super.
Honza
Príspevky: 953
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:20 pm
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Honza »

MeX napísal:phpRS nema nic z toho, o com je diskusia nizsie. Prosim reaguj k teme.
Trochu se v diskusi ztracim...co nema?
phpRS jsem pouzival na boinc.cz, trochu vic jsem jej poladil a pouzivam na zcela jinem webu (neni pro ctenare ani poznat, ze je to phpRS) a pak jsem jej doporucil i forestovi, ktery jej take pouziva. Chci tim rici, zkusenosti s nim jsou a myslim, ze docela dobre. Je free.

Tak nejak nevim, v cem by pro ucely boinc.sk nevyhovoval.
To reseni v sobe nese, ze homepage/web je relativne odddeleny od fora. Clanky mohou redaktori psat, upravovat, publikovat, automaticky informovat registrovane ctenare o novych/zmenenych clancich atd. K clankum se diskutuje na foru.
Nebo je zamer propojit forum s webem, aby mel user jednu registraci? Zamer prenest puvodni chat z webu do fora take byl, ale stejne z toho nic nebylo. Zustal v neprehledne podobe bez vyhledavani hnit tam, kde byl.

Pro ctenare je asi dulezite, aby clanky byly zareny do rubric nebo neceho a na webu slo hledat...v tom je ted mrdnik a hledat nejde.

Otazka vzhledu je az druhotna a lze ji poladit pozdeji.

Vychazim z toho, ze web se nijak nehnul uz HODNE dlouho, ackoli jsem o tom z Mexem i dalsimi mluvil pred rokem(?). phpRS neni slozity a tudiz se mohou brzy dostavit vysledky, pokud se zacne.

Jsou urcite lepsi, sofistikovanejsi systemy a nijak netrvam na phpRS. Preferuji hlavne necim zacit nez dalsi rok diskutovat o nejlepsim CMS. Protoze soucasny web odpovida moznotem SETI zombie :(
Používateľov profilový obrázok
MeX
Site Admin
Príspevky: 485
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 2:13 pm
Bydlisko: Bratislava, Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MeX »

Honza napísal:Trochu se v diskusi ztracim...co nema?
phpRS jsem pouzival na boinc.cz, trochu vic jsem jej poladil a pouzivam na zcela jinem webu (neni pro ctenare ani poznat, ze je to phpRS) a pak jsem jej doporucil i forestovi, ktery jej take pouziva. Chci tim rici, zkusenosti s nim jsou a myslim, ze docela dobre. Je free.
Nema to, o com pisal forest. Zaujimavy na tom je ten fakt, ze aktualne sa nepouziva uz ani na boinc.cz, ale to nechcem dalej rozvadzat, nema to zmysel..
Honza napísal: Nebo je zamer propojit forum s webem, aby mel user jednu registraci? Zamer prenest puvodni chat z webu do fora take byl, ale stejne z toho nic nebylo. Zustal v neprehledne podobe bez vyhledavani hnit tam, kde byl.
Ak myslis pod "chatom" povodne forum na boinc.sk tak to forum podla statistiky zasadne "nehnije" a vyhladavat sa v nom da. Rozhodne ma vyssiu kvalitativnu aj ludsku uroven ako hadky, ktore zaplnaju podstatnu cast diskusnych for u vas, podobne ako tento Tvoj prispevok.
Honza napísal: Pro ctenare je asi dulezite, aby clanky byly zareny do rubric nebo neceho a na webu slo hledat...v tom je ted mrdnik a hledat nejde.
Dtto ako som pisal vyssie.
Honza napísal: Otazka vzhledu je az druhotna a lze ji poladit pozdeji.
Podla reakcii clenov timu je tato otazka minimalne diskutabilna.
Honza napísal: Vychazim z toho, ze web se nijak nehnul uz HODNE dlouho, ackoli jsem o tom z Mexem i dalsimi mluvil pred rokem(?). phpRS neni slozity a tudiz se mohou brzy dostavit vysledky, pokud se zacne.
Otazka je, co znamena ze sa "nehnul". Ja myslim, ze sa veci pohli dopredu, aj ked to mozno na prvy pohlad nevidno.
Honza napísal: Jsou urcite lepsi, sofistikovanejsi systemy a nijak netrvam na phpRS. Preferuji hlavne necim zacit nez dalsi rok diskutovat o nejlepsim CMS. Protoze soucasny web odpovida moznotem SETI zombie :(
Kritika sa vacsinou ceni, ale toto je jednoducho ubohe, nic konstruktivne ani rozumne som v Tvojom prispevku nenasiel, sorry.
forest
Príspevky: 294
Dátum registrácie: Pi Feb 09, 2007 7:49 am
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa forest »

MeX napísal:
Honza napísal:Trochu se v diskusi ztracim...co nema?
phpRS jsem pouzival na boinc.cz, trochu vic jsem jej poladil a pouzivam na zcela jinem webu (neni pro ctenare ani poznat, ze je to phpRS) a pak jsem jej doporucil i forestovi, ktery jej take pouziva. Chci tim rici, zkusenosti s nim jsou a myslim, ze docela dobre. Je free.
Nema to, o com pisal forest. Zaujimavy na tom je ten fakt, ze aktualne sa nepouziva uz ani na boinc.cz, ale to nechcem dalej rozvadzat, nema to zmysel..
To opravdu nechápu. Můžeš být konkrétní v tom, co by v phpRS scházelo oproti tvé představě? Taky bych chtěl slyšet co jsem o tomto systému napsal a tuto funkci nemá jak píšeš. Psal jsem to z dlouholtých zkušeností s phpRS a tak by mě to opravdu zajímalo.
MeX napísal: Kritika sa vacsinou ceni, ale toto je jednoducho ubohe, nic konstruktivne ani rozumne som v Tvojom prispevku nenasiel, sorry.
Já myslím že konstruktivní byl Honzův i můj příspěvek dostatečně. Pokud ale hodláte jen tvrdit jak je váš web bezproblémový a SUPER, tak je to opravdu debata o ničem, tedy dokud se na něho sami nepodíváte.
Používateľov profilový obrázok
Kiwi
Príspevky: 2072
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 4:18 pm
Bydlisko: Sobrance
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kiwi »

Po kliknuti na linku Prehlad projektov a tu istu pod nou,
sa zobrazi neprijemne dlhy a neprehladny listing udajov.
Treba to urobit tak, ako na wiki, ze na zaciatku bude zoznam
linkov na kazdy projekt, popis jednotlivych projektov bude
nasledovat postupne, ako su teraz alebo event. s inou upravou.
Používateľov profilový obrázok
marpes
Príspevky: 455
Dátum registrácie: Po Feb 05, 2007 7:18 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marpes »

Pozri temu, kde sa na uprave zmienenej stranky pracuje.
"Polovina krásy světa je v oblacích" dr. Kostka
Obrázok
Napísať odpoveď